KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan'dan TFF'ye yaylım ateşi

VİDEO

31 Mayıs 2012 | 16:48

18 yorum

8434 okunma

Bursaspor'da, UEFA'nın verdiği '1 yıl men' kararının yankıları sürüyor. Yeşil beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı yayıncı kuruluşta yayınlanan programa katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bursaspor'un, Zambiyalı oyuncu Mbesuma'nın yetiştirme bedelini geç ödediği gerekçesiyle Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesi yeşil beyazlı camiada yankısı sürüyor. Başkan İbrahim Yazıcı dün bu kararı öğrendiklerinde büyük bir şaşkınlığa uğradıklarını belirterek, beklemedikleri bir olayla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Konunun detaylarıyla ilgili bilgi veren başkan Yazıcı, "Bize demişler ki '500 bin Pound' ödeyin. Daha sonra gidip, UEFA'ya 400 bin Euro'dan dava açıyorlar. Daha sonra faiziyle beraber benimle 353 bin Euro'ya anlaşma yapıyor. Ben Bursaspor'un menfaatleri açısından, bu 500 bin Pound'u ödesem, sonunda anlaşmışım 353'e. Burası benim babamın çiftliği değil. Herhangi bir parayı fazladan ödeyebilir miyim. Neticede bu parayı 353'e bağlamışız. Aradan 1 hafta sonra FIFA'daki davamız, 'kaldırıldı' yanıtı geliyor. Bunun üzerine neyin cezası? Böyle bir adaletsizlik olur mu?" dedi.

"FEDERASYON NEREDE?"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun henüz bir açıklama yapmadığını hatırlatan Yazıcı, "Türkiye Futbol Federasyonu'na bakalım. TFF elemanları, bu işleri gayet iyi biliyorlar. Eğer iyi bir lobileri olsa, eğer güçlü olsalar bu işe müdahil olurlar. Tabii ki bu bizim davamız. Yüzde yüz de haklıyız. Ülke zarar görüyor. Burada her şeyi yapmaları lazım. Nerede federasyon, nerede gücü, nerede lobisi. Önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz. Tüm kulüpler bu federasyona destek verdi. Ben vermedim. Vermediğim için de bugün bir defa daha memnunum. Burada TFF güçlü olsa olay farklı yere gider. Federasyon bizim dosyamızın içeriğini gayet iyi biliyor. Bu kararın sonrasında bir şey söylemeleri gerekiyor. 'Biz de takipçisi olacağız' demelilerdi. Şike davasını bekliyorlar. Hep beraber göreceğiz. Bu federasyona hiçbir şekilde güvenmiyorum. Aldığım kararın da çok doğru olduğunu anlamış bulunuyorum" diye konuştu.

"KUMAR OYNAMA ŞANSIMIZ YOK"

"Bursaspor bazı transferlerde sıkıntı yaşadı. Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Yazıcı, "Yabancı bir oyuncu alıyorsanız, o da tribünde ve kulübede beklerse doğru değil. Üst düzey verim vermeli. Bizim hocamızla bu tarz görüşmelerimiz oldu. Yabancı oyuncu alımında bazen kendi ülkesinde veya oynadığı ülkelerde çok iyi performans gösterip de Türkiye'de hiçbirşey yapamayan oyuncu çok. Uyum sıkıntısı, oyun düzeni adına ne derseniz deyin. Bizde de olmuştur. Başka kulüplerde de oldu. Mesela Guiza. Ülkesinde gol kralı, Türkiye'de hiçbirşey yok. Bunun örneği. Onun bir de parasal maaliyetini düşünün. Bütçeleri büyük olan kulüplerde bazı şeyler geçiştirilebilir. Ama biz kendi yağımızla kavruluyoruz. Bizim bugüne kadar hiçbir oyuncuya borcumuz yok. O bakımdan çok daha incelememiz lazım. Çok büyük bütçe olunca kumar oynayabilirsin. Bizim öyle bir kumarı oynama şansımız yok" cevabını verdi.

"PİNTO VE BATALLA'YI SATMA NİYETİMİZ YOK"

Pinto ve Batalla'nın transferi ile ilgili yöneltilen soruya Yazıcı, "Bir kere satma niyetimiz yok. Ama satılmayacak oyuncu da yok" dedi. Sercan ve Volkan'ın satılması hatırlatılması üzerine Başkan Yazıcı, " Sercan ve Volkan teklif üzerine satmadık. Onları biz sattık. Onların durumu farklı. O ikisini Bursaspor Kulübü sattı. Yarar göremeyeceğiz diye sattık. Ama bu farklı. Yarar gördüğün futbolcunu satman için çok uçuk şeyler olması lazım. ve yerine seyirciyi tatmin edecek birisi olması lazım. Hiçbir şekilde bugün Pinto ve Batalla'yı satalım diye bir şey aklımıza gelmedi. Bursaspor hedefi olan bir takım. Şampiyonluğu var, başarıları var. Böyle hedefi olan bir takımsan sen yıldız kazandırmak zorundasın. Elindeki yıldızları satarsan olmaz. Bursaspor Türkiye'nin en büyük şehir kulübü. Bursaspor'un herkes tarafından zirve takımı olduğu kabul ediliyor. Bu ortamda Bursaspor'un yukarı çıkması lazım. Bundan sonra daha güçlenmek için ne yapabiliriz onu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"BİZ BAŞARIYI BİRLİKTELİKLE YAKALADIK"

Olağan Genel Kurul ile ilgili soruyu yanıtlayan Yazıcı, "Ben yoruldum. İşin gerçeği bu. Bursa zor bir yerdir. Tuttuğunu tutar, tutmazsa da o koltukta oturtmaz. Manchester ile Şampiyonlar Ligi ile oynarken, başkanları geldi. Laf lafı açtı. Ferguson 26 senedir teknik direktör. Biz o sürede 26 teknik direktör değiştirmişiz. Onun için Bursa farklı bir yer. Bursa sevmezse, güvenmezse, kim olursa olsun bulunduğu makamda duramaz. O bakımdan ben hep destek gördüm. Bir miktar daha Bursaspor'a vermem gereken bazı şeyler olduğunu düşünüyorum. Teknik heyetle en ufak sürtüşmemiz olmadı. Zaten bu işin temelinde, eğer şampiyon olduysak, yıldız futbolcularla mı olduk. Bursaspor takım olarak başarıyı getirdi. Bursaspor'da herkes birbirleriyle iyi arkadaş. Bursaspor'da huzur var. Aralarında gruplaşma yok. Biz bu başarıyı öyle yakaladık" dedi.

"ALT YAPI ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR"

Alt yapının başarılarına değinen Yazıcı, "Alt yapıda hakikaten altın çağını yaşıyor Bursaspor. Bu sene daha başarılı. Bu başarısını ileriki senelerde de sürdürmesini diliyoruz. U-17'de şampiyonluğumuz var, U-15'te Türkiye Şampiyonu olduk, Avrupa Şampiyonu olduk aynı takım Dünya Şampiyonası'na gidecek. Bizim basınımızda yer almıyor ama esasında bunlar çok büyük başarılar. Bursaspor bu sene gençlerde altın çağlarından birini yaşıyor. Bizim alt yapı hocalarımızla da yıllardır çalışıyoruz. Herkesin yoğurt yiyişi farklı. Bizim başarımız uzun çalışabilmenin neticesinde geliyor. Bu istikrarla ilgili bir şey" diye konuştu.

"MENAJERLERİN HALT ETMESİ"

"Sona yaklaşılan transfer var mı?" sorusuna Başkan, "Hiç popilizm yapmıyoruz. İş bitmeden açıklamayız. Şampiyon olduk farklı tutuma girmedik. Dün neysek bugün de aynıyız. Bazen öyle isimler öyle yerlerden çıkıyor ki. Ben de rahatsız oluyorum. Bence menajerlerin halt etmeleri. Sızdırıyorlar. Bazen, işte 10 liraya alacağın birini daha pahalıya almak zorunda kalıyorsun. Bunların gizli kalmasında kulüp menfaati açısından fayda var. Benim ağzımdan çıkmıyor ama bazı yerlerden sızıyor" diye cevapladı.

"KÖKÜMÜZ SAĞLAM"

"Başkan kötü giden dönemde karamsarlığa kapıldı mı?" şeklindeki soruya Yazıcı, "Benim kapılmadığımı herkes biliyordur. Bu işte iniş çıkışlar var. Bazen şanssızlıklar olabiliyor. Biz kötü günler yaşadığımız zaman da taraftar yine bize sahip çıktı. Onu hissetmedik. Hep yanımızda gördük. Bunların çok büyük önemi var. Kulüp kötü günler yaşayabilir ama temeli sağlamsa bu işin içinden çıkar. Bizim kökümüz ağlam. Bu işin doğasında var" cevabını verdi.

 

  • Ersan  
  01 Haziran 2012 | 19:11
  ülke futbolumuzun temel sorunu basiretsiz kişiler tarafından yönetiliyor olması ama suçlu yalnızca onlar değil onları şakşaklayarak olayların çığrından çıkmasına sebep olanlardır. Oturduğu yerden sanki Bursaspor yönetiminin hatasından ötürü böyle olmuş gibi cahil cüheyla atıp tutan kişiler ise ortak bir akla sahip olunamamasından ötürü işlerin bu noktaya geldiğini ısrarla görmek istemiyorlar belki de gerçekten görmüyorlar. Bursamız inşallah bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Bu arada eskiciler lafa gelince köklü kulübüz diyorlar ama bir türk takımının canı yanınca biz avrupaya gidermiyiz hesapları içindeler. Yarın öbür gün desteğe ihtiyaçları olursa alırlar ... desteği.
  • Bekir Sarı  
  01 Haziran 2012 | 15:38
  -4
  Bursaspor Türkiyenin sıradan takımlarından biri! İbrahim efendi çıkmış,bu ceza Türkiye'ye diyor! Bi defa bu ceza, Türkiye'yi bağlamaz! Olsa olsa,senin gibi yöneticilikten aciz adamların kulüplerini, batağa sürüklediklerini gösteren ceza olur...
  • Volkan Ergene  
  01 Haziran 2012 | 13:56
  bunlar hep ibrahim başkandan önceki işbilmez yöneticilerin yaptığı saçmalıklar...allah onları bildikleri gibi yapsın.
  • Nesin Ak  
  01 Haziran 2012 | 12:22
  tek ses tek yürek en büyük Bursaspor helal olsun size fazla söylenecek bişey yokkk
  • emircan  
  01 Haziran 2012 | 09:38
  şike yapanlar rahat şekilde kupa alıyor.kısacası 3 istanbul kulubü türk futbolunu yılardan beri sömürüyor ve avrupayada kötü örnek oluyor
  • emircan  
  01 Haziran 2012 | 09:35
  bize çok ayıp ediyolar
  • Nasko  
  01 Haziran 2012 | 09:21
  Bizim yüce camiamızı konuşmayıp, İstanbul medyasının büyük gördüğü kanalın haber bülteninde canlı olarak Beşiktaşın men edilmesine yorumu,türk futbol camiasına çok büyük yalnış yapılmıştır diyen M.Ali Birand beyefendiye ve tüm yandaşların cevabımızı, dik ve onurlu aynı zamanda SAĞLAM duruşumuzla başta onlara sonra tüm dünyaya göstereceğiz.Bursasporun büyüklüğünü yok sayanlara inat.
  • Kestelliler  
  01 Haziran 2012 | 02:51
  Şike yapan feneve koruyan tff bizim hakkımızı neden savunmaz ?
  Biz ingiliz takımımıyız yazık !
  • salim arı  
  01 Haziran 2012 | 00:22
  Gerçek Bursasporlu olmak budur işte onurlu duruşunla herkese örnek oldun başkan seninlede hocamızlada oyuncularımızlada gurur duyuruz Şimdi istanbul basını yazsın tüm bu olanları tabi yazabilirlerse öle kolay deil Bursasspora çamur atmak yazsınlar gerçekleri cesaretleri varsa anlasınlar Bursanın ve Bursasporumuzun tavrını SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ BAŞKANIM
  • Hüseyin Topaloğlu  
  31 Mayıs 2012 | 21:07
  adamın dibisin be başkanım sen böyle doğru işler yaptıkça varsın onlar kendi pisliklerinde boğulsunlar dursunlar. sadece bu şekilde durduk yere bize pislikleri bulaşmasa keşke. şikeyle her sene şampiyon olmaya çalışmaktansa hakkımızla orta sıralarda olmak bana yeter de artar başkanım kendi yağımızda kavrulmaktan memnunum.
  dik duruşun için de minnettarım. saygılarımla
  • Berk  
  31 Mayıs 2012 | 20:15
  seni de erturulu da batalla yi da seviyoruz
  • volkan  
  31 Mayıs 2012 | 18:16
  12
  helal sana baskan
  • behzat ç  
  31 Mayıs 2012 | 17:53
  bu eskişehir tam komedi adamlar hem kupa hem avrupa ligi grubunda adamları ezdik.şimdi uefa ya bel bağlamışlar.adamlar utanmasalar uefa yı arayıp yalvaracaklar.Bursa ile bjk alma diye.adamlar yoksa avrupayı rüyalarında görürler.zaten bu eskiciler avrupa trenle giderler anca
  • k.s.s  
  31 Mayıs 2012 | 17:38
  12
  işte bu yaaa siz dik durun yemişim süperliği şampiyonluğu hatta uefa yı önemi yok şimdi tff çıksında açıklasın bakalım dursun bakalım arkamızda ama durmaz onların yandakçıları şimdi tutuşuyo biz mali nedenlerden ceza aldık çekeriz arkadaş gitmeyiz bi sene daha ne olcak ama şikeciler bakalım sonuçlar açıklanınca ne olcak alınlarının ortasına o damgayı vuracaklar ŞİKECİSİNİZ diye bizim gene alnımız açık başımız dik biz kimseden çekinmiyoruz üzülmüyoruz çünki bizim dik duran bi başkanımız hocamız topçularımız taraftarımız var, varsın olmasın bu sene uefa ama aklanacamızı inanıyorum cas'tan görün bakın ama 3-5 gün sonraki şikeciler nasıl aklanıcaklar şimdi tüpçünün derdi odur bizimi düşüncek...
  • teksaslı  
  31 Mayıs 2012 | 17:31
  12
  Başkan dik duruşun devam etsin saygılar
  • Pepe  
  31 Mayıs 2012 | 17:16
  12
  Başkan senle bir kez daha gurur duydum helal olsun valla son dönemin olacak diye üzülmeye başladım dik duruşumuzla ülkede tekiz kimse bunun farkında değil eskiden hep bağırırdık yönetici taraftar el ele versin federasyon kupası Bursaya gelsin şimdi buna teknik heyette katıldı iyi yönetiliyoruz iyi bir hocamız iyi oyuncularımız var avrupada varız kafya oynuyoruz herşey dahada olucak şu mali kriterlerin olduğu yasa çıksın ben o zaman görücem yüz milyon dolar borçlu külüpleri alt yapımız desen şampiyonlukları yaşatıyor bizlere geleceğin takımının temelleri böyle atılıyor bizlerde bunlara şahidiz farkındalığını yaşayın bunca kirlenmişliğin satılmışılığın içinde bunları başarabilen ender değil tek kulübüz bir kez daha takımımla Bursalılığımla gurur duydum.
  • hasan gemlik  
  31 Mayıs 2012 | 17:13
  12
  bu açıklamalar beni tatmin etti. artık 1 yıl men olsak ta zararı yok. ama hakkımızın yendiğini herkez görsün. basın bunu anlatsın.
  • Teksas  
  31 Mayıs 2012 | 17:01
  14
  adamın dibisin baskan..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR