KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan noktayı koydu!

VİDEO

29 Ocak 2015 | 21:42

31 yorum

16771 okunma

Bursaspor’umuzun 37. Divan Kurulu toplantısı Özlüce Tesislerimizde yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya katılan tüm üyelere teşekkür etti. Şankaya, "Toplantı başlamadan önce buradan özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'ye, Divan Başkanlık Kurulu ve kulübümüz adına verdiği destek için teşekkür etmek istiyorum" dedi. Şankaya daha sonra başkanımız Recep Bölükbaşı'nı kulübümüzün mali yapısını ve yönetim olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları aktarması adına kürsüye davet etti. Başkanımız Recep Bölükbaşı, "Değerli divan başkanlık kurulum, Yönetim Kurulu üyeleri öncelikle sevgi saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Hepinize hoş geldiniz diyorum" diyerek başladığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

ÖNERİ VE ELEŞTİRİLER BİZE IŞIK TUTACAK

" Geçen divan gerçekten güzel geçmişti ama bugün daha kalabalık. Bütün dostlar, Bursaspor'u sevenler burada. Sizler burada olduğunuz sürece bizler kendimizi motive hissediyoruz. Çalışma azmi içinde oluyoruz. Ben arzu ediyorum ki yalnız Divan'da değil de Bursaspor bir payda kuruluşu Bursasporluların. biz sizin adınıza vekaleten buradayız. Bizler geçiciyiz ama üyeler, divan kurulu üyeleri hepsi kalıcı. Bursaspor'un menfaati doğrultusunda yapacakları öneri ve eleştiriler bize ışık tutacaktır. Bu anlamda Divan Kurulu'nu çok önemsiyoruz. Geçen Divan'dan bu yana o gün konuştuğumuz gibi hedeflediğimiz gibi çok güzel şeyler oluyor. İnşallah sizin desteğinizle daha güzel olacak.

YETER Kİ BİRLİK OLSUN

Biliyorsunuz şuanda takımımız 29 puanla ligde 4. sırada. Şayet ilk zamanlardaki tecrübeyi sağlamış olsaydık belki liderdik. O dönem divanda söyledim bir şey vardı. Bursaspor Türkiye'nin en büyük şehir takımı. Bursa Türkiye'nin en büyük en gelişen şehri. Futbolla yatıp kalkıyor. Çok güçlüyüz gerçekten. Tabi bu güçlülüğü Bursaspor'a yansıtırsak inanıyorum ki Bursaspor yalnız Türkiye'de değil Avrupa ve Dünya'da söz sahibi olur. Bu kapasitemiz var. Yeter ki birlik beraberlik olsun. Sanırım yavaş yavaş o birlik beraberliğe ulaşıyoruz. Bu bizi onurlandırıyor. Kongrede dedik ki biz geleceğiz çok çalışıp şeffaf olacağız. Gece gündüz ne yapmamız gerekiyorsa onları yapacağız. Bir kulağımız sizde olacak.

BAŞKANLAR GEÇİCİ BURSASPOR KALICI

Sizin öneri ve tecrübelerinizden faydalanacağız. Özlüce sonuna kadar açık dedik. Çok güzel gelişmeler oluyor. Bu burada kalmamalı devam etmeli. Tabi ki başkanlar gelip geçicidir. Bursaspor kalıcı dedik. Ancak seçilen başkan ve yönetim kurulu tabi ki geminin kaptanıdır. Sayın Vali'miz başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye başkanları, bakanlarımız, milletvekillerimiz, ticaret odalarımız, esnaf odaları, sivil toplum örgütleri yanımızda olursa yapamayacağımız bir şey yok. Ziyaretlerimizde hep bunu işledik. Yavaş yavaş bunun meyvelerini topluyoruz.

HER ZAMAN YANIMIZDA OLDULAR

Belediye Başkanımız Recep Altepe'ye teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Gelirken sıkıntılı durumda olduğumuzu konuştuk. O zaman dedik ki bunları yapabilmemiz için şehrin katmanlarının da birlikte olması gerekiyor. Sağ olsun Sayın başkanımız Recep Altepe benzinlikle ilgili bizim önümüzü açtı. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, iki belediyenin meclis üyelerine ve odalara teşekkür ediyoruz. Yanımızda oldular. Satın vaziyette şuanda. İhale yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor. Basında da yer aldı. Sosyal medyada yer aldı. Stat gelirleri ne olacak? Onlar Bursaspor'un diyordu hep sayın başkanımız. Bu konuda her zaman bize destek verdiler. Geçtiğimiz günlerde meclisten geçti ve stadın bütün gelirlerinin Bursaspor'a devri konusunda da Recep Altepe'ye yetki verildi. Bakanlıktan geldikten sonra yine sizlerin huzurunda lansmanla gelirleri Bursaspor'a alacağız.

RECEP ALTEPE'YE TEŞEKKÜR

Stat konusunda hep soru işareti vardı. Nerelerinin verileceği ile alakalı... Sürekli toplantılar yaptık başkanımızla, ekibimizle. Şu anda stadın isim hakkı dahil olmak üzere localar, kapılar, tribünler, otopark, reklam alanları ne varsa Bursaspor'un emrine amade oldu. 10 yıllık verildi. Daha sonra devam edebilir. Biz oraya ayda 60 bin artı KDV kira vereceğiz. O da sırf adı olsun diye verildi. Birkaç uluslararası firma ile görüştük. İsim pazarlanması ile ilgili her seferinde de devir ile ilgili sordular. O sorun aşıldı. Transfer dönemindeyiz biliyorsunuz. Bu hengame bittikten sonra yoğunlaşacağız. Bursaspor'un çok önünü açacak kalıcı gelir konusunda yardımcı olarak stat çalışmaları en hızlı şekilde olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

DÜNYA'DA SÖZ SAHİBİ OLABİLİRİZ

Bursaspor'umuzun kalıcı gelirleri yok. Bunun için herkes bir şeyler yapmak istiyor. Türkiye'nin en zengin kulübü olabiliriz. Ancak Bursa için çok büyük borçlar değil. Bunu eğer birbirimizi sarılıp tahammül gösterirsek biz de telaşa kapılmazsak Bursaspor'un önce Türkiye'de, sonra Avrupa'da ve Dünya'da söz sahibi yapabiliriz. Bunla ilgili projelerimiz var. Ben ve ekibimin tek isteği bu. Bunu da yapabilecek kapasitedeyiz. Belki mübalağa edeceğim ama bizim için küme düşer dediler, en fazla 1 ay veya 2 maç sonra görevi bırakıp giderler dediler. Biz bunlara kulak asmadık. Zaman zaman canımız sıkıldı sinirlendik. Basınla ilgili sıkıntılarımız oldu. Bir geminin içindeyiz. Eğer marka değerimizi arttırırsak o zaman Bursaspor'un başarısı yüksek olacak, hem de gelirleri.

KAMPANYAYA KATILANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Güzel talepler var reklam ve sponsorluk konusunda. Akmasa da damlıyor. Hiçbir şeyi geri çevirmiyoruz. Bin lira dahi olsa çok önemli. Biliyorsunuz forma kampanyası yaptık. Özellikle ilköğretim çocukları, kimsesiz çocuklar gibi çocukları düşünerek Bursaspor bilincini aşılamam istedik. Store ile ilgili sıkıntılarımız vardı. Stokta çok mal vardı. Puma ile ilgili sıkıntılar vardı. Verilen senetlerin hepsi protesto edilmişti. Ancak ben gerçekten bu kampanyaya katılan kamu kuruluş ve kişilere huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. 14 bin 500'ü aştık.

ÇALIŞMA ŞEVKİMİZİ YIPRATMASINLAR

Biz ilk etapta 10 bini hedeflemiştik. Sonra 50 bin dedik. Devam etmesi gerekiyor. Yeni sezon formaları ile ilgili çalışmaları yapıyoruz. Size layık olacak yeni formalar gelecek. Bu formalarla beraber inşallah haziranın ilk haftasında stadımız açılır o formalarda takımımızı destekleriz. Ben çok güzel hayaller kuruyorum. Bursaspor'un zirvede olduğunu her sene şampiyon olduğunu düşünüyorum. Lütfen desteğinize devam edin. Biz bunları yaparken eleştiriler de olacaktır. Lütfen bizim çalışma şevkimizi yıpratmamak adına yargılama yapılmasın. Eleştirilere açığız. Bunu hep söylüyorum. Ben 55 yaşındayım. Bir yere kadar absorbe edebilirim. Ama benim eşim ve çocuklarım var. Bunu yaparken biraz insaflı olalım.

7 AYDIR ŞİRKETİME GİTMEDİM

Ben buraya reklam için raht için gelmedim. Geçen Antalya'da eşofmanlarımızı giydik çay içeriyoruz. Arkadaş sağ olsun sordu milletvekilliği için ne düşünüyorsunuz. İnsanın ülkesine hizmet etmesi kadar güzel bir şey var mı? Allah ne nasip ettiyse o olur bunun ötesi var mı? Ben buraya çalışmaya geldim 7 aydır şirketime gitmedim. Bunu şikayet için söylemiyorum kesinlikle. Ama sorunları çözmek için sürekli mesai yapılması gerekiyor. Biz bunu yaptık. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ligin en çok gol atan takımı, lig 4.'süyüz. Şenol hocam beli rahatsız durmadan çalışıyor. Biz öyle.

PARAMIZ YOKKEN BASKETBOL TAKIMI KURDUK

Kongrede söz vermiştik. Basketbol takımı kurduk. Paramız yokken kurduk. Şuan Bursa'ya o kadar güzel heyecan verdi ki... Spor Salonu sürekli doluyor. Deplasmanlar doluyor. Ayrı bir heyecan. Bayan voleybol takımımız tek mağlubiyetle şuan 2. İki genç arkadaşımız kayakta şampiyon oldu, dünya şampiyonasına uğurladık. Bizim hedefimiz Bursaspor'un ismini dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda duyurmak. 13 branş var. Profesyonel takımımız var. Pilot takımımız var 3. Lig'de. Ekonomik durum yetmediği için gerekli takviyeler yapılamadı ama 2. Lig'e çıkması lazım. Yıldırım Belediye Başkanımızda geçenlerde oturduk sohbet ederken, "Yıldırım Belediyesinde spor alanları var ama takımımım yok. Bana pilot takımı verir misiniz?" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ ALTYAPISINA SAHİBİZ

Konuşalım, düşünelim dedik. O heyecanla bir gazeteye açıklama yaptı başkanımız. Ondan sonra başladı insanlar konuşmaya. Onu satan, bunu da satar diye. Gelişim Liglerinde bir çok takımımız var. Bir dahaki dönemde 6 yaşından başlatacağız. Bunu Avrupa yapıyor. Şu anda Türkiye'nin en iyi altyapısına sahibiz. Hasan Bora hocam burada. İlk hocamdır. Sürekli görüşüyoruz. Vakıfköy tesislerimize Yıldırım Belediye Başkanımız çok güzel destekler yaptı. Şuan gurur ve onurla söylüyorum yaptığımız çalışmalar doğrultusunda 30 yıllığına Bursaspor'a aldık.

YEŞİL BURSA'YI SATMIYORUZ

Artık orada istediğimiz şeyleri yapabiliriz. Orasıyla ilgili de çok büyük projelerimiz var. Arkadaşlarım çalışıyor. Özlüce Tesisleri bizim değil Milli Emlak'ın. Genel Müdürümüz İbrahim Yazıcı yönetiminde devam ediyordu. Şimdi tekrar kaldığı yerden çalışıyor konu hakkında. İnşallah burayı da kazandıracağız. Yeşil Bursa ile ilgili söylüyorum, kesinlikle ve kesinlikle satışı yok. Pilot takımımız bizimdir. Yanlış bilgilendirmelerle olaylar büyüyor. Bizim yayın organımız var Bursaspor TV. Her sabah yayınlar var. O arkadaşlar programa çıkmadan önce benle beraber yarım saat 1 saat istişare yaparız. O gün ne işleyeceğiz, ne mesajlar vereceğiz diye. Daha iyisini yapacağız, ekonomik özgürlükle orantılı tabi... Digitürk'te 73. kanalda. Ulusal kanallara çıkmak istiyoruz. Bunu yapabilecek güçteyiz. Bursaspor Radyosu, Bursaspor Gazetesi düşünüyoruz. Sizlerden öneri olarak da alıyoruz. Benim en önemli özelliğim sürekli iletişim kurarım. Sinirlenirim ama 1 dakika sonra özür dilerim. Üzülürüm kendime zarar veririm. Kin ve nefretim yoktur.

KIRMIZI ÇİZGİYİ GEÇMİŞİZ

UEFA ile ilgili bilgi vereyim. Biliyorsunuz 2007'de İbrahim Yazıcı döneminde de yöneticiydik. Ondan önce Ali Karasu dönemi vardı. M'Besuma diye bir futbolcu vardı. Onunla ilgili CAS'tan erteleme vardı. Bununla ilgili 1 yıl ceza aldık. Bazen samimi konuştuğumda doğruları söylediğimde hemen 'Vay başkan bunu nasıl bilmez" deniyor. Dört dörtlük değiliz hiç birimiz. Biz gelirken daha önceden bizden önceki yönetim bir anlaşma yapmış UEFA ile. Kırmızı çizgiyi geçmişiz geçince davet etmişler. Bak bazı transferleri ödememişsin kırmızıyı geçmişsin. Seni bu seferlik uyarıyoruz. Gel senle bir anlaşma yapalım demiş. O anlaşmadan benim haberim eylül ayının sonunda oldu. Tabi ki ben başkanım haberim olmalı her şeyden. Ama geçmişte bazen başkanların üzerinde profesyonel yönetici olarak çalışmış insanlar var. Biz borçları ödemeye çalışırken kurumsallaşmaya da önem verdik. Kurumsallaşmada da reklamları bir araya topladık. Herkes sonuç bekliyor. 9 milyon 256 bin lira reklam geliri elde ettik. Yaptığımız çalışmanın arttığını daha da artacağını gösteriyor. Önünüze geliyor bazı şeyler bakıyorsunuz bilginizin olmadığı şeyler oluyor. Yaşanıyor zaman zaman. Şirketlerimizde de oluyor. Aşağıdaki muhasebeci söylemezse tek tek kontrol etme şansım yok. O anlaşmayı sonradan gördük. TFF'den yardım istedik. Sonuçta biz de kırmızı çizgiyi geçmişiz. Anlaşma olduğu için de bizi soruşturmaya aldılar. Haberim olsaydı, geldiğimizde kredi kullanılmıştık ve hiçbir banka kredi vermiyordu. 30-32 bin lira daha kredi kullandık. Ama haberimiz olsaydı önce onu öderdik cezayı engellerdik.

LOCA ALIN, SPONSOR OLUN, REKLAM VERİN

Şu anda Bursaspor'da arkadaşlarımızın parası ödeniyor. Çek vermiştik en son 28 Ocak tarihli. Hepsini ödedik. Kasım ve aralık alacakları var. Allah'ın izniyle önümüzdeki günlerde onları da ödeyeceğiz. İstanbul takımları 4-5 ay geriden geliyorlar. Bizim 2 ay var sadece. Geldiğimizde paramız yoktu. Bu konuda sizlerden de yardım talep ediyorum. Kimseden para istemiyorum. Bize reklam verin, sponsor olun. Yeni statla ilgili localar var. Loca alın. Bizi birileri kurtarmayacak biz hep beraber kurtaracağız. Düzlüğe çıkabilmek için paraya ihtiyacımız var.

7 AYDA MUCİZE YARATTIK

Kullandığımız kredi 65 milyon TL, 33-34 milyonu bizden önceki yönetime ait. Geri kalanını biz kullandık. Birçoğu geçmiş yönetimden temmuz ve ağustosa verilen futbolcu çeklerini oluşturuyor onları ödedik. Burada kimseye atıfta bulunmuyorum kesinlikle. O dönem öyle gerektirdi belki. Bu Bursa'nın sorunu. O kadar zaman zaman bana atıfta bulunuyorlar ki sanki bu borcu ben yapmışım. Biz Bursaspor'un önünü açtık. 7 ayda mucize yarattık. 16 Mayıs 16 bin üye dedik. Başarılı olursam tekrar aday olurum başarısızlıkta olmam zaten. Bunu bile bekleyemiyor insanlar. Oradan bana sallayacağına gelirsin kongreye konuşursun. Oy vermezsin. Bu kıskançlık hasetlik nedir. Bursaspor iyi olsun herkes aday olsun.

3 AYDA BIRAKIR DEDİLER

Kötü Bursaspor'a kimse aday olmaz. Biz Bursaspor'u mu düşüneceğiz, kendi egomuzu mu düşüneceğiz? Biz buraya iş yapmaya geldik. Şeffaf da olduk. Bana sorsa öğrenecek ama sormuyor. Gidiyor kimi bulursa ona soruyor alıp yazıyor. Ben hesap vermem gereken yerde veririm. Beyler lütfen! Bursaspor çok güzel bir ivme yakaladı. Küme düşer dediğiniz takım, Türkiye'nin en çok gol atan takımı. Bunu da yazsınlar, yazmıyorlar. O kadar şey yapılıyor, bunlar yazılmıyor. Eleştiri olacak. Ama biz de insanız. Ben burayı sağlığımdan olmaya gelmedim. 7 aydır rahat oturmadım. Bütün arkadaşlarım biliyor. Yüz kere bırakmayı düşündüm. Bırak ne olacak ya, ne uğraşıyorsun dediler. Bıraktığım anda aşağı doğru ineceğiz.

CAS'A GİDİP ANLATACAĞIM

Ben nerelerden paralar bulup futbolcularıma para veriyorum biliyor musunuz? Bir gün geçti mi yabancılardan ihtar geliyor. Ben burayı çok seviyorum diyor. 1 milyon 750 bin Euro alıyor, tabi sever. 34 yaşına gelmiş. Tabi rahat olur. Mayıs'a kadar yüzde 70-80 borcu kapatacağız dedim. Ne söylediysem hepsi hayata geçirildi. İnşallah Galatasaray'ı da yeneceğiz. Avrupa kupalarına bir tane men cezası aldık. Dilekçemizi gönderdik. CAS'tan duruşma bekledik. Ben de gideceğim anlatacağım. Ne yaptık ne ettik. Adam demez tabi eski yönetim şu bu. Bursaspor olarak bakıyor çünkü. İnşallah af gelir.

İŞTE BURSASPOR BU

Bazen 1 TL paramız olmuyor. Ama biz Bursaspor olduğumuz için özel uçakla gidiyoruz, en iyi otelde kalıyoruz. Çocuklar çok iyi oynadınız diyoruz 10 lira olan primi 15 yapıyoruz. Maksat kazanma alışkanlığını takıma kazandırmak. Mersin maçını izlediniz. 5-0 kazandık. Maçın bitimine 5 dakika var. 5 kişi hala ilerde. İşte bizim düşündüğümüz Bursaspor bu. İnşallah UEFA'dan ceza almayız. Şampiyon olur Avrupa'ya gideriz. Şunu söyleyebilirim rahatlıkla Allah yanımızda. Stat yanımızda inşallah bu takımı bozmamaya çalışıyoruz, takviye yapmak istiyoruz.

FSM'DE STORE AÇACAĞIZ

Bir dahaki sezondan itibaren Bursaspor zirvede olacak. Bunu da yapacağız göreceksiniz. Bir teşekkür de Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e yapmak istiyorum. Bizi hiç boş çevirmedi. Bize gerçekten her seferinde yardımcı oluyor. İzmir yolu üzerinde bir yer vardı. Nilüfer Belediyesi'nden çıktı. İnşallah o yol kenarındaki yer bize verildi. Orada 2-3 katlı bir yer yapacağız. Alt katı store deposu, üst tarafı restoran-kafe olacak. FSM'de Galatasaray'ın storu var. Her geçtiğimde içim cız ediyor. Fatih Sultan Mehmet Camisi'nin orada 25-30 metrekarelik Bursastore şubesi açacağız.

TÜM ZAMANLARIN EN İYİ TAKIMIYIZ

Şuanda Özlüce tesislerinde iki tane futbol sahası yapılıyor. Bütün parti meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Özlenen birlik beraberlik sergileniyor. Ama Bursa olmazsa hiçbir şey olmaz. Bu takım şuanda çok iyi gidiyor. Yeni yönetim olarak şampiyon demiyorum ama üst sıralarda olmayı çok arzu ediyorum. 2009-10 ruhu yakalandı. Şuandaki futbol takımımız tüm zamanların en iyi futbol takımı. Josue ile Antalya konuştuk. Kendisi kalmak istiyor. Kulübüne gidip görüşeceğiz. Fernandao'nun çok talibi var, konuştuk sıkıntıları var ailesiyle ilgili. Bir arkadaşımızı devre arasında Brezilya'ya gönderdik.

KÜÇÜLMEMİZ GEREKEN YERDE BÜYÜDÜK

Çok faydalı oldu. Şenol hoca ve ekibini kutluyorum. Beyefendi, çalışkan bir insan. İyi ki onu tercih etmişiz. Küçülmemiz gereken yerde küçülmedik büyüdük. 4 futbolcumuzu milli takıma gönderdik. Emre diye bir arkadaş aldık. İlk transferimizdi. Türkiye'nin yıldızı olacak. Aziz Behich Avustralya finale kaldı milli takım forması giyiyor. Çok iyi performans sergiliyor. Şener bana göre Türkiye'nin en iyi sağbeki. Herkes istiyor. Bütün futbolcularımıza talep var. Gurur duyuyorum başkan olarak. O yüzden bu taktıma sahip çıkacağız. Ben ve yönetimim sahip çıkıyoruz.

KARŞINIZA ÇIKAMAZ KONUŞAMAZDIM

Her şey güzel gidiyor. Ha kötü olur mu olabilir... Ama biraz sabra ihtiyacımız var. Sonrası borçsuz ve başarılı bir Bursaspor... Bu olacak, inanıyorum. Şehrin katmanları hepsi olmasa bile yavaş yavaş yardımcı olacak. Dün çok sıkıştık. Ama ben Allah'a sığındım. Çok güzel bir şey oldu kapı açtı çekleri ödedik. Ödemeseydik bu konuşmayı yapamaz karşınızda duramazdım. Futbolcu çeklerimizi ve Aralık ayı personel maaşlarımızı ödedik. Prim sözlerimizi de yerine getiriyoruz onlara vereceğiz. Sporda başarı beklerken maliyetleri düşünmemiz gerekiyor.

GÖNDERDİKLERİMİZDEN 7 MİLYON TL KAR ETTİK

Ferhat ve İbrahim'den 500'er bin TL bonservis aldık. Yasin Pehlivan'ın maliyeti çok yüksekti. Ayda 45000 Euro alıyordu ve oynamıyordu. Kayseri Erciyes'e verdik. 50 Bin TL aldık. Kasım-aralık ve ocak alacaklarından da feragat etti. Ethem Ercan'dan 400 bin TL bonservis bedeli aldık. Ayrıca o da kasım, aralık ve ocak alacaklarından feragat etti. Bakambu'ya 1,8 milyon Euro'ya aldık. Özellikle İngiltere'den çok ciddi teklifler var ama vermedik. Şu anki değeri 8 milyon Euro. Gönderdiğimiz futbolculardan 7 Milyon TL kar ettik.

SEZON SONUNA KADAR 88 MİLYON TL BORCUMUZ VAR

Toplamda 66 Milyon TL kredi borcumuz var. Mayıs sonuna kadar oyuncu alacakları 23 milyon 500 bin TL. Tahmini vergi borcu 12 Milyon TL, Piyasaya borcumuz 1 Milyon 900 Bin TL. Volkan Şen'in transferinden Trabzonspor'a kalan son senedimiz var. 147 Bin 500 TL. Mayıs sonuna kadar tahmini borcumuz 125 Milyon 250 Bin TL. Toplam gelirimiz ise 36 Milyon 500 Bin TL. Sezon sonuna kadar 88 milyon 750 Bin TL.

İNSANLARI MUTLU ETMEK KADAR GÜZEL BİR ŞEY YOK

Bu borçları 1 günde silebilirim. Nasıl mı? Şu anda 4-5 futbolcumuz çok büyük transfer teklifi var. Bunları sattığımız zaman borcumuz kalmaz. Ama herkesin mutlu olduğu bir Bursaspor var. Bunları satarsak aynı şeyler olur mu bence olmaz. O yüzden Allah büyük. Şu ana kadar hızır gibi yetişti. Şimdiye kadar sıkıntı çektik hala çekmeye devam edelim, şekerim biraz daha yükselsin ama insanları mutlu edelim. İnsanları mutlu etmek kadar güzel bir şey yok. Az önce herkes yüzü gülüyordu.

BENZİNLİK ARAZİSİNİ SATTIK AMA VAZGEÇTİLER

Sonuçta benzinlik olayında protokol yaptık, çeki aldık ama bu sabah vazgeçtim dedi. Hiç önemli değil. Benzinlik gibi yeriniz olsun. Bizim planlarımız var. Önümüzdeki dönemden sonra eğer aynı birlik beraberliği sağlarsak bu benzinlikler gibi birçok şey elimizde olacak. Adım kadar eminim.

LOCA ALAN 4 KURUMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Diğer kulüplerin de var olan tahakkuk etmemiş vergi borcumuz 99 milyon TL gözüküyor. Tabi bu gecikmesiyle, faiziyle... Anapara 34 milyon lira. Bakanlara gittik. Herkesle görüştük. Loca geliri çalışmaları neticesinde 3 milyon 500 bin lira loca geliri elde ettik. 4 kurum loca aldı teşekkür ediyorum onlara. Herkese çağrıda bulunuyorum. OSB arsasından da 3 milyon 300 bin lira para geldi. Denetleme raporunu olduğu gibi Bursaspor TV'den mali asbaşkanım açıklayacak okuyacak. Kamuoyuna aktaracağız.

FAKİR EDEBİYATI YAPMADIM

Aşağı yukarı 10-15 günden beri sabah akşam sağ olsun İstanbul basını sürekli arıyor. Yerel basın da arıyor. Önce açıklama istediler. Bende yaptım. Biz dedik ki satılık futbolcumuz yok. Bursaspor futbolcu satmayacak. Ancak değerini bulursa hatta örnek verdim. Rahmetli başkanımız söylerdi, değerini bulursa ceketimi bile satarım, diye. Ben de bunu söyledim. Ama maalesef çok sabırsız bir milletiz. Şu anda soruyorlar yıldız futbolcuların ne oldu? Şimdiye kadar fakirlik edebiyatı yapmadım. Stadın KDV'si Bursaspor'un borcunu öder dedi Recep Altepe. Aynı fikirdeyim. Şu ana kadar her şey çok güzel oldu.

FUTBOLCULARIMIZIN DEĞERİ BİÇİLEMEZ

Benim Bursaspor'daki futbolcularımın değeri şuan sonsuz ve hiçbir futbolcumu satmıyorum. Şuan iyi rakamlar veriliyor. Yabancı sınırlaması çıkınca değeri düşer dediler. Yıldız futbolcunun değeri düşmez. Volkan'ın Serdar'ın değeri biçilmez. Ben onlara değer bulamadım. Ben İstanbul'da onla bunda görüşmüşüm. Kimseyle görüşmedim. Bir görüştüğüm İbrahim Hacıosmanoğlu, o da çok iyi dostumdur. Allah razı olsun ondan. Hep görüşüyoruz. İstişarede bulunuruz. Güzel bir ivme yakaladık. Bursa çok mutlu. Aslında maddi durumumuza baktığımızda satmamız lazım. Ama satmayacağız arkadaşlar. Diğer İstanbul basınına da yerel basına da tekrar söylüyorum. Bursaspor'da şuanda satılık futbolcu yoktur.

SAĞDUYULU OLALIM

Eğer kötü durumda olursak artık hep beraber göğüsleyeceğiz. Ben kendimi istesem rahat rahat kurtarabilirim. Şener ve Ozan'ı çok istiyorlar. 8,5 milyon Euro'ya kadar verdiler. Ama vermiyorum. Lütfen Bursaspor herkesin yanında olsun. Yeni stadın localarını alın, reklam verin, forma alın, sponsor olun, kombine satımına başlayacağız. Şampiyonluk istiyoruz ama taraftar e-bilet diyor gelmiyor. Destekleyin diyoruz. Taraftarımızdan ceza olacak tezahürat etmeyelim. Geçen sene bir futbolcu parasından fazla ceza ödedik. 18 takımın başını çekiyoruz 650 bin lira ceza ile bu sene de... Lütfen sağduyulu olalım. 2010'daki gibi fair-play ödülü alsınlar.

E BİLET'İN GERİ DÖNÜŞÜ YOK

E-bilet'in geri döşünü yok. TFF'de görüşüyoruz. Sayın bakanımızın da bu konuda görüşleri aynı doğrultuda. Lütfen bahane edip gelmemezlik yapmasın. Bursaspor'un yanında olalım. Taraftar, kongre üyeleri özellikle yerel basına istirham ediyorum. Şu sezon bitene kadar Bursaspor'a zarar verecek şeyler yapmayalım. Fazla detaya kadar da girmek istemiyorum. Maçlarımızı zevkle izleyelim önümüze bakalım. Helalleşelim. Beni dinlediğiniz için, katıldığınız için, yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum."

 Bursaspor.org.tr

  • kera  
  31 Ocak 2015 | 13:56
  Arkadaşlar,,ben inanıyorumki,başkan Bursaspor için kendi firmasıyla bile ilgilenemiyor yani herşeyini Bursaspor için veriyor ALLAH aşkına herkes büyük başkana sahip çıkmalı,, saygılar
  • teksas  
  31 Ocak 2015 | 11:35
  Recep Bölükbaşı ilk adamlığını, körüstan haininin kazandığı kongrede gösterdi. körüstan kazanmasın diye kulübün iyiliği için, Hayri yazıcı lehine adaylıktan çekilmişti.aynı adamlığı ilhan uslu yapamadı ve yazıcının oyları bölündü.ve bilindiği gibi seçimi olay medyanin desteklediğı hırsızlar kazanmıştı.
  • Dikky  
  31 Ocak 2015 | 10:06
  Arkadaşlar kusura bakmayında Bursa taraftarının gözünü Hırs ve egoları boyamış bu kadro bir daha gelmez yazık
  • cinaralti  
  30 Ocak 2015 | 22:13
  boyle bi kadro elli senede bi gelir bunun kiymetini bilin
  benim yasim 65 yaaa doldurun turbunleri
  • ages  
  30 Ocak 2015 | 19:22
  Başkan bencede dik duruşlu biri ve yaptıklarının büyük çoğunluğunu beğeniyorum,efsane başkanın güvendiği ve yönetiminde yer verdiği biri olması da onun karakterli ve gerçek Bursasporlu olduğunu ortaya koyuyor ama ben başka birşeye değinmek istiyorum

  Bu passolig olayına bende karşıydım başlarda ama Bursaspor sevgime yenik düşüp aldım malesef.

  Suan burda birçok kişi passolig almayan kisilere atıp tutuyor ama emin olun içlerinde gerçek Bursasporlular var ve anı düşünmeyip,gelecekteki Türk tribünlerinin rahatlığını kısıtlanabilecegini düşündükleri için almıyorlar ve bence haksız da sayılmazlar anlık veya kalıcı basarılardansa her konuda görüşünü savunmak ve dik durmak daha önemli bence ucunda takımını yanlız bırakmak olsada,ben basaramadim o ayrı ama bu konuda dik duranlara saygım da var açıkçası.

  Ben holigan değilim aksine holiganizme karşı olan bir Bursaspor fanatiğiyim ama passolig ve benzeri uygulamalarla görsel şovda önemli bir unsur olan meşale tarihe karışabilir önümüzdeki senelerde ve bu durum fanatik taraftarların büyük çoğunluğunu üzer sanırım

  Bu ve birçok farklı etmen yüzünden gerçek taraftarların bir kısmı hala daha passolig almıyor ve bence yanlışta yapıyor sayılmazlar,hayatta hersey para ve başarı değildir,dik durmak,görüşünü savunmak da bence bir karakter göstergesidir.


  Bence bu yıl passolig geçiş evresinde kalkmazsa gerçek Bursasporlularin buyuk cogunlugu mabedlerine geri dönecek gibi duruyor,kalkarsa da hersey eski sistem devam eder büyük ihtimal

  Birde merak ettiğim birsey var bu takım bu kadar iyi top oynamaya devam etseydi ama sıralama olarak daha kötü durumda olsaydık da herkes bu kadar sahip çıkar miydi

  Açıkçası ben sanmıyorum çünkü sadece bizde değil dünya futbolunda başarı taraftarı gerçekten çok fazla,başarı var taraftar var başarı yok taraftar yok onlar için bu kadar basit hersey orn:satılık Chelsea, karaktersiz, armasini para ve başarıya satan psg, monaco vs.

  Bizim kemik taraftarimiz 10 15 bin gerisi başarı taraftarı, bunuda efsane başkanın cenazesinden,takim orta siralardayken birkaç yıl önceki 8 10 bine oynadığımız kayseri macindan da anlayabiliriz.

  Dünyanin hemen hemen her yerinde kemik taraftarların büyük çoğunluğu da belli başarılar sonucu oluşmuştur bence misal neden Bursaspor taraftarı Türkiyenin en çok sayıda olan taraftarlarından biridir,kemik taraftarların tamami olmasa bile büyük çoğunluğu belli bir başarı sonrası oluşuyor da o yuzden,misal intertoto maceramiz turkiye kupamiz vs , 2009 2010 sezonundaki başarımız da bize taraftar olarak geri dönecektir uzun vadede (her ne kadar doğrusu bu olmasa da almanya hariç dünyanın hemen hemen her yerinde durum böyle malesef,başarı var taraftar var başarı yok taraftar yok )

  Bizim başkanın da ana amaçlarından biri o sanırım başarıyı arttirip kemik taraftar sayımıza uzun vadede katkıda bulunmak.

  Başkan ve yönetimi böyle dik durduğu sürece her konuda desteklenmeli ki gercek Bursasporlulara verdiğimiz değeri ve dik durusumuzu kanıtlayabilmis olalım cümle aleme göstermiş olalım
  • harbi teksas  
  30 Ocak 2015 | 18:40
  kardesim borc girtlaga asmis gidin Bursadaki sanayicilere soyleyin. Yoksa ise taraftar el atarsa recep altepeyi gomeriz!
  • yesil bursali  
  30 Ocak 2015 | 16:42
  Ibrahim Yazici konusuyor gibi geldi bir an bana. Gözlerim doldu ve agladim!
  • oçibasy  
  30 Ocak 2015 | 14:45
  Aklı basında bi yonetim var bu belli.bizansa oyuncu satmadı.Dik durusu omurgayı sergiledi.BENDEN TAM NOT. Ama keske benzinlık projesi cope atılmasaydı.
  • kralkan16  
  30 Ocak 2015 | 14:39
  18
  Yeni stadta 0 küfür tam destek !
  • MeskenliCankopat  
  30 Ocak 2015 | 14:15
  -1
  Başkanım fernandao ile gs anlaşmış. eğer böyle bişey söz konusuysa opsiyon hakkı bizde 4 milyon euro ya diye biliyorum verelim o parayı alalım bonservisini . sonra ise cincon istiyorsa verir 7 milyon euro yu alır yada babayı alır. fernandao nun da kulaklarını çekerim gerekirse futbol hayatını bitiririm. arkadan iş çevircekse şimdiden gitsin. anlatamıyoruz herhalde bizim için başarıdan çok karakter önemliiii
  • son teksasli  
  30 Ocak 2015 | 13:49
  10
  Siz dua edin böyle başkan ve Şenol Güneş gibi bi Adam bizim takımımızı yönetiyor, bu yönetim 5 sene kalsin şampiyon olucaz. Yeni Stadyum ile birlikte dahada güçlencez çünkü tribün ile saha arasi 1 metreden az yani sahaya direk etkimiz olacak özellikle derbi maçlarda hem hakemi hem rakip takip kalecisini baskı altina alcaz. Stadin videolarini izleyin anlarsiniz .
  • son teksasli  
  30 Ocak 2015 | 13:44
  Passolig alanlar stada gelip küfür etcekseniz ettircekseniz hiç gelmeyin. Selimin cezası senehe bitiyor timsah aranaya selim gelsin ve yine tribunu motive etsin. Başkası olmuyo bu sene maça gidenler ii bilir.
  • KastamonuDeniz  
  30 Ocak 2015 | 13:11
  O değilde babama birlikte besteler yapıp Cincon maçını bekliyoruz. "laklak cincona laklak" "kışkış cinler kışkış" "laklak cincona laklak" bestemizin adı. Cincona laklağa 48 saatten az kaldı.
  • Mustafa D.  
  30 Ocak 2015 | 13:09
  eğer başarı istiyorsak her yönden güçlü olmalıyız herkes üzerine düşeni yapmalı ve malesef şu anda zayıf olduğumuz bir yön varsa oda tribünlerdir evet bütün statlar boş ama bizim de bir farkımız olmalı tepkimizi her platformda gösterebiliriz ancak tepki maça gelmemek olmamalı bu şekilde davranarak sadece takımımıza zarar vermiş oluyoruz
  • bursaspor  
  30 Ocak 2015 | 09:37
  helal başkan sana gerçek Bursasporlu olduğun her halinden belli takıma destek bütün Bursa birlik olmalıdır
  • Alekey  
  30 Ocak 2015 | 09:31
  16
  Başkanımızın, Başkanlık sıfatlarından şüphe edenlere de bu KAPAK olsun. Maddi Manevi elimden geldiğince ben bu yönetimi destekliyorum ve bugün de hemen PASOLİG'imi alıyorum.
  • Bekir B.  
  30 Ocak 2015 | 09:12
  10
  Pasolig hakkında birşey söylemek istiyorum. Zaten bu ve bunun gibi uygulamalarla, rant, vergi, rüşvet, göz hakkı, gibi sebeplerle yıllardır geçimini kazanan kazanmış.Yıllardır sömürülüyoruz,yiyip bitiriyorlar bizi zaten. Bunun tek farkı önceden adı konmuş Passolig olmuş. 20-30 lira için Bursasporumuzu yalnız bırakmaya değer mi..Kaç 20 30 lar zaten alınıyor bizden yıllardır. Atı alan üsküdarı geçmiş, servetine servet katmışlar. Sistemin bir parçası istesek de istemesek de olmuşuz bile.

  Bursasporumuza destek lütfen..

  Saygılar,
  • mkpasali  
  30 Ocak 2015 | 07:16
  11
  Baskan kendine dusen her seyi yapti.simdi sira bizde;stadi doldurup store'lari bosaltmamiz lazim
  • Crocodile  
  30 Ocak 2015 | 01:41
  17
  Passoligim hayırlı olsun. Ben armam için, böyle klübünü seven başkanım için, her maç resital sunan futbolcularım için, işini saygıyla yapan karakterli teknik direktörüm için, en önemlisi BursasporUM için aldım bu passoligi. Yapıcak bişey yok arkadaşlar yolun başında dedik biz ; ADI AŞK BU EZİYETİN !
  • bb  
  29 Ocak 2015 | 23:40
  38
  TEKSAS taraftar grubu, takımına en çok desteği veren aynı anlamada Küfür ederek te En Çok zararı veren taraftar gurubudur. Teksas yeni staddada bu huyunu sürdürürse yeni stada geçmenin bir anlamı yok, taraftarsız bir stadda oynamaya ne gerek var?

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR