KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Avusturya kampı başlıyor

19 Temmuz 2016 | 10:35

4 yorum

8028 okunma

A takımımız yeni sezon hazırlıklarının 2'nci etabı için Özlüce Tesislerimizden Avusturya'ya hareket etti.

Avusturya'nın Windischgarsten Kasabası'ndaki Dilly Resort Otel'de yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek takımımız Avusturya'daki ilk antrenmanını ise akşam gerçekleştirecek.

Harekete öncesinde Pablo Batalla, Şamil Çinaz ve Ricardo Faty kamp öncesi düşüncelerini aktardılar.

Pablo Batalla: " Kamptan en iyi şekilde dönmek istiyoruz"

Arjantinli futbolcumuz Pablo Martin Batalla kampa hareket öncesinde yeni gelen futbolcularla birlikte iyi bir takım olacaklarını belirtti. Batalla, "Her kamp gibi bu kampta çok önemli olacak. Bizim ilerleyen dönemlerde elde edeceğimiz şeylere hazırlık olacak. Takımın kaynaşması ve hazırlık maçları açısından çok önemli. Bunlardan en iyi şekilde faydalanarak kamptan dönmek istiyoruz. Yeni gelen arkadaşlarımız bence çok iyi adapte oldular. Şuana kadar her şey yolundaydı. Önümüzdeki kamp boyunca birlikte olacağımızı düşünürsek kaynaşmaları çok daha iyi olacak. Şuan her şey harika gidiyor" dedi.

Şamil Çinaz; " Kampta takım ruhu gelişecek"

Takımımızın tecrübeli isimlerinden Şamil Çinaz, Avusturya kampının hem kendisi hem de takım için çok önemli olduğunu vurguladı. Topuğundan geçirdiği ameliyat sonrasında durumunun iyiye gittiğini belirten Şamil, "Sezonun son bölümünde yaklaşık 3 ay topuğumda sorun vardı. Tatilde geçmesini bekledik ancak geçmeyince maalesef ameliyat olduk. Şimdi iyiye gidiyorum. Günden güne bakarak en kısa zamanda inşallah takımla birlikte çalışmalara başlayacağım. Şimdi ilk hafta takımla çalışamadım. Tüm arkadaşlarımız tanışma fırsatım oldu ama kaynaşma şansım olmadı. Avusturya kampında hep birlikte olacağız. Sohbet edip, idman yapacağız. Takım ruhunu geliştireceğiz. Takım ve benim için önemli bir etap olacak" dedi.

Ricardo Faty: " Yeni oyuncular kendilerini evlerinde gibi hissetmeye başladı"

Fransız futbolcumuz Ricardo Faty ise " Kamp çok önemli. Yeni oyuncularla kaynaşma fırsatı elde edeceğiz. Sadece 1 hafta geçmesine rağmen yeni oyuncular kendilerini evlerinde gibi hissetmeye başladılar. Oraya gitmek iyi olacak çünkü hazırlık maçları oynayacağız ve takımın bağlarını kuracağız" dedi.

31 Temmuz'da Türkiye'ye dönecek olan takımımızın kamp kadrosunda yeri alan futbolcularımız ise şöyle;

KAMP KADROSU

"Harun Tekin, Mert Günok, Muhammed Şengezer, Ataberk Dadakdeniz, Erdem Özgenç, Serdar Kurtuluş, Tomas Sivok, Vieux Sane, Ertuğrul Ersoy, İsmail Konuk, Aziz Eraltay, Emre Taşdemir, Bünyamin Kasal, Şamil Çinaz, Merter Yüce, Ricardo Faty, Bilal Kısa, Furkan Özçal, Cristobal Jorquera, Pablo Martin Batalla, Yonathan Del Valle, Sercan Yıldırım, Mert Örnek, Deniz Yılmaz, Tomas Necid, Kubilay Kanatsızkuş, Sinan Bakış, İsmail Can Çavuşluk, Balasz Dzusdzsak"

MİLLİLER AVUSTURYA'DA KATILACAK

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ülkelerinin milli takımlarında yer alan Balasz Dzsudzsak, Tomas Sivok ve Tomas Necid, 25 Temmuz'da Avusturya kampına dahil olacak.

4 HAZIRLIK MAÇI

Takımımız Avusturya'da kamp yapacağı süre içerisinde 4 özel maç yapacak. Maçların programı şöyle:

21 Temmuz 2016 Perşembe (Yerel saat 18.00): Bursaspor-FK Mlada Boleslav (Windsichgarsten Stadı)
25 Temmuz 2016 Pazartesi (Yerel 18.30): Bursaspor-SV Austria Salzburg (Salzburg Das HeimStadı)
27 Temmuz 2016 Çarşamba (Yerel 19.00): Bursaspor-SK Vorwarts Steyr (Steyr Vorwärts Stadı)
30 Temmuz 2016 Cumartesi (Yerel 18.00): Bursaspor-SV Darmstadt 98 (Liezen Sport Merkezi)

 Bursaspor.org.tr

  • vertblan  
  20 Temmuz 2016 | 23:01
  Memleket direkden dondu sanpiyon olsak ne yazar olmasak ne yazar
  Tadimiz Tuzumuz kalmadi yaziklar olsun bu ne ya ? allah belanizi versin
  HAINLER
  • uçbeyi  
  19 Temmuz 2016 | 17:58
  13
  Sonko nun önerdiği Lilie rezerv takımında oynayan El Hadj Mour Samb'ın videosu .

  https://www.youtube.com/watch?v=YHyyeX7XmxI

  Medem ki Afrika ülkelerinin altyapılarında yetişen futbolcular yetersiz görülüyor . Fransız takımlarının altyapısından yetişen futbolculara yönelinsin .

  Fransız Liglerinden hangi futbolcu geldiyse, hepsinden verim aldık .
  • uçbeyi  
  19 Temmuz 2016 | 17:26
  12
  Meschak Elia neden beğenilmedi ? Neden kampa götürülmedi ? Çok mu bencil oynuyor ? 20-25 dk. oynasın oynadığı kanattaki bekleri oyundan düşürür . 2 kişiyi kendine bağlıyor .

  Koşuyoluna top atabilecek Batalla, Bilal Kısa gibi top virtüözleri varken bu oyuncunun düşünülmemesi çok garip .

  Videosunu bir daha izleyin . Bence çok yetenekli ve etkili bir futbolcu . Uyum sürecini atlatsın çok faydalı olacak .
  • omer  
  19 Temmuz 2016 | 15:09
  -7
  insanı kanser edecekler geçen sezonun en büyük açığı neydi orta sahamız. topu ileri götürecek adamımızın olmayışı. Kör hoca hala daha orayı doldurmadı üstüne çöp adamları topladı. ya Allahını seven bir 8 numara alsın yeter bee bile bile lades göz göre göre Bursasporu yine uçuruma sürüklüyorlar. ileri taşıyacak oyuncumuz olmayınca olmuyor işte atağa kalkamıyoruz nasıl göremiyorsunuz bunu kör müsünüz??? Belluschi belluschi fernando belluschi. İvaaaaaan Eeeergiiic oooleeey...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR