KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Altyapıda yeni trend Bursaspor

28 Mayıs 2012 | 09:27

5 yorum

6486 okunma

Bursaspor altyapısı sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da parmakla gösteriliyor

Son bir ay içinde gelen iki Türkiye şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Türkiye ikinciliği yeşil beyazlı altyapının başarısını gözler önüne seriyor.
 
Bursaspor, Türk futbolu denildiğinde altyapıda herkesin imrenek baktığı bir kulüp oldu. Başarı çizgisini her geçen gün yükselten yeşil beyazlılar, kazanılan kupalardan çok, A Takıma kazandırdığı oyuncularla gündeme geliyor. Türk futbolunda altyapıdan, üst yapıya yüzde 36 ile en çok oyuncu kazandıran yeşil beyazlı kulüpte bir ay içerisinde inanılmaz başarılar birbirini takip etti. U15 takımının Türkiye ikinciliği, ardından 1450 takımın katıldığı Nike Premier Cup’ta Türkiye Şampiyonluğu ve sonrasında Avrupa şampiyonluğu bunun en güzel örnekleri.
 
’BAŞARISI TESADÜF DEĞİL...’
 
Geçtiğimiz yıl U 16’da Türkiye şampiyonluğunu yine Fenerbahçe’yi yenerek kazanan Bursaspor, bu kez rakibini U 17’de 3-1 yenerek bir kez daha mutlu sona ulaştı. Genç timsahları bu organizasyonda Bursaspor Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, antrenör Ersel Uzgur, menajer Adil Cenkçiler ve yöneticiler yalnız bırakmadı. Elit Oyuncu Geliştirme Programı Sorumlusu Cezmi Turan’ın ödül töreni sonrası, “Türkiye’de ileriye giden tek altyapı Bursaspor. Gerilediğini hiç görmedim. Onların bu başarılarını büyük bir zevkle izliyorum. İlgisini esirgemeyen başta Ertuğrul Sağlam olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
’HERKES BURSASPOR’U İZLİYOR...’
 
Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bursaspor altyapısının aldığı başarılı sonuçlar sonrasında tribünlerde yavaş yavaş dolmaya başladı. Daha önce Antalya’da yapılan Coca Cola Akademi Ligleri finallerinde tribünlerdeki seyirci sayısı bir elin parmaklarını aşmıyordu. Önceki gün Fenerbahçe ile Bursaspor arasındaki finalde tribünün tamamen dolu olması, Bursaspor’a olan ilginin her geçen gün arttığının en güzel göstergesi oldu.”
 
NE DEDİLER...?
 
Necmettin Kocaman (Altyapıdan Sorumlu yönetici)

 
“Dört yıldır altyapı ile ilgileniyorum. Son yıllarda yaptığımız yatırımların karşılığını almak beni mutlu etti. En alt yaş grubumuzdan üst gruplara iyi oyuncular yetiştirdiğimize inanıyorum. Bizim için kazandığımız Türkiye şampiyonluğundan çok A Takıma oyuncu verecek olmamız beni mutlu etti. U 17 Takımımızdan birkaç oyuncunun A Takımla birlikte Avrupa’daki hazırlık kampına gidecek olması başarımızın en güzel kanıtı oldu. Tüm antrenörlerimizi verdikleri özverili çalışmaları nedeniyle kutluyorum.
 
Faruk Korkmaz (Gençlik Geliştirme Programı Sorumlusu)
 
“Dört yıldır yaptığımız yatırımların karşılığını almaya başladığımızı görmek çok sevindirici. Göreve geldiğimiz 2008 yılında 1994 doğumlular ve aşağısına çok ciddi yatırım yaptık. Bunların karşılığını almaya başladık. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Bursaspor A takımında çok ciddi bir alt yapıdan gelen oyuncu patlaması yaşanacaktır. Önümüzdeki yıllara altyapıdaki oyuncu kalitesi açısından en hazır takım Bursaspor’dur. 1996-1997 doğumlu oyuncularımızı 2-4 yıl içinde A takıma çıktığını gördüğümüzde görevimizi tamamlamış olacağız.”
 
Musa Öztürk
 
’KUPA AMAÇ DEĞİL ARAÇ...’

 
“8 yıldır birlikte olduğumuz genç oyuncularımın kazandıkları üst üste iki Türkiye Şampiyonluğu nedeniyle canı yürekten kutluyorum. Kupayı amaç değil, araç olarak gördüğümüzü belirtmek istiyorum. Amacımız Türk futbolunun ve Bursasporumuz’un geleceği olan oyuncularımızı donanımlı bir şekilde A takıma kazandırmak. Bazı kulüplerin altyapıları şampiyonluğu önemser, Bursaspor altyapısı olarak, iyi bir insan ve kaliteli oyuncular yetiştirmeyi önemsiyoruz. Bizim en büyük farkımız bu. Bu arada Bursa’dan gelerek bizlere destek veren Teksaslılara da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.”
 
Yılmaz Burul
 
’OYUNCU YETİŞTİRİYORUZ...’

 
U 15 takımıyla Türkiye Şampiyonluğu ve ardından Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan antrenörlerden Yılmaz Burul, Antalya’daki şampiyonluğa da katkı koyan isimlerden biriydi. Burul, “Kendi grubumla yaşadığımız başarılardan sonra buradaki şampiyonlukta beni sevindirdi. Buradan A Takımımıza çıkacak oyuncuların olduğunu görmek verdiğimiz emeğin karşılığı oluyor” dedi. Kaleci antrenörleri Ahmet Kuzaltı ile Recep Atılgan da, “Bizimle birlikte çalışmalara başlayan genç oyuncuların her geçen gün üst seviyelere gitmesi bizleri mutlu ediyor. U 18 Milli Takımını Sercan Şen, U 17 Okan Kocuk, U 14 Samet Gürbüz’ün koruması bizleri gelecek için umutlandırıyor. Bursaspor’da önümüzdeki yıllarda kaleci sıkıntısı yaşanmayacağına inanıyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını iki Türkiye, 1 Avrupa Şampiyonluğu ile aldık” şeklinde konuştular.

 Olay Gazetesi

  • Erdal Çelik  
  29 Mayıs 2012 | 15:38
  saygıyı hak eden başarısından dolayı Bursaspor u-17 ve tüm alt yapı kadrolarını tebrik eder.
  antrenör olarak çocuklarımızın önünün kapatılmaması ,önlerinin açılması yönünde çalışmaların yapılmasını temenni ederim... bende Bursaspor alt yapısı gördüm ve niceleri kaybolup gittiler... bu gençlik kaybolmasın.. hak ettiler.. yeni jenerasyonu elinizden kaçırmayın sıkı sıkı tutun Bursanın geleceğini yok etmeyin... saygılarımla
  • Ölümüne Bursaspor  
  28 Mayıs 2012 | 18:29
  İnaşallah gönülleri de yetenekleri gibidir. Bursaspor sevgisiyle doludur
  • Serkan  
  28 Mayıs 2012 | 16:10
  Allahın izniyle barca gibi efsane bir kadro yakalar vede şampiyonlar ligini kazanırız. Bundan sonraki hayalim bu allah ömür verirse tıpkı şampiyonluk gibi bunuda göreceğiz. Çünkü biz Bursanın ve Bursasporluların hayalleri hep büyük oldu. Hayali büyük olanın ancak başarısı büyük olur.
  • gazcılar  
  28 Mayıs 2012 | 11:01
  ya arkadaş senin bu bütçeyle istanbul takımlarına kafa tutman mümkün değil anca 40 yılda bir mucize gerçekleşmesini bekleriz ama şu alt yapıya biraz daha önem versek bu çocukları Bursasporlu olarak Bursasporu satmıcak şekilde yetiştirebilirsek hem avrupada hem Türkiyede çok büyük başarılara imza atarız...
  • emircan  
  28 Mayıs 2012 | 09:47
  işte bu arkadaşlarla avrupa kapısı aralanır.hızlı dinamık seri bir takım yapmalıyız.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR