KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Altepe'den stat gelirleri hakkında açıklama

23 Mayıs 2013 | 17:29

68 yorum

19844 okunma

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Timsah Arena Stadı'nın iç kapılarına 200 bin TL'den isim hakkı verilmesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi bu düzenlemeyle 20 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyor. Başkan Altepe, bu çalışmayla devam eden inşaatın bundan sonraki harcamaları için gelir sağlanacağını ifade ederek, "Stat bittiğinde tüm gelirler Bursaspor'a kalacak" dedi.Büyükşehir Belediyesi'nin mayıs ayı olağan meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi Timsah Arena Stadı'nın 1. ve 2. bodrum katlarında ticari alanların kiraya verilmesiyle ilgili rapor oy çokluğuyla kabul edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu çalışmayla devam eden inşaatın bundan sonraki harcamaları için gelir sağlanacağını ifade ederek, "Stat bittiğinde tüm gelirler Bursaspor'a kalacak" dedi. Büyükşehir Stadyumu'nun alt katında yer alan alanların kiralanmasıyla yüzde 15 gibi bir gelir elde edileceğini ifade eden Altepe, "67 bin 520 metrekare alanı, yani bodrum katları ticari alan olarak planlıyoruz. Timsahın burnundaki 2 bin metrekare alan da kafeterya olarak planlandı. Buraları imalata katkı sağlayabilir mi diye kiralamayı düşünüyoruz" diye konuştu.

"YATIRIMLARIN HEPSİ BURSASPOR İÇİN"

Büyükşehir Stadyumu ile ilgili gelir kazanmak adına yapılan çalışmaların Bursaspor Kulübü'ne katkı sağlayacağını kaydeden Altepe, "Bu yatırımların hepsi Bursaspor'a gidecek. Bursa'nın dünya kenti olması için yapılıyor. Önümüzdeki aylarda sene sonuna kadar bitmesi gerekiyor. Çatıya 22 milyon TL ödeme yaptık. Bunlara bir miktar katkı sağlamak için alt dükkanların kiralanmasını istiyoruz. Kapıların da isim hakkını kiraya vererek 20 milyon TL kar etmeyi planlıyoruz. Bunlar Bursaspor'un en önemli katkısı olacak. Kulüp elini açıp para dilenmemeli. Kimsenin borç vereceği bir takım değil Bursaspor, en kaliteli dünya kulüplerinden biri olmalı" dedi.

 

  • mustafa şengün  
  29 Mayıs 2013 | 13:41
  utkan.tr arkadaşım yazımı bir daha oku istersen halkın çıkarları diyorum değerleri diyorum sorgularım diyorum ters gelirken hala destekleyenlerede koyun diyorum aramızda bir fark var ben merdivenden ters inen kürdün zerdüştün ağa babasını başına lider yapan herkesin alayını ..ikmiyorum onlarında görüşüne saygı duyuyorum siyaset işi şeytan işi boş verelim siyaseti biz Bursasporumuzu konuşmak için burdayız
  • ugurtsc  
  27 Mayıs 2013 | 18:36
  anlamadığım stad bitince tüm gelirler Bursasporun diyo ama stadın kiralanmadık yeri kalmadı hangi gelirden bahsediyo acaba
  • efsane texas  
  27 Mayıs 2013 | 13:05
  gençler kanmayın bu masallara!seçime kadar zaten bitmez o stad!şimdi şirin görünme evreleri bunlar. seçim olucak hop belediye stadı gelirlerden pay almalar hepsini görüceksiniz!oy almak için Bursasporun üzerinden prim yapıyorlar!Herşeye siyaseti karıştırıyorsunuz bırakın futbola girmeyin kardeşim!Bursasporluluk mercedeslerle saracoğluna inönüye gidip vip de tvlerde görünmekle olmuyor. cebinden paranı vererek biletini alıp ulaşımını ayarlayarak deplasman tribünü yaparak oluyor!son seçimden önce stad yerinde yapılacak diyip te sorasında katakulliyle anıtlar kurulu kültürpark masallarıyla nasıl acemlere aldığınızı unutmadık!şimdi de gelirler belediyenin derken seçim yaklaştı Bursasporun oldu marttan sonra bu sözlerin yine değişmeyeceğine inanmak mümkün mü? Rahmetli başkanımızın dediği gibi çıkmayız stadtan olur biter!
  • murat uçar  
  27 Mayıs 2013 | 03:04
  başkanın isteğini yerine getirsin ne demek kupamı versin orda BursasporUN adını kuylanacaksa gelirlerinin tümünü BursasporA verecek vermiyorsa oynasın kendisi başnakana kadar çıkalım derdimizi anlatıp başankımızın isteğini yerine getirelim
  • ridvan çimen  
  27 Mayıs 2013 | 02:40
  uyumayın. statta 5 bin kişi nasıl hepsinin sesini kesti, gördük rahmetli başkanın cezane töreninde. Şu adamlara sopa göstermeden iş yapmayacaklar. bakın jimnastik , gs bunlara stad neden yapıldı ? ligtv gelirleri artık anadolu takımlarının yükselmesine sebep oldu. son 2 senedir lig sıralamaları ortada. cincon koptu bir tek, beleş stadı var. jimnastik stad yapılıyor ! neden ? stad geliri olmadan, diğer anadolu takımları jimnastik sporu yakalayacağı için. bana kimse burda akp , chp kavgası yapmasın. bizim aile dsp liydi, ecevitten sonra mhp ye oy atıyorlar. ben oy kullanmadım halen. aklınızı devşirin, belediye 5 yıllığına diyor, ama oldu bittiye getirilerek , o bir 50 yıl olur. siz bilirsiniz Bursasporlu kardeşler. belediye sizin için Bursaspordan daha değerliyse, bu adamların salyalarına çanak tutun. lakin bizans takımlarının bütçeleri ve diasporaları karşısında hayat boyu ezilmeye mahkum olun. ibram boşuna vermedi canını. gerçi bu kafaya boşuna vermiş olacak.
  • yusuf  
  26 Mayıs 2013 | 15:34
  -12
  adam kupa mı versin ne yapsın ayıptır ayıp Bursaspora en buyuk yatırım yapan adamdır Altepe varsa gosterın başka bırı gelmeyın sız stada ya eskısehır macında ezıldı mıllet ıcerı gırerken sız onları hak ediyorsunuz da neyse...
  • Death1963  
  25 Mayıs 2013 | 14:01
  Başbakandan fırçamı yedın ne oldu sayın altepe???
  • Vedat Akcakoca  
  25 Mayıs 2013 | 08:24
  10
  Birde utanmadan yalan söylüyorsun Atatürk stadyumunun oldugu alan yesil alan olacakmis. Bursaspor sampiyonlar ligi maclarini oynarken sen arap seyhleriyle Atatürk satdyumu icin pazarlik yapiyordun. Yalancisin, yalanci. yalancisin, yalanci menekse gözlü sarisin yarim. Seneye Allahtan dilerimki kapi kapi Bursa halkindan bir lokma ekmek icin dilencilik yaparsin!
  • uğur  
  25 Mayıs 2013 | 00:02
  13
  Ailemiz 4 kişi bu 4 kişidende ne sana nede bağlı olduklarına oy yok yalanla dolanla bu iş olmaz 6s bedavadan stada konuyor bide gelirleri onlara biz üvey şehirmiyiz recep başkan???
  • Efsane16  
  24 Mayıs 2013 | 23:08
  -13
  altepe Bursasporludur tartışılmaz partisinden hiç bişey olmaz ama
  • hüseyin  
  24 Mayıs 2013 | 21:40
  -5
  Mustafa sezer kardeşim,ağabeym biz bedeli zaten istemesekte ödedik Atatürk stadyumunun yıkılacagnı sn. Altepe zaten açıkladı Bursada padisahımızn halka sesleneceği meydan yokmus ondan bi tane yapalm dediler

  gs veya diger şehrlerde gerek devlet gerek toki yaptrsada stadları, gelrlerine göz dikmiyorlar sizce toki gs nin isim haklarını satp stad mı yaptı? Ali samiyen bogazdaydı arsa degeri tt arenann 3-4 katı idi. Bizde farklı mı? Atatürk stadyumunun arsasının degeri timsah arena yaptrmaya hayli hayli yeter ki zaten stadyumun yerinin degşmesinin en buyuk nedeni bence bu.

  sn altepe para yoksa lütfen gereksz yere harcanan paralardan kısın. Heykele tramway hattı çok mu lazm? Terminal hattı daha mı az acil ? Mevcut stadyumun yeri degsti insanlar mecbur Bursaray a binecekler. Görukleden mintex e servis koyabilen fırmalarn terminalden ndn servisleri yok? 38 kazanamaz yoksa değil mi halkın cebinin yerini iyi biliyorsunuz

  gelir ararken Bursaspor a zarar vermeyin lutfen

  Bursaspor guzel stadyumla çağ atlamaz transferle maddi sıkıntıya girmediğinde istediği tranfer için kesenin ağzını açabildgnde çag atlar. Kaç yıllıgna olduğunu söylememiş. . Sn altepe bu kaynakları stad inşaatına harcar ise Bursaspor`un olması gereken 100 milyon lirayı sabote etmiş olur yeni gelen yönetim biraz borca girip transfer yapmak istese mali yönden Bursaspor`a 5-10 yıl yerinde saymaya- devam dedirte bilir bu durum
  • utkan.tr  
  24 Mayıs 2013 | 20:32
  21
  @mustafa şengün hala nasıl akp liyim diyebiliyorsun ??? pkk ile el ele kol kola olan, masaya oturran HER KİMSE gelmişi geçmişini .ikeyim!
  • mustafa şengün  
  24 Mayıs 2013 | 15:42
  12
  bir arkadaş yorumunda ALTEPE yi sevmeyenler demiş kardeşim ben AKP liyim politikalarınıda sorguladıktan sonra desteklerim ama bu Bursaspor un menfaatleri karışınca parti marti sallamam ileri demokrasilerde seçilen yönetici şehrinin halkının çıkarlarına ters düşüyorsa menfaati olanlar hariç kimse onun borazanlığınıda yapmaz yaparsa salak yahut güdülmeye razı koyun demektir zaten
  • mustafa sezer  
  24 Mayıs 2013 | 15:34
  -21
  açıkcası stada karşılık bir bedel ödemeliyiz camia olarak Bursaspor olarak.. aplamayan bebeğe mama yok misali bizden de bir şeyler çıkmalı diye düşünüyorum.. bu açıklama göz boyama sadece 20 milton tl yi alıcaklar Bursasporda 10 15 yıl anlaşmalaırn bitmesini bekliycek.. çok saçma... bence bunun yerine kulüp yetkilileri ve camia harekete geçerek belediyeyle biranlaşma ve sözleşme yapılmalı.. stad için istenilen beklenilen fiyatı bölelim Bursasporumuzda yılda 5 ya da 10 milyon tl şeklinde bu parayı belediye ye taksit taksit ödesin . sonuçta gs yede stad yapıldı ama onlar boğazın dibinde ki stadlarını verdiler. unutmayın şuan bizim kullandığımız stadda devletin . bahsettiğim yöntem yeni stadı tamamen bize verecek istediğimiz zaman yıkıp yenisini yapabilicez.. biz göremesekte evlatlarımız görebilir..
  • Vedat Akcakoca  
  24 Mayıs 2013 | 15:27
  15
  Yalancisin, yalanci. Yalancisin, yalanci, Menekse gözlü sari yarim. Artik yemezler recep gelecek secimlerde hem kendini bitirdin, hemde sana emir verenleri bitirdin. Eminimki bagli olduklarin Bursadan artik zirnik koklayamacak. Yalan dolanla is yaptiniz. Kültürpark ve Kükürtlü Bursa belediyesine bagislanmamisti, Bursa sehrinin sporunun kalkinmasi icin bir vakif kurulup oraya devredilmisti. Yalan dolanla is yürümüyor. Bursasporda Kendisine o Sdatyumu bagislayana ihanet etmiyor ve Atatürk stadyumundan cikmiyor. Sizde secimde tulum cikarmiyor, nal topluyorsunuz.
  • Mudanya-teksas  
  24 Mayıs 2013 | 14:37
  24
  Tüm gelirleri ilk günden itibaren Bursaspor'un kasasına kalmayacaksa, o stada geçmesinin anlamı yok..

  Mevcut stadımız zaten UEFA kriterlerine uygun halde.. Bizim için manevi değeri zaten çok büyük olan mevcut stadımızdan çıkmayız, olur biter..

  Belediye de gitsin belediyespor maçlarını yapsın yeni stadta..

  Bu dik duruşun arkasında duramayacak olan hiçbir isim Bursaspor Başkan adayı olarak taraftarın karşısına çıkmasın bu saatten sonra.
  • utkan.tr  
  24 Mayıs 2013 | 13:19
  14
  Sanki sana kaldı gelirleri konuşmak,KENDİ İŞİNE BAKACAKSIN ! Herşeye sadece Bursaspor karar verir !
  • utkan.tr  
  24 Mayıs 2013 | 13:18
  16
  gizli kapaklı ince hesaplar yapma altepe,alırlar seni aşağı,TÜM GELİRLER SADECE BursasporUMUZUNDUR, o kadar !
  • özgün  
  24 Mayıs 2013 | 13:07
  11
  senden ve senin gbilerden nefret ediyorum
  • timsahlarsahada  
  24 Mayıs 2013 | 12:23
  -25
  burada olumsuz yorum yazanlar ne kadarda çok biliyonuz ya stad yapılıyor daha bin bir dereden su getiriyorsunuz.siz önce kombine bilet almaya uğraşında takıma katkınız olsun.....

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR