KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

30 Mart Yerel Seçimlerine Dair

28 Mart 2014 | 20:56

yorum

17087 okunma

Yerel seçimlere ilişkin deklarasyonumuz aşağıdaki gibidir.

Bursa kamuoyuna ve kentimizi yönetmek için aday olan siyasilere,

Bursaspor camiasının ve Teksas'ın, Bursa'nın en büyük sivil toplum yapılanmaları olduğu gerçeğinden hareketle, bu şehrin kaderiyle ilgili konularda söz hakkımız olduğuna dair düşüncemizden yola çıkarak 30 Mart seçimleri ve adaylara dair bu deklarasyonu kaleme almış bulunuyoruz.

Öncelikle bilinmesini isteriz ki, bizler ve camiamız hiçbir zaman genel bir siyasi tavır içerisinde olmadığı gibi, bundan böyle de camiamızın, her görüşten insanın yeşil beyaza gönül verdiğini bilerek bu hassasiyetini koruyacağına inancımız tamdır. Buradan yola çıkarak bilinmesini istiyoruz ki, parti ve aday fark etmeksizin, Bursaspor atkıları ile meydanlarda yapılan konuşmalardan, afişlerde yer alan Bursaspor rozetli fotoğraflardan rahatsızız. Bursasporlu birinin bu şehri yönetiyor olması bizlere her daim gurur verir ancak Bursasporluluk kimliğinin seçim malzemesi haline getirilmesini hoş ve etik bulmadığımızı ifade ediyoruz. Zira bilinmelidir ki Bursaspor camiası atkılarla gelen Bursasporluluğa kanacak kadar saf değil, rozetlerle Bursasporlu olunmadığını unutacak kadar da balık hafızalı değildir.

Peki ya, biz belediye başkanlarından Bursaspor ile ilgili neler bekliyoruz?

- Atatürk Stadyumu'nun, bir önceki yerel seçimden önce söz verildiği gibi yıkılmadan yerinde korunmasını istiyoruz. Fakat yıkılmasının zaruri görülmesi halinde ise o alanın hiçbir şekilde ticari ranta açılmamasını ve Kültürpark'a katılarak alanda Bursa Atatürk Stadyumu'nun anısı ve Atatürk ismi yaşatılacak şekilde çalışmalar ve Bursaspor'a gelir getirecek bazı projelerin hayata geçirilmesini istiyoruz. Burasının bir meydan olmasını, örnekler itibari ile istemiyoruz.

- Mevcut durumun aksine, yeni stadyumun gelirlerinin yine daha önceden söz verildiği gibi ve tüm örneklerde de olduğu gibi Bursaspor'a, yani kullanıcısına bırakılmasını istiyoruz. Oradaki tüm maddi gelir Bursaspor ve Bursasporlular sebebiyle gelen bir gelir olacaktır ve Bursaspor olmadan orası kuru bir binadan ibaret kalacaktır. Stadyumun yeri ve yapılış metodu konusunda Bursaspor camiasının sesine kulak vermeyenler, buradaki maddi sıkıntıları Bursaspor'un geleceğine fatura edemez, Bursaspor'u yukarı taşıyacak stadyum gelirlerini ipotek altına alamazlar.

- Bursaspor'un kiracı konumunda olduğu Özlüce Tesisleri ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin tapusunun Bursaspor'a devrini bekliyoruz.

- Yeni stadyumun ismi konusunda karar Bursaspor camiasına bırakılmalı, kimsenin ağzından çıkacak kararla belirlenmemelidir. Timsah Arena, İbrahim Yazıcı Timsah Arena gibi camianın dillendirdiği isimlerle bir anket açılmasını ve sese kulak verilmesini talep ediyoruz. İbrahim Yazıcı isminin bu tesise verilmesi yönünde çıkacak bir karara Nilüfer Belediyesi saygı duyacak ve İbrahim Yazıcı ismini verdiği ilçe stadyumuyla ilgili yeni bir düzenleme kuşkusuz ki yapacaktır.

- Yeni stadyumun inşa edildiği bölgedeki Acemler Metro İstasyonu'nun isminin "BURSASPOR" olarak güncellenmesini istiyoruz.

- Bursaspor'un gelişmesi için ihtiyaç duyulan kalıcı gelir kaynaklarının yaratımı aşamasında, imkanlar doğrultusunda gerekli katkının Bursaspor'a verilmesini ve Bursaspor'un başarısının Bursa'nın başarısı ve reklamı anlamına geldiğinin bilincine varılmasını istiyoruz.

Bu kriterlerin oylarımız üzerinde etkili olacağını belirtiyor, seçimlerin ülkemiz, Bursa'mız ve Bursaspor'umuz için hayırlı olmasını temenni ediyor, gerginliklerden ve hile şüphelerinden uzak bir seçim ortamı diliyoruz.

 

TEKSAS.ORG

 Teksas.org

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR