Cüneyt Arda Pamuk

03 Eylül 2012

Donatın bayrakları, Şehidimiz var

30 AĞUSTOS 2012...

Beş gün önce hepimiz televizyonlarımızın karşısında kahrolduk. Büyük umutlarla, zaferden emin çıktığımız Twente mücadelesinden boynumuz bükük ayrıldık. Koca bir şehir sessizliğe büründü, ağızları bıçak açmadı. Kahrımızdan Zafer bayramında, zaferimizin bayramını kutlayamadık.

Üzüldük...

02 EYLÜL 2012...

 Üç gün sonra Galatasaray maçı var haydi birlik olalım takımımıza destek olalım, bizlere yakışanı yapalım dedik.Zaman karalar bağlama zamanı değil dedik, acımızı yüreğimize bastık.  Formamızı giydik, atkımızı taktık elimizde bayraklar koştuk takımımızın peşinden. Üç gol, iki asist yaptık ama 3-2 yenildik.

Üzüldük...

03 EYLÜL 2012

Sabah sabah  Şırnak'tan gelen şehit haberleriyle uyandık. Yine hain pusu, yine hain saldırı, yine kahpece gözünün içine bakmaya cesareti olmayanların arkadan sıktıkları kurşunlarla can veren şehitlerimiz. On ocağa, on binlerce bucağa, on milyonlarca yüreğe yayılan bir acıyı yaşadık. Anneler, babalar, kardeşler, eşler, evlatlar vardı görüntülerde '' Verin silahını biz gidip savaşalım'' diye haykıran. '' Ağlamayacağım, ağlayıp onları sevindirmeyeceğim'' diye bağıran.

Çok üzüldük...

Sonra bir görüntü yansıdı ekrana terör örgütünün leşlerini toplayan zırhlı aracımızın önüne bağlanan pkk çaputu...

Günlerdir gündemden düşmeyen bölgesel hakimiyet haberleri, araziye bayrak dikme mücadeleleri, itvekili kucaklaşmaları, provakasyonlar, yol kesmeler derken bir de bu görüntü düştü ekranlara.

Kızdık... ama üzülmedik çünkü ;

 ''BAYRAĞI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDE Kİ KANDIR, TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.''

Fakat bayrak hakkındaki bu güzel şiir bile  bayrağımızın taşıdığı kutsal anlamı, o anlamdaki sembolizmi, ondaki derinliği ve yüceliği anlatmaya yetmez.

Türk bayrağının kutsallığı ve gizemi üzerinde ki hilal ve yıldız da gizlidir. Arapça  Hilal kelimesinde; 1 “He” 1 “Lam” 1 “Elif” ve yine 1 “Lam” harfleri bulunur. Yani 1 “He” 1 “Elif” ve 2 tane “Lam” .

Bu Harflerin Ebced Hesabıyla Rakam Değeri de

“He • “Lam” • “Elif” • “Lam”

Toplam =99

ALLAH (c.c.) kelimeside yine 1 Elif 2 Lam ve 1 He ile yazılmaktadır. Bu harflerin de değeri yine ebced hesabıyla toplandığında  99 rakamını verir. Her iki kelimede harfler değişmediği için rakam değerleri de değişmez. Yani Hilal yazarken Allah (c.c.) isminin harflerini kullanırız. 99' sayısı da Allah'ın isimlerini  temsil eder. Bu iki kelimeyi  sembolik olarak birbirinin yerine kullanırız. Bayrak üzerine ALLAH (c.c.) yazacak yerde aynı ismin eş değerlisi olan Hilal'i koymak hem anlamlı hem inançlarımıza daha uygundur.Çünkü inancımıza göre “ALLAH (c.c.)”ı sembol olarak  ifade etmek mümkün değildir.

ALLAH(c.c.)'ın birliği Tevhid inancı ve bu inancın La ilahe İllallah (ALLAH(c.c.) tan başka ilah yoktur) formulüyle ifade edilen manası böylece Hilal şeklinin içinde sembol olarak ifadesini bulmuş olur. Hilal'in kucağındaki Yıldız doğrudan doğruya  Arapça Muhammed yazısının şeklidir.Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizin ismi yazıldığı zaman beş tane çıkıntı meydana getirir ve tam bir yıldız şeklini alır. Hilal ALLAH (c.c.) inancını, yıldız da Peygamber'e bağlılığı dile getirir.

Dolayısıyla Türk Bayrağı Allah'a inanan, peygambere bağlananların kutsalıdır, bazılarının elinde dolaşan bez parçalarına benzemez.

Benim şehidim bu kutsal bayrak uğruna şehit olur.

Şimdi, Allah'a inanan, Peygambere bağlanan, Osmanlının torunu Bursa'nın gururu büyük Bursaspor Taraftarı yarından itibaren bir hafta boyunca çıkarın bayraklarınızı Bursa'nın her yerine her köşesine otomobillere, evlere, dükkanlara, dağa taşa nereye buluyorsunuz asın Kutsal Bayrağımızı...

Bursa'mızın Şehidi var....

 

  • isim soyisim
  09 Eylül 2012 | 02:42
  hislerime tercuman olmuşsun kalemine sağlık . cüneyt bey
  • tarik ozgider
  04 Eylül 2012 | 00:03
  Haydi susmayin donatin heryeri bayraklarla...
  • isim soyisim
  03 Eylül 2012 | 22:29
  yüreğine sağlık.
  • Escobar
  03 Eylül 2012 | 22:06
  pkk çaputu benimm zırhlı aracımın önüne asılıyor, pkk leşlerini evlerine götürüyolar. Lann sizin yapıcağınız işe sokarlarr! benim kardeşime kurşun sıkanın leşini asitle yakarım!! yeter artık bu yumuşaklık!