Sezer Yıldız

22 Mayıs 2012

Stadyum sorunsalı

Bilmem hatırlar mısınız?
Bir Büyükşehir Belediye Başkan'ı vardı, rahmetli Hikmet Şahin.
Yeni bir stadyum yaptırmak istemişti Buttim'in oraya.
Atatürk Stadyumunu yıkıp, yerine alışveriş merkezi ve otel yaptırmayı planlıyordu.

Bilmem hatırlar mısınız?
Osmangazi İlçe'sinin bir Belediye Başkanı vardı.
Hikmet Şahin'in stadyumu Buttim'in oraya taşıma fikrinden sonra ortalığı ayağa kaldıran, Atatürk Stadyumu'nun Bursasporlular için çok büyük bir önemi olduğunu söyleyen, stadyumun yerinde yapılacak çalışmalar ile büyütülebileceğinden bahseden Recep Altepe.

Bilmem hatırlar mısınız?
Recep Altepe bu söylemlerinden sonra Bursasporluların büyük bir çoğunluğunun desteğini arkasına alarak Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.
Göreve geldiği ilk günlerde, yerinde ve modern bir stadyum yapacağını söylemeye devam eden Altepe'nin değeri, Bursasporluların gözünde her geçen gün daha da artıyordu.

Ama olaylar bu yönde ilerlemedi. '' Yeşil Bursam '' adında kurulan bir derneğin verdiği öneri, jet hızıyla kabul edildi ve Veledrom'un oraya yeni bir stadyum inşa edilmesi kabul edildi.

Gelişmeler birbirini takip etti, Bursa'ya mitinge gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak yeni stadyumun inşası bitip, Bursaspor maçlarını orada oynamaya başladıktan sonra Atatürk Stadyumu'nun yıkılacağını ve yerine yeşil alan yapılacağını belirtti.

Bu süreçler yaşanırken sessizliğini koruyan Recep Altepe, sanki daha önce hiç bir şey söylememiş, hiç bir söz vermemiş gibi yaptığı açıklamalarında bizlere yeni stadyumun güzelliklerini anlatmaya çalıştı.

Soruyorum size Sayın Altepe, verdiğiniz sözler nerede?

***

Yaşanılan bu süreçte kandırılan Bursaspor camiası olmuştur.
Bizlerin saf ve temiz Bursaspor sevgisi kullanıldı, kandırıldık.
Ağzımıza bir parmak bal çalarak, şehrin göbeğinde bulunan stadyum elimizden alınmaya çalışılıyor.
Bursaspor mağdur edilecek.
Bu duruma karşı çıkan Bursaspor taraftarları gözaltına alındı, mahkemelerde yargılanmaya hala devam ediliyor.
Sinidirilmeye çalışıldık.

Artık gözlerimizi açma, uyanma vakti geldi.
Zaman gerçeklerle yüzleşme zamanı;
Zaman gerçekleri, bizleri gözlerimizin içine baka baka kandıranların yüzüne vurma zamanı.

 

  • Adnan Bahtiyar
  13 Ağustos 2012 | 13:33
  Sezer çok söyledik bunları da kimsenin uyanmaya niyeti yok. Bazı insanlar vardır tatlı rüyalarını gerçeklerden daha çok sever ve orada yaşamaya çalışır. Üzülerek söylüyorum ki taraftarımızın büyük bir çoğunluğu rüyalarda yaşamayı tercih ediyor. Bir de işe örnek yorumdaki gibi yaklaşan insanlar var söz sizin.

  "Bursa ya güzel bi stad yapılıyo daha ne istiyosunuz acemler çok mu uzak ray var 5-dk 10 dk eskişehirin stadını görmüyomusunuz rezalet stad demeye bin şahit lazım adamlara stad yapıcaz diye yıllarca kandırıyolar biz bu aşamaya gelmişken nisanda açılışı planlanan bu güzel stad için daha ne boşyere konuşuyosunuz."
  • mumin balkan
  22 Temmuz 2012 | 01:16
  arkadaşlar... unutmayalım seçimler yine gelecek ama biz bunlara gerekli cevabı verebilecekmiyizne olur uyumayalım gerekli cevabı verelim biz im büyük bir taraftar olduğumuzu ve aldatılmayacağımızı görsünler hangi siyasi görüşlü olursak olalım ama iyi bir ders verelim..
  • Orhan
  27 Haziran 2012 | 18:03
  hiç kimse boşuna konuşmasın adamlar çok iyi kandırdı bizde koyun gibi baktık bir tek protestomuz bile olmadı bu saatten sonra iş işten gecmıstır artık
  • ottoma
  18 Haziran 2012 | 17:56
  ruhumuzu çaldılar
  • berkay
  28 Mayıs 2012 | 05:38
  yenisi yapılınca eskiye kimse bakmayacak diyen arkadaşlar hiç mi içiniz sızlamayacak altıparmaktan aşağı inerken yıllarca kol kola olduğumuz ,acıyı sevinci beraber yaşadığımız, şampiyonluk kupasını kaldırdığımız, yapılması için bizzat Atatürk'ün para verip destek olduğu stadyumumuzu yerinde görmeyince.
  önce yerinde dediler baktılar olmuyor Atatürk stadının yıkılması lazım emir öyle gelmiş kıvırdılar derine inemiyoruz kayalık var altında diye.
  biraz düşünün bakalım Türkiye'de yıkılan ve yerine yenisi yapılan stadyumların eski isimleri ne imiş, yeni isimleri ne olmuş.
  • Murat Kurt
  27 Mayıs 2012 | 18:03
  Bursa ya güzel bi stad yapılıyo daha ne istiyosunuz acemler çok mu uzak ray var 5-dk 10 dk eskişehirin stadını görmüyomusunuz rezalet stad demeye bin şahit lazım adamlara stad yapıcaz diye yıllarca kandırıyolar biz bu aşamaya gelmişken nisanda açılışı planlanan bu güzel stad için daha ne boşyere konuşuyosunu.
  • ahmet pas
  24 Mayıs 2012 | 01:22
  bazıları ertuğrulkentte ve civarında oturanları yada kestelde yaşayanları taraftardan saymıyor galiba? oralardaki insanlar maçlara nasıl geliyorsa siz de öyle gidersiniz bu bir. 47 yaşındayım, 12 yaşından beri Bursaspordan başka takım tutmadım, çocuklarımı da katıksız Bursasporlu yaptım, bu belediye kadar takıma sahip çıkan başka bir belediye görmedim o yüzden biletler kime gelirler kime gider düşünmüyorum bile ve taraftarlık maça bedava gitmek değildir bu iki, sizler sanırım hiç barcelona maçı izlememişsiniz, bağırmayı taraftarlık olarak düşünüyorsanız televizyon izler gibi maç izleyip sadece pozisyon gereği ses çıkartan o taraftarların takımı nasıl dünyanın en büyük takımı olmuş lütfen izah edin bana?
  • muzaffer
  23 Mayıs 2012 | 18:23
  arkadaslar sayın altepenın nefesı yetmez stadyum yerınde kalcak dıye cunku basbakan yardımcısı ne dıyorsa o bulent beye sormak lazım stadyum ışlerını sayın bulent arınc bey nederse o kendınızı yormayın
  • bursabursa
  22 Mayıs 2012 | 20:56
  nankörlük diyenler dikkaldırımda oturuyor herhalde.Bursaspor taraftarı şehir merkezinden velodroma nasıl gider gelir umurunuzda mı,bu bir.stadın bütün gelirleri 49 yıllığına büyükşehir belediyesine ait,Bursaspora sadece bilet paraları kalacak o da afilli stat yaptık diye kim bilir kaç lira olacak ve kaç kişi alabilecek bu iki.seyirci kalitesi derken 70-80 tl verip o statta televizyon izler gibi maç izleyecekleri kastediyorsanız biz almıyalım,alana da mani olmıyalım bu şehrin Bursaspor aşığı öğrencisi,işçisi kalitesiz seyirci demekse kaliteniz sizin olsun bu üç.hani bu stadın adı timsah arena olacaktı,büyükşehir belediye stadı olacak dedi çıktı sayın altepe biz de bu oldubittiyi alkışlayacak değiliz bu da dört.
  • ahmet pas
  22 Mayıs 2012 | 19:37
  ben artık bu kadarına nankörlük diyorum, kayseri ve gs stadlarından sonra Türkiyenin en güzel arenalarından biri Bursaya kazandırılıyor sizler burun kıvırıyorsunuz, bu stadın Bursasporun geleceğini ne kadar etkileyeceğinin, seyirci kalitesinin de artacağının farkında değil misiniz?
  • Ölümüne Bursaspor
  22 Mayıs 2012 | 18:32
  çevre yolu güzergahına yapılan dünyanın en iyi otel yatırımlarını düşünürseniz bütün bu oyunun en başından beri başrol oyuncusu ALTEPE eşliğinde oynnadığını farkedebilirsiniz!

  en başından beri Bursa'ya doğru söylemiyorlardı!
  • mehmet
  22 Mayıs 2012 | 17:43
  sezer biz bunları seçim zamanıda söyledik ama malesef dinleyen olmadı.
  • nadir
  22 Mayıs 2012 | 13:16
  10binler karşı çıksada etkisi, yetkisi olan biri çıkar olacak der olur..olan bize oluyo taraftara oluyo kahrol isyan et ne dersen de yani aynen bjk tarfatarı Bursaya gelecek diyen yetkililer gibi işte daha önce de bjk takımı Bursa ya geliyodu bi sorun varmıydı? yoktu ama taraftarı gelecek dediler Bursayı karıştırdılar stad olayıda bunu bi benzeri olcak olcak dedilermi tamam olay bitmiştir taraftarın ne dediği kimin umrunda nabalım yapcak bişey yok çünki yaptığımız en ufak harekette son durak cezaevi oluyo texaslılara
  • Yetkin Önürmen
  22 Mayıs 2012 | 10:44
  yüreğine sağlık sezer kardeşim.
  • Kenan Şam
  22 Mayıs 2012 | 10:11
  yenisi yapılınca eskiye kimse bakmayacak