KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"İstifayı kabul etmiyoruz"

27 Aralık 2016 | 14:44

79 yorum

21852 okunma

Yönetim Kurulumuz gündeme ilişkin bir açıklama yaptı.

Yönetim Kurulumuzdan yapılan açıklama şu şekilde;

Bursasporluyum diyen herkesin ortak noktası Bursaspor sevgisi olsa da, görevlerimiz bize, sadece duygularımızla hareket etmeme sorumluluğunu da vermektedir.

Dolayısıyla bazen başarısız sonuçlar, bazen bu sonuçları ortaya çıkaran koşullar, kimi zaman da önyargılarımız, duygularımızı ön plana çıkarabilir ve anlık reaksiyonlarımız, camiamızın en hakiki ve ortak paydasından bizleri uzaklaştırabilir.

Bu durumda yöneten olarak bizim görevimiz, aklı selim içinde hareket etmektir.

Buradan hareketle, kamuoyumuzla paylaşmak istediğimiz hususlar şunlardır;

Yönetim olarak bizler, camia adına kulübümüzü yönetmemize karşın, başta hoca ve oyuncu seçimi olmak üzere hemen her konuda, bazı kesimlerin kulübü yönetme hevesinde olmaları karşısında, kimseye bu fırsatı tanımayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Bizler kulübümüzü mali açıdan düzlüğe çıkarmak ve kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturmak için mücadele ederken, sportif açıdan da başarısız sayılmayacağımız gerçeğinden hareketle, yönümüzü istikrara dönmüş bir anlayışa sahip olduğumuz için, Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu istifasını sözlü olarak vermiş olmasına karşın kabul etmiyor ve sezon sonunu kendisiyle birlikte getirmek hususunda son derece kararlı olduğumuzu camiamızla paylaşıyoruz.

Başakşehir maçında başlayan ve son olarak Gençlerbirliği karşılaşmasında tekrar ortaya çıkan tepkilere karşılık, 3 milyonluk şehrimizin büyük bir bölümü tarafından istikrara dönük taleplerin giderek artması, bu konudaki kararlılığımıza güç katmaktadır.

Armaya olan sevgi ve saygı, bu armayı göğsünde ve gönlünde taşıyan herkese asgari saygıyı gerektirmektedir. Bursaspor Camiası, kulübünü saha içinde ve dışında temsil eden hiçbir kişi ve unsura hakareti kabul edemez ve etmemelidir.

Bursaspor'un geleceği ve itibarı dışında hiç bir hesabı olmayan Büyük Bursaspor Taraftarının, başka hesaplar peşinde olanlara hakettikleri cevabı vermeleri ve çatlak sesleri susturmaları Bursasporluluk sorumluluğunun gereğidir.

Kurtuluş mücadelemizde bizi içimizden vurmaya çalışanlarla, kulübün değil, kendi hırs, ego ve menfaatlerinin peşinden koşanlarla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Bursaspor Yönetim Kurulu

 Bursaspor.org.tr

  • Bursalı Osman  
  27 Aralık 2016 | 19:21
  19
  Bilàl sahtekàrı açıklama yapmış gençlerbirliği maçında sakatlandım diye ne oynadında sakatlandın 3 ay sahalar uzak kalacakmış tabi sana Kim verir 750 bin EUR'YU Sezonu böyle sahtekàrlık yaparak geçirecek aldığın para haram olsun
  • sinek valesi  
  27 Aralık 2016 | 19:16
  -3
  Ben her sene aynı senaryoyu okumaktan bıktım. Şimdi bakıyorum da Ali Ay'da şunun bunun adamı oldu. Zaten Hamza Hamzaoğlu bilmem kimin torpillisiydi değil mi? Yahu arkadaş Ergiç gelsin diyecem de Ergiç'e dahi şunun adamı diyecek tipler var maalesef. Kimleri harcamadık ki. Bir adamın futbolunu beğenmeyebiliriz, bir kadının yönetiminden şikayetçi olabiliriz ama illaki tepkimizi iftira atarak ya da hakaret ederek belirtmek zorunda değiliz. Ben şu tribünün dik duruş sergileyemediğini düşünüyorum. Asıl meselenin de bu olduğunu yineliyorum. Tüm bunlardan ayrı Hamza'nın da istifa etmesini düşünüyorum. Olmadı tutmadı. O ip inceldi bir kere illaki kopacak en iyisi mi direnmemeli.
  • ridvan cimen  
  27 Aralık 2016 | 19:15
  ek olarak adminler yorum seciyor! bu kafayla bu is yurumez.

  Bizim en buyuk eksigimiz alt yapidan cikan cocuklari a takima sokamamak!

  Ayrica bir ekol dahi olusturamiyoruz! futbolumuzda baski yok. he senol ile gecen sene baski futbolu oynadik. 55 gol attik ve bu rekorumuz idi.

  Merter gibi coplere yillik 1.2 milyonn euro verecegine ! Kardesim git dortmund`a ! oranin alt yapi hocalari bile egitiliyor! cocuklar nasil futbol oynayacaklar 9 yasindan beri biliyorlar a takima cikincaya kadar!

  bunu da egitimli alt yapili hocalari ile yapiyorlar!
  • ridvan cimen  
  27 Aralık 2016 | 19:05
  -5
  Ali Ay senle bu is olmuycak. zaten hesap yapicaz diye hamzanin akhisardan coplerini topladin afrikalilari topladin gene 3-4 milyon euro gomdun onlara!

  alt yapidan kubilay kardesimize bak! gol makinasi. Batalla gibi bir cevher var! koy yanina alt yapidan furkani! emere belezoglu gibi kesici pozisyona koy! sonucta kisa ama yapili ve hizli biri. teknigi de var.

  ama hamzada o kapasite yok ! mertere yillik 700 bin euro + mac basina 20 bin euro ile yillik 1 milyon euro gomuyoruz! merter ne yapiyor ? cincon macinda sneijder a gereksiz foul yapti amator ve o foulden gol yedik! bjk macinda olmadik pozisyonda penalti yapti ve maci kaybettik!

  ali ay da cacik! adam saka maka Bursanin varliklarini yandaslara saatti paranin ustune yatti !
  • bal  
  27 Aralık 2016 | 18:58
  Yok abi bu istifadan bagimsiz konusuyorum. Ali ay ın korustandan bolukbasindan bir farkı yok bu takımı bir adım ileri goturmez cunku vizyon bu kadr. Buraya da yazayım dursun.
  • Erkan Sayanoğlu  
  27 Aralık 2016 | 18:57
  Açıklama çok güzel.Hepimize kapak olsun.
  • qwe  
  27 Aralık 2016 | 18:35
  -2
  yaptıgımız bence yanlıs kim takımın basında olursa olsun sezon sonuna kadar durmalı sezon sonunda taraftarın ne sorunu varsa yönetime bildirilir yönetimde hocaya bildirir hem borç çok diyoruz hemde sürekli hoca değiştirmek olmaz sistem takımı olamasak borç bitesey kadar 5-6 sene ilk besi avrupayı unutun
  • Yeşil Bursa  
  27 Aralık 2016 | 18:30
  Bu kulüpte, ilk önce, her gelen nemalanan başkanın şakşakçılığını yapanlar sorunu var. İkinci önemli sorun, Başkan Ali Ay'dır. Recep Bölükbaşının diğer versiyonu. Söylediklerinin çoğunluğu gerçekleşmedi, taraftarı aldattı. Geçen sene,bu kadroyu hmza yapmadı,gelecek sene başarı gelecek dedi. Bu sene hamza yaptı da ne oldu. Geldiğinden beri, bu sene geçiş senesi, borçları 1 seneye kapatacağım diyor. Geledi, bir seneyi de geçti. Borçlar kapanmadığı gibi, borçlar hiç olmadığı kadar arttı. Bu gidişle, geçiş seneleri bitmeyecek. Ama her sene geçiş senesi olarak adlandırılacak. Başkan seçilirken söyledikleri zaten unutuldu. Takıma sponsor bulunamadı. Stad tamamlanamadı. Geldiğinden beri stada bir çivi çakıldı mı acaba?.
  Son sorun Hamza. Geldiğinden beri istenmiyor. Oyun sistemi bize uymuyor. Geçen sene, takımı o kurmadı dedi Başkan. Bu sene, geçen senenin aynısı. Bu oyunutaraftar görmek istemiyor. Eğer sen çok beğeniyorsan, tek başına izle. Takıma Gs'nin eski çöplerini sercanı bilali sinanı furkanı vs toplayan hamza, nasıl bize tasarruf ettiriyor bilmem artık. Bu oyuncularıntakıma katkısı sıfır.
  Takkeyi önümüze koyup, gerçekleri görelim. Bu başkan, başkanın taraftarı ve hamza bu takımda oldukça, maç izlemeye gitmenin anlamıyok. Kene gibi yapıştılar. Gitmeyecekler anlaşılan. Onlar gidene kadar bizim uzak durup, kendi sinirlerimizi bozmanın anlamı yok. Malum son belli, o zamana kadar uzak durup, sağlığımızdan olmayalım.
  • RECEP BÜLBÜL  
  27 Aralık 2016 | 18:23
  Hamza Hamzaoğlu da diğer antrenörler gibi başarılı olmak için geldi ve geçen sene yakalanan 8-9 maçlık galibiyet serisi sayesinde son haftalarda kabus görmemiz engellendi,amed maçına kadar herşey iyi hoştu,taraftar haklı mı evet herzaman haklı ama sabırsız,yapıcı eleştirilerle ve takıma sahip çıkarak başarı gelir,takım içi dostluk iyi seviyede pablo harun ertuğrul ve kubilay üzerine kemik takım oluşturulup gayette bu ligde üst sıralarda kalabiliriz sadece bilal erdem john sercan sinan gibi taraftarın tepesini attıran futbolculardan bir an önce kurtulunması şart
  • kaos  
  27 Aralık 2016 | 18:17
  birileri birilerine çorbasını vermiş belli oldu amaçladıkları şey taraftarı bölmekti gayette iyi becermişler yorumlardan görüyorumda. Dün de yazdım bugün de yazıyorum eğer hamza hoca gitsin şu kadroyla kümede kalmak için savaşırız. Ya PMB10 kaç defa çıkıp hoca için oynuyoruz bizi takım yaptı gibi konuştu adam daha ne desin ? Hamza hoca bu vasat kadroyla devreyi 5. bitirdiyse bu başarıdır. Burda bi başarısızlık varsa yönetimindir o da sadece sezon başında transferde çok cimri davrandığı için. Siz hamza hocaya fabregas mı bilal mi diye sordular o bilali seçti falan zannediyosunuz galiba ??
  • ilhan  
  27 Aralık 2016 | 18:11
  Skor taraftarısınız hepiniz yazıklar olsun..Takımın kaçıncı olduğu değil ,Hamza'nın her fırsatta cimbom hayalini dile getirmesi,korkak futbolu,BİLAL OĞLAN ısrarı,çöp transferlerine ve en son Lig Tv ye "Ben ve oyuncularım 1 kuruş para alamadık" deyip Bursasporumuzu küçük düşürmesine karşıyım.Ama o küçük beyinleriniz bunu almıyor maalesef.Biraz Onurlu olun..!
  • ercüment  
  27 Aralık 2016 | 18:08
  -1
  başkan çok çalışıyor ekonomiyi düzeltti kulübün borç ve tüzük açıklamaları kanıt değil mi?önce borç kalmadı deyip yavaşça borçlar yarattı ekonomi devleşti.hele 10 adet potansiyelsiz(kendi öyle dedi ali babanın) alarak epey kar ettirdi kulübe!scout parası vermemek için akrabadan scout yarattı siz ne konuşuyorsunuz kalbinizi kırarım.hele alamayacağı oyuncuları izlemek için fransa tatilleri epey yaradı kendine bir sürpriz sanesi aldı.daha ucuza kariyerlisi ve yeteneklisi dururken neden aldı bunu ancak allah bilir. haaa kredi çekerek inanılmaz bir gelir kapısı yarattı istese de gitmez ali ay ayrıca hamza gibi onu kollayan bulamayacağından yerine ne başkasını getirebilir ne de getirecek gücü bulabilir!

  hamza gitse şaha mı kalkacağız diyenler ertuğrulu da göndermişlerdi yuhalayarak!neden çünkü teknik ve kazma oyuncu ayrımından bi haber!üç kuruşa 5 köftelik adam bulamaz.bilale sercana erdeme sabreden akhisardan yaşı geçmiş külüstürleri alan adam hoca falan değildir.geçen sene de sonlara doğru lig devam etse düşerdik. oyunu okumasını bilmiyor.saldım çayıra mevlam kayıracılık felsefesi.anca Türkiyede hakem koruması ile olur bu işler Bursada çömez takımlara yenilirsin.

  Bursa tvde tosuncuğun biri iyi niyetli pozlarla hamza savunup ali ay yalıyordu.işte bu tipler filistine halepe ağlayıp diri diri yakılan mehmetçiğe ağlamayanlardır.işte bu tipler skor taraftardır.işte bu tipler çıkarı ile ahlakını yan yana gezdirenlerdir. işte bu tipler kulüpte palazlanan göt oğlanlarıdır.işte bu tipler toplumu çürüten ve büyük kısımını oluşturan rezillerdir!

  evet ayar isteyen ayarını alsın okumadan ya da işine gelmediğinden eksi basan lanetin pençesine yakalansın.
  şimdi ben susuyorum geriye kalanı size vücut dilim anlatacak!
  • bs5  
  27 Aralık 2016 | 18:02
  Bu takımdan Batalla ve Harun u çıkar Kayserispor dan farkı kalmaz. Siz ne istikrarından bahsediyorsunuz. Koskoca ilk yarı bitti çıkıp biri bana anlatsın bakalım takımın ofansif futbol anlayıiı ve taktikleri nelerdir. Ne gördüler bizim göremediğimiz. Biz her maç Harun'un 3 tane %100 lük gol çıkartmasını, Batalla' nın nasıl yaptığını anlayamadığımız şekilde ekstra bir şey yapıp gol atmasını mı bekleyeceğiz kazanmak için. Konuşuyorsunuz ama boş konuşuyorsunuz. bana aynı sürekli istikrarı savunan bir grubu hatırlatıyorsunuz neysee..
  • ulubarb  
  27 Aralık 2016 | 17:28
  Arkadaşlar bir şeyi atlıyorsunuz bunu bir ornekle ifade edeyim ingilterede mancesterde morinyo bar adam deli gibi başarısız adamla 2025 kadar sozleşme yapıyorlar adamım bir adamı ya bu soylediğim haraket tarzı doğru yada turkiyedeki sistem bırakın hamzayı rahay ben anlamıyorum sanki giderse uçucaz yaa arkadaş iyi futbol iyi oyuncularla oynanır bu adam cinconu şampiyon yapmadımı senin elinde forvet yok ortadaha eh işte kanat yok sağbek yok stoper desen artık bilmiyorum para desen yok sen istiga et diyosan sen fikir soyle yada gel yonet burdasporumuzu oyle konuşmak kolay tabi
  • MaratonAvrupa  
  27 Aralık 2016 | 17:22
  14
  Bu camia kendini ilk defa sampiyon yapmis, 4 sene üst üste ligi ilk 4 te bitirmiş, 4 sene üst üste Avrupa kupalarına götürmüş, 2 kez ziraatte finale kalmış,adam gibi adam, sonsuza kadar saglam diye gotunu yirtarcasina bagirdigi teknik adami nerdeyse tekme tokat gönderdi. Gunesli gunler göreceğiz die bagirdigi adami 2 gunde kahpe yapti. Bu davranis bu camianin gelenegi sen kendine sanma. Bursadaki bu zihniyet degismedikce basari tesaduften öteye gidemez. Heykelini dikicez diye bagirdiklari adamin hoca icin oynuyoruz dedigi teknik adama bunu yapar bu adamlar. Sen boşa hayal kurma hocam.
  • sabri  
  27 Aralık 2016 | 17:01
  22
  Şu an Ali Ay'ı savunan arkadaşlar geçen sene de Recep Bölükbaşı'nı savunuyorlardı. Biz "Bölükbaşı 2. kongrede yeniden seçilirse takımdaki oyuncular gidecek, oyunculara paraları ödemiyor, söylediği 10 sözden 9'u yalan, Asset ve diğerleri ile yaptığı anlaşmalar ile kulübü uçuruma götürüyor" derken, onlar Bölükbaşı kalsın istikrar bozulmasın diyorlardı. Ali Ay gelince gördünüz değil mi Recep'in kulübün anasını ağlattığını. Şimdi de Ali Ay'ın yanlışlarına susuyorsunuz. Ben Bursaspor aşığıyım, yanlışları söylemezsem vicdanen rahatsızlık duyarım. Biz şimdi eleştiriyoruz diye Bursaspor düşmanı mıyız ? Geçen sene forma almış olmama rağmen bu sene yine 2 tane forma aldım destek olsun diye. İç sahadaki her maça gittim. Maç sırasında Bursasporumuz kazansın diye okumadığım dua kalmıyor. Ama yapılan bariz yanlışları anlamayacak kadar analiz yeteneği olmayan ya da olduğu halde buna göz yuman sizler, bizden daha çok Bursasporlusunuz öyle mi ?
  • Fikret  
  27 Aralık 2016 | 16:58
  Arkadaslar takimin durumundan ben de hosnut degilim.ama bazi seyleri kabul edelim.para yok.ve bu butce ile ancak bunlar yapilabiliyor.zaten planlamaya gore yonetim de bu yil fazla bir beklenti icone girilmemesinnin mesajini alttan alttan veriyor.soruyorum size hamza gitse kim gelecek? Gelen kisinin elinde sihirli degnek yok ki?kadro belli.butce yok ki transfer yapilsin. O yuzden camianin huzurunu bozacagimiza birlik mesajlari verelim.
  • Earsyg  
  27 Aralık 2016 | 16:55
  Istifa etmiyorsunuz peki eyvallah ozaman adam gibi transferler yapin bizde sizleri istifaya davet etmeyiz
  • burakh63  
  27 Aralık 2016 | 16:46
  suraya gelip sanki her sene şampiyon oluryorduk gibi şeyler yazan insanlar Bursasporlu değildir açık net hayatında kesin maça gitmemiştir yoksa bilirdi takımı çağırıp şampiyon olmayın adam gibi oynayın diye bağırdımızı .aynı zamanda bu takım küme düşse bile Bursaspor taraftarının takımını geçmişte küme düşmesine rağmen yalnız bırakmadığını ve yine öyle olsa yalnız bırakmayacağını bilirdi. Ve yine gençlerbirliği maçına gelse bağıranların 17 yaşındaki çocuk olmadığını görürdü . Bu taraftar 63 den beri takımı yönetti ve şampiyon yaptı bundan sonrada yönetir tekrar şampiyon yapar .
  • hasan  
  27 Aralık 2016 | 16:37
  HOCANIN yapması gereken
  madem istifam kabul edilmedi 2.yarı taraftarın karşısına sağbek 2 kanat 1 hucumcu transferi ile çıkmak zorundayım demeli
  yönetimi hocanın taleplerini yerine getirmeli ucuz etin yahnisi böyle maalesef
  2 nci yarı kombine satışına hemen başlamalı
  tar.bir kenara çekilip sakinleşmeli

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR