KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Yabancı transferi yapabiliriz"

29 Temmuz 2016 | 17:39

31 yorum

12554 okunma

Yeni sezon öncesi çalışmalarını Avusturya'nın Windischgarsten kasabasında sürdüren takımımızın kampında, Başkanımız Ali Ay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yarın Darmstadt takımı ile Avusturya'daki son maçlarını oynayacağımızı hatırlatan Başkan Ay, "Orada hocalarımız, yönetici arkadaşlarımız hep birlikte toplantı yapıp, ihtiyaç halinde 1 veya 2 tane futbolcuyla tekrar görüşmelere başlayacağız. Benim gördüğüm kadarıyla belki buna da ihtiyaç duyulmayacak" dedi.

"En fazla Emre Taşdemir'e üzüldüm"

Genç oyuncumuz Emre Taşdemir için doktorların iki ay rehabilitasyon süresi olacağını belirtiklerini ifade eden Başkan Ali Ay, "Eğer iyileşmezse operasyon geçireceğini ve herhalde 5 veya 6 ay takımdan ayrı kalacağını söylediler. En fazla ona üzüldüm. Deniz bugün ameliyat oldu. Çok şükür ameliyat iyi geçti. Herhalde 3 veya 4'üncü haftada takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Biz kendisinden söz aldık. İnşallah Adanaspor maçına yetiştireceğiz Deniz'i" diye konuştu.

"Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik"

Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Dzsudzsak ve Tomas Necid'in durumları ile ilgili de bilgi veren Ali Ay, "3-4 günden beri sıkı bir şekilde menajerleri ile görüşüyoruz. Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik. Benden rakam istemeyin. Çok fazla da duyulmasını istemiyorum. Cumartesi ya da en geç pazartesi günü bu işi halledeceğiz. İstediğimiz rakamlar da olacak. Necid için de menajerler vasıtasıyla teklifler getirildi. Fiyatı alıp verdik. Onun da durumu gelecek hafta sonuna kadar netleşir diye düşünüyorum. Biz burada Bursaspor'un menfaatini düşünerek hareket ediyoruz. Yoksa şu an verilen rakamları vermiş olsaydık, şu ana kadar her ikisini de satmış durumdaydık. Şu an her ikisi de Bursaspor'un futbolcusu ama net bir ifadeyle ikisi de takımdan ayrılacak" dedi.

"Maçlardan sonra kombine alanları 'müşteri' olarak değerlendireceğiz"

Kombine satışları ile ilgili de bilgi veren Ay, "1 saat önce aldığım bilgi. 4 bin 610 tane kombine satılmış. Ben kombine alan bütün arkadaşlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bunları Bursaspor taraftarı olarak niteliyorum. Biz maçlara kadar bekleyeceğiz. Maça kadar kombinesini alanları 'taraftar' olarak niteleyeceğiz, ondan sonrakileri 'müşteri' olarak değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.

"Umut Bulut'u düşünmüyoruz"

Transfer konusunda ismi geçen Umut Bulut ve Olcan Adın için de bilgi veren Başkan Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Umut Bulut'u düşünmüyoruz. Olcan Adın ile ilgili de sadece sizler ne kadar biliyorsanız bizler de o kadar biliyoruz. Başka ilgilendiğimiz futbolcu var. Gelecek hafta netleştikten sonra söyleriz. Sol tarafa bir takviye düşünüyoruz. Çünkü Emre Taşdemir'e baya üzüldük. Alacağımız futbolcu yabancı olacak."

Satış listesine konulan Bekir Yılmaz ve Traore ile ilgili de konuşan Bursaspor Başkanı Ay, "Bekir büyük ihtimalle gidecek. Traore'den de haber bekliyoruz ama o arkadaş hepinizin bildiği gibi yatarak para kazanmaya alışmış. Hocamızla da görüştük, kesinlikle takıma giremeyecek" dedi.

"Bazı isimlerle indirim konusunda görüşmelerimiz olacak"

Takımdaki bazı isimlerden yıllık ücretlerinde indirim talep edeceklerini ifade eden Ay, "Görüşmelerimiz olacak ama kesinlikle zorlama yok. Sözleşmeleri daha önce yapılmış. O sözleşmeleri uymak zorundayız. Bu tamamıyla gönüllülük esasına göre olacak. İstiyorlarsa bizi sevindirirler, istemiyorlarsa canları sağ olsun" diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • Yeşil79  
  29 Temmuz 2016 | 22:50
  -7
  bırak traşıda adam gibi yabancı al
  • kerim  
  29 Temmuz 2016 | 21:53
  14
  aman baskan ortasahaya oyunu iki yönlü oynayabilen Saglam dinamik transfer yapmazsan bu takim küme düsmemeye oynar..avusturya 3.lig takimlari bizi aldatir..Saglam bi takimla mac yaptikmi hersey kabak gibi ortaya cikar..
  • Barbaros  
  29 Temmuz 2016 | 21:36
  Sekiztaşın ilgilendiği sporting lizbondan bonservissiz italyan orta saha aqullianiye bir bakılmalı bence.belushiden sonra orayı toparlayamadık.
  • Pablobelluschi  
  29 Temmuz 2016 | 20:44
  Dzsudzsak ve necid bonservisi ayrı yıllık maaş yükü ayrı bi kazanç satılmalılar, ayrıca samimiyetle passolig ve stad sıkıntıkarı için kombine almayan taraftarımız bence gayet haklı bu bağlamda kombine alanda almayanlar da, beraber bu site üzerinde ortak bildiri ile eleştiri yapılsın yoksa çok müşteri muamelesi görürüz doğruya doğru...
  • mustafa  
  29 Temmuz 2016 | 19:06
  Yeni sezon formaları ne zaman çıkacak nasıl olacak acaba?
  • ynseliii  
  29 Temmuz 2016 | 18:48
  Yahu takımda forvet yokken neden necidi satıyorsun ? Koca sezonun yükünü kubilay mı çekecek ? Takımdaki bütün yoğunluk orta sahada . Diğer mevkilerin hepsinde özellikle de kanat ve forvette alternatif sıkıntıları var. Böyle kadro planlaması mı olur ?
  • Londrali  
  29 Temmuz 2016 | 18:12
  Cucak ve necid gidecek diyo... Ama Bir tane oyuncu daha alabiliriz diye soyluyor.. Belki oda ne sacma ya bu sene uzun olacak zaten artiklari aldik hep. Umarim fiyasko olmaz
  • Gectim  
  29 Temmuz 2016 | 18:06
  31
  Başkan madem müşteri olarak görecekmiş o zaman ben de müşteri olarak daha iyi hizmet istiyorum ? Mesela maçlara giderken ve dönerken metrolarda üst üste gitmek istemiyorum , arabası ile gelenler için otopark istiyorum , inşaata değil stada gitmek istiyorum , tel örgü istemiyorum , 1 100 kişi küfür edince ceza almak istemiyoejm , saha içinde yanındaki adama pas veremeyen insanlara binlerce milyar verilmesini istemiyorum
  • 160616TEKSAS  
  29 Temmuz 2016 | 17:58
  12
  Başkana soruyorum; Diyelim ki kombine aldım. Ben oturup maçımı izledim ama birkaç kendini bilmez yüzünden ceza aldık ve tribünümüz kapandı. Diğer hafta kombinem olmasına rağmen maça gidemeyeceğim. Bu böyle iki-üç kez daha tekrarlandı. Eeee ben Türkiye kupasında hataysporu izlemeye mi maça gidicem? Parasını peşin verip izlemem gereken maçlarda cezalar yüzünden stadyumda olamadığımda sayın başkanım hesabıma o parayı yatıracak mısınız? Hani müşteriyiz ya biz. Biz Bursaspor'a kızgınlığımız yüzünden değil Passolig'e karşı, cezalara karşı olduğumuz için kombine almıyoruz. Kombine almayacağım.
  • Ufuk Yılmaz  
  29 Temmuz 2016 | 17:52
  Emre Taşdemir 6 ay yok Başkan diyor ki Aziz'e alternatif almayı düşünüyoruz bence bir yabancı sağ açık almamız daha mantıklı ki Cucak'ta gidiyor. Sol bek alternatifi Bünyamin Kasal var güvenmeliyiz bu çocuğa .
  Onun dışında Necid de gidiyor Deniz de sakat . Umarım Kubilay orada formayı alır götürür orada bir problem yaşamayız diye düşünüyorum .
  Tek eksiğimiz bir tane Sağ Açık Hamza hocam gör bu eksikliği ilet zaman geçmeden başkana . Koca sezon Sercanla geçiremeyiz sağ kanadı . Olum hayallerimiz gibi yönetin işte şu takımı çok zor değil lan bi sağ kanat hadi lan tribe girdim arkadas :)
  • ibrahim  
  29 Temmuz 2016 | 17:46
  Alayi gitsin kulubede gencler otursun bari.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR