KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Transfere ihtiyacımız gözükmüyor"

09 Temmuz 2016 | 11:15

25 yorum

11976 okunma

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu antrenman öncesinde saha kenarında basın toplantısı düzenledi.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, yeni transferleri ve takımın son durumunu değerlendirdi. Bekir Yılmaz'ın geçtiğimiz sezon kendilerine ayrılmak istediğini ilettiğini kaydeden Hamzaoğlu, "Biz de onayladık. Yaşanan ve bizim de hoşumuza gitmeyen şeyler vardı. Bekir de ayrılma kararı almıştı. Kendisi de kulüp bakıyor şu anda. Bakaye'de aynı şekilde. Hem maliyetler de yüksekti. Mecburen ayrılmak zorunda olduğumuz arkadaşlar da var aramızda. Mert de aynı şekilde. O da çarşamba gününe kadar düşünecek. Yönetimiz de görüşmelerini sürdürüyor. Belki bizimle devam edecek, belki de Mert de başka bir kulübe geçecek" dedi.

"Hiçbir oyuncuyu zorla tutma niyetimiz yok"

Dzsudzsak ve Necid'in durumlarının sorulması üzerine deneyimli teknik adam, "Geçen sene Dzsudzsak'dan yeterli verimi elde edemedik. Bazı oyuncular adaptasyon sıkıntısı süresi ve sıkıntısı yaşıyorlar. Kendini buraya ait hissetmeye ve burada verimli olacağını düşünmeyen hiçbir oyuncuyu zorla tutma niyetimiz yok. İnşallah onlar da arzuladıkları şekilde istedikleri kulübe giderler. Kulübümüze de mali yükleri oldu. Giderlerse bunu da karşılayarak gidecekler. Kalırlarsa da bizim iyi oyuncularımız. Kadromuz da onları göreceğiz. Teklifler var. Avrupa Şampiyonası'nda iyi de performans sergilediler. Kulübümüz için inşallah en iyi şekilde çözümlenecek. Bunlara Necid de dahil. Kalacağız derlerse de bizimle beraber devam edecekler" diye konuştu.

"Transfere ihtiyacımız gözükmüyor"

'Kamptan sonra transferi düşünülen oyuncular bu iki oyuncunun mevkisi için mi?' sorusuna ise Hamzaoğlu, "Hayır. Şu anda mevkii olarak transfer düşünmüyoruz. Kampta takımımızı göreceğiz. İhtiyaçlarımız daha net bir şekilde ortaya çıkacak ve ona göre hareket edeceğiz. Belki hiç ihtiyacımız olmayacak. Kendi içimizden hepsini çözmüş olacağız. Şimdilik transfere ihtiyacımız görünmüyor" dedi.

"Herkes saha içinde mücadeleyi gösterecek"

Yeşil-beyazlı taraftarlar da mesaj gönderen Teknik Direktörümüz Hamzaoğlu, "Ben de buradan, 'Bu sene hedefimiz şampiyonluk, şampiyon olacağız' gibi güzel kelimeler söylemek isterim ama bu gerçeği yansıtmaz. Hedefi zaman ve sezon içindeki performanslar belirler. Ne kadar aile olabiliyoruz. Ne kadar zor günlerde birbirimize destek olabiliyoruz, ne kadar kötü günlerden sonra ayağa kalkabiliyoruz hedefi bunlar belirler. Taraftarlarımız şunu bilsinler; Bursaspor hedefi olan bir kulüp ve her zaman da böyle olacak. Biz bu takımı layık olduğu yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Elimizden gelenin maksimumunu vereceğiz. Herkes saha içinde o mücadeleyi gösterecek. Yönetimimiz, taraftarımız destekleyecek bizi. Herkes elinden geleni yapacak. Ben bunun sözünü verebilirim. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Futbolda her zaman iyi olamazsınız, kötü günlerde de onlara ihtiyacımız daha fazla olacak. Onlar da bizi o günlerde destekleyip, o açığımızı o şekilde kapatacaklar. Eğer hedefe ulaşmak istiyorsak hep beraber yapılacak bir şey. Aynı hedefe ve amaca odaklanmamız lazım. Sabırlı olmak çok önemli. Çünkü adım adım taşları yerine koyuyoruz. Yetişen gençlerimiz var. Onların da zamana ihtiyacımız var" diye konuştu.

"Bizim istediğimiz bütün oyuncuları aldık"

Tam anlamıyla istediğiniz bir kadroyu oluşturdunuz mu? Diğer rakipleriniz fazla transfer yapamadı. Bu sizi bir adım öne geçirdi mi? sorusuna da Hamzaoğlu, "Tabi ki bir adım öne geçirdi. Biz eğer bu transfer dönemlerinde kulübün mali yapısını düşünmeden hareket edersek onların yaşadığı mali kriter sıkıntılarını biz de önümüzdeki yıllarda yaşarız. Biz gelecek yıllarda bu sıkıntıyı yaşamama adına daha akılcı hareket etmek zorundayız. O yüzden biraz sabırlı olacağız. Önce kulübü doğru bir mali yapıya oturttuktan sonra büyük hedefler koyabiliriz ve çok büyük transferler yapabiliriz. Şu anda kulübün ihtiyacı olan şey düzlüğe çıkmak ve kendi ayakları üzerinde durabilmek. Önce bazı şeyleri aşmamız gerekecek. Sadece mali durumu düşünüyoruz diye algılanmasın. Biz daha az maliyetli ama daha çok verim alabileceğimiz oyuncuları kadromuza kattık. Bizim istediğimiz bütün oyuncuları da aldık. Bundan dolayı yönetime teşekkür ediyorum" dedi.

Denenmeye gelen oyuncular hakkında ise deneyimli teknik adam, "Scout ekibimizin gözlemleri ile bu arkadaşlarımızı aldık. Genç oyuncular ve değerlendireceğiz. İleride kulübümüze faydalı olacağını düşündüğümüz olursa onları da kadromuza katacağız" şeklide konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • Cihan89  
  09 Temmuz 2016 | 15:35
  -2
  Tabi canım forvette sinan defansta ismail orta sahada merter yeter bize adamlarını topladın nasıl olsa
  • hasan  
  09 Temmuz 2016 | 15:18
  13
  Koskoca güney kaleden 440 tane kombine satılmış yazık çok yazık delikanlıyım diye ortalıkta geziyorsunuz bide bedava bekleyen gençler amcanızın 2 kombineyi emekli maaşıyla nasıl aldığını bilseniz utanır gidip kombine alırsınız insan üzülüyor b.başının verdiği hasarı ne çabuk unuttunuz ya tam klübün ve başkanın size ihtiyacı varken nasıl bir şehir b.başına 22000 ali ay,a 4000 kombine ne desek anlatamıyoruz
  • basri  
  09 Temmuz 2016 | 14:10
  -5
  şimdi atıp tutması kolay takımlar güçlendi öyle vasat kazma adamlar alarak değil çatır çatır herifler aldılar.kaç takımla oynadın da ihtiyaç yok diyorsun allahın çomarı!istediğin oyuncuları almışmış istediklerin bunlarsa futbol cahilisin.kazma ve teknik adam farkından bihaber ve tonla para alıyorsun eee Türkiyede olur ancak!eksici ergenler korosu da yalaklık yarışında lig başlasın içe kaçmış bamya olurlar.eski yorumları aratın u dönüşlerini görün.belgeler hala buralarda.
  • Paşalı  
  09 Temmuz 2016 | 13:57
  13
  Baskan ile hoca guzel uyumla calısıyorlar para harcamadan verım alabılecegı transferlerı yaptılar her takımın her zaman transfere ıhtıyacı vardır ancak hocanın kastettıgı borclanarak transfere ıhtıyac yok bu bır kac yıl ıcınde bu sekılde ıyı netıceler alıp takım borcunu sıfırlamak sonrasında zaten ıstenılen duzeylere gelınır ancak gecıs donemlerı hep boyledır buyuk takımlar gecıs donemlerını az malıyetlı butcelerle basarılı olarak cıkmıstır tabıkı de en onemlı nokta taraftarları her zaman yuksek destek vermıstır bu unutulmamalı ıyı gun gıbı çetecı degıl sevda taraftarı olmalı
  • ynseliii  
  09 Temmuz 2016 | 12:49
  -5
  Şu takımın transfere ihtiyacı olmadığını söylemek çok komik bir durum. Şaka yapıyor herhalde .

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR