KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam imzaladı

VİDEO

15 Haziran 2015 | 14:31

72 yorum

17085 okunma

Yeni Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen tören ile imzayı attı. Taraftarlarımızın büyük ilgi gösterdiği imza töreninde konuşan Başkanımız Recep Bölükbaşı, "Ertuğrul Sağlam ile yaptığımız görüşmede kendisine "Nerede Kalmıştık?" diye sormuştum. İşte yeniden arkamızda bulunan tarihi fotoğrafı oluşturabilmek için bugün buradayız" dedi.

Ertuğrul Sağlam için Özlüce Tesislerimizde, taraftarlarımızın katılımıyla imza töreni düzenlendi. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam saat 13.30'da Futbol Şube Sorumlumuz Necmettin Kocaman ile birlikte İstanbul'dan Helikopterle Özlüce Tesislerimize indi.

BÖLÜKBAŞI: HOCAMIZ KIRMADI, 'SEVE SEVE GELİRİM' DEDİ

Başkanımız Recep Bölükbaşı salonda yaptığı açıklamalarda yeniden güçlü Bursaspor'u oluşturabilmek için çok çalıştıklarını söyledi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; "Şuan salonda oluşan tabloyu 2009 yılında hocamız geldiğinde de yaşamıştık. Bütünü ibreler 2008-2009 sezonunu işaret ediyor. Bursaspor Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Sizler çok büyük taraftarsınız. Her şeyi ile hak ediyorsunuz. 2009-2010 sezonundaki birlik beraberliği coşkuyu yeniden yakalayabilmeliyiz. İşimizin zor olduğunu hocam da biliyor. Ama zor işlere de hep başarılı insanlar talip olmuştur. Rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde hocamızı getirmiştik. O dönemden sonra Bursa'da bir devrim başladı. 48 sene sonra Bursa'ya bir şampiyonluk getirdik. Tertemiz bir şampiyon kazandıran başta başkanımız ve Ertuğrul Hocamızla bu başarıyı yakaladık ve 3, 4, 5. olarak hep Avrupa kupalarına gittik. Şuan iyi bir şey yaptığımızı düşünüyoruz. Zaten hocamızla sık sık görüşüyorduk. Planımızda programımızda vardı. Allah izin verirse Bursaspor'un ligde şampiyonluk ayak sesleri gelecektir. Biraz sabırlı olursak, ben inanıyorum, bizi bir şampiyonluk da kesmez, kupalarda kesmez, iyi futbol da kesmez. Biz Avrupa'da başarı için yola çıktık. Ama kesinlikle bölünme yok, birlik beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir şey yok. Ertuğrul hocamız davet ettik, kırmadı, 'seve seve gelirim' dedi. 15 gündür birlikteyiz. 'Tatil yapacak mısın?' dedim, 'hayır çok heyecanlıyım, tatil yapmayacağım' dedi. 10 günden beri beraberiz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Büyük Bursaspor'u oluşturma adına bunu yapıyoruz. Önümüzdeki sezon yeni stadımızda oynayacağız. O stadı 45 bin kişi doldurmamız lazım, birlik beraberlik içinde olmamız lazım ki biz kupalarda söz edelim."

"NEREDE KALMIŞTIK?"

Sağlam'la ilk etapta 3 yıllık sözleşme yapacaklarını belirten Bölükbaşı, "Bir dediğimizi iki etmedi sağ olsun. Ertuğrul Hoca Bursaspor'a cuk diye oturdu. Ben kendisine ve ekibine çok güveniyorum. Ben geçmişte yaşattığı başarılar için çok teşekkür ediyorum. Biz bu başarıların üzerine koymak istiyoruz. Hocamıza 'nerede kalmıştık' dedim. O da 'nerede kaldıysak oradan devam edeceğiz' demişti. İnşallah eski ruh yeni heyecanla bu fotoğrafı tekrar canlandıracağız." ifadelerini kullandı.

Başkanımız Recep Bölükbaşı, konuşmasının "Batalla" tezahüratları ile kesilmesi üzerine, "Ben içinizden biriyim. Batalla gelmek istemiyor. Gelse bile maliyeti çok yüksek. Bırakın silin Batallla'yı, daha ne Batalla'lar çıkar. Geçen sezon bir Bakambu çıkardık, Emre Taşdemir çıkardık, Volkan çıkardık, bu isimlere sahip çıkın kardeşim. Aralık ayına kadar Batalla'nın maçları var. Gelmek isterse alırız, oynatırız, oynatmayız pamuklar içinde tutarız."

SAĞLAM: " YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

2,5 yıl aradan sonra yeniden Bursaspor Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Ertuğrul Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz." dedi.

500'e yakın taraftarımızın coşkulu tezahüratları ile karşılanan Ertuğrul Sağlam, taraftarların yoğun ilgisiyle tesis binamıza giriş yaptı.

Sağlam'a sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, şampiyon teknik adamı "Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam", "Yuvana hoş geldin hocam", "Şampiyon" tezahüratları yaptı.

NEREDE KALMIŞTIK?

İmza töreninde Bursaspor'un efsane kaptanlarından Ömer Erdoğan'a da "Hoş geldin" tezahüratı yapıldı.

Düzenlenen imza töreninin yapıldığı salonda toplantı masasının önüne, "Nerede kalmıştık" yazısı arka fonda ise 2009-2010 yılında elde edilen şampiyonluğun fotoğraflarının üzerine, "Eski ruh, yeni heyecan. Bu fotoğraf yeniden canlanacak, evine hoş geldin Ertuğrul Sağlam" tasarımı yer aldı.

Ertuğrul Sağlam, şu açıklamayı yaptı;

"Gerek burada bulunan gerekse televizyonu başında bizleri izleyen bütün Bursasporluları saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Şuan 2 Ocak 2019'da ilk defa bu tesise geldiğim kadar heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Hatta daha da heyecanlıyım. O gün ben masanın bu tarafında oturuyordum, sağımda rahmetli başkanımız, onun yanında da yeni başkanımız Recep Bölükbaşı oturuyordu. Rahmetli başkanımızı da rahmetle anmış olalım. Çok net hatırlıyorum. O günkü konuşmamda 3,5 yıl içinde birbirimize kenetlenirsek şampiyonluğa oynayabiliriz dediğimde çok iyi hatırlıyorum burada bir alkış kopmuştu. Belki o gün o sözlere sadece burada bulunanlar inanmıştı. Fakat o gün söylediklerimizi hayal olarak değerlendirenler bugün bizim söyleyeceklerimizi daha fazla ciddiye alacaklardır umarım. Çünkü biz artık adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmış şampiyon bir camiayız. Bundan 2,5 yıl önce burada son cümlelerimdi, yeniden gelmek için gidiyorum dediğimde, bir gün Bursa'ya döndüğümde bu kadar yoğun duygular hissedeceğimi tahmin etmiştim. Biz Bursa'dan hiç kopmamıştık. Taraftarlarımızın ilgisini görünce Bursa'nın da bizden uzaklaşmamış olduğunu gördüm. Bir kez daha gördüm ki Bursa ile Bursaspor ile ilişkimiz teknik direktör kulüp ilişkisinin çok ötesinde. Bu takımla kurduğumuz gönül bağı çok sağlam ve dimdik ayakta duruyor. Geçmişte neleri iyi yaptığımız, neleri daha iyi yapmamız gerektiğini de uzun uçun düşüme fırsatımız oldu. Bizler bazılarının hayal olarak gördüğü başarılara hep birlikte ulaştık. Tek yürek tek ses olunca neler yapabileceğimizi kanıtladık. Şimdi de yapmamamız için hiçbir neden yok. Eğer biz aynı sinerjiyi oluşturursak dün yaptığımızı yine yaparız. Ama işimiz kolay değil, hatta öncesinden daha zor. Ama gücümüzü inancımızdan alırsak başarırız. Ben Bursa'ya inanıyorum, bu camianın gücüne inanıyorum. Allah'a şükürler olsun ki heyecanımız da motivasyonumuzda eskisinden daha üst seviyede. Kimse merak etmesin, bizden ne istendiğimin farkındayız. Camiamıza yakışır bir takım oluşturacağız. Sayın başkanımızla, yönetimimizle gece gündüz çalışıyoruz. Dün Necmettin beyle yurt dışından gece İstanbul'a geldik. Necmettin bey hiç uyumadan oradan buraya geldik."

"TİMSAH ARENA'YA YAKIŞIR KADRO KURMAMIZ LAZIM"

Bu sene daha da heyecanlı olduklarını belirten Sağlam, şöyle devam etti: "Bu sene çok da farklı heyecanımız var. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe büyük emekler harcayarak bizleri Timsah Arena'ya Ağustos ayında kavuşturacak. Ben Timsah Arena'nın temel atma töreninde orda bulunmuştuk. Hatta rahmetli Başkanımız rahatsızdı benim yerime sen konuşur musun' dedi. Temelini attığımız stadımızın çimlerine ayak basmak da nasip olacak çok şükür. Stadımız çok güzel oluyor. Ünü ülke sınırlarının dışına çıktı. Fakat o statta öncelikle, sizlere yakışır, o stada yakışır bir takım oluşturmak zorundayız. O zaman tribünlerin dolu ve coşkulu taraftarlarla güzel olacağı bilinciyle hazırlıklarımızı yapıyoruz. Timsah Arena'ya rakiplerimiz geldiği zaman, Bu stattan çıkmak çok zor algısını da oluşturacağız."

"YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

Bursaspor'un çok büyük bir camia olduğunu dile getiren Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz. Çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım. Arkadaşlar, destekleriniz ve oluşan bu pozitif hava için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunu herkes çok iyi bilsin ki, rakiplerimiz ne kadar iddialıysa biz onlardan daha iddialıyız. Sözü fazla uzatmayayım, şimdi iş zamanı, çalışma zamanı, yeniden bir tarih yazma zamanı." diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • cafer  
  15 Haziran 2015 | 15:57
  lige br kötü giriş yaparsak özellikle ilk 5 maçta başkanı ertuğrul gazi bile kurtaramaz.yani baktığında aklı sselim yapılan bir iş yok.gidenler kalite gelenler tırişka olması muhtemel adamlar.kim tanıyor sedatla erdemi.bizim adamlar milli.isteklisi bol.batalla atarı yapan başkan ronaldinyo asparagas haberlerini koltuğu tehlikede iken yaptırıyordu ama!
  • bursasporum  
  15 Haziran 2015 | 15:53
  sayın bold nickli arkadaşımızın dediklerine harfi harfine katılıyorum ellerine yüreğine sağlık ustam bunlar kendilerini eleştirtmeyi sevmezler bunların eleştirilmesi günah arkadaşım bunların hepsi böyle zihniyetleri bozuk erkanda böyleydi aldı yolunu ...
  • crocodile  
  15 Haziran 2015 | 15:53
  -4
  Josue de gitmiş arkadaşlar. Ertuğrul hoca kendisi ifade etti.
  • namık  
  15 Haziran 2015 | 15:50
  kılişeler ve saçmalıklar havada uçuştu!sonumuz hayra alamet değil.sadece palavralar arasında yaz dönemine gark olduk.sözler tutulmamış kaynak yaratılmamış sponsor bilmece gibi başkan batallayı unutun diyor madem pahalı onca kazma topladın batallayı geçer fiyatı değecek mi sanıyorsun?işi bilmeyenler Türkiyede bir yerlere çörekleniyor.tff başkanına bakın anlarsınız.başarısızların yönettiği bir ülkede yaşıyoruz.bir saçmalık piramidine hapsolmuşuz beyinler iptal!
  • sadi baba  
  15 Haziran 2015 | 15:47
  tarih yazmak için birçok öğenin yerli yerine gelmesi şart.bir duruş lazım.yazıcı hatalarına rağmen sıra dışı bir adamdı dikti tersine traş yapan cinsinden.siyasetten gelip siyaseti takıma bulaştırmayan makam ziyaretini kendine bekleyen çevresine destursuz yaklaşılmayan tffye ve mhkye ayar üstüne ayar veren alayına baş kaldıran bir fenomendi.recep bey recep bey siz kolay mı sanıyorsunuz bu işler ertuğrulu almakla tarih tekerrür ede rmi sanıyorsunuz?transfere yalap şalap dalıp başarılı olmuş takım mı olur?konuşmalarınızdaki çelişkileri çocuk bile anlar.sen değerleri tutup üstüne daha ,iyilerini aldın mı?hayır en babasını kaçırıp daha kötülerini aldın.kim aksini iddia edebilir?kim ne bekleyebilir yeni gelen vasat altı adamlardan?gol kralı mı çıkmasını geriden oyun kurup gollük paslar atmasını mı?
  • sadi baba  
  15 Haziran 2015 | 15:42
  10
  başkan ömür adam doğrusu. 32lik batallayı unutun diyor 31 lik erdemi alıyor.takımın değerlerine sahip çıkalım oyuncularımızı küstürmeyelim diyor fernandaoyu üçü beşi arayıp elden kaçırıyor bir de karalıyor arkasından.timsah arenaya yakışır transfer yapıcaz diyor sedat berishayı erdemi sivoku alıyor.işin ilginci sedatın menajeri şamilin menajeri.ayrıca trourenin de manjeri ile çalışıyor inadına.inadına diyorum çünkü tutmayan oyuncuları bol olan menajerler heralde kankası başkanın.tamamıyla duygusal mantıksal kabul edilir yanı yok.

  para yoksa erdem sedat ve sivoku alacağına batallayı alırsın üçünün maliyeti az mı yani batalla onları çarşı pazara kadar gönderir tek çalımıyla!

  başkan üç yıl Bursadaymış oldu gözlerim doldu.sponsor kaynak yaratma problem değil sanırım kendisi için.taraftar da umursamıyor.sağlamın imza töreninde başkana üçlü çektiren kafa gerçekten uçmuş.

  herkesin hesap edemediği nokta diğer takımların artık ucuz etin yahnisinin beş para etmediğini bilmesi ve ona göre hareket etmesi.yabancı sınırlaması kalktığından takımlar nokta atışlık kaliteli adamlara yöneldi.

  bakın biz forvet bulamadık.ne arıyoruz.neden arıyoruz...fernandaoyu almaya niyetin yoktu neden önceden hazırda tutmadın?kolay değil o ayarda adamı ucuza bulmak.3.3 milyon vermedin şimdi 3.5 at bakalım.anca brezilya ikinci liginden getirirsin 1 milyon düşük fiyata.o da 33 gol atar artık.daha iyisini arıyormuş ya başkan.hem de eldekilerin değerlerini bilerek arıyormuş...yersen!

  saldım çayıra mevlam kayıra bizim aldığımız adamları ptt ligindendekiler bile alır kankaaaa!
  • eğitim şart  
  15 Haziran 2015 | 15:38
  12
  Saygıdeğer!! başkanım taraftar her futbolcuyu ister batalla,fernandao belluchi.... Neden ister takımının başarılı olmasını istediği için. Anladık battalla yı alamıyorsunuz da kime atar yapıyorsun orası atar yapma yeri değil icraat yapma yeri. Hani noldu stadın isim hakkı.Elalem basket takımının isim hakkını
  4 milyon dolara satıyor.O paralara stadın isim hakkını verirsen imzadan sonra bide istifa mektubu imzala.
  • bold  
  15 Haziran 2015 | 15:28
  23
  recep bey bu taraftar senin masallarını alkışlayıp sonra da fırçanı yemek için mi geldi oraya. bugüne kadar olacak dediğin ne oldu da bu söylediklerine inansın taraftar. yapman gereken tek şey vardı eldeki kadroyu koruyup defans hattı ve kaleyi güçlendirmek ama yapamadın. bereket mahmut uslu efendi adammış ki çok hırpalamadı seni. çil yavrusu gibi dağıldı futbolcular göz göre göre. batallanın yarısı kadar hizmetin var mı acaba senin bu klübe de efsane statüsündeki adam hakkında böyle atıp tutuyorsun. ya da arkasından konuştuğun fernandao kadar para kazandırdın mı. adamın aldığı her puan kasaya giren para demekti. 250 bin euroya makedon liginden 25 yaşında yedek stoper alıp şampiyonluk hayali kurdurtma taraftara. Bursaspor başkanı bu kadar kahve ağzıyla konuşmamalı. sayın başkan doğru yaparsan alkışlanır yanlış yaparsan eleştirilirsin bu işi yapacaksan bunu böyle kabul edeceksin.
  • NeverWalkAloneBS  
  15 Haziran 2015 | 15:06
  13
  Doğru düzgün Transfer yok? Şener gitti kümeye düşmüş takımın sağ beki geldi?
  • mususi  
  15 Haziran 2015 | 14:58
  22
  imza torenini acmamla kapamam bir oldu, bu ne seviyesizlik, rezillik, hem baskan hem taraftar resmen magara adami kivamindalar. Yazik bu sehre.
  • mususi  
  15 Haziran 2015 | 14:55
  18
  Baskan sizofrenik gibi konusmus.

  Gerci soylediklerinin ters cikmasiyla unlu birisinden de beklenen bu olur zaten.
  • seyfi gökova  
  15 Haziran 2015 | 14:53
  31
  terbiyesiz başkan taraftara atar yapma! kulüp tarihinin en iyi oyuncularından birini taraftarın istemesine sinirlenemezsin!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR