KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam imzaladı

VİDEO

15 Haziran 2015 | 14:31

72 yorum

17083 okunma

Yeni Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen tören ile imzayı attı. Taraftarlarımızın büyük ilgi gösterdiği imza töreninde konuşan Başkanımız Recep Bölükbaşı, "Ertuğrul Sağlam ile yaptığımız görüşmede kendisine "Nerede Kalmıştık?" diye sormuştum. İşte yeniden arkamızda bulunan tarihi fotoğrafı oluşturabilmek için bugün buradayız" dedi.

Ertuğrul Sağlam için Özlüce Tesislerimizde, taraftarlarımızın katılımıyla imza töreni düzenlendi. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam saat 13.30'da Futbol Şube Sorumlumuz Necmettin Kocaman ile birlikte İstanbul'dan Helikopterle Özlüce Tesislerimize indi.

BÖLÜKBAŞI: HOCAMIZ KIRMADI, 'SEVE SEVE GELİRİM' DEDİ

Başkanımız Recep Bölükbaşı salonda yaptığı açıklamalarda yeniden güçlü Bursaspor'u oluşturabilmek için çok çalıştıklarını söyledi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; "Şuan salonda oluşan tabloyu 2009 yılında hocamız geldiğinde de yaşamıştık. Bütünü ibreler 2008-2009 sezonunu işaret ediyor. Bursaspor Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Sizler çok büyük taraftarsınız. Her şeyi ile hak ediyorsunuz. 2009-2010 sezonundaki birlik beraberliği coşkuyu yeniden yakalayabilmeliyiz. İşimizin zor olduğunu hocam da biliyor. Ama zor işlere de hep başarılı insanlar talip olmuştur. Rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde hocamızı getirmiştik. O dönemden sonra Bursa'da bir devrim başladı. 48 sene sonra Bursa'ya bir şampiyonluk getirdik. Tertemiz bir şampiyon kazandıran başta başkanımız ve Ertuğrul Hocamızla bu başarıyı yakaladık ve 3, 4, 5. olarak hep Avrupa kupalarına gittik. Şuan iyi bir şey yaptığımızı düşünüyoruz. Zaten hocamızla sık sık görüşüyorduk. Planımızda programımızda vardı. Allah izin verirse Bursaspor'un ligde şampiyonluk ayak sesleri gelecektir. Biraz sabırlı olursak, ben inanıyorum, bizi bir şampiyonluk da kesmez, kupalarda kesmez, iyi futbol da kesmez. Biz Avrupa'da başarı için yola çıktık. Ama kesinlikle bölünme yok, birlik beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir şey yok. Ertuğrul hocamız davet ettik, kırmadı, 'seve seve gelirim' dedi. 15 gündür birlikteyiz. 'Tatil yapacak mısın?' dedim, 'hayır çok heyecanlıyım, tatil yapmayacağım' dedi. 10 günden beri beraberiz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Büyük Bursaspor'u oluşturma adına bunu yapıyoruz. Önümüzdeki sezon yeni stadımızda oynayacağız. O stadı 45 bin kişi doldurmamız lazım, birlik beraberlik içinde olmamız lazım ki biz kupalarda söz edelim."

"NEREDE KALMIŞTIK?"

Sağlam'la ilk etapta 3 yıllık sözleşme yapacaklarını belirten Bölükbaşı, "Bir dediğimizi iki etmedi sağ olsun. Ertuğrul Hoca Bursaspor'a cuk diye oturdu. Ben kendisine ve ekibine çok güveniyorum. Ben geçmişte yaşattığı başarılar için çok teşekkür ediyorum. Biz bu başarıların üzerine koymak istiyoruz. Hocamıza 'nerede kalmıştık' dedim. O da 'nerede kaldıysak oradan devam edeceğiz' demişti. İnşallah eski ruh yeni heyecanla bu fotoğrafı tekrar canlandıracağız." ifadelerini kullandı.

Başkanımız Recep Bölükbaşı, konuşmasının "Batalla" tezahüratları ile kesilmesi üzerine, "Ben içinizden biriyim. Batalla gelmek istemiyor. Gelse bile maliyeti çok yüksek. Bırakın silin Batallla'yı, daha ne Batalla'lar çıkar. Geçen sezon bir Bakambu çıkardık, Emre Taşdemir çıkardık, Volkan çıkardık, bu isimlere sahip çıkın kardeşim. Aralık ayına kadar Batalla'nın maçları var. Gelmek isterse alırız, oynatırız, oynatmayız pamuklar içinde tutarız."

SAĞLAM: " YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

2,5 yıl aradan sonra yeniden Bursaspor Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Ertuğrul Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz." dedi.

500'e yakın taraftarımızın coşkulu tezahüratları ile karşılanan Ertuğrul Sağlam, taraftarların yoğun ilgisiyle tesis binamıza giriş yaptı.

Sağlam'a sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, şampiyon teknik adamı "Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam", "Yuvana hoş geldin hocam", "Şampiyon" tezahüratları yaptı.

NEREDE KALMIŞTIK?

İmza töreninde Bursaspor'un efsane kaptanlarından Ömer Erdoğan'a da "Hoş geldin" tezahüratı yapıldı.

Düzenlenen imza töreninin yapıldığı salonda toplantı masasının önüne, "Nerede kalmıştık" yazısı arka fonda ise 2009-2010 yılında elde edilen şampiyonluğun fotoğraflarının üzerine, "Eski ruh, yeni heyecan. Bu fotoğraf yeniden canlanacak, evine hoş geldin Ertuğrul Sağlam" tasarımı yer aldı.

Ertuğrul Sağlam, şu açıklamayı yaptı;

"Gerek burada bulunan gerekse televizyonu başında bizleri izleyen bütün Bursasporluları saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Şuan 2 Ocak 2019'da ilk defa bu tesise geldiğim kadar heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Hatta daha da heyecanlıyım. O gün ben masanın bu tarafında oturuyordum, sağımda rahmetli başkanımız, onun yanında da yeni başkanımız Recep Bölükbaşı oturuyordu. Rahmetli başkanımızı da rahmetle anmış olalım. Çok net hatırlıyorum. O günkü konuşmamda 3,5 yıl içinde birbirimize kenetlenirsek şampiyonluğa oynayabiliriz dediğimde çok iyi hatırlıyorum burada bir alkış kopmuştu. Belki o gün o sözlere sadece burada bulunanlar inanmıştı. Fakat o gün söylediklerimizi hayal olarak değerlendirenler bugün bizim söyleyeceklerimizi daha fazla ciddiye alacaklardır umarım. Çünkü biz artık adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmış şampiyon bir camiayız. Bundan 2,5 yıl önce burada son cümlelerimdi, yeniden gelmek için gidiyorum dediğimde, bir gün Bursa'ya döndüğümde bu kadar yoğun duygular hissedeceğimi tahmin etmiştim. Biz Bursa'dan hiç kopmamıştık. Taraftarlarımızın ilgisini görünce Bursa'nın da bizden uzaklaşmamış olduğunu gördüm. Bir kez daha gördüm ki Bursa ile Bursaspor ile ilişkimiz teknik direktör kulüp ilişkisinin çok ötesinde. Bu takımla kurduğumuz gönül bağı çok sağlam ve dimdik ayakta duruyor. Geçmişte neleri iyi yaptığımız, neleri daha iyi yapmamız gerektiğini de uzun uçun düşüme fırsatımız oldu. Bizler bazılarının hayal olarak gördüğü başarılara hep birlikte ulaştık. Tek yürek tek ses olunca neler yapabileceğimizi kanıtladık. Şimdi de yapmamamız için hiçbir neden yok. Eğer biz aynı sinerjiyi oluşturursak dün yaptığımızı yine yaparız. Ama işimiz kolay değil, hatta öncesinden daha zor. Ama gücümüzü inancımızdan alırsak başarırız. Ben Bursa'ya inanıyorum, bu camianın gücüne inanıyorum. Allah'a şükürler olsun ki heyecanımız da motivasyonumuzda eskisinden daha üst seviyede. Kimse merak etmesin, bizden ne istendiğimin farkındayız. Camiamıza yakışır bir takım oluşturacağız. Sayın başkanımızla, yönetimimizle gece gündüz çalışıyoruz. Dün Necmettin beyle yurt dışından gece İstanbul'a geldik. Necmettin bey hiç uyumadan oradan buraya geldik."

"TİMSAH ARENA'YA YAKIŞIR KADRO KURMAMIZ LAZIM"

Bu sene daha da heyecanlı olduklarını belirten Sağlam, şöyle devam etti: "Bu sene çok da farklı heyecanımız var. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe büyük emekler harcayarak bizleri Timsah Arena'ya Ağustos ayında kavuşturacak. Ben Timsah Arena'nın temel atma töreninde orda bulunmuştuk. Hatta rahmetli Başkanımız rahatsızdı benim yerime sen konuşur musun' dedi. Temelini attığımız stadımızın çimlerine ayak basmak da nasip olacak çok şükür. Stadımız çok güzel oluyor. Ünü ülke sınırlarının dışına çıktı. Fakat o statta öncelikle, sizlere yakışır, o stada yakışır bir takım oluşturmak zorundayız. O zaman tribünlerin dolu ve coşkulu taraftarlarla güzel olacağı bilinciyle hazırlıklarımızı yapıyoruz. Timsah Arena'ya rakiplerimiz geldiği zaman, Bu stattan çıkmak çok zor algısını da oluşturacağız."

"YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

Bursaspor'un çok büyük bir camia olduğunu dile getiren Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz. Çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım. Arkadaşlar, destekleriniz ve oluşan bu pozitif hava için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunu herkes çok iyi bilsin ki, rakiplerimiz ne kadar iddialıysa biz onlardan daha iddialıyız. Sözü fazla uzatmayayım, şimdi iş zamanı, çalışma zamanı, yeniden bir tarih yazma zamanı." diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • escobar  
  15 Haziran 2015 | 17:21
  22
  Masallarla iş yürümez... Geçmişte kazanılan o tarihi zaferlerin ardında yatan koca yürekli insanlar vardı. Sen bunlara sığınamazsın, sen Ertuğrul Hocanın arkasına sığınamazsın.

  Kongrede onca söz söyleyip, yalnızca 1 tanesini bile gerçeğe dökemeyen bir adamın sözüne kimse inanmaz bundan böyle...

  Kulüp içerisindeki gerçekleri çok net bir şekilde görmüş bulunuyorum.
  Size kısaca özetlicem, bunun dışında birşey olursa gelip yüzüme tükürün...

  1. Kulüp 15 trilyon kredi çekiyorsa, gerisini siz düşünün. Bu çekilen kredinin büyük bir kısmı geçen yılın ödemelerine gitti. Bir kısmıda önümüzdeki dönem ödemeleri için muhtemelen kasada tutuluyor...

  2. Bu vaziyette, bonservis bedeli ödeyerek transfer yapmak tek kelimeyle İMKANSIZ durumdadır.

  3. Bursaspor 500.000 Euro fiyatı geçmeyecek bonservisli oyuncuları ancak alabilir... 2-3 milyonlar falan bunlara gözünüz kapalı hikaye diyip geçin.

  4. Bursaspor sadece bonservisi elinde olan oyuncuları kovalayacak; bu durumda yaşı ilerlemiş oyuncuların takıma gelme ihtimali daha yüksek.
  (Sivok 31) (Erdem 31)

  5. En çok çekindiğim ise; yıldız alacağım, taraftarı tribüne çekeceğim derken; futbolu kafasında bitirmiş olan Taiwo-Frey tarzı yabancı getirilmesi olacaktır. Böyle birşeye Bursaspor dayanamaz artık, kulüp bunun 10 misli daha çok krize girer gelecek 2 yıllık süreçte...

  • Wolf  
  15 Haziran 2015 | 17:12
  Recep başkanın arası yerel medyayla çok vakıf bile açıklama yaptı sürekli bizi suçluyor diye abi önüne al bi metin adam akıllı hazırla konuş sana kim bişey diyebilecek
  • cevahür  
  15 Haziran 2015 | 17:07
  ertuğrul hocaya güveniyorum. takımı iyi durumda alıyor, üstüne de koyarsa 2. şampiyonluk neden olmasın.
  • cevahür  
  15 Haziran 2015 | 17:06
  18
  32 lik adam alınırmı diyosun, 31lik adam alıyorsun. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... param yok de canımı ye. saçma sebepler ortaya atma.
  • oguzbb  
  15 Haziran 2015 | 16:58
  ya başkanı boş verin
  ertuğrulun konuşmasını konuşalım
  • fatih bardakcı  
  15 Haziran 2015 | 16:56
  15
  Şu camianın havaya girememesinin tek sebebi, o arka plandaki onbaşı'nın surat ifadesi olacaktır... bu tarzla hiçbir camia havaya girmez, kendi taraftarını azarlayan bir başkan ne derece camiasını bir araya toplayabilir? kendise hakaret edilmişcesine köpürmenin alemi nedir? taraftar sevgi duyduğu eski topçusunu talep etti senden, seni adam sandı! senin verdiğin karşılığa bak birde.
  yazık olacak hepimize bunun yüzünden!
  • cafercan  
  15 Haziran 2015 | 16:50
  10
  başkanın yerinde olsam uslüp seçimine dikkat edip daha mantıklı konuşmaları hazırlayan metinlerle çalışıp öyle konuşurdum.

  mesele niye mi kaptırdın diyorlar fernandaoyu...başkan burada diyebilir ki oyun sisteminin öne çıkardığı önemli bir topçumuzdu ancak kulübü menajerlerinde devreye girmesiyle makul bir zemine çekmeye çalıştıkça fiyatını ortamı kızıştırdı Bursamızı zarara uğratmamak adına bekleyişe geçti ancak gol kralı oldu daha da fiyatı arttı.herşey rağmen denedik ama iş çığrından çıktı zaten yeni hocamızın sistemi daha farklı olacak ona uygun bir oyuncuyu katacağız takıma.aynı kalitede hatta daha iyisi muhakkak gelecek.

  mesela diğer konu şener yerine 31lik erdem makedon berisha civellinin yerine geldi başkan ne diyebilir?
  diyebilir ki en stratejik maçlarda saçmasapan goller yedik ve atamadık.bireysek yetenekler ön plana çıktı ama sonuçta istediğimizi alamadıktan sonra ne değişir.final maçlarında daha dikkatli olacak oyuncuları hocamızın isteği doğrultusunda almaya devam edeceğiz.şener başarılı bir arkadaş daha da iyi olacaktır.biz kendisine vereceğimiz rakamı ilettik karar onundur artık.

  josue ve volkan haberlerinin çıkmasına tepki koyabilir.itibar etmememiz gerektiğini belirtebilir.

  sponsor çalışmalarına ve kaynak sorununa daha iyisi için çalışıyoruz ya da zaman Bursaspor için en iyisini getirecek diye açıklama yapılabilir.

  • cafercan  
  15 Haziran 2015 | 16:41
  başganımı hep eleştirdim şimdi de destekleyen bir yorum atmaya kalksam nasıl olur deneyeceğim.

  yahu siz ne konuşuyorsunuz be!napsın başganım ligde 6.oldukysak şenol hocanın saçma oyun anlayışından sezon ortasında zaten anlaşmış bjk ile.fernandaoyu neden almamışmış da!ulan konya maçında ve gs maçında bir tane atsa işimizi görürdük.karabüke tek maçta 4 tane atsan ne olur?hem oyun sistemiyle alakalı onun gol kralı olması.

  neymiş efendim erdem 31 yaşındaymış.karabükten gelmiş.bak bak kendini bilmeze.şener dediğin adam gs maçında hiç unutmam sabriye çarşı pazar yaptırdı hele çakma ronaldo burak yılmazı durduramamasına ne demeli.o maçta 31lik erdem olsa belki eli kolu bağlanırdı onların.isme değil icraata bakın.

  miller geldi 5 gol attı yıldız diye bağıran tayfa.hem siz değil misiniz Bursaspor kapitalimizme karşı duran takımdır diye.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

  tutmayan yabancılar olmuş tutanları da biz tutamadık falan filan diyorsunuz.hep eksilere odaklanmak ne demek?illa olur tutmayanlar.kaliteli ve pahalı alıp tutmayan listeyi neden döşememek!insuayı aldık ne oldu miller altidore çok mu iyidi.altidore devşirme kanat oldu ondan mı yok ya normal de oynattı tık yoktu.

  sponsor ve kaynak sözü neredeymiş.başganım ne diyor ecele yok!illa ki zamanı gelince çıkarır masaya vurur belgeleri.belki de daha iyisi çıkmıştır suskunluğu ondandır.

  batalla diyen tayfaya!ulan ne adamlarsınız siz!sebep yokken maaşını alırken maça çıkmadı alt yapıda da devam etmedi.palaspandıras uçtu gitti.hala konuşan var.geçti artık.dauma kızmış da.daum kim lan dedesi yaşında adam.yanlış anlaşılma olduğu açık.baktı takım tırtladı ben de gideyim yolluk yapayım dedi.iyi çocuk ama orada yanlışı var.

  (yorumum denemedir taslaktır sevmediğim desteklemediğim başkanı nasıl savunurumun zuhurudur)
  • escobar  
  15 Haziran 2015 | 16:36
  23
  Ertuğrul Sağlam'da çok iyi bir enerji gördüm; ancak o başkanda nedir öyle!
  Sen kimsin ya! kimsin kimsin!! Aziz yıldırımın fakir hali resmen!
  Parasız Diktatör Sinemalarda!

  Onu isteriz, para yok. Bunu söyleriz, sus unut onu! Ulan çocuğuna fırça atar gibi ne bu tavır, ne bu fukara kibri?
  Ertuğrul Sağlam isminin arkasına gizleniyorsun, içi boş; dili tutarsız bir adamsın! İnsanlarla nasıl diyalog kurman gerektiğini bilmiyorsun.
  Güzel bir dille; ''Arkadaşlar, bende Batalla'yı çok seven bir insanım, ancak kulüp şartlarımızı ve oyuncunun gelme isteğini gözden geçirdiğimizde, bu transferi gerçekleştirmek zor görünüyor'' diyebilirsin! Bu şekilde ifade ettiğinde kimse sana birşey demez!
  • ilhan  
  15 Haziran 2015 | 16:29
  -2
  Biraz sabır gösterelim arkadaşlar yönetim gerekli transferleri yapacaktır.
  • MeskenliCankopat  
  15 Haziran 2015 | 16:23
  16
  Başkan bizzat yalan söylemiş... Batalla nasıl gitmek istemediyse şimdi de gelmek istiyor...O gün Erkan Körüstan ın yaptığını şimdi bu başkan yapıyor... O gün para için yuvadan uçurulan Batalla şimdi de gene para için gelmiyor deniyor... Desene kardeşim 2 m euro bonservis veremiyorum diye dürüst ol canımızı yeeee...Ayrıca Demirören i destekliyorsun bunu asla affetmem.... Kimseye destek olma gerekirse ama Demirören yavşağını destekleme şikeyi örtbas eden bizim osene ş.ligi hakkımızı savunmayan bir adam ı nasıl desteklersin....
  • cinaralti16  
  15 Haziran 2015 | 16:21
  -12
  batalla meselesi kapanmisdir bidaha agzinizi acip obur oyuncularin morelini bozmayin bu sene kadar hicbir zaman milli takima oyuncu vermedik
  Baskan hakli ben burada coluk gocugun hosuna gitsin diye yorum yapmiyorum
  isdediginiz kadar eksileyin beni atis selbest yeterki Timsah Arena dolsun
  Baskanda hocada daha iyisini yapmak icin calisiyor biraz sabir
  hos geldin Adam gibi Adam ikinci donem hayirlara vesile olur insallah
  • chacha  
  15 Haziran 2015 | 16:14
  16
  Sen silinirsinde batalla asla
  • tarık  
  15 Haziran 2015 | 16:08
  bu başkan olduktan sonra yeniden tarihi timsah arenada ptt ligine düşerek yazarız.uzak değil giden adamlar okkalı gelenler tırt.
  • tarık  
  15 Haziran 2015 | 16:05
  11
  bir halt alamaz bu başkan yöneticiler.anca boş laf.çorbacıları da çevresinde.oh suyundan da ko!yakışan transferlere gel hacıııı!nerde kalmışmışız karabükten erdem makedonyadan tam bir kere milli olmuş sedat.alkış alkış coştuk hepimiz.batallayı salla gitsin!
  • tarık  
  15 Haziran 2015 | 16:02
  onca adam dolduracağız bu sene oradan buradan toplayacağız şu kadroyu korumak ve üstüne batallayı almak bir de ufak tefek yedek kulübüsüne rakbetlik adam alsak uçardık.maliyet şimdi daha fazla oldu.hem de gelenler gidenleri aşmıyor.epey altında kalacağı da açık.
  • cemil16  
  15 Haziran 2015 | 16:01
  13
  YAZIKKİ BursasporUMUZUN BAŞINDA BÖYLE MAHALLE AĞIZI İLE KONUŞAN BİR BAŞKAN VAR TARAFTARA ATAR YAPARSAN GÜN GELİR ALIRSIN TRİBÜNDE YETER BÖLÜKBAŞI YETER DİYE.
  • Anonim  
  15 Haziran 2015 | 16:01
  11
  O sene tarih yazan batalla dı yanlış hatırlamıyorsam
  • adnan delişmen  
  15 Haziran 2015 | 15:59
  çok şey yitecek bu sene.karamsarlık değil gerçekler bunlar.duygusal hareketler kulüp yönetilmez taraftar buna kanıyor oysa başkanın maaşı çalışıyor.Bursa menajer oyunlarına alet edilmiştir.Bursaspor kullanılıyor.taraftar şakşakçılık modundan çıkmalı!hala akıllanmadık mı?uzayıp giden dandik transferleri yazmak hoşa mı gidiyor?
  • Vedat Ubuz  
  15 Haziran 2015 | 15:57
  T-R-A-N-S-F-E-R ! Daha da açıklayıcı yazılmaz diye düşünüyorum. Adam gibi bi transfer yapın arkadaş başka birşey istemiyoruz !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR