KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam imzaladı

VİDEO

15 Haziran 2015 | 14:31

72 yorum

17079 okunma

Yeni Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen tören ile imzayı attı. Taraftarlarımızın büyük ilgi gösterdiği imza töreninde konuşan Başkanımız Recep Bölükbaşı, "Ertuğrul Sağlam ile yaptığımız görüşmede kendisine "Nerede Kalmıştık?" diye sormuştum. İşte yeniden arkamızda bulunan tarihi fotoğrafı oluşturabilmek için bugün buradayız" dedi.

Ertuğrul Sağlam için Özlüce Tesislerimizde, taraftarlarımızın katılımıyla imza töreni düzenlendi. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam saat 13.30'da Futbol Şube Sorumlumuz Necmettin Kocaman ile birlikte İstanbul'dan Helikopterle Özlüce Tesislerimize indi.

BÖLÜKBAŞI: HOCAMIZ KIRMADI, 'SEVE SEVE GELİRİM' DEDİ

Başkanımız Recep Bölükbaşı salonda yaptığı açıklamalarda yeniden güçlü Bursaspor'u oluşturabilmek için çok çalıştıklarını söyledi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; "Şuan salonda oluşan tabloyu 2009 yılında hocamız geldiğinde de yaşamıştık. Bütünü ibreler 2008-2009 sezonunu işaret ediyor. Bursaspor Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Sizler çok büyük taraftarsınız. Her şeyi ile hak ediyorsunuz. 2009-2010 sezonundaki birlik beraberliği coşkuyu yeniden yakalayabilmeliyiz. İşimizin zor olduğunu hocam da biliyor. Ama zor işlere de hep başarılı insanlar talip olmuştur. Rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde hocamızı getirmiştik. O dönemden sonra Bursa'da bir devrim başladı. 48 sene sonra Bursa'ya bir şampiyonluk getirdik. Tertemiz bir şampiyon kazandıran başta başkanımız ve Ertuğrul Hocamızla bu başarıyı yakaladık ve 3, 4, 5. olarak hep Avrupa kupalarına gittik. Şuan iyi bir şey yaptığımızı düşünüyoruz. Zaten hocamızla sık sık görüşüyorduk. Planımızda programımızda vardı. Allah izin verirse Bursaspor'un ligde şampiyonluk ayak sesleri gelecektir. Biraz sabırlı olursak, ben inanıyorum, bizi bir şampiyonluk da kesmez, kupalarda kesmez, iyi futbol da kesmez. Biz Avrupa'da başarı için yola çıktık. Ama kesinlikle bölünme yok, birlik beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir şey yok. Ertuğrul hocamız davet ettik, kırmadı, 'seve seve gelirim' dedi. 15 gündür birlikteyiz. 'Tatil yapacak mısın?' dedim, 'hayır çok heyecanlıyım, tatil yapmayacağım' dedi. 10 günden beri beraberiz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Büyük Bursaspor'u oluşturma adına bunu yapıyoruz. Önümüzdeki sezon yeni stadımızda oynayacağız. O stadı 45 bin kişi doldurmamız lazım, birlik beraberlik içinde olmamız lazım ki biz kupalarda söz edelim."

"NEREDE KALMIŞTIK?"

Sağlam'la ilk etapta 3 yıllık sözleşme yapacaklarını belirten Bölükbaşı, "Bir dediğimizi iki etmedi sağ olsun. Ertuğrul Hoca Bursaspor'a cuk diye oturdu. Ben kendisine ve ekibine çok güveniyorum. Ben geçmişte yaşattığı başarılar için çok teşekkür ediyorum. Biz bu başarıların üzerine koymak istiyoruz. Hocamıza 'nerede kalmıştık' dedim. O da 'nerede kaldıysak oradan devam edeceğiz' demişti. İnşallah eski ruh yeni heyecanla bu fotoğrafı tekrar canlandıracağız." ifadelerini kullandı.

Başkanımız Recep Bölükbaşı, konuşmasının "Batalla" tezahüratları ile kesilmesi üzerine, "Ben içinizden biriyim. Batalla gelmek istemiyor. Gelse bile maliyeti çok yüksek. Bırakın silin Batallla'yı, daha ne Batalla'lar çıkar. Geçen sezon bir Bakambu çıkardık, Emre Taşdemir çıkardık, Volkan çıkardık, bu isimlere sahip çıkın kardeşim. Aralık ayına kadar Batalla'nın maçları var. Gelmek isterse alırız, oynatırız, oynatmayız pamuklar içinde tutarız."

SAĞLAM: " YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

2,5 yıl aradan sonra yeniden Bursaspor Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Ertuğrul Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz." dedi.

500'e yakın taraftarımızın coşkulu tezahüratları ile karşılanan Ertuğrul Sağlam, taraftarların yoğun ilgisiyle tesis binamıza giriş yaptı.

Sağlam'a sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, şampiyon teknik adamı "Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam", "Yuvana hoş geldin hocam", "Şampiyon" tezahüratları yaptı.

NEREDE KALMIŞTIK?

İmza töreninde Bursaspor'un efsane kaptanlarından Ömer Erdoğan'a da "Hoş geldin" tezahüratı yapıldı.

Düzenlenen imza töreninin yapıldığı salonda toplantı masasının önüne, "Nerede kalmıştık" yazısı arka fonda ise 2009-2010 yılında elde edilen şampiyonluğun fotoğraflarının üzerine, "Eski ruh, yeni heyecan. Bu fotoğraf yeniden canlanacak, evine hoş geldin Ertuğrul Sağlam" tasarımı yer aldı.

Ertuğrul Sağlam, şu açıklamayı yaptı;

"Gerek burada bulunan gerekse televizyonu başında bizleri izleyen bütün Bursasporluları saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Şuan 2 Ocak 2019'da ilk defa bu tesise geldiğim kadar heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Hatta daha da heyecanlıyım. O gün ben masanın bu tarafında oturuyordum, sağımda rahmetli başkanımız, onun yanında da yeni başkanımız Recep Bölükbaşı oturuyordu. Rahmetli başkanımızı da rahmetle anmış olalım. Çok net hatırlıyorum. O günkü konuşmamda 3,5 yıl içinde birbirimize kenetlenirsek şampiyonluğa oynayabiliriz dediğimde çok iyi hatırlıyorum burada bir alkış kopmuştu. Belki o gün o sözlere sadece burada bulunanlar inanmıştı. Fakat o gün söylediklerimizi hayal olarak değerlendirenler bugün bizim söyleyeceklerimizi daha fazla ciddiye alacaklardır umarım. Çünkü biz artık adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmış şampiyon bir camiayız. Bundan 2,5 yıl önce burada son cümlelerimdi, yeniden gelmek için gidiyorum dediğimde, bir gün Bursa'ya döndüğümde bu kadar yoğun duygular hissedeceğimi tahmin etmiştim. Biz Bursa'dan hiç kopmamıştık. Taraftarlarımızın ilgisini görünce Bursa'nın da bizden uzaklaşmamış olduğunu gördüm. Bir kez daha gördüm ki Bursa ile Bursaspor ile ilişkimiz teknik direktör kulüp ilişkisinin çok ötesinde. Bu takımla kurduğumuz gönül bağı çok sağlam ve dimdik ayakta duruyor. Geçmişte neleri iyi yaptığımız, neleri daha iyi yapmamız gerektiğini de uzun uçun düşüme fırsatımız oldu. Bizler bazılarının hayal olarak gördüğü başarılara hep birlikte ulaştık. Tek yürek tek ses olunca neler yapabileceğimizi kanıtladık. Şimdi de yapmamamız için hiçbir neden yok. Eğer biz aynı sinerjiyi oluşturursak dün yaptığımızı yine yaparız. Ama işimiz kolay değil, hatta öncesinden daha zor. Ama gücümüzü inancımızdan alırsak başarırız. Ben Bursa'ya inanıyorum, bu camianın gücüne inanıyorum. Allah'a şükürler olsun ki heyecanımız da motivasyonumuzda eskisinden daha üst seviyede. Kimse merak etmesin, bizden ne istendiğimin farkındayız. Camiamıza yakışır bir takım oluşturacağız. Sayın başkanımızla, yönetimimizle gece gündüz çalışıyoruz. Dün Necmettin beyle yurt dışından gece İstanbul'a geldik. Necmettin bey hiç uyumadan oradan buraya geldik."

"TİMSAH ARENA'YA YAKIŞIR KADRO KURMAMIZ LAZIM"

Bu sene daha da heyecanlı olduklarını belirten Sağlam, şöyle devam etti: "Bu sene çok da farklı heyecanımız var. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe büyük emekler harcayarak bizleri Timsah Arena'ya Ağustos ayında kavuşturacak. Ben Timsah Arena'nın temel atma töreninde orda bulunmuştuk. Hatta rahmetli Başkanımız rahatsızdı benim yerime sen konuşur musun' dedi. Temelini attığımız stadımızın çimlerine ayak basmak da nasip olacak çok şükür. Stadımız çok güzel oluyor. Ünü ülke sınırlarının dışına çıktı. Fakat o statta öncelikle, sizlere yakışır, o stada yakışır bir takım oluşturmak zorundayız. O zaman tribünlerin dolu ve coşkulu taraftarlarla güzel olacağı bilinciyle hazırlıklarımızı yapıyoruz. Timsah Arena'ya rakiplerimiz geldiği zaman, Bu stattan çıkmak çok zor algısını da oluşturacağız."

"YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

Bursaspor'un çok büyük bir camia olduğunu dile getiren Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz. Çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım. Arkadaşlar, destekleriniz ve oluşan bu pozitif hava için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunu herkes çok iyi bilsin ki, rakiplerimiz ne kadar iddialıysa biz onlardan daha iddialıyız. Sözü fazla uzatmayayım, şimdi iş zamanı, çalışma zamanı, yeniden bir tarih yazma zamanı." diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • mehmet8119  
  16 Haziran 2015 | 01:50
  batalla bu kulübe triyolar kazandirdi ,sampiyonlugun en büyük pay sahibi peki bölükbasi Bursaspor kulübüne 1 lira bagasin oldumu
  • 16161616  
  16 Haziran 2015 | 01:43
  -1
  kaynakta tam yalama haber veriyor.kardeşim yazsana batallanın 32 yaşında ölmüş bitmiş dediklerini istanbul medyasını geçtiniz .
  • Doğruya doğru  
  16 Haziran 2015 | 00:13
  17
  Sağlam, eninde sonunda tekrar gelecekti . Güneş, Bölükbaşı yüzünden takımdan ayrıldı . Enaz 1 sezon daha takımın başında olmasını daha iyi bir kadro ile neler yapabileceğini görmeyi çok isterdim . 4-5 takviye ile şampiyonluğa oynardık . Yine de Şenol Güneş'in kırılgan bir yapısı var ve hırslı değil . Ayrıca Sağlam gibi her maça rakibin durumuna özel taktikle çıkmadı . Futbolcuları motive etmede başarılı değildi .

  Ertuğrul Sağlam'ı futbolcular severse ve iyi bir kadro planlaması yaparsa bu takım yeniden zirve takımı olur . Takıma Ergiç gibi Batalla gibi lider oyuncular gerek . Ömer Erdoğan'ın da nasıl bir kaptan olduğunu , ekip ruhunun oluşmasındaki katkısı gözardı edilmemeli.

  Sonuç olarak Sağlam İN , Bölükbaşı OUT . Camianın ve takımın daha fazla zarar görmemesi için Bölükbaşının en yakın zamanda gitmesi gerek.

  • cinaralti16  
  15 Haziran 2015 | 23:45
  -2
  Ertugrul saglam bizim icimizi disimizi bizden iyi biliyor Baskana vede takima guvenmese niye gelsin bu neyin telasi? panik yok tarafdarinda moralini bozmayin neredeyse milli takimin iskeleti Bursasporlu oyunculardan olacak
  telas yok beyler giden agam gelen pasam
  • efkarlı  
  15 Haziran 2015 | 23:07
  çınaraltı 16,tı neymiş başkan kongre üyelerin oyları ile seçilmiş miş. sende çok iyi biliyorsunki gerçek Bursasporlu kongre üyelerinin oyları ile seçimi kaybetti senin sakallı recepin. senin gibi sonradan güya Bursasporluların halt yiyip blok oyları sayesinde boş laflarla kulübümüze yakışmayan bu kişiyi getirdiniz. anlaşılan o ki sendebir evladı Osmanlısın . seneye 3 hilalli bayrakla mehter marşı ile maçları seyredin , tribünleride mahvettiniz , takımıda.
  • smulukovski  
  15 Haziran 2015 | 22:21
  20
  kardeşim Batalla 84 doğumlu Erdem 84 sivok 83 lü ne kullanıyor bu başkan birde orda şakşakçılar var ne derse alkışlıyor. O alkışlayanlar E.Sağlam giderken Yazıcıya İstifa diye bağıranlar.
  • Karamürseli  
  15 Haziran 2015 | 21:36
  30
  Yönetim istifaaaaaaaaaaa yakışmıyorsun baskan
  • mcrsuleyman  
  15 Haziran 2015 | 21:01
  21
  Imza töreninde ne konusuyo baskan 32 yasindaymus pahaliymis birisi sorsun bakalum napmaya gelmus oraya
  • mahsun sert  
  15 Haziran 2015 | 20:23
  12
  timsah arenaya yakışır kadroya bakar mısınız?kimin formasını satacaksın sedatın mı erdemin mi sivokun mu?geç başkan boş konuşmaları.koltuk rahat geldi 3 yıl kalacağım diyorsun lakin ben çok transfer sezonu gördüm şu yaptıklarınla üç maç göremezsin şansla bile yürümez bu işler çünkü diğer kulüpler işini şansa bırakmamakta kararlı.herkes ders çıkarmış ya siz?sözlerini tutmadın bir tanesini bile yerine getirmedin.yalan ve çelişki dolu konuşmalarla yürümez bu iş.batalla adına fernandao adına konuşuyorsun adamlar bas bas gelmek istiyorum diyor direk diyor hem de!gündemi takip etmiyor musun yoksa işine mi gelmiyor.bahaneler ardına ya da hocaların ardına sığınma yapabildiğin buysa kalsın daha da batırıp borç batağına sokmadan çekil git yoluna!üç adet adam aldın maliyeti batallayı aşar nerdeyse.o üç adamı batalla futbol bilgisi ile pataklar resmen. arenada seyirci çekecek adamdır batalla forma satacak adamdır batalla!hazırlıksız içi boş söylemlerle kulübün anasını ağlattınız.kadro tutup üstüne birkaç adam zor mudur yahu?yine taşlarla oynandı ahenk bozuldu gelen adamlar gidenlerden kötü bu çok açık.scoutların birisi beğenmiyor.bu dediğim scoutlar baya baya derin incelemeleri olanlar.mantıksa açıdan baktığımızda da transfere şuursuz girildiği anlaşılır.yaratıcı transfer bu değil.eren ve muhammede üzülmüyor muyuz?al bakalım alabilecek misin?5 milyon papel istiyorlar tanesine!bangura ve togue hatta nunez için harcandı gariplerim!madem paran yok daha iyisini aldım moduna girme gençlerini oynat madem başka yönetecek paralı projeli adam yok kalsın anlayacağınız!
  • cemil16  
  15 Haziran 2015 | 19:14
  15
  bu arada batallayi istemeyen baskan dun ertugrul saglama soyunma odasinda sallayan adan ocak ayinda tabi sen kalirsan bolukbasi batalla gelirde kivirirsan o gun baskanligi birak hatirlaticam bugunku solediklerhni
  • nedim kıllı  
  15 Haziran 2015 | 18:42
  12
  çok açık konuşmak gerekirse şu yorumların hepsini okuyan herhangibir takımın taraftarı veya yöneticisi taraftarımızın ne kadar yol gösterici ve desteksiz eleştirmediğini anlar.yerden yere vuruyor gibi görünenler bile başkanın açıklamalarını yetersiz ve saçma bulmuşlar ki kendini ve Bursasporu savunması için neler demesi gerektiğini tek tek ele almışlar. bu bile eleştirilerin iki yüzlüce olmadığını yapıcı olduğunu gösterir.başkan çevresinde saçmasapan kişileri barındıracağına şu siteyi takip etsin yorumları okusun hatta okutsun herhangi bir metin hazırlayıp aklı başında açıklamalar yapsın.Bursaspor taraftarı özel bir taraftardır diğerlerindeki fanatizmindan farklı bir duruşa sahip felsefi bir derinliği var ayrıca akıllı bir yürek var.o yüzden yakışan konuşmalar bekliyoruz artık.sosyal medyayı takip etsinler güncellesinler kendilerini.düzgün ve eleştirel yorumları irdelesinler.yol gösteren çok yorum var.ama sırt dönerse 5 maç kalmaz burada kimse!
  • Mey Nur  
  15 Haziran 2015 | 18:31
  13
  Bizim tek eksiğimiz iyi bir başkan..Başka her şey var bizde..İddi ediyorum iyi bir başkana sahip olsaydık her yıl ama her yıl şampiyonluğa oynardık..Sadece bir kere iyi bir başkanımız oldu..O yıl da şampiyon olduk zaten..
  • cinaralti16  
  15 Haziran 2015 | 18:22
  -22
  baskan sapina kadar hakli kesin trasi okadar kolaysa o koltuga oturunda gorelim poponuzu ne kadar meraklisiniz elestirmeye ortada daha fol yok yumurta yok salliyorsunuz adam buraya delegelerin oyu ile gelmedimi ?
  basin tolantisina bile bok atiyorsunuz ne var bunda sen adamin damarina basacaksin sessizmi kalsin sanki karsinizda samar oglani var
  karsinizda koskoca Bursasporu temsil eden bi Baskan oldugunu bilecek ona gore soru soracaksin bravo Baskan hadilen ordan culsuzlar
  • ATOMK  
  15 Haziran 2015 | 18:10
  12
  porto bjk den pedroyu bjk de joseyi istemiş istemiş, hadi geçmiş olsun.
  artık 2. ligten nekadar adam varsa doldurusunuz.

  bize önümüzdeki sene gene hüsran var saç baş yolmaya devam.

  son 3 senedir ilk defa Bursasporumun maçlarını seyretmekten zevk alıyordum ve önümüzdeki sene kadro korunur takviye yapılırsa şampiyonluğa oynarız diye hayal kuruyordum.
  seni unutmuycam başkan.sen benim hayallerimi yıkan kişisin.
  • kaos  
  15 Haziran 2015 | 18:01
  22
  Efsaneler silinmez ! 10'un adı PABLO MARTİN BATALLA !
  • asyn16  
  15 Haziran 2015 | 17:52
  -5
  Başkan lisemizden kaç mezunu bilen var mı, sanki hatırlıyorum kendisini, teneffüslerde toprak sahanın tozunu atan ve yutan o muydu acaba,,
  • kaos  
  15 Haziran 2015 | 17:36
  15
  bu başkanla sezon sonunu görmeyiz. Şenol Hoca demişti zaten tekrar bu yönetim seçilirse kalmam diye. Adamlarda vizon yok, proje yok, para desen hiç yok.. Hepsini geçtim konuşma becerisi bile yok kahve ağızıyla konuşmalar 2 cümleyi arka arkaya kuramama.. Oy verenlerin vicdanına bırakıyorum.
  • berryroad  
  15 Haziran 2015 | 17:30
  40
  daha dün 25 yaşındaki şenerin yerine monte ettiğini söylediğin karabükten erdem kaç yaşında başkan. geçen sene sıfır verim alıp dünya para ödediğin traore kaç yaşında. batallanın bizdeki istatistikleri ortada, çindeki takıkmında da 22 maçta 10 gol 4 asistle devam ediyor. batallaya her sorduklarında dönmek istiyorum diyor sen gelmek istemiyor diyorsun. ben şimdi kime inanacağım tabi ki batallaya. fernandao ben kalmak istedim başkan istemedi diyor. ben kime inanacağım tabi ki fernandaoya. şenol güneş kalacak dedin, gitti. mahmut uslu yalan söylüyor dedin, netice ortada. lacoste gelecek dedin, yalan oldu. belluschinin, josuenin durumu net değil daha. tatlı sözlerle taraftarı kandırma başkan ne yapacaksan onu yap. alkışı hakedersen bu taraftar seni alkışlar ama şu dakikaya kadar övgüyü hakedecek tek iş yok bana göre.
  • AHMET_1682  
  15 Haziran 2015 | 17:30
  HAYIRLISI OLSUN İNŞALLAH.
  • Objektif  
  15 Haziran 2015 | 17:30
  Mesele Batalla'nın gelip gelmemesi değil. Daha önce buradan defalarca söylediğim gibi Bursaspor Başkanı'nın üslubu. Temsil ettiği koltuğun büyüklüğünün farkında değil, konuşması kaba, empati duygusu sıfır. Herkesin birlik olması gereken günde taraftar fırçalıyor. (Not : bu arada Batalla'nın da geri gelmesine karşıyım. Çok büyük oyuncuydu, bu şehirde hiçbir zaman unutulmaz, ancak o iş bi kere bitti, aşı bir daha tutmaz bence)

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR