KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Stadyum dışından destek!

03 Ağustos 2014 | 22:20

51 yorum

17953 okunma

Teksas olarak , yeni sezonda faaliyete geçecek passolig (e-bilet) uygulaması dolayısıyla, takımımızı stat dışından destekleme kararı aldık.

Basın toplantısında konuşan Sadettin Çetinoğlu, 1,5 yıl önce de e-bilet uygulamasına karşı tepkilerini koyduklarını anımsattı.

"Biz gitmedik, takımı dışarıdan destekledik. 25 Aralık 2012 tarihinde ne dediysek bugün de aynı şeyi söylüyoruz. "Bizler e-bilet sistemini kabul etmiyoruz. Bu nedenle bu sezon takımımızı stat dışından destekleyeceğiz'' dedi.

Uygulamayı eleştiren Çetinoğlu, şunları söyledi:

"Hiçbir tribün grubunun, derneğinin fikri alınmadan uygulanmaya kalkılan, 'futbolda şiddeti engelleme' kılıfıyla futbolu banka müşterisi olmaya zorlayan, tribünde taraftarın bir arada durmasını engelleyen bir sistem uygulanmak isteniyor. Arma sevdamızın maddi olarak sömürülmesine, potansiyel suçluymuş gibi sürekli gözaltında tutulmaya daha fazla müsaade etmeyeceğiz. E-bilet almayacağız. Maçlara gitmeyeceğiz. Alt yapı takımlarını destekleyeceğiz. Mücadelemizi şartlar yerine gelene kadar alt yapı takımlarını desteklemeyle sürdüreceğiz."

Selim Kurtulan ise "Gerekirse bunun paralarını toplayıp kulübe yardım makbuzu alarak bağışlayacağız. Her maç merdivenlerde olup, takımımızı oradan destekleyeceğiz. E-bilet uygulamasını mahkemeye taşıyacağız" diye konuştu.

 Teksas.org

  • BayBursaspor  
  04 Ağustos 2014 | 01:11
  -12
  e-bilet olsun küfür edenler torpil atıp meşale yakanlar tribünden temizlensin tamamda bu konumda temizlenen kısımda olduğum için desteklemiyorum açıkçası bu. Klübüme zarar olsun diye değil yaptığım çoğu şeyi onlar motive olsun diye yapıyorum ve rakibe öfkelendiğim için küfür edip koltuk kırıyorum insanım ben robot değil.Futbolu piyasa haline getirip insanları soymaya ve parasıyla insanları fişlemeye karşı DİRENECEĞİM !
  • yeter artik  
  04 Ağustos 2014 | 00:52
  Kimse bizim sabrimizla oynamasin selim abimiz in arkasindayiz gerekirse maca da girmeyiz
  • escobar  
  04 Ağustos 2014 | 00:39
  12
  Her tarafı sarmış uyuşturucu simsarları; daha bugün Bursa'da 1 genç daha kaybedildi... Sene de 350 kadın cinayete kurban gidiyor bu ülkede.

  Bunca toplumsal problemler var, bunca yozlaşma var...
  Ama; hepsi bir yana, tribünde edilen 2 kuruşluk küfür, herkesi Ahlak uzmanı yaptırıyor... Helal olsun ve size goygoycular.

  Bu bir toplumsal sorundur. İnsanların kültürüne bu işlemişse, bunu eğitimle düzeltebilirsiniz. Tabiki de küfür de yanlış eyvallah. Ama bunca toplumsal ağır problemler yaşanıyorken şu ülkede; benim tribünde ağzımdan kaçıracağım bir küfüre 1.5 milyar ceza ve tribünden men cezası adaleti tecelli ettirir mi sizce?
  • escobar  
  04 Ağustos 2014 | 00:33
  Herşey o kadar çıkar odaklı yürüyor ki...
  Ve herşey o kadar siyasi güdümlü olmuş ki...

  Ulan bu ligde 18 takım var, 3ünü çıkar 15 takım! Şu e-bilet olayından ötürü, iflas edecek 15 takım! Diğer 3ü yine kurtulur. Ama bu 15 takım? Zaten tribüne gelen kitlesi bellidir. O kitle kırıldığında, kulüpler batar.

  Bu 15 takım, biz ligden çekiliyoruz diyemiyor mu? Evet diyemiyor.
  Biz dahil, hiçbir itiraz yok. Neden peki? Çünkü, Maddi gelirler ve kişisel konumları söz konusu. Böyle sürsün gitsin....

  İkinci sebebi siyasi. Bu ülke de artık öyle kendi başına bişey yapamazsın. Bütün spor kulüpleri siyasetin altına girmiştir malesef. Çünkü; bu kocaman kitleler yönlendirilmeli! Çünkü; bizler koyun olmalıyız! İtiraz etmemeliyiz, bizler dilimizi kopartıp atmalıyız. Bizler; sinema izler gibi maç izlemeyiz!

  Ben kendi adıma itirazımı ettim. Vicdanım rahat!
  • bianco-verde  
  04 Ağustos 2014 | 00:13
  Kesinlikle dogru bir karar. E-bilet tribun olusumlarini tamamen oldurecektir. Herkesin biletinde tanimli koltuga oturmasi demek teksas ve diger takim taraftar
  gruplarinin var olamamasi
  Demektir. Insallah butun taraftarlar dik durur sonuna kadar karsi cikar.
  • Liberta  
  04 Ağustos 2014 | 00:13
  16
  Kendilerini kombine alıp,storeden üstünü başını dizip taraftar sananları,bu takımı senelerdir deplasman deplasman yapan,pankart cizip-boyayan adamlar hakkında "gerçek taraftar e-bilet alır stada girer" tarzı yorumlar yapamaz.Bu açıklama sen evinde otururken 6222'den ceza yiyip,takımı uğruna hapis yapan adamların açıklamasıdır.Kimse kimsenin Bursasporluluğunu sorgulayamaz. Teksas'a corbacı diyenler,aldıkları e-bilet ile stadyumda "inadına teksas" diye bağırmasınlar lütfen.
  • escobar  
  03 Ağustos 2014 | 23:36
  E-bilet işi çok karışık... Mahkeme durdurma kararı verdi, sonra hemen üst taraflardan direktif geldi, mahkeme salladı tekrar.

  E-bilet işi şekil olarak bakıldığında kağıt üzerinde iyi-hoş... Ama uygulama da hep masumun başının yanma ihtimali var.
  Galatasaray maçı sonrası, bir taraftarımızın gözü çıkarıldı... Hepimiz unuttuk tabiki de. Alkollü veya değil, kimsenin gözünü çıkartamaya hakkı yok.
  Bunca saçma sapan olaylardan sonra insanlar zaten tribünden soğumuşken, bu e-bilet futbolu katletmedir...

  6222 sayılı kanuna göre; bir tek tribünler değil, futbol yöneticileri de kapsayan yaptırımlar var. Fakat, 3 ay futbol sahalarından men cezası alan Aziz beyy, Sivas'ta maça giriyor. Hapis cezası alacakken, yeniden yargılama diyorlar şimdi de... Koca camianın bireyleri ve koca futbol camiasının taraftar toplulukları bu kadar mı değersiz? Yaptırım halka uygulanıyor, ama belirli zümrelere imtiyazın kralını yapıyorlar. Kahrolsun böyle kanun nizam.
  • emre inci  
  03 Ağustos 2014 | 23:29
  Stada giremicez bari evimizdeki maçlarda kulup stadin yakinina bi yere tv koysun maçi hepberaber izleyelim tezahuratimizida orda yapalim
  • Emre Bursaspor  
  03 Ağustos 2014 | 23:07
  24
  Hayatım boyunca yönetimden veya tribünden bedava bilet almadım. Aslan gibi kombinelerimi, biletlerimi kendim aldım. Teksas grubundan da değilim, çorbayla işim olmadı. Bu sene sadece Bursaspor'un Avrupa maçlarına ve Yeşil Bursa maçlarına gitmeyi planlıyodum. Avrupa'dan elendik Bursaspor maçları bu sene olmucak benim için. Yeşil Bursa maçları devam.
  • Mustafa D.  
  03 Ağustos 2014 | 22:55
  -13
  e-bilet bahane çorba şahane
  • hele  
  03 Ağustos 2014 | 22:31
  14
  Susma haykir ebilete hayirrr !!!!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR