KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Takımda güven eksikliği görülüyor"

26 Temmuz 2014 | 14:51

69 yorum

17033 okunma

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş Özlüce Tesislerimizde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

GEREĞİNİ YAPACAKLARDIR

Tiflis'te maç sonrası yaşananlara değinerek sözlerine başlayan Güneş, "Tiflis'te size yapılanları kınıyorum. Maçtan önce ve maçtan sonra UEFA liginde olmaması gereken olayları gördük. Hepinize geçmiş olsun. Bunun gereğini de zaten UEFA'nın yapacağını düşünüyorum" diye konuştu.

POZİYONLARI GOLE ÇEVİREMEDİK

Avrupa Ligi'nden elenmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten tecrübeli teknik adam, "Üzüntüde kalacaksak çözüme kavuşamayız. Şu an çözüm üretmek ve ayağa kalkmak için neler yapacağımızı düşünmenin zamanı. Chikhura maçında pozisyon vermeden, pozisyon da bulmamıza rağmen gol atamadık. Kalite ve beceri eksikliğini hem burada hem de oradaki maçta görmüş olduk. Tur atlayabileceğimiz bir müsabakaydı. Geriye üzüntü kaldı. Üzülecek bir zaman da ayırmak doğru değil. Önümüzde daha da önemli maçlar olacaktır. 1 yıl emek verilerek yakalanan bir sonucu kolay bir şekilde kaybettik. Gruplara kalacağımızı düşünürken ilk turdan elendik. Önümüzdeki dönemde yeniden bu yarışa gireceğiz. Avrupa için gayret edeceğiz. Evet Avrupa'yı son anda yakaladık, evet beklenmedik bir anda oldu ama her şeye rağmen turu geçmeliydik" şeklinde konuştu.

GÜVEN SIKINTISI VAR

"Kızmak ve üzülmek yerine neler yapabileceğimizi konuşmak daha doğru olacaktır" diyen Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, "Bugünü tartışarak yarını planlamak durumundayız. Daha çok birbirimizi sevmemiz, güven duymamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Bu takımın ve camianın güven sıkıntısı olduğunu net olarak ortaya koyabiliriz. Sağlıklı bir zemin sağlanamıyor. Beklentiler büyük ama samimiyeti henüz kuramadık. Tartışmayı, eleştirmesi engellemek anlamında söylemiyorum. Bir maç kaybettiğimizde önce birbirimizi kaybetmeyelim. İki şeyi karıştırmayalım. Bu maç bittiğinde hep beraber sevinecektik. Kazanabilirdik. Bu maçı kazansak her şey mükemmel demek de doğru değil. Bugün de hep beraber üzüldük. Her şey bitmiyor. Yine eksiklerimizi konuşacağız" ifadelerini kullandı.

KESİNLİKLE İNANIYORUM BU TAKIM DAHA İYİ OLACAK

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oyuncu beceresi, davranış becerisini yükselterek daha iyi takım olabiliriz. İyi sonuçlar istiyorsak bugünden daha iyi hazırlanıp ders çıkarmak zorundayız. Kesinlikle inanıyorum bu takım daha iyi olacak bir takım. Sevgimizi ve çalışmamızı büyütmeliyiz. Bursaspor etrafında birleşirsek bu işi başaracağımızı düşünüyorum. Daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Fizik olarak iyiye gidiyoruz. Hücum ediyoruz ama son bulmamız gerekiyor. 40 şut için ne yapmamız gerekiyor? Top kayıplarını nasıl düzelteceğiz? Bu gibi eksikleri çalışmayla gidereceğiz. Şikayetçi olarak değil çalışarak yapacağız. Oyuncu gelebilir, oyuncu gidebilir. Eldeki oyuncuları travma haline dönüştürürsek gelen de aynısı olur. Yaşıyoruz, görüyoruz ve en doğrusunu ortaya çıkarmaya çalışacağız. Kamp yeri bakıyoruz. Hazırlık maçı yapacağız. İyi takımlarla maç yapıp oyuncuların durumlarını göreceğiz. O maçları da kazanmak isteyeceğiz. Bu takım çok huzurlu ve rahat değildi. Ama bu takım oyuncularının daha iyi oynayacağını düşünüyorum. Hep atarak zenginleşemeyiz. Elimizdeki oyuncuları kendi içinde yarıştırmalıyız."

GÜVEN, MORAL VE İNANÇ SIKINTILARINI AŞMALIYIZ

En iyi çalışmayı yaptıklarını belirten Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, "Güven, moral ve inanç sıkıntılarını aşmalıyız. Bunun için de elbirliği içinde olmalıyız. Sizler eleştiri yapacaksınız ama aynı zamanda yol göstereceksiniz. Takımdaki sevgiyi iyi kullanmak durumundayız. Birini tekme tokat dövdükten sonra seni seviyorum denmez. Korku yaratmamak gerekiyor. Ama bu ona taviz vermek demek de değildi. Biz en iyi çalışmayı yapıyoruz. Keyifli çalışsın ve daha iyi oynasın diye" dedi.

AYDIN'IN DİZİNDE PROBLEM VAR

Sakat futbolcularla ilgili bilgi veren Güneş, "Belluschi'nin sakatlığı iyiye gidiyor. Emre ve Onurcan düzeldi. Fernandao'nun durumu da ciddi görünmüyor. Belluschi'nin 1 hafta 10 gün süreye ihtiyacı olabilir. Aydın'ın dizinde problem var. Doktorlar ameliyat olması gerekebileceğini söyledi. Yükleme olunca da ağrısı oluyor. Bu onu soru işareti haline getiriyor. Ameliyat olması daha iyi olur dediler. Menisküsü var. O da ameliyattan kaçıyor. Zaman kaybı oluyor. İleride de bu sıkıntıyla gelebilir. Ayağı kitlendiği zaman yine ameliyat olacaksın. Serdar iyiye gidiyor. Bir güçsüzlük var. İyiye gidiyor. Takımla birlikte antrenmanlara katılıyor. İki, üç hafta kontrollü olacağız. Yeni bir travma yaşamasını istemiyoruz" diye konuştu.

BANA SORARSANIZ EN İYİSİ AZİZ

"Kendi gerçeğimizi bilirsek daha iyi planlama yaparız" diyen Güneş, "Hem oyuncumuzu yarıştıracağız, alabileceğimizi gücümüze göre alırız. Elinizde büyük paralarla aldığınız oyuncuyu şu an oynatamıyorsunuz. Ben Aziz'i hiç tanımıyordum. Taiwo'yu da tanımıyordum. Ama bana sorarsanız en iyi performansı gösteren Aziz derim. Aziz'in kadroya girdiği yerde Taiwo giremiyorsa benim yapmam gereken onu daha çok çalıştırmalıyım. Fernandao bizim için ideal bir hücum oyuncusu. O tip bir oyuncu almak doğru olmaz. Bunun dışında hücuma dönük orta saha oyuncusu bakıyoruz ve düşünüyoruz. Olabilirse olacak. Ya hareketli bir forvet ya da hücuma dönük orta saha oyuncusu. Belki Volkan iyiye gidiyor, üzerine koyacak, Ferhat gayretli üretken değil. İki açığımız da golcü değil" ifadelerini kullandı.

TRANSFER GİZLİ OLUR

Bir gazetecinin, "Holmen ismiyle ilgili gelişme var mı?" sorusuna Güneş, "Transferle ilgili ne açıklama yapılıyor ne yazılıyor bilmiyorum. Bazen yazılıyor bu da kulübün zararına. Alım olarak sıkıntılı olur. Jeff Louis ile ilgili fiyatta sıkıntı çıktı. Buna benzer bir kaç oyuncu daha söylendi. Holmen de buna benzer. Onun bir sıkıntısı var. Uzun zamandır müsabaka oynamadı. İyi oyuncu. Traore de ona benzer bir oyuncu. Bizim golde sıkıntımız var. Birkaç oyuncu var yine bunlar gibi. Ama hangisi olur onu bilmiyorum. Bunu da zaman gösterecek. Yazılan çizilenlere bakılınca bizden önce gidiyor. Daha olabilir derken piyasaya yansıyor. Transfer gizli olur" cevabını verdi.

BAŞARILI OLSA ZATEN KALACAKTI

Colin Kazım ile ilgili soruya Şenol Güneş şu yanıtı verdi:

"Kazım ile ilgili ne yazılıyor bilmiyorum. Kim söyledi, nasıl söyledi bilmiyorum. Kazım ile ilgili benim düşüncem baştan beri aynı. Kazım, Pinto bu takıma ait olmayan oyunculardı. Pinto'nun eski haline bakarsak ben kalsın isterdim. Öyle bakarsanız en iyisi Bangura. Top oynuyor orada. Biz buraya ait olanları kazanırken sıkıntı çekiyoruz. Kazım başarılı olsa zaten kalacaktı. Ekonomik bir külfeti var. Çözümü yeni sorun çıkarmak değil. Kazım ve diğerleri. Hep aynı şeyleri konuşup zaman kaybediyoruz. Elimizdeki oyunculardan bile bazılarını oynayamazsa bırakmayı düşünüyoruz. 15-18 çok iyi oyuncu bize yeter. Biz oyuncuya bakmak için değil oynatmak için burada tutuyoruz. Bu ilkeleri böyle işlemek durumundayız. Kazım gibi bir oyuncu bana lazım, doğru. Sestak gibi oyuncu lazım. Ama bunların üzerinde muhakeme yapmak doğru değil. 15-20 gün izin verilmiş sonra gel bir daha idmana çık. Ben oyuncularla sorunum yok ki. Bunlar doğru değil. Elimizdeki oyuncuları kazanmak istiyoruz. Biz oyuncuları korumak için değil, yararlı hale getirmek için uğraşıyoruz. Bunları gündemde çok tutarak geriye dönük suçlama olur. Kulübe en az zararlı hale getirip çözmek durumundayız. Takımla birlikte çalışan Taiwo ve Frey'i bile oynatamıyoruz. Takımla, seyirciyle, camiayla bütünleşmemiş futbolcularla sıkıntı çekeriz."

OZAN İPEK HAZIR DEĞİL

Ozan İpek ile ilgili yöneltilen soruya Güneş, "Volkan, Aydın, Ferhat ve Ozan. Bunların dördü de golcülük vasfı yok. Ozan fizik olarak gücü var ama tam hazır olduğunu düşünmüyorum. Aydın için de aynı şeyi düşünüyorum. Güçlü olmadığı zaman sakatlanabilecek futbolcular. Ozan şu an hazır değil. Bu maçta son bölümde 11 kişi olsaydık Ozan girebilirdi. 10 kişi kaldık. Ama katkı yapacağını düşünmediğim için almadım. Ferhat alanı daha iyi kullanıyor. Çok koşuyor. Ama Ozan şu an o fizik gücünde değil. Şansı en iyi kullanan Aziz oldu" yanıtını verdi.

SİNAN'IN KARARI BEN ŞAŞIRTTI

Kaleci transferi konusunda ise Teknik Direktörümüz Şenol Güneş şunları söyledi:

"Harun zaten bizim kalecimizdi. Frey çok kariyerli bir kaleci. Ama geçen sene bekleneni veremedi. Bu yıl Harun birinci kaleci. İkinci kaleci yabancı olarak Frey. Frey'in de memur gibi durması kendisine de bize de yakışmayacağını söyledik. O yüzden Türk kaleci istedim. Oynayabilecek kaleci istedik. Sinan Bolat da burayı istedi. Galatasaray'da kaç maç oynayacak onu da bilmiyorum. Bizde biraz daha yarışa ortak olabilirdi. Bir sürü isim vardı. Gelmek isteyenler de vardı. Onların hepsinin performasını Harun'un altında diye düşünüyorum. Sinan transferini olabilecek transfer olarak görüyordum. Ama hayal kırıklığı oldu."

PENALTI ATMAK SORUMLULUK İŞİ

Bir medya mensubunun Chikhura Sachkhere maçında ilk penaltıların neden defansif oyunculara attırıldığının Bursa kamuoyunda çok tartışıldığını hatırlatması üzerine Güneş, "Penaltı istek işidir. Güven işidir. Normalde bizim takımın penaltıcıları Fernandao ve Belluschi. İkisi de sakat oldukları için oynayamadılar. Bunun dışında oyuncularımız ilk penaltıyı atmak istemediler. O anda içinden gelmiyorsa futbolcuyu zorlayamazsın. Hakemin tercihi dolu olan tribünlerin önündeki kaleye attırmasıydı. Şamil ve Civelli antrenmanlarda iyi penaltı attılar. İlk 3 penaltımızı da kötü kullandık. Bir tanesi gol oldu. Futbolcularda güven duygusunun olmadığını düşünüyorum"

KAMP ÇALIŞMALARI

UEFA Avrupa Ligi'nden elenmenin tüm programı ani olarak değiştirdiğini belirten Güneş, " Normal şartlarda UEFA Avrupa Ligi maçlarına göre programımız vardı. Şimdi kamp yapmak durumundayız. Önümüz bayram. Avrupa için vize alımları içinde süre sıkıntısı var. En erken vize 6 Ağustos gibi görülüyor. Hazırlık maçlarının programına göre de bakacağız. 3-4 tane iyi hazırlık maçı oynamak istiyoruz. Hollanda, Almanya, Avusturya olabilir. Maç programı uymazsa burada da olabilir. Şuan için değerlendirme halindeyiz" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • hüso  
  28 Temmuz 2014 | 02:15
  yanlış anlamayın bu iş hocayla olmuyor oyuncuyla oluyor hoca kaliteli olduktan sonra kadro kötüyse k.bakmayın bu sene 10 dan aşağıya oynarız.
  • Bursa  
  28 Temmuz 2014 | 02:00
  -3
  Senol out irfan buz in gerisi hikaye
  • ölümüne batalla  
  27 Temmuz 2014 | 22:54
  bu takımda eksik olan tek şey batalla.
  • hüso  
  27 Temmuz 2014 | 22:47
  arkadaşlar açık konuşucam katılan katılır katılmayanı bilmem. hoca ne vaatlerle geldi bilmiyoruz vakat işin ucunda tabikide hrzmn olduğu gibi para var.hoca parayı felan boşvercek geldiğine pişman olucak neden derseniz takım ortada şuan istediği kadroyu yapamadığına inanıyorum
  • mehmet34  
  27 Temmuz 2014 | 22:06
  Takım Bursadayken destek organizasyonu yapsak... Kötü bir durumda yine tek biz üzülürüz birleşebildiğimiz kadar birleşelim şimdi biz kupa taraftarı değiliz...
  • TC Utkan Baştürk  
  27 Temmuz 2014 | 22:05
  para gelirken özgüven var, oynarken mi yok sayın hocam ??
  • Mey Nur  
  27 Temmuz 2014 | 20:28
  Aklım almıyor.
  Bir teknik direktörün görevi nedir?
  Takımın para ödediğ mevcut futbolcuları çalıştırmak onları hazır hale getirmek değil mi?
  Sen hazır hale getir..
  İster oynat ister oynatma.
  Şimdi cevap istiyorum:
  Fernandao sakatlandığı an,
  Dünya kadar paralar verdiğimiz Pinto ile Bangura niye hazır değildi..
  Onlardan biri bile hazır olsaydı turu geçermiydik geçemez miydik?
  • timsah16  
  27 Temmuz 2014 | 20:15
  almanyada yasiyorum bir Bursaliolarak ve cocuklumdan beri Bursatraftariim,yasadim sehirde tek Bursalim ve Bursataraftarim 7000 türk yasiyor 100-95 bizanz taraftai 100-5 si trabzon taraftari 2009-2010 yilinda gururla temiz bir sampion olan takim suan almanyanin ücüncülük takimikadar olamiyor bir taraftar olarak iyice takimdan sogdum böle isteksiz ,gurusuz, topcularla bir cacik olmaz.......
  • frente crocodile  
  27 Temmuz 2014 | 17:49
  Hocam bırak şunları Bursa'da kan ter içinde it gibi çalışsınlar belki o zaman Avrupa'nın değerini anlarlar. Bir camia 2 sezon üst üste facia yaşayarak sezona girip 3.sezonda da köy takımına aynı şekilde eleniyorsa ben bu takımın futbolcularına yağmurlu havada su vermem. Bu takım geçen sene bize 3 adet rezalet yaşattı(BJK-Kayseri-GS) bir de üstüne 3 adet sezon başı rezaleti(Twente-Vojvodina-Chickura) bu yüzden bunlar bizce aptallar ordusu ve bu sene kendi kendilerine boş tribünlere oynarlar...Dua ediyorum bir tanesi Bursa'da bir yerde karşıma çıksın !!! Yazıklar olsun, tüm şehirle dalga geçmek ne demek bunlara biri anlatsın...
  • uet95  
  27 Temmuz 2014 | 16:06
  bize ve basın mensuplarımıza yapılan saldırıdan sonra ay yıldızlı team gürcistan devlet sitesini hackledi http://techinspection.gov.ge/
  • komik  
  27 Temmuz 2014 | 15:19
  -1
  hoca sen 1milyon Euro al ben üzüleyim senin haline öylemi pehhhhhhhh sen bırak git bu işleri ağlama duvarı kudüste burda değil icraat yap icraat
  • greenpearl  
  27 Temmuz 2014 | 13:28
  Trilyonları alırken sözleşme masasında özgüven tavan, top ayağına geldi mi 4 tane rakibin içine şuursuzca dalarken özgüven tavan ama iş penaltı atmaya geidimi hayır olmaz. Ulan sanki şampiyonlar ligi finalinde neuere penaltı atacaklar. Yazarsın listeyi futbolcu gelir atar. Hocam aklını başına devşir. Bize acımıyorsan kendi kariyerini düşün. Bu kadroyla rezil rüsva olmaya başladın daha ligde de perişan durumlara düşersin. hiçbir şey olmaz bu yeteneksizlerden. Bakma sen yönetimin fakir edebiyatı yaptığına bu gelenektir Bursada. Ne yapalım yani oturup şamili ferhatı seyredip kendimizi mi kahredelim koca sezon. Ben aptal yerine konmaktan bıltım artık yapsınlar futbol oynayan bir takım alayım kombinemi. Sürekli karşılıksız veren hep taraftar, sonunda oturup ağlayan yine taraftar yok öyle bir dünya artık.
  • Mey Nur  
  27 Temmuz 2014 | 12:06
  Takmışsınız Şamil'e.Sanki Bekir,Ferhat,Enes,Batuhan,Tarore,Civelli Şamil'den iyiydi..Zaten Şamil'e "seni istemiyoruz kendine takım bul" diye bir hafta izin vermişsin..O moral bozukluğundaki çocuk bana göre çok bile iyi oynadı..Peki takımda morali en bozuk ve teknik kadro tarafından da istenmediği belli olan iki kişiye yani Civelli ve Şamil'e ilk penaltıları attırmak neyin nesiydi..
  • serkan.bursa  
  27 Temmuz 2014 | 11:53
  En iyisi volkan mi su dunya gorusunuzu degistirin.tribune oynayan hircin oyuncu iyi oyuncumu futbol anlayisiniz bumu ergen tribun tayfasi.sizin isiniz ders calismak.hircin tribune oynayan oyuncu iyi oyuncuysa zerre kadar sevmedigim gs de ergun pembe vardi.tek agrasif hareketi olmadan topunu oynardi.size serseri topcu lazim ayni sizin gibi ascak kescek basari icin ergun gibi adam olcak sadece topunu oynicak
  • Kaymakoba  
  27 Temmuz 2014 | 11:12
  Hocam bizde bi söz var çoluk çocukla fakan kurulmaya gidilmez diye gün gibi ortaya çıktı koskoca Bursaspor'un kaderi resmi maclarda tek bir golü olmayan Batuhan a kaldıysa zaten yandığımızın resmi
  • ozgur evren  
  27 Temmuz 2014 | 09:42
  bence şu an birlik zamanı ,maddi yönden takım kötü durumda ,kötü durumdayken takıma sahip çıkmalıyız.
  iyi durumdayken herkes sahip çıkıyor ben kombine alarak takıma sahip çıkmaya çalışacağım. Şimdi birlik zamanı eleştiri zamanı değil.

  • ENDSTRİYL TRİBÜN  
  27 Temmuz 2014 | 04:18
  ilk önce takım zaman olarak tam hazır değil kamp erken başlamadı.Sisteme alışmak zaman alacak biraz sabır diyorum.Haydan gelen huya gider diye tabir vardır.Haram lokma adam olanın boğazından geçmez.Bizede uefa bedavaya gelmişti geçen seneki oyunla haketmemiştik.Enesede sallamayın 20-25 yaşındasınız halısahada 15 dk oynayamıyorsunuz burda çok bilmiş havaları.Sonuçta adam Bursa çocuğu sahip çıkmak bizim borcumuz hem de yaşı çok genç.Hemen idam fermanını vermede üstünüze yok.Tekrar tekrar söylüyorum takımın başarısızlığının sebebi burdaki abramoviçler mourinholardır sırtını çevirip takıma destek olmayanlardır.Hep destek tam destek...
  • Teksas_  
  27 Temmuz 2014 | 04:07
  Ben bu takımda ferhatı,şamili,bekiri görmek istemiyorum.
  • Fatih  
  27 Temmuz 2014 | 03:31
  Arkadaşlar şu yazılan yorumları okuyunca görüyorum ki sadece futbolculara değil yönetim ve teknik heyete de karşı taraftarlar cephe almış...

  Allah aşkına ne yapıyorsunuz kendinize gelin.Bursaspor taraftarı bu kadar sığ düşünemez...

  Öncelikle yönetim bir rivayete göre 50 trilyon diğer bir rivayete göre 30 trilyon borçtan bahsediliyor.Futbolcuların alacakları ödenmekte zorlanılıyor.Recep bölükbaşı başkan olduğunda kulüpteki kiralık araçlar tasviye edildi.Bu ne demek kemer sıkma politikası uygulanıyor.Borçlar ödenemiyor.Nasıl transfer yapılacak hangi parayla ?

  Şenol hoca gerçeklerden bahsetmiş.En doğrusunu yapmış.Oyuncu kalitesi yetersiz istediği transferler olmuyor.Ne yapacak sihirli deynekle hokus pokus mu olacak ? Her frikiğin başına gelen 2 adam volkan şen Ferhat kiraz takımın abileri penaltı atışlarında nerdeler ? niye sorumluluk almıyorlar ?Ahkam kesmeyi biliyorlar yok gençlere yardımcı oluyoruz yok bilmem ne EEE ? Nerdesiniz ulan tam öne çıkıp hocam dur biz varız biz atalım arkadaşlar cesaretlensin diyecekleri yerde PISTILAR.

  Sonuç olarak arkadaşlar bu yönetimde bu teknik heyetlede kesinlikle devam edilmeli.Biz her sene hoca başkan değiştirecek konumda değiliz.İstikrarı yakalamamız lazım.Yerine gelecek başkan sanki cebinden para çıkartıp borçları mı kapatacak 10 numara transferler mi yapacak ? Dünyanın kabul ettiği şenol güneşten daha iyi bir hoca mı alınacak ? Bu sene ligde çıkabildiğimiz kadar üst sıralara çıkıp önümüzdeki sezonda yönetim ve teknik heyeti değiştirmeden düzgün nokta transferlerle Avrupa kupalarına ve şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturulmalı...

  Bize düşen sabretmek hocaya güvenmek ve şartsız şurtsuz bir şekilde sonuna kadar destek olmak işte büyük Bursaspor taraftarı budur...
  • teksas1453  
  27 Temmuz 2014 | 02:06
  -7
  volkan dan başka iş yapan yok takımda

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR