KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81955 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • TEK9  
  25 Kasım 2013 | 13:46
  15
  beyler organizasyon falan olmaz siteden falan. ben 7 de özlücedeyim gelen gelir arkadaş ne lan bu kulübü yöneten insanlara bakın . yeter be kanser olucaz . gelmeyen gelmesin tek basıma bagırıcam yönetim istifa diye !
  • makinacı  
  25 Kasım 2013 | 13:46
  10
  YÖNETİM İSTİFA!!
  • mert  
  25 Kasım 2013 | 13:45
  12
  arkadaşlar, abiler çok geç olmadan artık birşey yapmamız gerekiyor. biz bu değiliz. yendiği maçtan sonra bile floryayı basan cincon taraftarı kadar bile olamıyor muyuz?
  geldiklerinden beri bir tane olumlu hamleleri yok. hoca da geldiğinden beri kazandırdığı maçlar dahil , gs maçının ikinci yarısı hariç takım top mu oynadı? bu maçta şansa bala golle bir puan aldık, adamlar zil takıp oyanacak durumda seviniyorlar.
  koca Bursasporun geldiği durum ortada.
  BİRŞEYLER YAPMAMIZ LAZIM,
  • 10'un adı BATALLA  
  25 Kasım 2013 | 13:41
  18
  Bugün Bursaspora geldi günden bu yana tek bir sorun yaşamayan tekbir sorun çıkarmayan hiçbir olaya karışmayan müthiş mütevazi tam bir Bursaspor aşığı batalla'nın Bursaspor başkani oldugunu sanan kişi tarafından taraftara hain olarak gösterilen adamın dik duruşunu izledik o ki bütün krize rahmen bütün tepkilere rahmen yinede Bursaspor dedi taraftar için dedi Türkiyede Bursaspordan başka kulupte oynamam dedi onun gönlü ne olursa olsun yine Bursasporda oynamaktan yana ama bu yönetim ve daum olmadığı sürece göreve geldi günden bu yana hergün sorun çözmekten çok sorun cıkaran yönetimin biraz gururları varsa artık istifa etme günüdür başka çıkar yolu yoktur aksi taktirde taraftarin içindeki öfke dinmeyecektir
  pablo martin batalla 10
  • hassan  
  25 Kasım 2013 | 13:39
  10
  Zamanında chatrulet denilen site populerken, Alman tiplere denk dusmustum, adamlar turk oldugumu ögrenince hep bir agızdan kokaine daum kokain daum diye tezahürat yapmıslardı. Zamanında Ergic'i hafif uyusturucu madde kullanıdıgı bahanesiyle takımdan kov, sonra Daum'u getir. yoneticilik yapma, sıkısınca kim bostaysa ondan fayda bekle. sonra da onun arkasındayız de, sanki kloop u getirdiler de, batalla onla anlasamıyor.
  • adnan 1963  
  25 Kasım 2013 | 13:39
  11
  arkadaşlar herkes birbirinden organizasyon bekliyor,fos çıkmayacak bir şekilde yapın bekliyoruz
  • fatih  
  25 Kasım 2013 | 13:38
  12
  erkan körüstan
  Batallaya diyosun ki özür dilesin ,asıl sen nezaman özür dileyeceksin takımı ne hale soktun karmakarışık yaptın ne kadar faydalı adamlar varsa klüpten uzaklaştırdın yerine ayhan barışıcı gibi kabiliyetsiz bilgisiz becerisiz insanları doldurdun,
  Bursasporumuz avrupada vojvodinayla maç yaparken takımı yalnız bıraktın tatile gittin umreye gittin çıkıpta bir özür dilemedin şimdi olmadığı gibi geçmiştede Bursasporumuza bi katkı sağlayamadın hala neyi savunuyosun anlamıyorum senin gibi pasif ve başarısız bir başkan görmedim.
  Batalla gider başkası gelir, ama sizin ve ekibinizin derhal gitmeniz lazım gidin ki Bursasporumuza faydanız olsun geçmişte olduğu gibi....
  • hastasıyım  
  25 Kasım 2013 | 13:35
  17
  Bu takım küme düşse daum'um umrunda olmaz. Daum'un tek piyasası Türkiye. O da burada inanılmaz nabza göre şerbet vermeyi bilmesinden, giderken şehit kurumuna bağış yapıyor, sevdiğinden mi yapıyor hayır, sırf bir daha gelebilsin biraz sempatik görünsün diye, direk bir pr çalışması. Ayrıca oradaki gazetecilerin gazetecilik hayatını herhangi bir Bursasporlu yönetici anında bitirebilir, gazeticilerin biraz sert çıkması da o yüzden, bizce haksız, o zaman ne demiş acıklasın tarzı dayıca sorular sormaları hep sipariş. Bursa küçük yer, her sermayedarın birbirinden çıkarı var, o gazeteciler birileri tarafından fitillenmiş, sıkıstırsınlar diye cok acık. Batalla, burada yalnız olan adam, taraftar yanlış olduğunu düşünse bile ona sahip çıkmalı, gücsüzün yanında yer almalı. Daum'un manyaklığı zamanında Anelka'yı, Hooijdonk'u harcadı, Batalla'da sıradaki yeni halka. Batalla da diyor zaten, Daum kendine göre oyuncularla oynamalı, o oyuncular da 1.90 tazı gibi koşan, görsellikten ziyade 1-0 pesinde olacak adamlar. Daum'un aklı 70'lerin alman futbolunda, o futbolla artık Türkiye liginde bile ilk 10 a zor giriyorsun.. Adam emeklilik öncesi son parasını kazanıyor, takımdan ziyade o parayı nereye yatırır onu düşünüyordur.
  • GREEN WHİTE  
  25 Kasım 2013 | 13:35
  12
  Yönetim sestak ile batalla viski-vişne içiyor diyor be beceriksiz yönetim senin futbol direktörün gereksiz insan ismini bile ağzıma alıp kirletmek istemiyorum tuncay efendi ile maçtan önce soyunma odasında sigara partisi yaptığında neredeydin bu adamı satmak için kurduğunuz tezgah yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı sizin sonunuz 15 gün sonra gelir
  • timsah  
  25 Kasım 2013 | 13:34
  bu karaktersizler Bursaspor tv de anelka ile pabloyu karşılaştırıyor.şunu anladım ki alayı özürlü,o yüzden laf anlatmak kolay değil
  • adnan 1963  
  25 Kasım 2013 | 13:33
  17
  hadi yapın bir organizasyon ,yaş 50 gelmezsem şerefsizim
  • radıkal  
  25 Kasım 2013 | 13:32
  12
  uyumayın bısı yapın ,trıbun lıderlerı , ınternet sıtelerı neredesınız,bu aksam deyın gelelım
  • ismailk  
  25 Kasım 2013 | 13:30
  12
  Pablo gitti.
  sirada belluschi
  sonra, sonra, sonra

  ptt ligi inegolle oynariz bence.

  bu baskan daha konusmayi bilmio.

  yonetim istifa. Yuksel den yonetici ayhandan transfer sorumlusu olursa olacagi buydu.
  • İsimsiz  
  25 Kasım 2013 | 13:29
  Bildiri yayınlayın bişeyler yapın bu akşam toplanalım o özlüce yıkılsın ! Bir fenerbahçe taraftarı kadar olamıyo muyuz ?!
  • ferikosman  
  25 Kasım 2013 | 13:28
  Daumun tazminatı var takım düşme hattına düştüğü zaman,düşelim ne yapalım,tazminatı ödeyemeyizmi diyeceksiniz.Yahu görmüyormusunuz,takımı 1 puan üzerine oynatan,atarsak üstüne yatalım diyen adamla nereye kadar gidebiliriz.
  • şenol  
  25 Kasım 2013 | 13:26
  olay medyası Bursaspor düşmanı satılık kalemlerin bulunduğu bir medya grubu lütfen Bursaporlu olan herkes olay gazetesi almasının yazık olsun satılık olay
  • H. cahit atan  
  25 Kasım 2013 | 13:24
  -19
  batalla kendini kulüp üstü görüyor, dikkat.!!! ve bu adama destek verenler iyi düşünsün,bunun yaptığı şu anda tam bir provakasyon, daum'u beğenmiyebilir, ama madem takımın şu anda başında , daumaun sistemine saygı duyması lazım, ne demek başka yerde oynamam, hey bu söze kulak verin, hiç bir futbolcunun hocası hakkında böyle futürsuzca söz söylemeye hakkı yoktur, haddi de yoktur...
  • şenol  
  25 Kasım 2013 | 13:22
  bu yönetimi oy veripte büyük hata yapan delegeler eğer Bursasporu biraz seviyorsaniz imza toplayıp olağan üstü kongre kararı aldırıp bu Bursaspor düşmanı yönetimi gönderin bu yüzlerin kendinden gitmeye karar veremiyor
  • batalla 45  
  25 Kasım 2013 | 13:22
  Ey Bursaspor taraftarı kendine gel bu yönetime acil tepkimizi yüksek şiddetle verelim ha bu radikalde kendine gelsin kendini satmasın..
  • brser  
  25 Kasım 2013 | 13:21
  14
  daum haklıdır haksızdır ama kımse battalla kadar haklı degıldır.buradan ertugrul bıle gıttı daum degıl kralı gelse gıder zaten sampıyonlugada oynamıyurz 3 macı atın hangı macta vardık.Daum bugun gıtmese yarın zaten gıdıcek bu durumda ancak batlla bızımle kalmalı kalacak.baska yol var mı?

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR