KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81947 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • ender  
  25 Kasım 2013 | 14:08
  ulan batalla kardeşim gibi sevdim seni be. bırakıp gitmek yok kaptan!!!
  • berkan korkmaz  
  25 Kasım 2013 | 14:08
  saat 7 de ozlucedeyız
  • kale arkası  
  25 Kasım 2013 | 14:08
  delikanlı adamsın lan batalla bu taraftarın yapamadığını sen yaptın.Şamile gelince tıkır tıkır öde batallaya gelince geç öde git evinde top oyna de bu nasıl saçmalık......bu nasıl yönetim
  saat yedide ordayım...
  • ayhan  
  25 Kasım 2013 | 14:06
  11
  saat 19 da özlüce de enaz 500 olalım...
  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 14:03
  11
  batalla'nın gidişi bir dönüm noktası olur. bakın yarın takım küme düştüğünde bunlar istifa eder arkalarına bakmadan kaçıp gider biz tüm Türkiyeye rezil oluruz. şampiyon takım bu sene küme düşmeye oynuyor. belki de küme düşecek. uyan Bursa takımın küme düşüyor.
  • yşl  
  25 Kasım 2013 | 14:03
  12
  satt :19:00 özlüce kaç kişi olur;?
  50-75 kişi falan mı yazık bize...
  • Akın  
  25 Kasım 2013 | 14:00
  24
  Bursa carsı esnafı olarak saat 7 de özlücedeyız. . . Herkes işini gücünü bıraksın orda olalım arkadaslar. . . Allah rızası icın. . . Bursaspor ıcın. . .
  • emreaydin  
  25 Kasım 2013 | 13:59
  11
  Tamam Batalla'nın yaptığı şık değildi, taraftarın hatırına sahada olmalıydı. Ama 2009 dan beri kimseyle problemi olmayan, en ufak bir polemikte adı geçmeyen bir adam benden bu kadar diyorsa yönetimde sorun var demektir.Başkan tribünde batalla diye bağıranlar gerçek Bursasporlu diyor; eğer sen gerçek Bursasporluysan hemen defol git !
  • Lazım mı ?  
  25 Kasım 2013 | 13:59
  16
  Bize düşen bir organizasyon bir yönetim devrimi.
  Bırak çorbayı da artık yap bir organizasyon paşa amigo :)
  • ŞİPTAR  
  25 Kasım 2013 | 13:59
  Hep biraz daha sabredilmesinden yanaydım hep bi şans daha verilsin toparlarlar düşüncesindeydim yaptıgı yanlşları mutlak düzeltirler diyordum ne de olsa Bursalı ve Bursasporlu başkan diyordum dauma da güveniyordum ama bu yaşanan olaydan sonra hem körüstan hem de daumun bu kulüpte yaptıgı her hareket kulübümüze zarar veriyor en sorunsuz bi oyuncuyla sorun cıkarma kabiliyetine sahip insanlar ne bu kulübü yönetebilir ne de bu kulüpte futbolculara teknik heyetlik yapabilir,
  bu saatten sonra beni hic bi güc tutamaz öl de ölelim dedik batalla,
  biz seni kulübün menfaatleri için kendi menfaatlerini hice sayan kişiligini görünce daha daha cok sevdik batalla,

  biz mesajı aldık madem sen calışmak istemiyosun hem başkan hem hocayla biz de gerekeni yapcagızbatalla o hoca o başkan özlüceyi terkedene kadar hergün özlücedeyiz protesto etmeye gidiiyoruz...
  • Erhansens  
  25 Kasım 2013 | 13:59
  11
  Nerde biz hayal edelim sen gerçekleştir, diyen taraftarlığımız..Biz kendimize taraftar sanıyomuşuz. Bizden bir cacık olmaz.Nerde eski Bursasporluluk artık bitiyo çocuklarımıza aşılayamıyoruz artık azalıyoruz. Her futbolcu gelip geçer her teknik adam gelip geçer TEK GERÇEK BursasporDUR, ama böyle bir terbiyesizliğe izin verecekmiyiz SORUYORUM Bursaspor aşığıyım diyen herkeze saygılar...
  • elbeyli  
  25 Kasım 2013 | 13:57
  15
  adamsın batallaaa.sen otur evinde biz taraftar olarak bu sorunu çözeceğiz ve hak ettiğin o 10 numarayı yine giyeceksin...
  • macır  
  25 Kasım 2013 | 13:55
  18
  Bursasporun özeti Murat Yıldırım kasımpaşadan alınan 1 puan iyidir.Uyumaya devam "Büyük" Bursaspor taraftarı yönetimin bizi getirdi hal ortada siz yokken Battala vardı.
  • crokodil  
  25 Kasım 2013 | 13:53
  Batalla gibi bir oyuncuyu nerede bulup,nasıl alırız?Yaşananlar hiç hoş değil,ancak bir orta yol bulup tatlıya bağlanmalı.Yoksa eyvah ki eyvah.On sene öncesine geri döneriz.
  • ebedi 16  
  25 Kasım 2013 | 13:52
  13
  beyler bu yönetim derhal gitmeli. 4 senedir bu adamın gıkı çıktı mı. ben ilk kez bu adamın sesini duydum. yönetimin derhal çıkıp açıklama yapması lazım. istifa etmesi lazım. haydi organizasyon. çabuk.
  • Erhansens  
  25 Kasım 2013 | 13:50
  21
  Siz yokken Batalla vardı, hatırlatıyım Bursasporun düşmanı yönetim ve Daum.
  Nerdesin Şampiyon başkan nerdesin Süper bücür.. Şehr-i Müdafaa
  DAHA YÜKSEK SESLE YÖNETİM İSTİFA...
  • bursaa  
  25 Kasım 2013 | 13:49
  11
  trübin (teksas) liderleri uyuyor neden çünkü yönetimde olan şahsın elemanları bunlar onsuz bi hiç olduklarını biliyorlar ve Bursayı yakma uğruna sessiz kalıyorlar yazıkk
  • texaslı  
  25 Kasım 2013 | 13:49
  18
  Kazım tweet atıyor batalla ya saygım kalmadı dıye. Sen kımsın olum. Ne verdın de Bursaspor a boyle yazma cesaretınde bulunuyosun. Ozan ıpek de atmıs. Sen ne ayaksın ozan. Nerde oynuyosun. Dugunkerde dereklerde mı. Zaten sakatlıgını bıle bıle aldılar. Boktuk kovuldun burdan ıyıce bok oldun mersınden de kovulduk. Dondun kurkcu dukkanına. Sen ancakaday adayı okan beledıye baskanlarıyla mudanya larda acılıslarda boy goster. Kafayı bulup arabalara carp. Sonra da gelıp kurtarsınlar. Elde cıgarayla olmuyo bu ısler. Daum, frey , freyın hatun sızde ancak carfour arkasındakı barlarda her aksam pıız yapın. Bursa ufak yer beyler. Kımın ne oldugunu bılıyoruz cok sukur. Pablo nun onda bırı etmezsınız. Neymıs. Kalıcı olan Bursaspormus. Boyle dıye dıye topcu kalmadı. En son kımın jubılesını ızledık rahmetlı bıyedıcten sonra. Herkes sapkasını onune alsın. Erkan baskann. EyvallahBursaspor u sevıyosun sozumız yok. Ama sen ne zaman bu takımın basına gelsıysen hep cefa cektık. Kume dustuk. Cıkamadık. Kımse sana saygısızlık etmedı. Kongrede sallamadı. Sen kalkmısssın neler dıyosun. Taraftarı boluyosun. Bu takım sana da kalmaz. Artık al yonetıcılerı de defolun gıdın. Benım mantıgım senın gıbı baskana baskan demıyo artık. Ve debır kongre uyesı olarak yıkılmam ıcın her turlu olusumun ıcınde olacagım. Inadına texas. Herkes gıder bız kalırız. Bu sarkıyı tekrar solıcegız anlasılan . . . .
  • Mmdof  
  25 Kasım 2013 | 13:49
  14
  körüstan efendi,ille sokakta yüzüne tükürmek mi lazım.küfür etmek mi lazım.Ya anlamıyorum Hadi siz okumayabilirsiniz.Yalakalarınızda mı okumuyor yazılanları.Bu kadar utanmaz mısınız.Gidin artık.Son yapacağınız adamlık gitmek olsun.Düşün artık Bursasporun yakasından.Bundan sonra yazılanlar eleştiri olmayacak bilesiniz.
  • TEK9  
  25 Kasım 2013 | 13:48
  15
  ulan benim Bursasporlulugumu sorgulayan kulüp baskanına bakın hele ! tamam kimse BursasporUmuzdan büyük değil. ama bu durum baska arkadas! geldiginizden beri 1 tane hayırlı bir işinizi görmedim. YÖNETİM İSTİFA !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR