KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81939 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • elbeyli  
  25 Kasım 2013 | 14:23
  11
  neso hanım tamam Bursasporlu olabilirsiniz ama batallayı tanımamışınız..siz evde oturun maça filan gelmeyin...pablo para için asla ve asla böyle birşeye girişmez!!!ayrıca basın açıklamasınıda izlememişiniz sanırım satmak istediler hemde burda ladığımın 2 katını önerdiler ama gitmedim gitmeyeceğimde dior..
  • Emre  
  25 Kasım 2013 | 14:23
  12
  Seneler boyunca iç saha deplasman 2. Ligdinlemeden her maça gittik. Şampiyon takım tutmadık tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık. Kolay mı oldu bu hatırlayın ne zorluklar çektik hakem hataları hatalı gol yiyen kaleciler kuyu çukur kazanlar vs . Ve birileri gelecek 5-6 ay içinde takımı bu hale getirecek . Hepimiz armaya renklere aşığız ama bu büyük tarafa şampiyonluk yakışır diyende biziz. Ben Bursaspor'un bugünkü durumunu içime sindiremiyorum. Yönetim istifa daum evine diyorum
  • ahmet cankı  
  25 Kasım 2013 | 14:21
  -33
  yönetim haklı beyler
  • yok artık  
  25 Kasım 2013 | 14:20
  14
  Abi tek lider batallaydi simdi ne b. K yicez salak daum musa murat hangisini oynatican koşan takimmis lan mal tuncay kosuyooda ne yapiyo feneri etdin ama Bursa okadar kolay değil alman pici
  • Mustafa D.  
  25 Kasım 2013 | 14:19
  12
  Akşam özlücede organizasyon oluyosa site adam gibi haber versin millet toplansın bu sitelerin kurulma amacı da bu değil mi zaten haberleri her yerden okuyoruz taraftar sitesi görevini yapsın göz göre göre uçuruma yuvarlanıyoruz uyanın artık
  • NESO  
  25 Kasım 2013 | 14:19
  -20
  Ben yönetim taraftarı falan değilim.Parasıyla kombinesini alan Bursaspor taraftarıyım.Yıllardır maçlara geliyorum ve 42 yaşında bayanım.Deplasmanlara gelemesemde evde 2 yaşındaki çocuğumu emanet edip Bursamın hiçbir maçını kaçırmamaya çalışıyorum.Bende statta he zaman Pablo diye bağırıp ayağa kalkardım.Bu yaptığın profosyonelce olmadı.Biz taraftara yazık değilmi ?Bak ne zorluklarla maçlara geliyoruz.Sen salı günü oynamayacağını yönetime açıkladım diyorsun.Yönetim açıklamadan basınada yazılı açıklama yapıyorsun.Yönetimde bu açıklamaya bir cevap vermek zorunda kalıyor.Sen bu yazılı açıklamayı yapmasaydın ipler bu kadar gerilmeyecekti.Burda bir ikilem var.Yönetimden önce herkesi haberdar eden sensin.Belki onlarda oynayacağını düşündü.O gün çıkıp basın açıklamanı yapacaktın.Biz de bak Kasımpaşa maçında senin adını nasıl haykırıyor,nasıl yönetim istifa diye bağırıyorduk.Olmadı Pablo.Taraftarı arkanda göremeyince bugün yaptığın bu açıklama bana inandırıcı gelmedi.Gitmek için bahane .Benim için her zaman en büyük Bursaspor.
  Saygılarımla,
  • dinobaggio  
  25 Kasım 2013 | 14:17
  -7
  daum mu , yönetim mi, batalla mı desen 50 defa batalla derim ama batalla da çok doğru davranmıyor. sonuç ne mi olur? batalla devre arası gider. yüzsüz adamlar da bu takımda kalmaya devam eder. olan yine bize olacak. seneye o stat nasıl dolacak?
  • 16mertkenan  
  25 Kasım 2013 | 14:17
  Bursaspor demek battala demek bunun farkina varcak yonetim. Yoksa seneye bos turibunlere oynatirsin takimi
  • F.KAYA  
  25 Kasım 2013 | 14:17
  13
  Teksas.Org yönetimi ; Lütfen bir organizasyon duyur ve Akşam saatlerinde Özlüce tesislerinde Bu saçmalığa karşı daha büyük bir güç oluşturmamızı sağla . . .
  Herkes gider Asıl Bursasporlular kalır !
  • mususi  
  25 Kasım 2013 | 14:15
  aynen brser, yoneticiyle soyunma odasinda sigara icildigini gordu bu futbolcu. Niye calissin bu amatorler ordusuyla? Samil'in her mac ilk 11 basladigi bir takim ligde nasil kalsin? Spor yazarlarinin bile yonetime karsi sesi cikmiyor, elestiri yapan adam yok. Batalla harbi delikanliymis, tek basina cikti ben bu amatorlerle kokocularla calismam dedi.
  • elbeyli  
  25 Kasım 2013 | 14:13
  adam 4 senedir Bursasporumuz için yapmadığı kalmadı.hiç duydunuzmu battalla bu hafta ağır grip yada ayağından sakat oynamıyor die? kısaca adam 4 senedir bizim için herşeyiyle ruhuyla gücüyle forma aşkıyla top oynuyor.şimdi sıra bizde taraftar bu akşam toplanalım özlüceye bağıralım çağıralım yanlız olmadığını görsün battallada..yönetimde aklını başına alsın.tamam battalla Bursaspordan büyük değil belki aldığı kararda doğru değil ama yönetimin daumun hiçmi suçu yok??şuda bi gerçek Bursaspordan büyük değil belki ama körüstan ekibi+daumdan büyük. hemde 10 numara büyük..!
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 14:13
  Akşam saat 7de özlücedeyiz herkes özlùceye aksın. Geleceğimiz için tek sevgimiz için yönetim istifa !
  • setbaşı  
  25 Kasım 2013 | 14:12
  abi bu adam bizim süper bücürümüz değil mi bu adam değil mi bize sayısız maç kazandıran biz demiyor muyduk gerekirse cebimizden para verelim yeter ki satmayalım gitmesin diye noluyor şimdi ???
  • yeşil ve beyaz  
  25 Kasım 2013 | 14:12
  timsah arenada posta telefon telgraf liginin maçlarını oynarız bu gidişle...ne birlik kaldı ne beraberlik,tribünler bölünmüş,tribünlerde küfür,gerginlik had safhada...çorbacılara değil,gerçek Bursasporlulara ihtiyacı var bu takımın...(maraton tribünü gerçekten iğrenç bir hal aldı)takım takımlıktan çıkmış durumda,battalla ya saygısı kalmayan çok saygıdeğer ! kazım mı gol atacak,orta sahayı şamil mi toplayacak ?bu gidiş gidiş değil...gerçekten yazık oluyor yeşilbeyazımıza...
  • texaslı  
  25 Kasım 2013 | 14:11
  Katar dan teklıf gelmıs pablo ya soyluyolar. Sen bılmıyo musun pablo yu satarsan neler gelıcek basına. Demekkı herseyı goze almısınız satacaksınız. Pablo kabul etmıyo demekkı etse gondereceksınız. Mac sonu acıklama yapıyor. Yaparken agzından kopykler fıskıracak neredeyse. Ayıptır erkan baskan ayıpne oldu kolsuz mehmet yuksel efendıyle papaz mı olucaksın ondan mı bagırmıyosunun sımdı. Darko bey ne oldu. Merak etme amıgodan aldıgın 50 kombıneyı tekrar alırsın. Sonrada maratona kacarsın. Ben herseyı bıraktım dersın. Gıkınız cıkmaz. Bızım amıgo da hala saf. Bunlarla ıs yapıyor. Sonra da herkes amıgo ya kızıyor. Kım bagırıyor kac haftadır yonetım ıstıfa dıye. Batalla dıye. Bır tek texas. Sonra da en buyuk corbacı amıgo dersınız. Ben amıgotu savunmuyorum. Senelerdır yuzune karsı artık yeter bırak dıyorum. Amabunları goruncede kımse kusura bakmasın hepsıne bes basar. Herkes gıdee bız kalırız. Inadına texas. Inadına pablo martın batalla
  • szde dğl özdebrs  
  25 Kasım 2013 | 14:11
  özlüceye çorba içmeyen 100 adam gelse dahi yeter ;10.000 boş sözde bedavacı şakşakcıdan delikanlıdır...
  • samedigo  
  25 Kasım 2013 | 14:11
  #ErkanKörüstanİstifa #BursasporİçinSaat19daÖzlüceye
  • kale arkası  
  25 Kasım 2013 | 14:11
  -1
  son kalan yıldızımızda gidiyor, mahfettiler takımı ahhh ah
  • brser  
  25 Kasım 2013 | 14:10
  bazıları hocayla ıyı anlasıo onlara agır gelmeyebılır dıyo sayın BATALLA..haklı abı sıgarayı adam soyunma odasında ıcıyosa kımse gık dıyemıosa adam haklı.. sıgaracılara bıle ses cıkarılmayan yerde futbolcu dıye gecınenler kulupte kral yapılıo asıl krallar soytarıya cevrılmek ıstenıo.
  • mudanya-teksas  
  25 Kasım 2013 | 14:08
  yşl arkadaşım, kaç kişi olduğunun ne önemi var?

  Saat 19:00 da ben orada olacağım, sen de gel... Kimse olmazsa bile ikimiz bağırırız sesimiz kısılıncaya kadar YÖNETİM İSTİFA diye...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR