KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81971 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • green holigans  
  25 Kasım 2013 | 14:57
  Musisi Bu yazdığın yorum diğer sitelere kopyala yapıştır yapta insanlar anlasın biraz. Satır başlıklı haberleri daha iyi anlıyor bizim toplum, yoksa uzun cümleleri okuyamıyorlar..
  • bursaspor1963  
  25 Kasım 2013 | 14:57
  2009 2010 şampiyon Bursaspor eline ayağına sağlık pablo martin batalla Bursaya yeni stada heykelini dikmek lazım böyle futbolcunun emek harcadı Bursaspor için adam gibi adam
  • Bursa16  
  25 Kasım 2013 | 14:56
  14
  Bazı arkdaşlar batalla nın yaptığınında yanlış olduğunu söylüyolar sorun sadece batalla değil Bursasporun geleceği bugün batallayı gönderen yarın serdar azizi öbür gün beluchi yi gönderir takımda hiç kime yürekten oynamıyor oyuncularla yönetimin arasının iyi olmadığı belli bir huzursuzluk var işte bu yüzden DAUM'UDA AL GİT ERKAN KÖRÜSTAN
  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 14:54
  16
  NESO hanım biz futbola profosyonel olarak bakmıyoruz. biz amatör ruhu seviyoruz. kahrolsun endüstriyel futbol. batalla yı da bunun için seviyoruz. o takımı para için satmadı. onda da bu ruh var. biz onu alman profosyenline yedirmeyiz. o bir ay para almasa çekip gider. bir anadolu takımı olarak yine şampiyon olacaksak bu amatör ruhla olacağız. bize burda şirket edebiyatı yapma. batalla bu takımda kalacak.kim giderse gitsin.
  • elbeyli  
  25 Kasım 2013 | 14:51
  NESO hanım: tabiki ben karra veremem evinizde oturup oturmayacağınıza... ben size pabloyu tanıyamamışınız dedim..sivas maçından önce başkana oynamayacağını söylemiş..öle maçtan 48 saat önce falan değil..tabiki Bursaspor dan büyük ne futbolcu nede yönetici var bunda hemfikiriz..4 senedir bu takımda tüm fedakarlıkları yaparak top oynayan bir topçu söz konusu ne bir kırmızı kart görmüş ne bir futbolcuyla söz diyasloğuna dahi girmemiş ne kasıtlı bir tekme atmış nede bir antremanını kaçırmamış bir futbolcudan bahsediyoruz..bana Bursaspor tarihinde bu özelliklere sahip bir futbolcu daha gösterirmisizniz? sedat3 beyhan da dahil?? ayrıca para lafı oldumu batllanın adı geçmez.Bursaspora geldiğinde 100 bin dolara oynuyordu evet şampiyon olduğumuz sene 100 bin dolara oynuyordu bu admmı şimdi para için tarftarı ve Bursasporu satıyor..NOKTA : )
  • xx  
  25 Kasım 2013 | 14:49
  17
  özlüceye gelebilme imkanı olupta gelmeyen beşiktaşlıdır...
  • mususi  
  25 Kasım 2013 | 14:49
  38
  1- 80 gun transfer suresi varken gelen bir yonetim.
  2- Neredeyse borcsuz bir kulube gelen bir yonetim
  3- Avrupa'da mucadele edecek bir kulube gelen bir yonetim
  4- Transferde sinifta kalan bir yonetim
  5- Takimin hocasina oyuncularin arasinda "ruzgar" muhabbeti yapan bir yonetim.
  6- Hoca degisikligi yapan bir yonetim
  7- Stadin gelirleri konusunda aciklama yapmayan bir yonetim
  8- Baskani umreye gitmekten maclara gidemeyen bir yonetim
  9- Futbolcusuyla soyunma odasinda sigara icen bir yonetim
  10- Taraftarina tribunde kufur eden bir yonetim
  11- krizi yonetmek yerine en degerli ve karakterli futbolcusunu "hain" diye niteleyen bir baskan.

  daha sayalim mi? Ne bekliyoruz?....
  • tekssssssassssss  
  25 Kasım 2013 | 14:48
  16
  Saat 19:00' da özlüce' de buluşalım canım yeşil beyaz kardeşlerim. Gelmeyen şiketaşlıdır. Fenevlidir. Ben sizin bir renk kardeşinizim ben üzgünüm peki beni orada yalnız mı bırakacaksınız? benimle omuz omuza vermeyecek misiniz? bizim için Bursa sevgisi için türk olmayı kabul eden bir batalla kardeşimiz için orda olmayacak mısınız? Biz eğer batallanın gitmesine izin vereceksek bundan sonra hiç o tribünde yer almayalım. İnsan sevdiğinin gitmesini çaresizce izler mi? Biz bu kadar mı tepkisiz bir tribün olduk? Batalla için içimizde ki arma sevgisi için ve oraya bu soğukta gidecek renk kardeşlerimizi yanlız bırakmamak için orda olmalıyız. Biz hiç kimseye benzemeyiz. Nerde bir kardeşimizi üzgün görsek elinden tutup onun için ağlamayacaksak neden tribünde omuz omuza veriyoruz?
  • batalla  
  25 Kasım 2013 | 14:43
  10
  Adam Fifa ya bile gitmem diyor herhangi bir problemde boyle karakterli Bursaspor sevgisiyle dolu adam gibi adamı rharcamak hic hoş bir durum degil her insana agir gelebilen tavırlar vardır bu adam kalitwsibi ortaya koymus para icib oynamadigi belli para icin oynasaydi suan katarahat bir sekilde top oynuyo olurdu adam herseyi atmis bi kenara anlasilan cok kirici olmus yonetimin bi hal caresine bakmali yonetim gercekten kalitesiz ve kalitesiz isler yapiyorlar eger takimdan gitmesi gereken biri varsa bunlar soyunmada odasinda keyif sigarasi icenlerdir
  • teksas  
  25 Kasım 2013 | 14:42
  16
  daum fenerden aldıgımız şampiyonlugun intikamını alıyo
  • NESO  
  25 Kasım 2013 | 14:41
  -19
  Sayın Elbeyli
  Benim evde oturup oturmayacağıma siz karar veremezsiniz.Cahil bir insan değilim.Bende bir firmada yöneticiyim.Takımlar,firmalar bir kişiyle yürütülmez.Bir takım kaptanının oynadığı arkadaşlarınada saygısı olması lazım.Çok önemli maç öncesi ben oynamıyorum diyemez.Eğer diyorsa bu takımda yeri yoktur.As olan Bursaspor'dur.Yönetimin yaptıklarını bende beğenmiyorum. NOKTA.
  • ender  
  25 Kasım 2013 | 14:41
  dolastagel sen git dolaş ama gelme aga. daumun kimleri yediğini bilmiyorsan Google a bi sor bakalım neler çıkacak karşına
  • Emre  
  25 Kasım 2013 | 14:41
  Bana sorsalar hayatının en mutlu günü ne zaman ya da en son ne zaman hıçkırarak ağladın deseler 16 mayıs 2010 derim ve o gün batallanın golünü hatırlarım tabi hiç bir futbolcu Bursaspor'dan büyük değildir . Fakat bu yönetim ve daum ne yaptı allah aşkına bakın takım 5 ayda ne hale geldi batallanın Bursaspor'a kazandırdığı başarılarla bir de yönetimin takımı ne duruma soktuğuna bakın her gerçek Bursasporlu yönetim istifa demelidir. Diyemiyorsa şehrine ihanet ediyordurçorbasına bakıyordur diye düşünürüm
  • dolastagel  
  25 Kasım 2013 | 14:39
  -21
  battaja çok büyük ayıp ediyo, analamadığım şey insanlar yönetime muhalefet etmek için bu yapılan terbiyesiz ve şahsiyetsiz olayları destekliyo...beyler bataja kim ya daum okadar yıldız futbolcuyla çalışmış hiç birirnin zoruna gitmemiş bu beyfendi neyse.. ha bu arada belluschi olmadan batajanın ne yaptığınıda sezon başından beri izlemekteyiz
  • rebeydilli  
  25 Kasım 2013 | 14:28
  -34
  Şenol beyefendi bunu bil Daumun zekası bu takımı taşiyacak.Batalla bir kaç maçta takımı fayda vermediğini göreceksin.On bir adam oynuyor orda sadece batalla değil.Bence batalla gidecekse gitsin.Takıma zarar verecek ondan sonra kına yakarsın.
  • erkan  
  25 Kasım 2013 | 14:28
  facebook'ta gruplar 19.00 da toplanıyoruz diye haber yayınlıyorlar. ona göre kendinizi ayarlayınız. bu takıma kim ne yapıyorsa, yapmak istiyorsa gidin, sorun ve öğrenin. Bu takımın sahibi TARAFTAR dır, yönetim, TD, batalla veya diğer oyuncular değildir. gidin bu olumsuzluğun hesabını sorun. Yönetim istifa demekle olmayacak bu iş... Yarı dönemde ne yapılacak, kim gelecek, kim gidecek bunların hesabını sorun...gibi gibi şeyler...
  • krblt  
  25 Kasım 2013 | 14:28
  16
  neso hanim tabiki en buyuk Bursaspor ama yeni yonetimde gelir yeni daumda
  yeni bir batalla asla gelmez
  • 1963  
  25 Kasım 2013 | 14:27
  17
  FUTBOLDAN ZERRE KADAR ANLAMAYAN BİR DEMİRCİ USTASI BAŞKAN VE ONUN UŞAĞI EROİNMAN BİR HOCANIN TAKIMI GETİRDİĞİ HALE BAKINIZ VE BİZ TARAFTAR OLARAK ACABA NE YAPABİLDİK YAZIKLAR OLSUN BİZE BİZ ŞAMPİYONLUK GÖRMÜŞ BİR TAKIMIN TARAFTARIYIZ,........BÜYÜK ADAMSIN BATAJAAAAAAAAAAA.
  • pablo_16  
  25 Kasım 2013 | 14:26
  11
  akşam özlücede toplanılıyor ey teksas.org bi haber falan yapsan nasıl olurdu ?
  • ayhan  
  25 Kasım 2013 | 14:26
  10
  site lütfen duyura yapın.... 19 da özlücedeyiz..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR