KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81965 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 16:05
  26
  batalla şampiyon takımın sıradanlaşmasına başkaldırmıştır. o bizlerden daha Bursasporlu. batalla aslında bir işaret fişeği çakmıştır kendimize gelelim diye. Adam Bursasporu önemsiyor önemsemese bana ne ben parama bakaraım der.beyler masal kahramanımızı elimzden almalarına müsade etmeyelim.

  Neso hanım sen de bir saçmalama. Ben ertuğrul hocanın arkasında da durdum ama batalla başka. o bizim amatör ruhumuz bizansa karşı.
  • frankfurtexas  
  25 Kasım 2013 | 15:59
  Sn texas. Org yetkilileri
  lütfen mesajlarimizi yayinlayin
  küfürsüz bir şekilde fikrimizi belirtiyoruz surda.
  mesele su tekrar ediyorum
  ya icindesindir cemberin ya disinda
  battalanin Bursaspora verdikleri aldiklarinin bin kati uzerindedir birakin adam ne isterse yapsin
  15 milyonu kime verseler birkac yil futbol hayati olan insan icin buyuk para kafa karidmayan yalan soyler
  bu kadroyla bu antrenorle ben de olsam oynamam derim koskoca Bursaspor ne hale geldi
  arda 1606 arkadasima katiliyorum
  ne yapabilrsin bu kadroyla
  adam yilkarca emek verdi 10 numara oldu niye dibe vursun bu ekiple tabiki parayi tercih edecek
  bize de swxgi duymak duser
  battala fazlasini bize verdi zaten
  tesekkurler battala
  • muhammed  
  25 Kasım 2013 | 15:57
  12
  Sadece katardan gelen teklifi göstermişler yani en çok para vereni şimdide adamı tukaka gostermeye çalışıyor orospu çocukları
  • NESO  
  25 Kasım 2013 | 15:53
  -7
  Balıkesir Nickli arkadaş,
  Takım kötü gittiği zaman Rahmetli İbrahim Yazıcı'ya statta ben bağırmadım istifa diye.Adam gibi adam dediğimiz Ertuğrul Sağlamıda ben göndermedim.Demekki sizin amatör ruhunuz hikaye.Takım biraz aşağıya düşünce bağıranlar sizlersiniz.İşinize gelince amatör ,gelmeyince profosyonel oluyorsunuz.Önce nerde olacağınıza karar verin.Benim gibi düşünen yüzlerce taraftar var.Lütfen onlarada saygılı olun.Yine söylüyorum en büyük Bursaspor.Kişiler buğün vardır,yarın yoktur.Kalıcı olan Bursaspor'DUR.
  • kale arkası  
  25 Kasım 2013 | 15:52
  14
  ulan daum aldın şampiyon olduğumuz senenin intikamını...
  • Green Army  
  25 Kasım 2013 | 15:45
  10
  yeşil beyazı ruhuna işleyen kardeşlerim bugün Bursaspor için dönüm noktası olsun kardeşimden ayırt etmediğim kendimden bile daha karakterli yıldızımız batalla için saat 7 'de özlücede toplanalım. meydan çorbacılara kalmasın. Sonra çok ağlarız.
  • adnan 1963  
  25 Kasım 2013 | 15:42
  11
  dershaneleri kapatırken bu beceriksizleri de kapatsanız....
  • emir cok  
  25 Kasım 2013 | 15:35
  11

  eyy 3 puan ıcın kadıkoyu ınonuyu yakan taraftar..bu ınanın bana 3 degıl 100 puanlık bır mac..meger butun degerımız Ibrahım yazıcıymıs..oldukten sonra anladık..cenazesının oldugu gun stada gelenlerden cogu bılıncsızce yasarken ıstıfa demıstı baskana..sonra ertugrul hoca..3.luk basarısızlık goruldude sahıp cıkamadık dag gıbı adama..ama bu adam..batalla..sadece ıstatıstıklerıne baksanız yeter..baska takımda oynayacagıma gıder evde top oynarım demesını yıllarca 3 kurusa oynaması bırkenara..
  3 puan ıcın kan veren hatta can veren taraftar..sımdı sıra sende bakalım nekadar sahıp cıkıyorsun takımına..
  _______________________________
  • Sadece BURSASPOR  
  25 Kasım 2013 | 15:33
  14
  Arkadaşlar batalla gidermi kalırmı bunu artık kendi bilir kararına saygı duymamız gerekir ve gitmesi durumunada kendimizi hazırlamalıyız ertuğrul hocamız gibi helalleşip biz taraftarlar olarak üzerimize düşeni yapıp en iyi şekilde büyük Bursaspor taraftarına yakışır şekilde uğurlarız diye düşünüyorum. FAKAT gelelim sayın yönetim ve dauma bu saatten sonra batalla gitsede gitmesede size Bursada rahat yok İSTİFAA EDECEKSİNİZ !!!!!!
  • arda1606  
  25 Kasım 2013 | 15:30
  15
  hala şunu anlayamıyorsanız hiç yaşamayın adam Bursasporun durumunu hiç iyi görmüyor taktiksel ve parasal açıdan ve o yüzden Bursaspordan daum ve başkanın gitmesini istiyor sırf bu yiyici yönetim ve kendine yeterli kadro sunulmadıgı için sürekli deffansif futbol oynattan daum için kendini hiçe sayan bir BATTALLA.............KÜÇÜK AMA YÜREĞİ, MANGAL KADAR BÜYÜK ADAM BATALLA.......
  • ender  
  25 Kasım 2013 | 15:25
  10
  bu yarı yol muhabbeti yapanlar, olaylara nasıl bakıyorsunuz adam karakter ortaya koydu kıvırtmadı, oyundan, sahadan hiç kaçmadı, kimseye çamur atmadı, iftira atmadı. çamur atanlar, iftira atanlar belli. yolları tıkayanlar belli, yolları çıkmaza sokanlar belli hala nasıl böyle diyorsunuz hayret ya!
  • mususi  
  25 Kasım 2013 | 15:14
  42
  Batalla'nin morali bozuk oldugu icin maca cikmamasi mi daha profesyonellik disi yoksa Korustan'in sahsi isleri nedeniyle Avrupa maclarinda tribunde olmamasi mi?

  Evde top oynarim, Bursaspor'dan baska yerde oynamam diyen bir futbolcu mu daha Bursasporludur yoksa cikar kaygisiyla stadyum konusunda aciklama bile yapamayan bir baskan mi?

  Saat 19:00, yer Ozluce....
  • eski teksas  
  25 Kasım 2013 | 15:09
  14
  Medya organizasyon için daha ne bekliyorsun anlamış değiliz !!!
  • NESO  
  25 Kasım 2013 | 15:08
  -15
  Sayın Elbeyli
  Batalla'nın futbolculuğuna Bursasporumuza katkısını taraftar olarak saygı duyuyorum.Benim hazmedemediğim belkide çok sevdiğimiz için bizi yarıyolda bırakması.Bunu devre arasında yapabilirdi.İki kere sözleşmesi yenilenen bir futbolcunun profosyonel olması lazım.Bu taraftara yazık değil mi?Hiç mi hakkımız yoktu en azından yarıya kadar oynaması için ?O kendini düşündü bizde kendimizi düşünmeli ve önümüze bakmalıyız.Bu yönetimle olmasa da Bursaspor ve TARAFTARI ayakta kalmasını bilecektir.
  Saygılar.
  • serkan  
  25 Kasım 2013 | 15:06
  28
  Kimsenin Kuklası Değil Sadece Bursaspor luyum Diyen Herkezi Saat 19.00 da Özlüceye Bekliyoruz..
  • cem arslan  
  25 Kasım 2013 | 15:05
  15
  para icin batallayi satmak istiyorlar ama taraftardan cekiniyorlar bu yuzdn batallayi taraftarin gozundn dusurmek icin buyuk bir tezgah donuyor.ama yonetimin bu oyunlarina bu taraftar kanmayacak yonetim istifa hemen bu gun.gun bu gundur beyler
  • slayer  
  25 Kasım 2013 | 15:04
  25
  tebrikler cemaatciler Bursasporumuzuda karıştırdınız ......Allah sizi nasıl biliyorsa öle yapsın inşallah.....
  • pislenti  
  25 Kasım 2013 | 15:03
  22
  Batalla' yı satanı biz de satarız demedik mi?
  Sorunsuz, kusursuz adamı takımdan soğutmuşlar..
  Daum da istemiyoruz Körüstan da..
  daha ne bekliyoruz arkadaşlar, gösterelim herkese Teksas' ın gücünü..
  • isho  
  25 Kasım 2013 | 15:00
  26
  Taraftarına vıp ten küfür eden yöneticileri başta olmak üzre Pablo için Bursaspor için 19.00 da özlüceye GÜN BİRLİK GÜNÜ
  • Bursalı Osman  
  25 Kasım 2013 | 15:00
  26
  46 yaşındayım doğma büyüme Bursalıyım ve Bursasporluyum başkan sen bizim Bursasporlumuzu sorgulayamazsın sen önce şampiyon takımı ne hale getirdin sana ve yönetimine yazık olsun sen adam gibi başkan olsaydın Ayhan denen lavukla tuncay denen karaktersizi sigara olayında gönderirdin kalkmışsın batallayı satmak için hain ilan ediyorsun esas hain sizlersiniz gerçek Bursasporluları kandıramazsın anca senin yanında olan satılmışları kandırırsın batalla gibi adamı çileden çıkardınız batalla bize yeni gelmedi adam paraya pula itibar etseydi şimdiye kadar bizi bırakıp giderdi yeterin lan artık hemen daum dahil topluca istifa edin

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR