KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81959 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • Bosna'dan  
  25 Kasım 2013 | 20:00
  -1
  Arkadaşım biz de Bursada büyüdük, bizim de kalbimiz yerinden çıkıcak gibi oluyor hala stadın önünden geçerken. Biz de ayakta bağırıyorduk Pablo Martin Batalla diye ama bu söyledikleri çok ağırıma gitti benim. Ben gitmek istiyorum ayrılmak istiyorum desin amenna. Başkan veya teknik direktör ne kadar kötü olurlarsa olsun, onlar giderse ben kalırıma benzer sözler kullanmak çok ayıptır.
  • smaysn  
  25 Kasım 2013 | 19:59
  harika bir film ve hazin son.hoşçakal pablo bizi unutma biz istesekte seni unutamayız
  • Teksas  
  25 Kasım 2013 | 19:57
  11
  Sevgilimden ayrılır gibi oldum a.k. :D
  • ata mirbeyoglu  
  25 Kasım 2013 | 19:28
  20
  Bu takimda herkes harcanir batalla harcanamaz. Bu takima kume dusmekten baska birsey vermemis baskani savunacagima elbette buyuk basarilar vermis batallayi savunurum. Bursasporlu olmak bunu gerektirir cunku.
  • partizan  
  25 Kasım 2013 | 19:22
  akşam saat 7 de özlücedeyiz! sebebi ne olursa olsun bu yönetimde taşlar yerinden oynamalı! ya yönetim istifa edip erken seçim kararı alınacak yada yer yerinden oynayacak,arkadaşlar battalanın açıklamaları sadece ve sadece taraftarın gazını almaya yönelik bi hareket,batallanın satışından gelecek paralar için eski yöneticiler dahil bütün çakallar aportta bekliyor akbabalara teslim etmeyeceğiz bu kulübü! herkes harekete geçmeli ve tepki koymalıdır bu tepki Bursaspor içindir..oturup tepki göstermeyen taraftar taraftar değildir!
  • yaman_bursa  
  25 Kasım 2013 | 19:12
  batalla deyin.... yönetim deyin .....sonuçta zarar gören Bursaspor oluyor daha doğrusu Bursasporu gönülden seven taraftarlar oluyor.arkadaşlar bırakın artık o haklı bu haklı deyip bölünmeyi birlik olalım ve takıma destek verelim.bizi kurtaracak olan batalla değil daum değil başkan değil sahada top oynayan futbolculardır onlara destek olalım....
  • herkez gider biz  
  25 Kasım 2013 | 18:53
  kendimi satılmış hissediyorum ya hepiniz defolun gidin yönetim ve hozada dahill
  • teksasnrde  
  25 Kasım 2013 | 18:38
  13
  Biz ozlucedeyiz teksas nerde??
  • miu16  
  25 Kasım 2013 | 18:28
  Sözünün ERİ ol Pablo Martin Batalla, sakın Türkiye liginde Bursaspor dan başka takımda OYNAMAAAA....

  BİR FUTBOLCU ASLA ve ASLA BursasporDAN BÜYÜK OLAMAZZZZZ...

  İnadına Bursaspor...
  • mert can  
  25 Kasım 2013 | 18:14
  12
  bir oyuncu hem yönetim ve hem de teknik direktör ile anlaşamadığını söylüyorsa ve tüm taraftarlar (yağdanlık ve yandaşları saymıyorum) bu oyuncuyu destekliyorsa, yönetim ve teknik direktörün işi bırakması gerekir. bunu söyleyen sıradan bir oyuncu değil, 4.5 senedir herkesin gönlünü kazanmış gerçek bir profesyonel. yönetim 4 aydır burada, Daum 3 aydır. ortaya koydukları eser meydanda.
  • mcrsuleyman  
  25 Kasım 2013 | 17:37
  20
  başımıza hep bu yuzden gelen geldi Bursadan buyuk Bursadan buyuk değil ertugrul hoca gitti şimdide batalla gidicek yönetim hemen istifa daumda gidicek bu adam batala ve 5 senedir hiç bi problem yasamadık bunu kazım yapsa defolup gitsein ama bu adam gidemez herkez gidecek akrdeşim bu adam kalacak
  • m.t  
  25 Kasım 2013 | 17:22
  13
  seni özleyecem batalla çok sinirliyim yazmak istemiyorum yıllar sonra agladım.....
  • şemol  
  25 Kasım 2013 | 17:05
  19
  rebeydilli sen şamili tuncayı ferhatı musayı pintoyu nasıl ourda batallaya bir tutarsın daum korkak futbol oynatan beyni kokainden sulanmış bir zavallı sen ona güvenmeye devam et Bursasporu küme düşürdüğü zaman senle görüşürüz ayrca kasımpaşa maçında o ezik futbol hoşuna gittise daumla sana mutluluklar dilerim o kına olayına gelirce senin gibi sahte Bursasporlulara lazım bu takımı sıradan takım yapan erkanla daum evinde 6 maçta bir galibiyet alan takımın hocasını sahip çıkıyorsan sen zaten Bursasporlu değilsin inanmıyorsan aldığı eksilere bak batalla gibi efendi bir adam isyan ediyorsa bunu sevgili başkanına ve hocana sor çorbacığı bırakında Bursasporlu olun bu başkkan ve hoca gidecek başka yolu yok
  • mudanya-teksas  
  25 Kasım 2013 | 16:56
  33
  Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

  Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.

  "SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."

  Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
  "Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."

  Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

  "AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"

  Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
  "Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."

  Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

  "NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"

  Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
  Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
  Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."

  Batalla'yı yedirmeyeceğiz size ey şaşkın yönetim!

  Saat 19:00 da tüm Bursaspor sevdalıları Özlüce'ye...
  • izmirden  
  25 Kasım 2013 | 16:53
  17
  #ErkanKörüstanİstifa #BursasporİçinSaat19daÖzlüceye
  • BURSASPORLU  
  25 Kasım 2013 | 16:37
  17
  19 DA ÖZLÜCEDEYİZ ADMİN KARDEŞİM HABER YAYINLA BİRLİK BERABERLİK İÇİN BAŞKA BATALLA YOK.
  • SON OSMANLI  
  25 Kasım 2013 | 16:27
  13
  ŞEHRİNİ DÜŞMANLARA KARŞI ADAM GİBİ SAVUN UYAN ARTIK Bursa!!!!!!!!!
  • mudanyalı_16  
  25 Kasım 2013 | 16:26
  19
  Özetle:Batalla Bursapordan Büyük değildir..ama Daumdan ve Yönetimden Büyüktür YÖNETİM İSTİFA Bu akşam 19:00 da BursasporU SEVEN HERKES ÖZLÜCEYE
  • ömer  
  25 Kasım 2013 | 16:16
  13
  arkadaslar bız degılmıydık batalla sakatlanınca sarı kart görunce cezalı duruma dusmesın sakat kalmasın her macta oynasın onsuz bu takım bısey yapamaz dıyen.o takımın beynı o takımın kaptanı. hadı dıyelım yönetım sattı gönderdı batallayı. pekı belluchı dururmu zannedıyorsunuz? zar zor Bursaya getırılen belluchıde gıderse bu yönetım batalla ve belluchı kalıtesınde adamlar getırebılecekmı? tabıkı getıremeyecek burası kabak gıbı ortada.erkan körustan kım kı bu klubu yönetecek vasıfları olsun? ıcımızdekı cogu taraftar en az erkan körustan kadar bu klubu yönetır. adam bı geldı küme dustuk bı geldı kaosa suruklendık..
  • Yeşilllll  
  25 Kasım 2013 | 16:16
  16
  Yönetim istifa. . . Pablo ile yola devam

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR