KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81953 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • ENES  
  25 Kasım 2013 | 23:42
  Batalla ben Bursaspor da oynamam. Ben daha büyük kulüplerde oynamayı hakediyorum mu dedi de "Kimse Bursaspor dan büyük değil" diyenler var. Adamın demek istediği Bursaspor büyük kulüp bu yönetim ve teknik heyet bu kulübe ufak geldi. Her sene belli bir başarı yakalayan kulüp bu sene gün geçtikçe dibe vuruyor. Sezon başında tüm stadın verdiği tepkiyi bugün kendisi veriyor. Dik durdu ve taraftarın yapamadığını yaptı. Sezon başında yönetim istifa deyip bugün arkasında duranlar gibi DÖNEKLİK yapmadı.
  • brser  
  25 Kasım 2013 | 23:40
  16
  http://www.sondakika.com/haber/haber-Bursasporlu-colin-kazim-dan-batalla-ya-tepki-5349527/ hele suna bak ya sen kımsın kı.neyın kafasını yasıosun? ya...k dun gelmıs bugun kral sanıo kendını
  • BALTA  
  25 Kasım 2013 | 23:38
  Batalla bnu ihanetten sonra bir balta sapıdır...bunca sevgiye ilgiye ve önem verilmesine ragmen en zor günde Bursasporumuzu piç gibi ortada bırakıcak...iyi yada kötü hocamıza başkanımıza siz giderseniz ben gelirim diyecek...siz dünyanın neresinde gördünüz hoca gitsin durumum baskan gitsin gelirim..bunun örnegini istanbul takımlarına yapabilirmi arkadaslar!!!Baskanı sevmesenizde hocayı sevmesenizde Bursasporu basite alıcak kim olursa olsun lanet olsun defolsun..!!!
  • ersel  
  25 Kasım 2013 | 23:19
  ne kadar aptaliz degilmi neguzelgunlerden nerelere geldik.bakiyorumda kimse yonetimi teknik heyeti sorgulamiyor .nede kimse ozluceyi basmiyor.neden dusundunuzmu.
  • utkan.tr  
  25 Kasım 2013 | 23:17
  15
  olay tv seni de unutmadık,yandaş yayınlarınla neyin primini yaptıgını sanıyorsun ?
  • hsyn kyr  
  25 Kasım 2013 | 23:14
  -2
  sanki mahalle takımında oynuyor Bursa sporda oynadığının farkında değil canım oynamak istemiyor böyle bir şey yok burası patagonya değil pablo kardeş durduk yerde kriz yarattın yönetimi hocayı taraftarın önüne attın zaten işler iyi gitmiyordu sende tuzu biberi oldun
  • utkan.tr  
  25 Kasım 2013 | 23:13
  10
  Karakterinden hiç bir şüphemiz yok sevgili BATALLA ,seni harcıyanların zaten ne bok oldugunu biliyoruz,takma,her zaman bizimlesin,rahmetli Başkanın da,gerçek hocan E.Saglam da..
  • BS16  
  25 Kasım 2013 | 23:03
  -2
  köristan gidecek Ertuğrul sağlam ve batalla geri gelcek.
  • Patatesçi fuat  
  25 Kasım 2013 | 22:36
  Sanal delikanlılar. Burda atıp tutmak kolay. Delikanlı adam gider özlüce de yönetiöin karşısında söyler buraya yazdıklarını. Ben bu yönetimden 150 kombine aldı bedavay o yüzden gitmiyorum.
  • TEK9  
  25 Kasım 2013 | 22:05
  yazık ulan yazık bu kadar mı paragöz oldunuz. yönetim mi daum mu sahaya cıkıp mac kurtaracak ? BATALLA nın kisiligine yanlıs yapılmıstır ve komplo vardır apacık göremiyomusunuz . bu kadar mı körsünüz?. biz özlücedeydik nerdeydi taraftarımız . aglıyorum lan sinirden. küme düşücez küme yazıklar olsun be!!!
  • yenişehir  
  25 Kasım 2013 | 22:03
  ne hallere düştük...karabük ve elazığdan farkımız kalmadı nerdesin başkan...hep gelenler gidenleri arattı inşallah böyle bir dönem bir daha yaşamayız...hikmet hocaya neden kimse şans tanımadı daumdan çok daha iyiyiydi...BATALLA bizi bırakma sen değil başkan ve daumun bir an önce istifa etmeleri gerek...
  • TEK9  
  25 Kasım 2013 | 21:59
  hani nerdeydiniz büyük Bursaspor taraftarı ? 200 kisi bile yoktuk özlücede bu mu sizin duyarlılıgınız. alayı corbacı olmus bizim taraftarın . 1 tane tribün lideri yoktu . gelemeyenlere lafım yok . ama evinde izleyenlerede gidip Bursasporlulugunu sorgulamasını istiyorum. İNADINA TEXAS RADİKAL MARATON ACIK KALE ! biz biriz evet hainiz ! . bu yönetim gidecek yoksa kümeye düşücez bunu böyle bilin
  • ozlucedeyız  
  25 Kasım 2013 | 21:12
  olumune batalla nıcklı arkadas ben ozluceydeım yaklasık 150 kısı vardı.8 gıbı dagıkldı.yarın aksam 7 de tekrar ordsayız.beklerızz herkesıı
  • bursa  
  25 Kasım 2013 | 21:01
  yönetim artık defolun gidin küfür yediniz taraftar sırt çevirdi daha neyi bekliyosunuz batalla konusunda başta yönetimi haklı görenlerdenim ama şuan uyguladıkları iki yüzlü politika bence herşeyi belli ediyo hani özür bekliyodunuz hala neyin açık kapısını bırakıyodunuz çünkü biliyolar başarısızlıkta batalla başlarına kakılcak 4 senedir sesi çıkmayan adama naptınızda bu hale geldi battı dimi siz küfür yerken tüm stadın hep bir ağızdan batalla demesi yazık oldu artık bari tükürdüğünüzü yalamayın Bursasporun değerlerini hiç etmeyin
  • olumune batalla  
  25 Kasım 2013 | 20:33
  22
  Az once ozlucedeydm kimse yoktu. Bumesele Bursasporun gelecei meselesi. Bu mesele stad meselesi. Batala meselesi. Bugun ya yonetim gidecek, yada Bursasporun gelecegi.

  memleketini seven sahip cikar yoksa bir efsane ve dik durus biter.
  • İnadınaTeksas  
  25 Kasım 2013 | 20:24
  batallayla Bursasporu karşılaştırmaya calısanların beynınde sorun vardır bu olay Bursaspor buyuktur batalla buyuktur meselesı degıl ama bunu dolaylı yoldan soylemeye calısıolar batalla gıtsın dıyemıyolar cunku sızler uc lıraya Bursayıda satarsınız nankorsunuz bu saatten sonra bölünmeyse bölünme omuz omuza falan bağırmalar yalan tribün de de yonetımde de parayı alan saf degıstırıyo azcık kendınız olun ben buyum dıyın delıkanlı gıbı...
  • Guris1975  
  25 Kasım 2013 | 20:23
  Herkes etegindekı tası döksün herkes açık olsun ne nedir kim haklıdır çıksın ortaya yuvarlanmalara bu iş olmaz
  • burgzz1616  
  25 Kasım 2013 | 20:20
  15
  Basimiza ne geldiyse bu yonetim yuzunden geldi kac senedir bole puan durumu boyle ortaya konan futbol boyle problemler gormedik
  • MEMO  
  25 Kasım 2013 | 20:18
  10
  sen dürüstsün batalla seningibisi gelmez bida bizi bırakma gerçek Bursa taraftarıyla omuz omuza bu başkanla mücadele edelim
  • Danger  
  25 Kasım 2013 | 20:04
  Seni bu kadar çok seven insalara yaptığın bu tavır hiç hoş değil batalla

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR