KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81943 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • ömer  
  26 Kasım 2013 | 15:13
  dun aksam özlucede toplanan kalabalıgın %80 ıni coluk cocuk olusturuyordu..trıbun lıderlerı adam gıbı acıklama yapıp ınsanları organıze etmıyor. özluceye gıdıp bı basın acıklaması yapılması şart.trıbun lıderlerı görevını yapmadıgı surece coluk cocugun gdıp özlucede demır parmaklıkları sallaması aşikar
  • Teksas_  
  26 Kasım 2013 | 14:46
  Körüstan defol git artık.
  • hk16  
  26 Kasım 2013 | 13:35
  Organizasyona devam özlüce inlemeli başkanda inmeli artık yeter.
  • memo  
  26 Kasım 2013 | 12:36
  12
  arkadaşlar bunlar hep anlaşmalı akşam olay tv Bursa spor tv hep bir ağızdan konuşup başkan yalakalığı yapıyolar bu kumpasın içinde hepsi var oyuna gelmeyelim arkadaşlar
  • taraftar  
  26 Kasım 2013 | 11:35
  daum hem kulüpten dünya para alıyor, hem fbnin başında de iken elinden aldığımız şampiyonluğun acısını çıkartıyor! arkalı önlü!... takımın düştüğü hale baksanıza, kendi evimizde 1 puana mutlu oluyorlar... daum efendi basın açıklaması yapıyor, gol yemediğimiz için mutluyuz!! takımın ne halde olduğunun resmidir!! Ertuğrul Hoca geçen sene bu dönemde takım bu puanlarda kaldı diye istifa etmedi mi? ee daum niye hala takımın başında? üstelik hücuma çıkmakta zorlanan takımın en iyi hücumcusunu takımdan kopardı, altın yumurtlayan tavuğu kim keser arkadaşlar? barca için messi ne ise bizim için Batalla' da odur! böyle bir oyuncun varsa oyun planını bu oyuncuya göre kurarsın! daum bu takıma ne verdi biriniz çıksın da söylesin!!! veya bu yönetim ne verdi!? puan durumu, takımın oynadığı oyun ve takımdaki oyuncu kalitesine bir bakın, ondan sonra bir düşünün...
  • kale arkası  
  26 Kasım 2013 | 10:20
  dün akşam saat yedide Batalla için özlüce tesislerine gelen arkadaşlara teşekkür ederim.Çok güzel oldu...
  Artık yıldız oyuncularımızı kimselere yedirmeyelim açalım gözümüzü, Şampiyon olduğumuzdan beri yeter bu kadro erozyonu...nereye kadar nereye kadar
  • poyraz  
  26 Kasım 2013 | 09:37
  batalla Bursaspordan büyük değil evet doğru ama 10 senedir maça gelmeyen Bursasporu küme düşüren yönetimde olan 2.ligde başkanlık yapıp Bursaspor gibi bi takımı 2. ligden çıkaramayan KÖRÜSTAN dan büyük 12 maçta 15 puan toplayabilen sadece 4 galibiyet alan bunların biri hakem hatası kayseri biride karabük 70 dk 10 kişi oynadı 4 galibiyet alan daumdan büyük hemde çok büyük isyanıda Bursasporu bu hale getirenlere gerçek Bursasporlu batalla dır
  • Ok.  
  26 Kasım 2013 | 08:47
  Körüstan Daum siktiringidin adam kulüp sıkıntıya girecekse FIFA'ya gitmem diyor siz hala neyin peşindesiniz. Batalla kadar Bursasporlu olsaydınız zaten bu sorunlar olmazdı..
  • leventhocaaa  
  26 Kasım 2013 | 08:41
  başkan istifa et git evine kapını kapat bi daha çıkma...
  otur evinde sen fm 2014 oyna, düş yakamızdan,geldiğinden beri hep zülüm hep hüzün...
  • ölümüne bursaspo  
  26 Kasım 2013 | 08:32
  -1
  forumlar bizans takım taraftarıyla dolmuş arkadaşlar. bu karaktersizlere karşı elimizde batalla gibi bir karakter var. yedirecekmiyiz bizansa ?
  • uniteam  
  26 Kasım 2013 | 08:26
  -8
  bu saatten sonra pablo bize yararlı olamaz..iyi paraya satılması herkes için hayırlı olacaktır..ergenlerin hepsinini alsın gitsin pablo
  • özgür  
  26 Kasım 2013 | 04:45
  körüstan batalla bize ihanet etti demeseydi belkide batalla antremana çıkacaktı. batalla hata yaptı eyvallah. erkan başkan son konuşmayı yapmayacaktı başkanın hata yapma lüksü yok. batalla daumla çalışmam diyordu. şimdi de başkanlada çalışmam diyo.
  • M_timsah  
  26 Kasım 2013 | 03:22
  Batalla'nın yanına iyi birkaç kişi alınması gerekirken, elimizdeki en iyi (Ligdeki kare asına giren tek oyuncumuz) futbolcumuzu nasıl oluyor da küstürebiliyorsunuz? şaşıyorum doğrusu. Sıkıntı bu düzeye gelene kadar bu durumu göremiyorsanız; siz bu işten anlamıyorsunuz demektir. Bu tip oyuncuları maçlarda FİFA dahi koruyabilmek için hakemlere talimatlar verirken, kendi kulübü kendi oyuncusunu nasıl olurda koruyamaz. Hele bir teknik direktör elindeki en güçlü kozdan nasıl vazgeçebilir. Tamamen ego tatmini, bilgisizlik, beceriksizlik ve taraftara saygısızlıktan başka bir şey değildir. Bu takımı bu yılda küme düşürün de başarılarınıza bir yenisini eklemiş olasınız. Eğer Batalla' yı önümüzdeki ilk maça çıkaramazsanız; kendinize bir iyilik yapın ve hem yönetim hem de teknik heyet olarak Bursaspor' umuzu rahat bırakıp çekin gidin. Ayıptır, yazıktır, günahtır bu taraftara. Asgari ücretle geçinen insanların peşinden koşarak kendilerine reva görülen hayat tarzına tribünleri doldurarak isyanını haykırdığı ve galip geldiğinde kendisini iyi hissetmesini sağlayan en önemli eğlencesindeki en önemli kozunun kaybedildiğini nasıl açıklayacaksınız?
  • 5Fernando !  
  26 Kasım 2013 | 02:37
  -2
  Ne güzel demiş zamanında şair : Yıkıldı yolunu bekleyen şehir şimdi gelsende bir,gelmesende bir...
  • 10'suzluk zor !  
  26 Kasım 2013 | 02:27
  Hadi hayırlı olsun Vefa'lı Bursaspor camiası takımın huzurunu bozan,her şartta istanbul kulüplerine gitmek istediğini söyleyen ayrıca geldiği günden beri adam gibi katkı vermeyen Pablo Martin Batalla el birliğiyle gönderiliyor olması gereken buydu zannedersem,aman haa ŞAMİL'e tarihimizin en iyi yabancısı Bangura'ya iyi bakın onlara daha çok SAHİP çıkın zira onlar çok kaliteli bu takımın olmazsa olmazları son olarak hazırda bekleyen KINALARDA meydana çıksın yakabilirsiniz artık...
  • Babanız Batalla  
  26 Kasım 2013 | 02:15
  İnsan üzülüyor be birader şu olanlara, Allah çarpsın halâ inanamıyorum he sanki Batalla olmasa ölürmüyüz hayır ama sanki bir parçam canımdan birşey eksildi vallahi bir garip oldum,bu acıları yaşatanlarda emeği geçenleri Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın...
  • 16161616  
  26 Kasım 2013 | 00:32
  tabiki pablo hata yapmıştır.fakat karşısındaki muhatapları görünce adam haklı diyesi geliyor insanın.nitekim ismini dahi bilmediğimiz bu yönetici sıfatı almış insanlar,kokainman olduğu kanıtlanmış hoca,bunamış ve topçusuyla soyunma odasında sigara için adı genel idari menajer,hatta bir kombineye ve çorbaya. sevdasının menfaatini hiçe sayan çorbacılar. senin karakterin hakkında konuşmalarını bırak ağzını açmaya hakları yok ama ağız işte bu içini doldurup susturamıyorsun.tabiki dünyanın hiçbir yerinde futbolcu yönetim ve hoca gönderme yetkisine sahip değil sende gönderemezsin. ama bellide olmaz batalla. senin arkandaki ordu sağlam er yada geç, vizyonsuz kan emici yönetim , kokocu ve cigaracı elamanlarının bu camiaya yaşattıklarının hesabını vereceği günleri göreceğimizi düşünüyorum 40 yıllık Bursasporlu olarak çünkü burası ilklerin şehri Bursa.
  • M.ali  
  26 Kasım 2013 | 00:21
  Çorbacı olmuş inandıklarımız. Yok mu şu taraftarı örgütleyecek bir ağız yapacak bir yiğit. Batalla istese kulüpte kalır içeriyi karıştırır huzuru bozar daumu da gönderirdi. Yapmadı çünkü karakterli ve duygusal. Batalla taraftarı temsil ediyor ,anlayın artık. Sahipsiz bıraktınız batalla yı
  • TeXaSLee16  
  25 Kasım 2013 | 23:44
  -23
  Batallanın geldiği sene şampiyon olmamıştık borç içindeydik o zamanlar hangi futbolcunun parası tam gününde yatıyodu hesabına o zaman niye sesin çıkmadı batalla senin yüzünden çocuğuma pablo diye sesleniyorum yaptıkların için allah razı olsun ama benim elli yıllık çınarım sana muhtaç değil...
  • BALTA  
  25 Kasım 2013 | 23:42
  -4
  Daum gitsin başkan gitsin yeterki batalla kalsın ölemii!!!??? Yazıklar olsun sizin gibi ucuz Bursasporlululara!!!!Bu adam bizi bir kere nasıl oyun oynadı onumu bi aratırın..daum bu adamı dövdümü ana avrat küfürmü etti...başka takımlar oyunculara hayvan muamelesi yaparken..bu kadar iyi niyet karsılıgında satmak varmı!!!Terimin oyuncuları tokatladıgını bilmeyen varmı!!!!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR