KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81957 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 11:18
  "Bazı aldığım haberler, başka kulüplere transfer haberleri beni üzüyor Ben Bursaspor'da gözümü açtım, herşeyimi burda ayarladım jübilemi bile,başka kulüplerle anlaşmış olsam kulübümün haberi olurdu, kendi başıma hareket edemem" batalla
  • txs  
  25 Kasım 2013 | 11:17
  beyler ben bütün kanalları gezdim ama basın toplantısı göremedim haber doğrumu basın toplantısı var mı biri bilgi verirse sevinirim.?
  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 11:16
  kalıyor. çok şükür.
  • Özgür A.  
  25 Kasım 2013 | 11:15
  15
  ulan bi insanın bataja gibi birini harcaması için öküz olması lazım ya
  • ender  
  25 Kasım 2013 | 11:10
  -1
  ADAMSIN ADAM!!!GİTMİYOR ANLAŞILAN
  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 11:04
  ben herkes ibrahim yazıcıya saldırırken onu destekledim çünkü daha iyisi yoktu
  ben herkes ertuğrul hocaya saldırırken onu destekledim çünkü daha iyisi yoktu
  ve şimdi de batalla yı bitirmek istiyor bir kısım söz de taraftar.
  Bursasporun
  en büyük düşmanı bu akılsızlardır. bu takım sizden çok çekti.
  yeter artık.
  • kuştepe  
  25 Kasım 2013 | 11:03
  16
  yönetim sizin belanızı versin neden Bursaspor tv de yayınlamıyonuz lan açıklamayı
  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 10:59
  batalla bir masal kahramanıdır ve nasıl bizansın yeldeğirmenlerine tek başına saldırmışsa Bursasporu içten çeökertenlere karşı da saldıracaktır. sen konuş biz dinleyelim batalla.
  • meroglu  
  25 Kasım 2013 | 10:53
  Battalla'nın gerçekleri anlatmasını çok istiyorum, öğrenelim ne neymiş birde TV den yayınlanacak mı
  • uludagli_30  
  25 Kasım 2013 | 10:52
  yönetim sen git şamil murat gibi adamları getir.batalla bunlarla top oynasın.sonra battalla niye gitti..adam en iyisini yaptı.takımda ileriye dönük birşey görmedi...yönetim istifa
  • Özgür A.  
  25 Kasım 2013 | 10:51
  -3
  inşallah geri döner, sen özür dile biz affedelim bataja
  • İSMAİL  
  25 Kasım 2013 | 10:39
  eğer gideceksende Türkiye dışında bir takıma git gözümüz götürmez seni bizans formasıyla görmeyi :(
  • Tolga Yavuz  
  25 Kasım 2013 | 10:26
  Hey gidi süper Bücür sana hiç yakışmadı maça çıkmamak. Sanki sırtımızdan hançerlendik. Bu şekilde davranmayıp futbolunu oynayıp ben şu konulardan rahatsızım deseydin bu taraftar o yönetimi ve Daum'u yerin dibine sokardı. Sen haklıyken bu hareketin ile haksız konuma düşürdün kendini. Gideceksen de inşallah yabancı bir kulübe gidersin yoksa Bursada seni başka takım formasıyla görmek bize ağır gelir ağzımızdan istemediğimiz laflar çıkabilir. Senin bu duruma düşmeni hiç bir Bursaspor taraftarı istemez.
  • pablo10  
  25 Kasım 2013 | 10:21
  Yonetimin seni satmak icin yaptigi oyuna kandin be battalla
  • eski teksas  
  25 Kasım 2013 | 10:21
  Kimse pablodan ozur dilerim ben Bursada devam edecegim diye aciklama yapmasini beklemesin bu saatten sonra olmaz o is. . .
  • eymen  
  25 Kasım 2013 | 10:02
  Insallah diplomatik bir dil kullanmadan gercekleri butun acikligiyla anlatirsin sevgili pablo
  • KRal timsah  
  25 Kasım 2013 | 09:55
  -20
  Bu saatten sonra yollarımız ayrıldı süper bücür, yolun açık olsun.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR