KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81969 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • kuştepe  
  25 Kasım 2013 | 11:44
  16
  şimdi ne senaryo çizeceksin kukla yönetim meraktayız.helal lan pablo özür falan dileme bu kuklalardan.devre arasına kadar bekleyelim bakalım.
  • balıkesirli  
  25 Kasım 2013 | 11:43
  18
  bir kale daha düşüyor. ertuğrul hocaya sahip çıkmadınız bari batalla'ya sahip çıkın.
  • kale arkası  
  25 Kasım 2013 | 11:41
  18
  Ulan Daum elinden şampiyonluğu aldık, herif geldi bizi bitirip intikamını almak için.Batajayı da sepetledin mi haydi kümeye saftil Başkan uyan uyan...
  • herseyimsin16  
  25 Kasım 2013 | 11:41
  Yazıklar olsun bumudur yani? Hani problem yoktu sayın başkan batalla kadar kadar sevemediniz Bursamızı! Sevebilseydiniz eğer zaten Bursamızı bu hallere sokmazdınız. . Ayrıca halen daha bu yonetimin arkasında duran sayın taraftarimiz lütfen artık gözünüzü açın herşeyin suçlusu yönetim olamazmış olurmuş işte kimse kendini kandirmasin bu yönetimle bu strateji ile takımımızı daha da aşağı çekecektir. . Tanrı Bursaspormuzu korusun amin. !
  • murat  
  25 Kasım 2013 | 11:40
  cok yazık oldu yıne bıze eskı günler gorundu sanırım ılk 10 hesabı
  • E. Durak  
  25 Kasım 2013 | 11:40
  10
  Hocanın takıma ve bana katkısı yok, hocanın oyun sisteminde bana yer yok diyor. Ben bunları anladım.
  • berryroad  
  25 Kasım 2013 | 11:40
  10
  bu yönetimle bu sene kurtarsak öteki sene düşeceğiz herkes bunu aklına soksun. planlı bir şekilde takımın en iyi ve problemsiz oyuncusunu bezdirerek takımdan uzaklaştırdılar. takımı bir Bursaspor düşmanının eline versen bu yönetimin veridğinden daha fazla zarar veremez takıma. k.paşa karşısında kendi sahasında alınan bir puana sevinilecek ortam oluşmuşsa zaten taraftar da zehri almış demektir. arkadaşlar hepinize hayırlı uğurlu olsun elde kağıt kalemle hesap yapacağınız günler. bize böylesi yakışır zaten. biz bu kafayla böyle bir takımı böyle bir yönetimi böyle her bir puana sevinen bir hocayı hakediyoruz daha fazlasını değil. batalla gibi bir yıldızın bu kadar küçük düşünen bir hocayla, yönetimle ve taraftarla çalışması saçma olur zaten. emeği geçen herkese teşekkürler rahatlıkla kına yakabilirler artık.
  • Mustafa D.  
  25 Kasım 2013 | 11:40
  23
  batallayıda yediler siz daha yönetim istifa denirken en büyük Bursa diye bağırın bu şerefsizlerle mi biz en büyük oluyoruz biraz aklınızı kullanın ne çabuk unuttunuz ikinci lig günlerini koskoca şampiyon gözümüzün önünde eriyo ey Bursa uyan artık !
  • slow and steady  
  25 Kasım 2013 | 11:36
  bir gün ayrılacaktı ama bu şekilde olacak deselerde hiç inanmazdım.. şaka gibi
  • erkan  
  25 Kasım 2013 | 11:36
  http://tarikcapci.web.tv/ adresinden takip edebilirsiniz. orada anlı veriliyor.
  bu arada sıçtığımın spor medyası hiç biri yayınlamıyor. 3 böceklerin oyuncuları osursa onu yayınlıyorlar.. yazık, hem de çok yazık...not batalla nın bütün dedikleri doğru...
  • 9 köyden kovulan  
  25 Kasım 2013 | 11:36
  -25
  Şu an itibariyle " Batalla yokum dedi". Büyük bir ihtimal Daum'un oyun sistemine yönelik sıkıntısı var...Profesyonel bir topçu her sisteme uyar. Bunlar biraz bahane gibi... Para senide bozdu Batalla...
  • Bursalı  
  25 Kasım 2013 | 11:34
  -16
  Bu nasıl açıklama böyle artık daumla ve başkanla birarada olamam. yakışmadı batallaya kimse bu kulupten daha büyük değil sende gidersin başkanda daumda. sanki burda babasının hayrına oynuyor bu nasıl laubalilik böyle
  • Ultras  
  25 Kasım 2013 | 11:33
  22
  Ayaklan Bursa kötü günler bizi bekliyor.Artık şu yönetimle Daum'u göndermenin vakti gelmedi mi adam daha ne desin çoğumuzdan daha çok Bursaspor'lu gerekirse evimde futbol oynarım diyor bu adamı kaybedersek başımızı taşlara çok vururuz nolur lann uyanın artık Allah aşkına
  • Tolga Yavuz  
  25 Kasım 2013 | 11:33
  14
  Evet Batalla harbi şekilde konuştu ve Yılanın başı yine yönetim ile Daum çıktı. Beceriksiz herifler verdikleri sözleri tutmamışlar adamı oynamaktan soğutmuşlar. O yüzden Batalla son haftalarda %50 kapasite ile oynuyormuş demekki. Yazıklar olsun Size Bursaspora gelmiş geçmiş en büyük futbolcuyu bu şekilde harcadınız. Bu yönetim gidene kadar stada gidilmez
  • Deliahmet  
  25 Kasım 2013 | 11:33
  11
  Daum ile birlikte olamam, artık sayın başkanımızla birlikte de olamam.
  • Özgür A.  
  25 Kasım 2013 | 11:32
  12
  gitti dağ gibi bücür'ümüz..
  • kun aguero  
  25 Kasım 2013 | 11:32
  13
  yönetim ve daumla birlikte olamıyorsa yönetim istifa edene kadar özlücenin önünde eylem yapalım ne kadar dayanabiliyorlar görelim
  • İSMAİL  
  25 Kasım 2013 | 11:31
  14
  gitti adam kına yak yönetim allah beter etsin sizi
  • ssss  
  25 Kasım 2013 | 11:21
  hangi kanalda yaaaaa
  • liberta  
  25 Kasım 2013 | 11:18
  17
  Yönetim ya daum'u yollar yada taraftar hem yönetimi hemde Daum'u yollar.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR