KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81967 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • mehmet  
  25 Kasım 2013 | 12:02
  22
  Teksaslı çok güzel yazmışsın alnından öpüyorum seni. Susucak mıyız hala neyi bekliyoruz ?
  • bursabursa  
  25 Kasım 2013 | 12:02
  18
  sonuç olarak daha gitmiş değil bizim bişeyler yapmamız lazım yönetim ve teknik direktör çok ama kaç tane batalla var beyler?
  • erenn16  
  25 Kasım 2013 | 12:01
  12
  şampiyonluktan sonra bu takımı bu hale getiren herkesin a... körüstan geldiğinden beri daha çok dibe batıyoruz şimdi de takımın en iyi oyuncusu takımdan ayrılıyor ne diyelim Allah sonumuzu hayr etsin. Şunu da unutmamak gerek as olan Bursaspordur. Bu takım bu hallere düştüyse eğer ayağa kalkmasını da biz başarırız. Unutmayın biz tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık
  • Ulucanlar  
  25 Kasım 2013 | 12:00
  15
  Başkana hep bir şans verilmesi taraftarıydım ama bugun Batalla'nın soyledikleri ve samimiyeti ne kadar yanlış dusundugumu ortaya cıkardı. Bu yönetim bir an once degismeli, en azından diger degerlerimizi de boyle kaybetmemek adına.
  • Tayfun  
  25 Kasım 2013 | 11:59
  10
  Sayın yönetim,öyle yada böyle sizi ne taraftar,nede futbolcu,hiç kimse istemiyor işte.çırpınmanın anlamı yok.yol yakınken gidiverin hadi.Bursaspora yapacağınız en iyi iyilik bu olsun
  • brs  
  25 Kasım 2013 | 11:59
  24
  eğer Bursaspor bu yönetimden ve hocadan kurtulmazsa bugün batalla gider yarın belluchı gider üstünede kimse gelmez Bursa kümeye kadar gider
  • paipai  
  25 Kasım 2013 | 11:59
  22
  Memlekette çok kalmadı be böyle ''patronu ona hakaret ettiğinde herşeyi göze alıp iş bırakacak'' babayiğit....

  Bursada yaşayan anlar,bu resmen TOFAŞ,RENAULT ta en üst düzey mevki de çalışıp en yuksek maaşı alıp,bir hakarete bile YARABBİ ŞÜKÜR DEMEYİP,, anında iş bırakabilme KARAKTERLİĞİDİR
  • cemil  
  25 Kasım 2013 | 11:57
  21
  yazıklar olsun piyon yönetim, önce işi bilen ve cesur adam süha sidalı yediniz sonundada batallayı yediniz, allah b...nızı versin, bizde malesef yedirdik, bizde de iş yokmuş vesselam.
  • özkan  
  25 Kasım 2013 | 11:57
  16
  onurunuz varsa istifa edin bu takıma daha ne kötülükler yapıcaksınız yetmedi mi yaptıklarınız şampiyon takımı ne hale düşürdünüz
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 11:57
  20
  Yönetim daum Allah aşkına gidin bırakın gidin yetti artık ! 10 senelik çabayı 6 ayda mafettiniz yeter ! Organize olmalıyız özlüceye akmalıyız bu sülüklerden kurtulmalıyız yetti !
  • tekssssssassssss  
  25 Kasım 2013 | 11:56
  22
  Adama komple kurulmuş ve başarıyla da yapılmış. Zaten Batallanın ne kadar büyük adam olduğunu söylenecek bir kötü söze bile kırılganlığından görebiliriz. Kimse Bursaspor' dan büyük değil diyoruz ya o zaman Daum mu büyük? Yönetim mi? Göremiyor musunuz arkadaşlar? Gençler sözleşme imzalamadı en iyi adamımız üstüne basa basa söylüyorum beynimizde küstürüldü. Hala batallayı suçluyanınız varsa ben sizinle omuz omuza bir daha maç izlemem.
  • macır  
  25 Kasım 2013 | 11:56
  17
  Valla helal olsun erkan körüstana bu kadar rezilliğe rağmen adama doğru dürüst tepki yok.Eski Bursaspor taraftarı olsa sezon başından beri olan olaylara bu yönetimi çoktan göndermişti.
  • taraftar  
  25 Kasım 2013 | 11:56
  15
  yönetimi protesto edip Batalla diye bağırınca bizi ıslıklayan satılmışlar, beleşçiler, stada gelmeyin bir daha, biz bunların biletini kesicez! Başkan taraftarı da böldü, eğer birdahaki maçta Batalla diye bağırıldığında ıslıklayanı görürsem ölümüne dalıcaz !!!!! herkes ayağını denk alsın!!!!
  • Erdem16  
  25 Kasım 2013 | 11:56
  16
  BATALLA'yı ıslıklayanlar siz ne kadar Bursaspor'lusunuz lan ! Sigara içen tuncayı elleriniz kopana kadar alkışladınız. Yönetim iyi tezgah hazırladı Batalla'nın kaymağını yicekler Milyon Euro'lara satıp. UTANIYORUM SİZDEN.
  • Halo  
  25 Kasım 2013 | 11:55
  12
  bu takım son sıralara demirler devre arasına kadar. yönetim değişmek zorunda kalır. yeni gelenler daumu şutlar. battallıyı da kafalar. sorun çözülmüş olur. bu takım batallasız ortasaha yı geçemiyor.devre arasına kadar sabret bücür.
  • cesurteXas  
  25 Kasım 2013 | 11:55
  22
  3.sehri mudafa gerekiyor
  • ATİLLA  
  25 Kasım 2013 | 11:55
  11
  YIONETİM ISTIFA ALLAHINIZI SEVERSENIZ BIRAKIN Bursa SPORU YAKIYONUZ KUFUR YEMEK HOSUNUZA GIDERSE DEVAM EDIN
  • Emın Esen  
  25 Kasım 2013 | 11:55
  -19
  bence Ordada Dedıgı gıbı Proplem Yok Ot aBoka Iyı Okuyun YAzıyı
  Problemı pablo cıkartıyo ANlamıyonuzmu YOnetımınde A.q Ne DIyeyım
  Daum LA Neden Tartısmıs Cevap YOk He Bıde Ne Beklyıodu Baskanlada Olamaz Mıs Bundan Sonra NE yapsaydı Baskan Ilk onbıremı Sunsaydı Senı Az Karakterın Olsa Pablo Zatı ILk Devreyı Beklerdın Ertugrul Gıbı zor Gordun Kac Pablo Eskı Sehıre SEneye Hayırlı Olsun .
  • emir cok  
  25 Kasım 2013 | 11:55
  Birseyler yapmalıyız....bu takımın asıl sahipleri biz isek birşeyler yapmalıyız..yeter artık burda bıle dusunemeyen gerızekalılar var..sız zamanında yazıcıya bıle sallıyordunuz..hazımsızlarr..arkadaslar bırakın burdan yazmayı toplanalım..bu işe artık dur demenin zamanı geldi..
  • burak1616  
  25 Kasım 2013 | 11:54
  23
  bu saatten sonra bu yönetim Bursasporun basındaysa bu maratondaki ve radikaldeki saksakçılar hala türbündeyse ve bizde bunlara karsı pısıp oturuyorsak yazıklar olsun bize .yakındır Bursaspor 2.lig 3. ligi görür bende bunu buraya yazıyorum

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR