KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81963 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • burak1616  
  25 Kasım 2013 | 12:28
  13
  gecen sezon rahmetli baskana istifa diye bahırıyordu maraton bunların teskilatı düsünün oyunları
  • istexas  
  25 Kasım 2013 | 12:27
  17
  adam soyledi işte yönetim benisatmak istedi ..daha ne olsun.. admin kaç mail attım bi yayınla
  • green  
  25 Kasım 2013 | 12:26
  13
  hiç kimse Bursaspordan büyük değil ama 1 bedava kombine ile körüstan gibi bir başkan bile Bursaspordan daha büyük olabiliyor. bu beleşçi tayfa var ya 1 lira verip bilet almaz ama bedava kombineye gerekirse canını verir, armayı bile satar. klüp a.gücüne dönünce de bir tanesini kalmaz ortalıkta. 30 senedir aralıksız devam ettiğim tribün bu yönetim gidene kadar bitmiştir benim için. artık 2.ligde bu şakşakçılar mutlu mesut yaşantılarına devam ederken biz kahır çekmeye geri döneriz yeniden.
  • Erhansens  
  25 Kasım 2013 | 12:25
  18
  3 puanı ancak rüyasında görür artık Daum efendi ....
  O...u ç...u Ayhan Barışçı
  Daha yüksek sesle yönetim istifa daum istifa.
  OOO LALALA LAY LAY LAY PABLO MARTİN BATALLA...
  • bursaturk  
  25 Kasım 2013 | 12:24
  -25
  Ben hocama kızdım okula gitmem,ben babama kızdım eve gitmem,ben patrona-ustabaşına kızdım işe gitmem,ben komutana kızdım askere gitmem.
  • tekssssssassssss  
  25 Kasım 2013 | 12:23
  15
  "YÖNETİM BENİ SATMAK İSTEDİ"
  Sezon başında Katar'dan teklif geldiğini hatırlatan Batalla, "Yönetim beni satmak istedi. Buradaki kazancımın iki misliydi. Ben kabul etmedim.

  Bu cümleden sonrasını okumaya gerek var mı? Tek Kelimeyle YÖNETİMMMMM İSSSTTİİFAAAAAAAAAAA
  • mususi  
  25 Kasım 2013 | 12:22
  22
  Baris Guclu Alman 4. liginden oyunucu izliyor. 2 haftaya kadar bu yonetim gitti gitti, yoksa Batalla'dan sonra bu takim kume duser. Batalla fisegi atesledi, gerisi taraftara kalmis. 2 hafta.....
  • Bero  
  25 Kasım 2013 | 12:21
  27
  Teksas susma!yap bir organizasyon giden BATALLA,tuncay değil!!!
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 12:21
  21
  Adam gidiyorum demedi. Oynamama kararı aldım dedi. O hala büyük Bursaspor taraftarın onu çok seven o büyük taraftarı bekliyor
  • Bero  
  25 Kasım 2013 | 12:20
  22
  Ulan adamı çıldırtma körüstan Bursayı dar ederler sana!batalla şimdiye kadar tek yanlışı olmadı,para elimin kiri dedi,burda jubile yapacaktı siz ne yaptınız adamın mutlu,huzurlu ortamını bozdunuz.BÖYLE MÜTEVAZİ BİR ADAMLA ANLAŞAMAYANLAR,GİTSİN KEDİ KÖPEKLERLE DİYALOG KURSUNLAR!!BATALLA GİDERSE 1 DK DURMAYIN ORDA!!!
  • texaslı  
  25 Kasım 2013 | 12:19
  15
  Bu battalla yı gondermemız gerekıyo aynı alex gıbı dıyen yonetım kırulı uyelerı vardı. Bunları ıckı masalarında balık rakı yaparken soyledıler. Kım mı. Yonetımde pıızmanlar bellı onlar ıste. Alın sımdı kına takın adıler. Bı lafımda corbacılara. Ne oldu amıgo yasınyalcı dıyodunuz. Macta bı tek teksas vede sag taraf bagırdı pablo ya. Radıkal vede maraton ıslıkladısımdı kım corbacı. Sıze sınyalı kım verıyo herkes bılıyo. Bu yonetım gıdınce de bakalım nasıl dık duracaksınız. Toplama kampı gıbı bu gruplar. Nerdekusenler orda. Hepsı beledıyede calısıyor. Sınyalcıler sızı. Istıfa dıye bagırmak yemıyo dımı. Uye de yaptı baskan sızı. Ohhhh daha ne ıstıyeceksınız kı. Merak etmeyın herkrs gıder bız kalırız dıye bagırdıgımız kongrelerı unutmadık. Sızde gıdeceksınız sızdeee. Inadına texasss
  • tahapasa  
  25 Kasım 2013 | 12:18
  22
  Yazıklar olsun bu şehir tarihinde ilk şampiyonluğu yaşatan teknikdirektörünü elinde tutamadı geldiği günden beri kişiliği ile örnek olan ve takımı için savaşan paployu düşürdüğü duruma bakın ey Bursa uyann gene eski günleremi dönelim düşmeme mücadelesi veren bir şehir bir takımmı olalım yazık koca Bursaya yazık bu duruma kimler sebeb oluyorsa çekin elinizi burasmızın yakasından
  • PMB10  
  25 Kasım 2013 | 12:16
  23
  BIZ HAYAL ETTIK SEN GERÇEKLEŞTIRDIN BATALLA FAKAT SENIN HAYAL ETTIGIN JUBILEYI BursasporDA YAPMANI KOSKOCA Bursa ŞEHRI GERÇEKLEŞTIREMEDI VE SEN BU YÜZDEN KALBIMIZDE OLACAKSIN PMB 10
  • mudanya-teksas  
  25 Kasım 2013 | 12:16
  15
  Daum küstürülmemeli diye yazan arkadaşa cevabımdır; küsüp gitmesine gerek yok, hemen gönderilmelidir kardeşim. Geldiğinden beri topladığı puanı teknik patron ben da olsam toplardı Bursaspor.
  • MK  
  25 Kasım 2013 | 12:15
  17
  Sen bizi şampiyon yapanlardansın.4 yıldır gıkını bile çıkartmadan gol attın asist yaptın.Şimdi seni gözümüzde itibarsızlaştırmaya çalışıyor.Kim bunlar ?5 ayda şampiyonluğa oynayan takımı küme düşmemeye oynatanlara mı inanacağız ?Bunlarla hareket eden taraftar (!) lara mı inanacağız ? Biz GERÇEK BursasporLULAR (başkana göre Bursasporlu olmayanlar ) sana inanıyoruz güveniyoruz.Sen bizim süper bücürümüzsün.Seni seviyoruz PMB10.
  • Erhansens  
  25 Kasım 2013 | 12:15
  19
  Bu Daum i..e çıktı s....m anasını,
  Batalla'yı satanın S.....m anasını...
  • PMB10  
  25 Kasım 2013 | 12:14
  23
  ELIN KOKUCUSU GELMIŞ ALMANYADAN BATALLAYA ŞEKIL YAPIYOR.NEYMIŞ VOTKA IÇMIŞ SANANE KARDEŞIM ADAM 5 SENEDEN BERI BURADA SESI ÇIKTI MI MEDYADA GÖRDÜN MÜ TAM TERSINE MUHTAÇ OLAN INSANLARA MANEVI OLARAK DESTEGE GITTI.ADAM HASTANE HASTANE DOLANDI KANSER HASTALARINA MORAL VERMEK IÇIN.
  • burak1616  
  25 Kasım 2013 | 12:13
  16
  teksaslı amigolar yönetimle organize zaten seninle ne organizasyon yapıcak
  • Emın Esen  
  25 Kasım 2013 | 12:12
  MAn we sait Madam Output Pablo ...
  • özgün  
  25 Kasım 2013 | 12:12
  16
  Bu körüstana kim neden destek veriyor ya ne çıkarınız var. Hiç bir gruba üye değilim senelerdir Bursasporumun peşindeyim. Körüstandan çıkarı olup stadı susturanlar allah belanızı versin

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR