KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81941 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • Stirkoff  
  25 Kasım 2013 | 12:47
  15
  Bursaspor taraftarının adam gibi duruş sergilemesi gereken bir zamandır. Yönetime kalırsa Batalla'yı hemen harcayacaklar. Adamın 5 senede yaptıkları ortada. En çok oynayanda katkı sağlayanda o. Ne futbolcuların ne haltlar yediğini biliyoruz canı sıkıldığı için top oynamayan pinto gibi... Elimizde bir Pablo kaldı yerini doldurması zor açıklamalarında anlaşılacağı üzere Bursaspor'da kalmak da istiyor. Ve şunu da ekliyim bugüne kadar alt yapılarımızdan yetişen oyuncular dahil hangi oyuncumuz Türkiyede Bursaspordan başka takımda oynamam dedi? Hiç kimse! Bir maça çıkmadı diye bütün suçlu onun olması çok saçma. 1. suçlu Daumdur. 2. suçlu da bu problemi çözemeyen yönetimdir.
  • PMB10  
  25 Kasım 2013 | 12:46
  18
  INADINA PABLO
  • serkan  
  25 Kasım 2013 | 12:46
  17
  Erkan Körüstanla Olmuyor İşte Bunu Hala Neden Görmüyorsunuz. Takım İçerisinde Huzur Diye Birşey Yok. Yöneticilik Anlayışı Desen O Zaten Yok. Maç Sonrası Röportajını Bile İlk Defa Bu Hafta Yaptı Sayın Erkan Bey Daha Ne Bekliyorsunuz Söylermisiniz ?
  • brser  
  25 Kasım 2013 | 12:44
  16
  Sayın Körüstan! Maçtan 10 dk sonra cıkıp konusmakla adamlık olmuyor. Bu adamla anlasamamak sanırım dunyanın en zor işi.Başardınız(!)
  "Bir süre belki oynamayacağım ama başkanın dediği gibi evimde futbol oynarım" diye konuştu. PABLO vermiş cevabını ama şimdi al sen başkanlığını git evinde ya da şirketinde ya da yurt dısındakı yerlerınde yap hem sen hem biz hem pablo rahatlasın...
  • enes  
  25 Kasım 2013 | 12:43
  12
  Altidore'yi de mevkiinde oynatilmadigi icin kaybetmistik ama pablo'nun kaybi az buz bir kayip degil
  • Batalla Aşkına  
  25 Kasım 2013 | 12:43
  13
  Yanlız Batalla yı değil serdar azizide satacaklar gençleride yok edecekler BursasporUMUZUN GELECEĞİ İÇİN Yönetim ve Daumun İstifa Etmesi için Hekes Özlüceye !!!!! Bu saatten sonra onlara Bursadan aldığı paraları yemek haram !!!!!!
  • MK  
  25 Kasım 2013 | 12:42
  20
  BAŞKAN BEN 38 YILDIR TRİBÜNLERDEYİM.KONGRE ÜYESİYİM.VE MAALESEF SANA OY VERDİM.BENDE BATALLA DİYE BAĞIRDIM.SEN KİMOLUYORSUN DA BANA BursasporLU DEĞİL DİYORSUN ?
  • batallahakli  
  25 Kasım 2013 | 12:42
  10
  Hic sorunsuz bir adam sorun cikariyorsa bunca yildan beri bir durun dusunun adam hakli mi haksizmi diye... durup durup kimse Bursadan buyuk dgil giderse gitsin diyen adamlar nankordur serefsizdir.. bu adam giderse ikinci lig takimindan farkimiz kalmayacak...
  • GREEN WHİTE  
  25 Kasım 2013 | 12:41
  10
  Eeeeeeeee yönetim şimdi ne yapacan bakalım parayı duyunca adam satmaya kalkarsan senide böyle satarlar azıcık şerefiniz var ise bırakıp gidin sizin yapacağınız iş değil yazıklar olsun size BÜYÜK Bursaspor taraftarı sizde şimdi yönetime kendilerini satanlara gerekli dersi vermeniz gerekmiyor mu adam açıklamıyor bile neler olduğunu kulube zarar vermemek için Vojvodina maçında neler olduğunu daum un kendisine ne dediğini ama bu adamı harcayanları bizimde harcamamız lazım hemde bugün özlüce tesislerinde bu arada körüstan o gün statta BATALLA diye bağıranlar sapına kadar Bursaspor'luydu sizin gibi çakma değil
  • istexas  
  25 Kasım 2013 | 12:41
  Arkadaşlar batalla nın konuşmasını tekrar tekrar dinleyin,batalla net olarak beni satmak istediler ama ben gitmedim dedi.Daha ne düşünüyosunuz....................adamı satmak için huzursuz ettiler siz hala uyuyun
  • taraftar  
  25 Kasım 2013 | 12:36
  15
  bundan sonra Batalla diye tezahürat yapıldığında ya da yönetim istifa dendiğinde ıslık çalanlar, ayağınız denk alın!!! dişe diş, kana kan!!! Bursaspor kimsenin çiftliği değil!!!!!
  • barış  
  25 Kasım 2013 | 12:34
  yazık ya gerçekten yazık ! yönetim+daum un yapamadıklarını hatta daha fazlasını yaptı Batalla. Böyle harcanmamalıydı. Bazı arkadaşlarda şahıslar gidicidir kurumlar kalıcıdır diyor evet haklısınız ama burada gidecek birileri varsa geldiği günden beri Bursa ya Bursaspora katkısı olmayan yönetim ! ve daum dur ! Tamam Batalla gitsin sizde 2 değil 3. sınıf brezilyalılarla devam edin. Aynen devam edinde o kurumda(Bursaspor) kalmasın yönetimdeki şahıslarda...
  • Radyonunadı  
  25 Kasım 2013 | 12:34
  19
  Hiç kimse Bursaspordan büyük değildir doğru ama batalla daumdan be yönetimden hatta toplamından büyüktür!
  • Ali G  
  25 Kasım 2013 | 12:34
  Şimdi olacakları söylüyeyim. Hiç bir şey olmayacak. Yine yönetim aynı şekilde devam eder teknik adamda. Çünkü taraftar onu yapalım bunu yapalım diyorda bunu geçmiştede gördük hiçbir icraat çıkmayacak. VE işin kötüsü ne biliyor musunuz ? pablo kadro dışı bırakıldı, bu yönetimde devam edicek büyük ihtimalle, yani satmayada g. yemeyeceğine göre pablo en az sezon sonuna kadar futbol oynamayacak malesef
  • erdem brs  
  25 Kasım 2013 | 12:31
  burda kimsede suçlu sudur yada budur demenin hiçbir önemi yok arkadaslar ne yönetim nede bir başkası burda suçlu olan sadece tribündki hani çok sevdiğimiz Bursasporumuzun ugruna koşuyoruz diyen biz taraftarlardır neden mi ; tribünde bölünmeler var kimin kime ne tepki gösterdiği belli degil bir cıkar ugruna bir bilet para yada kombine ugruna yönetim yanında olmaya çalısanlardır bu şekilde Bursasporluluk olmaz hani diyoruz ya en buyuk taraftar biziz değiliz aslında bu zihniyetle çıkarla ilerlediğimiz sürece olamayızda tek Bursaspor vardır madem ki tribünde herzaman heryerde en büyük Bursa bagırılıyosa bunu içten bağırıcan çıkar için yönetimin arkasında olarak değil bu takım çok kötüye gidiyo herkez artık bizimle dalga geçer oldu iş yerinde olsun okulda olsun sokakta olsun benim tek bir çağrım var tribünde 3-4 tane grup var bu grubun liderleri buluşarak özel bir toplantı yapsın çıkarları bir köşeye bırakarak ama tepkimizi gösterelim yeter artık eski günlere gitmek kimin hoşuna gidicek yüreğimiz hiçmi sızlamıcak hiçmi acımıcak hiç bilmiyosak bizi buralara getiren rahmetli başkanımız için bunu yapalım ki kemizkleri sızlamasın ve rahat uyusun gercek budur arkadaşlar...
  • ibo  
  25 Kasım 2013 | 12:31
  14
  arkadaşlar pablo mesajı vermiştir. bu baskan ve td ile olamam dedi. Bursasporda olamam demedi. o zaman pablo için gereken yapılıp acil organize olup özlücede yönetim ve td istifa ettirilmeli. bu değer kaybedilmemeli aksi durumda hiçbirimiz bu karakter ve yetenekte ömrümüz boyunca böyle futbolcu göremeyiz. ama böyle kabiliyesiz yönetici ve td den bolca mevcut
  • mudanya-teksas  
  25 Kasım 2013 | 12:30
  15
  Adam gerekirse evimde otururum diyor.

  Canım yanıyor diyor.

  Sorunum Daum ile idi ama yaptığı açıklamalardan sonra başkanla da çalışamam artık diyor.

  Bu adamı bile bu hale getiren vizyonsuz-çapsız-basiretsiz-yavşak yöneticilerin derhal Bursasporumuzdan ellerini çekmelerini istiyoruz.

  Otur evinde bekle Batalla, bu iş henüz bitmedi.
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 12:29
  10
  Bu yönetim gidene kadar trübün benim için bitmiştir demeyin abi onların işine gelir. Gel maçlara bi tepkide sen koy sesimiz daha gür çıksın bunlardan hemen kurtulalım. Ben olmazsam sen olmazsan meydan şakşakçılara kalır.
  • Emre  
  25 Kasım 2013 | 12:29
  10
  Yılmaz Vural acilen göreve gelmeli. Başka bi diyeceğim yoktur.
  • erkan  
  25 Kasım 2013 | 12:28
  16
  benim gibi Bursaspor yenildiği zaman bütün haftası b..k gibi geçen arkadaşlar..ne olur bi organizasyon düzenleyelim yedirmiyelim bu çocugu ..gitmekte istemiyo zaten..5 senedir bir tane problemini gördünüzmü allah aşkına..bu yönetim böyle gidersesıradan anadolu kulübü kimliğine geri dönücez..yol yakınken kaybetmeyelim battalayı herşey bizim elimizde..açıklamalarında topu bize atmış zaten hadi Bursaspor sevdalıları ....

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR