KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81937 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • İnegöl 16  
  25 Kasım 2013 | 13:20
  Daum kaybettiği şampiyonluğun intikamını alıyor.
  • şenol  
  25 Kasım 2013 | 13:19
  rebeydilli sen git gogocu daumu destekle Bursayı sıradan takım yaptı o almanı takımda istemiyoruz
  • h.sakin  
  25 Kasım 2013 | 13:18
  Pablo geldiğinden beri yedek de kaldı az paraya da oynadı hiç sesini çıkarmadı.En fazla süre alan,sakatlanmayan ve en çok katkı veren oyuncumuz.Attığı goller ve asistlerle Bursaspor tarihine geçti.Ayrıca kırmızı kart gördüğünü bile hatırlamıyorum.Adamda bir gram kötü niyet yok.Çıkıp paşalar gibi topunu oynuyor.4 yıldır bu tabloyu sergileyen batallaya ne oldu sizce?Başkan ve ona yalamalık için Daum baskı yapıyorlar ona.Çünkü onu satıp yiyecekler parayı.Bütün mesele bu.
  • atalay  
  25 Kasım 2013 | 13:16
  -11
  Daumun 3 milyon € tazminati var onu kim odeyecek 20 tl bilet pahali diyenlermi
  • İSMAİL  
  25 Kasım 2013 | 13:15
  azize boşuna karışmıyormuş zamanında dauma demek ki feneride böyle dağıtacaktı bu kokainci, ne olursa olsun batalla kalmalı arkadaşlar
  • ismailK  
  25 Kasım 2013 | 13:15
  Saat 19, yer ozluce
  • rebeydilli  
  25 Kasım 2013 | 13:15
  -20
  Ben yine Daum arkasındayim bir takımın başarısı teknik direktörü dir oyuncu değil,yanliş oynarsan firçalar...Batalla bunu bilmeli ancak Körüstan kendi yaptiği açiklamalarıda görüyoruz ki Batallaya dürüst davranmadi.Körüstan Daumu korumayı çalişiyor belli
  • hüseyin+  
  25 Kasım 2013 | 13:13
  Bakın renkdaşlarım abilerim kardeşlerim dün yazdım tekrar buraya yazıyorum batalla yanlış yaptı, güle güle, kimse Bursasporumuzdan büyük değil... diyenler lütfen bir kez daha düşünün bir tek yanlış yapan batalla mı? Batallaya güle güle diyenlere soruyorum geldiğinden beri hatalarından belini doğrultamayanlar hiç özeleştiri yapıyorlar mı?Transferi tamalanan oyuncuyu bile elinden kaçıranlar kaç doğru hamle yaptılar bu güne kadar?

  ... Buyrun dünkü yazım:
  Körüstan ve ekibi geldiğinden beri sorundan başka hiç bir şey yok tamamen sıfır!

  Sorarım size ey batallaya patlayan taraftar arkadaşlarım ihanet etti diyen arkadaşlarım "Bu zamana kadar batallanın tüm yaptıklarını hiçe sayıp gerçekten de batalla ihanet edebilecek biri" diyen kaç kişi çıkar aranızdan?

  Şampiyon olduğumuz sene tam 9 golü var 4 senedir formunu kaybetmiyor, sakatlanmıyor, kart cezalısı durumuna düşmüyor, kimseyle tartışmıyor, çirkeflik yapmıyor,hovardalığı yok, paragöz değil, Sürekli takımı sırtlayan dışarıdan daha fazla paraya transfer teklifleri gelirken kabul etmeyen, sözleşmesini 2017 ye kadar uzatıp jübilesini BursasporUMUZDA yapmak isteyen, TÜRK olmayı bile kabul eden bir adam...

  2009-2010 sezonu: 32 maç, 9 gol, 5 asist
  2010-2011 sezonu: 38 maç, 4 gol, 14 asist
  2011-2012 sezonu: 48 maç, 15 gol, 17 asist
  2012-2013 sezonu: 15 maç, 8 gol, 7 asist

  kariyeri boyunca hiç kırmızı kart görmemiş

  https://eksisozluk.com/pablo-martin-batalla--2154909
  http://www.uludagsozluk.com/k/pablo-martin-batalla/10/

  hakkında, düşmanlarımızın bile söyleyebileceği kötü bir tek sözü yokken oynadığı 4 sezondur ilk defa böyle bir problem çıkaran bir adam mı takımı satar yoksa yönetim mi bu adamı katar'a 12 milyon liraya satmaya çalışır?

  Bir de şu açıdan bakalım: "Siz" Bu kadar karakterli ve düzgün bir batalla olsaydınız bu yönetimle çalışır mıydınız?

  -Başkanınızın vizyon misyon sahibi olmadığı,
  -Hikmet karamanı göndermek için avrupadan elenmeyi dört gözle bekleyen bir intibağ bırakan durumun olduğu
  -Teknik direktör ve bir oyuncunun soyunma odasında sigara içtiği
  -Yapılamayan transferler, yapılıp da kahreden transferlerin olduğu
  -Hiç bir gerekçe yokken tercümanınızın kovulduğu
  -Gölcünüzün oynamayıp şamilin yasinin performansına yetişemediğinizi söyleyen bir teknik direktörünüzün olduğu
  ........................................................................... ortamda siz olsaydınız?

  Batallaya sevgimiz 1 günde oluşmadı 1 günde de bitmemeli 4 senedir BursasporUMUZA yaptığı katkıyı, kazandırdığı parayı bir düşünün bir hesaplayın ondan sonra kim kime ihanet ediyor konuşalım. Yiğidi öldür ama hakkını yeme olay resmen 2. alex vakası gibi heykeli dikilecek adamı ihanetle suçluyoruz.

  Bursaspor'un efsane kadrosu denilen şampiyonluğun mimarlarından hala BursasporUMUZ için mücadele edenler 1 elin parmaklarını geçmiyor
  Batallanın artısı var eksisi yok
  Kimse BursasporDAN üstün değildir diyenler için de adam bir canını vermediği kalmış Bursaspor'a...
  inşallah bir şekilde gönlü alınır da oynamaya devam eder. Aksi halde BursasporUMUN sonunu hiç de iyi görmüyorum buradaki kastım takımımızı sadece batallaya endekslemekten değil batalla gibi bir adamla bile anlaşamayan bir "grup"tan ibaret olacağız diğer bir deyişle takım bile olamayacağız...
  • TEK9  
  25 Kasım 2013 | 13:13
  ARTIK YETER ! özlüceyi yıkıyomuyuz beyler ! defol git yönetim ve daum !
  • mudanya-teksas  
  25 Kasım 2013 | 13:13
  Bursaspor TV neden bu basın toplantısını naklen yayınlamadı? Yayınlasaydınız ya kardeşim, suç sizde değilse neden çekindiniz, zehir zemberek açıklamalar yapmasından mı korktunuz Batalla'nın???

  Adam efendiliğini bozmadan üstü kapalı geçti konuların, korkmanıza gerek yokmuş bakın...

  Kaptanı ve en önemli futbolcusunun düzenlediği basın toplantısı haber değeri taşımıyor mu Bursaspor TV için acaba?

  Kaptanının basın toplantısını bile naklen yayınlamaya korkuyorsan TV olarak ne işe yararsın sen? Bundan sonra neden izlesin seni bu taraftar diye sormazlar mı adama?
  • bildiri organizasyon lutf  
  25 Kasım 2013 | 13:10
  Arkadaslar teksas diger trubunler acill heryerde ayni bildiri toplanma yeri buyuk basliklarla ayarlansin neresi basilirsa bunlar gudecekse oraya yuruyelim luttfennnn bildiri toplabma lutfennn
  • Panayırlı  
  25 Kasım 2013 | 13:10
  Bursaspor tarihinin en rezil sezonudur bu sezon. İlk kez kulüp siyasilere peşkeş çekilmiş, futbolcusu soyunma odasında yöneticisiyle sigara içmiş, sabah dörtte (neyin kafasıysa) antreman yapılmış, hocası alicengiz oyunlarıyla gönderilmiş, takımın yıldızına akla gelmedik ketempereler yapılmıştır. Körüstan kamuoyuna rağmen orada kalamaz. Derhal istifa etmeli, sokaktan herhangi bir adamı alıp başkan yapsanız daha iyi yönetir kulübü.
  • Teksas_  
  25 Kasım 2013 | 13:08
  12
  Bunca küfüre rağmen seni orada tutan kim veya kimler eyy kör,istan.
  • alp  
  25 Kasım 2013 | 13:07
  11
  ewet kimse Bursasporumzdan buyuk degildir. ertugrul gtti cokuse gectik, bucur gdicek dibi bulcaz, 2ligte Bursadan kmse buyuk degl diye bagrsiniz corbalar kaynasin ankaragucude melih gokcegn yalaligni yapiodu kulbu ne hale getirdi yazik. en buyuk yonetim Bursa amatore.
  • MMT BYZT  
  25 Kasım 2013 | 13:06
  18
  BATALLADAN DAHA SAĞLAM BursasporLU TANIMIYORUM
  • bursahastası  
  25 Kasım 2013 | 13:05
  19
  para için bilet ve kombine için pablo muzun satan taraftar gözüken sinekler parası kaçparaysa söuyyleyinde kutunuzu da satın karınızı kızınızı şerefsizler batalla için eger o stadı yakıp bunları yönetimden indiremesseniz adam deilsinizzz o kadar
  • WANDERER  
  25 Kasım 2013 | 13:05
  24
  Yemin ederim yaşım 29 Bursasporu bu kadar küçük düşüren yönetim görmedim göremem
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 13:04
  23
  Akşam 7'de özlüceye !!!
  • biz bursalıyız  
  25 Kasım 2013 | 13:04
  20
  BursasporUMUZU yavas yavas bitiyor bu yönetim batalla gibi adamı bile barındırmadılar aralarında bu yönetim burada oldukça kümeye doğru yol alır bu takım bence şimdi birlik zamanı Bursanın sahibinin yönetim değil taraftarın olduğunu herkese gösterme zamanımız geldi
  • macır  
  25 Kasım 2013 | 13:04
  27
  Buluşma Yeri:Özlüce
  Saat:7

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR