KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam istifasını açıkladı!

VİDEO

28 Ocak 2013 | 13:06

360 yorum

122326 okunma

Özlüce Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ertuğrul Sağlam,

Türk futbol tarihine geçtiklerini belirterek sözlerine başlayan Sağlam, "Hepinizin bildiği üzere 2 Ocak 2009'da başladığım Bursaspor Teknik Direktörlüğüm görevim süresince başarılara imza attık. Taraftarımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamızla birlikte Türk futbol tarihine geçtik. Sadece elde ettiğimiz şampiyonluk değil, daha sonraki süreçte yıllarca unutulmayacak başarılara uzandık. Beni bu başarılar kadar mutlu eden bir önemli konu daha vardı. Bursa şehriyle, Bursaspor camiasıyla kurduğumuz gönül bağı. Birbirimize karşı duyduğumuz saygıyla her geçen gün büyüyen bir bağdan söz ediyorum. Sokakta gezerken, alışveriş yaparken, temas kurduğumuz herkesle samimi bir iletişim kurmayı başardık. Koca bir şehir bize kucak açtı. Burada hep birlikte hiç unutulmayacak güzellikler yaşadık. Şampiyonluk kupası elimizde yükselirken de, şampiyonlar ligi müziğini duyduğumuzda da aynı gururu paylaştık" diye konuştu.

"Güven Sorunu Yaşamak İstemedim"
"Ben maç kaybetmekten daha çok, Bursa'nın ve Bursasporlularla kurduğum bu gönül bağının kaybolmasından korktum" diyen Ertuğrul Sağlam, "Bulunduğumuz ortamda güven sorunu yaşanmasını istemedim. Tabi ki görev süresi boyunca bizlerin de hatası olmuştur. Ama şundan eminim ki kimse Ertuğrul hoca ve ekibi bizi kötü temsil etti dememiştir. Her platformda şehre yakışır duruş sergilemeye çalıştık. Hata yapmadık, yapmayacağız demedik. Bizden iyi kimse bilemez de demedik. Bursaspor ismini sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da büyütmek istedik. İlkelerimizden taviz vermeden, Bursaspor menfaatlerini en önde tutmaya çalışarak mücadele ettik. Bu mücadele sırasında bazen kendimizi tam olarak ifade edemedik" şeklinde konuştu.

"Yaşadıklarımız Güven Kaybına Neden Oldu"
Ertuğrul Sağlam, "Başta Twente olmak üzere, en son İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetinde de sorumluluğu üzerimize aldık. Hayal kırıklığı yarattığımız taraftarlarımızdan da özür dilemek istiyorum. Şampiyonluk sonrası, eğer şehrimizin ileri gelenleri, şehrimiz bize şampiyonluk süresince destek olan herkes, camiamız bizim yanımızda olursa bu başarıları devam ettirebiliriz dedik. Bu gerçeklerle bu başarıları elde etmiştik. Son 2 sezon bu bütünlüğü sağlayamadık. Camiamızda gözle görülür heyecan eksikliği oluştu. Yaşadıklarımız da güven kaybına neden oldu. Bunlara dur diyemediğimiz bu noktada, şehir ve camiayla kurduğumuz gönül bağının daha fazla yaralanmaması adına bir karar vermek durumundayım" dedi.

"Futbol şansının bizden bu kadar uzak alacağını hiç tahmin edememiştik" diyen Ertuğrul Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü: "Şanssızca yediğimiz goller olmasa çok daha farklı yerlerde olabilirdik. Takımın yenilenmesi sırasında yaptığımız tüm hamlelerin Bursaspor menfaatleri doğrultusunda yaptığımızı söylemek istiyorum. Daha iyi olabilir miydi. Olabilirdi ama daha fazlası elimizden gelmedi. Kimseyi suçlamadığımı ifade etmek istiyorum. Bizden sonrası için de çok iyi bir takım bıraktığımızı, son 3 sezondur gelenek haline gelen Avrupa liginin gelenek haline geleceğini söyleyebilirim. Ziraat Türkiye Kupası'nda iddiaı devam eden, lig ikincisiyle arasında sadece 4 puan bir takım bırakıyoruz. Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor ilişkisi sıradan bir teknik direktör kulüp ilişkisi değildir. Verdiğim tüm sözleri yerine getiren ben, istifa kararını alırken de Bursaspor menfaatlerini ön planda tuttum. Daha çok Bursasporluyu Bursaspor'un yanında görmek istediğimi belirterek yönetim kuruluna, gecesini gündüzüne katan kulüp personeline, sayın valimiz Şabaettin Harput'a, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, camia ve şehrimizin ileri gelenlerine, kulüp ve bizlerin yanında olan tüm kişi ve kurumlara, yerel medyamızın değerli mensuplarına, büyük Bursaspor taraftarına ve futbolcu kardeşlerimize hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Üzdüğümüz kim varsa hepsinden de özür diliyorum" dedi.

"Bu Bir Veda Değil"
"Bu bir veda değil. İlerleyen dönemlerde hayatımızın en güzel günlerinin geçtiği bir camiaya yeniden gelebilmek adına bir ara vermektir. İleride yeniden gelebilmek için şimdi gidiyoruz şimdi gidiyoruz. Şimdi hakkınızı helal edin. Bu karar çok kolay alınmış bir karar değil. Bu belli bir süreçte yaşanan sorunların yansımasıdır. Bu kararı hemen almadık. Çok düşündük. Bursaspor'un geleceği açısından bu kararın katkı sağlayacağına inandığımız için karar aldık. Kim mutlu olduğu bir yerden ayrılmak ister?"

Futbolcular ve Personel İzledi
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın basın toplantısını futbolcularımız ve Kulüp Personekimiz'de takip etti. Sağlam, toplantı çıkışında taraftarla vedalaştı.

 Bursaspor.org.tr

  • gazneli rüstem  
  28 Ocak 2013 | 15:29
  hocanın istifası tam bir medya başarısıdır ! maalesef mevcut medya ve bu taraftar profiliyle burada güzel işlerin olması çok zor. kendi medyasından ve taraftarından utanan biri olarak hala onlarla birlikte olmanın bir anlamı yok. bu yüzden bir süre taraftarlığımı donduruyorum. Ne yapalım bizden daha iyi Bursasporluların olduğu yerde bize gitmek düşer.
  • SÜMEYYE DAY  
  28 Ocak 2013 | 15:27
  YAPMA BE ERTUĞRUL HOCA
  • TİMSAH  
  28 Ocak 2013 | 15:27
  orhan güney-teknik direktör - beytullah antrenör-süha gürsoy-izleme komitesi sorumlusu-engin aksöz -idari menajer-mustafa tunç akın teknik menajer,. bu kadro iş yapar demi arkadaşlar.hoca basın toplantısını yaptıktan sonra engin aksöz aynen şunları söylüyor taraftarın kongresi cumartesi stadta diyor kısaca Bursaspor sevenlari tahrik ediyor onun hakkında suç duyurusunda bulunalım.
  • Arif  
  28 Ocak 2013 | 15:26
  Hala daha şuanda bile bütün Bursa kahroluyor şu durumda bile hocayı eleştircez diye uğraşıyorsunuz ya helal olsun size utanın be utanın daha napsın bu adam size 3 senelik istatistiklere bakın gerçeklerle yüzleşin birde 5 sene öncesine bakın nerelerdeydik nereye geldik neler yasadık bunumu hakediyor böyle önemli bir teknik adam
  • iznik  
  28 Ocak 2013 | 15:26
  hocanın gitmesini isteyenler kesinlikle bizi çekemeyen ist.yalakalarıdır.cünkü Bursasporu küçültmek isteyenler hep iş başında HOCAM BİZİ BIRAKMA
  • erman  
  28 Ocak 2013 | 15:23
  her ne olursa olsun Bursaspor taraftarının Bursasporla alay etmeye alay edercesine tezahürat yapmaya protesto etmeye hakkı yok. alay ediyosa ben ona Bursasporlu diyemem. ibb maçında taraftarın alay etmesi ve özlücede otobüsün tekmelenip hocaya protesto edilmesi bardağı taşırmıştır. bunları yapan Bursaspor taraftarı olamaz.
  • fiko  
  28 Ocak 2013 | 15:22
  Yazıcı artık fazla duramazsın. Bence hemen istifasını ver de adam gibi bir yönetim gelsin.
  • Tolga  
  28 Ocak 2013 | 15:22
  Ya 3 milyon şehir miye 30 40 kişiye meydan veriyoruz hoca yönetim yüzünden gitti arkadaslar hocanın hiçbir günahı yoktu basarı için elinden geleni yaptı kim yapar bize hocanın yaptıklarını cmts bu yönetime bunun cevabını vermeliyiz
  • nural coşkun  
  28 Ocak 2013 | 15:21
  -1
  hocam videoda sorun var sonundaki kısım eksik sanki
  • Kemal  
  28 Ocak 2013 | 15:17
  Ne aykut kocaman ne fatih terim efsane olan Bursaspor teknik direktörü ertugrul sağlamdı yazmış istanbul basını sizin yapamadığınızı takdir etmediğimizi koca ülke takdir etti siz hala utanmadan hocaya bahaneler arayın bu adamı nasıl gönderdiyseniz geri almaya çalışın haketmedi gözyaşları içinde veda etti hiçimi içiniz sızlamadı
  • TOLGA ANDOĞLU  
  28 Ocak 2013 | 15:15
  Bakıyorum teksas sitesinde hep hocanın gitmesini isteyenler var.. yönetim çorba mı ısmarladı yine sizede sadece bu sayfada hocanın gitmesini isteyenler çok.. ne ayak takımısınız siz.
  • trabzonlu  
  28 Ocak 2013 | 15:15
  ertuğrul hoca ve Bursa camiası adına çok üzüldüm.Bursasporlular için çok farklı bir yerde ertuğrul hoca..ama gitmesi gerekiyordu..her gidiş bir başlangıçtır..tekrar Bursaspora gelecektir hem de daha güçlü olarak..şenol hoca kaç kere geldi gitti..her gidşinde daha güçlü hale geldi..ertuğrul sağlam artık bir Bursaspor neferidir..bir istifa hiç bir şey kaybettirmez Bursaspora kazandığınız adam gibi adam ertuğrul sağlamsa..trabzondan selamlar saygılar..
  • kayapalı timsah  
  28 Ocak 2013 | 15:15
  yine Bursaya hüsran,yine esmer günler yakındır...ertuğrul hocanın yerini ancak şampiyon yapabilen hoca doldurur,gerisi yalan.. 2 maç sonra trübünlerden 'adam gibi adam 'sesleri'yükselir..Bursaspor zarar görecek bu durumdan.
  • Eski Teksas  
  28 Ocak 2013 | 15:11
  20
  Hoca kesinlikle kalmalıydı..
  Yönetim hemen gitmeliydi...
  Protesto etmeyi bilmeyen taraftar ziyanları.
  • yılmaz yılmazel  
  28 Ocak 2013 | 15:09
  bugünleri de gördük ziya doğan yada yücel ildiz gelebilirmiş irtifa kaybetmeye başladık bile
  • Tezcan  
  28 Ocak 2013 | 15:08
  -12
  güle güle hoca,yaşanan ilk'ler tarihte yerini aldı. ne var'ki son iki sezon alt yapıdan gelen oyuncuları bozuk para misali harcaman bu şehrin ve taraftarın güvenini derinden sarstın. yapmış olduğun tercihlerde ortada.
  • 16-06  
  28 Ocak 2013 | 15:08
  11
  Timsah arenanın açılışı Ertuğrul hocasız olmaz, olmamalı!
  • Ali  
  28 Ocak 2013 | 15:07
  18
  Ertugrul hocanın maaşına laf edenler ertugrul hocanın aldığı maaştan altyapıya ne kadar destek verdiğinden haberinianvarmı acaba zor durumda olan çocuklara ne kadar yardım ettiğinden nasıl hayırlı bir insan olduğunu biliyormusunuz cok merak ediyorum sizin gibi taraftar olmaz olsun o adamın ne kadar inançlı ne kadar hayırlı bir adam olduğunu bilseydiniz hele yaptıklarını bir bilseniz kapısında yatardınız ama sizde kalp kalmamış can yakın hakaret edin durmayın
  • Alacahırka  
  28 Ocak 2013 | 15:06
  yuh size , daha düne dek '' ertuğrul sağlam istifa etsin, yöentim bıraksın '' diyenler, niye hemen salya sümğk ağlamaya başladınız ??? Insan tükürdüğünü yalar mı ?

  Evet, ben de ertuğrul sağlam'ın gitmesinin faydalı olacağına inananlardandım ,burda da o meyanda yazdım hep, hala aynı fikirdeyim.

  Koca Bursaspor teknik direktörsüz kalmaz.
  Dün ne diyorsanız bugün de aynısını söyleyin R vitesçiler !!!!!

  Yazıcı derseniz , kendi yediği naneler ortaya çıkmaması adına Hocanın istfasını istemiyor, biliyor ki hoca giderse kesinlikel sıra kendisine geelcek...

  Artık, yenilenmenin, kendine gelmenin zamanı beyler. Korkmayın, zırlamayın, ağlamayın. Hocanın istifası inşallah hayırlı olacaktır.

  • onur16  
  28 Ocak 2013 | 15:05
  bu hoca gıttı ya gorucz takımın dustugu hali son gs macınıda gıderz er yonetmı ıstafaya davet edecek destek gelmezse trubnde Bursaya son destegımız olur

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR