KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam istifasını açıkladı!

VİDEO

28 Ocak 2013 | 13:06

360 yorum

122320 okunma

Özlüce Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ertuğrul Sağlam,

Türk futbol tarihine geçtiklerini belirterek sözlerine başlayan Sağlam, "Hepinizin bildiği üzere 2 Ocak 2009'da başladığım Bursaspor Teknik Direktörlüğüm görevim süresince başarılara imza attık. Taraftarımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamızla birlikte Türk futbol tarihine geçtik. Sadece elde ettiğimiz şampiyonluk değil, daha sonraki süreçte yıllarca unutulmayacak başarılara uzandık. Beni bu başarılar kadar mutlu eden bir önemli konu daha vardı. Bursa şehriyle, Bursaspor camiasıyla kurduğumuz gönül bağı. Birbirimize karşı duyduğumuz saygıyla her geçen gün büyüyen bir bağdan söz ediyorum. Sokakta gezerken, alışveriş yaparken, temas kurduğumuz herkesle samimi bir iletişim kurmayı başardık. Koca bir şehir bize kucak açtı. Burada hep birlikte hiç unutulmayacak güzellikler yaşadık. Şampiyonluk kupası elimizde yükselirken de, şampiyonlar ligi müziğini duyduğumuzda da aynı gururu paylaştık" diye konuştu.

"Güven Sorunu Yaşamak İstemedim"
"Ben maç kaybetmekten daha çok, Bursa'nın ve Bursasporlularla kurduğum bu gönül bağının kaybolmasından korktum" diyen Ertuğrul Sağlam, "Bulunduğumuz ortamda güven sorunu yaşanmasını istemedim. Tabi ki görev süresi boyunca bizlerin de hatası olmuştur. Ama şundan eminim ki kimse Ertuğrul hoca ve ekibi bizi kötü temsil etti dememiştir. Her platformda şehre yakışır duruş sergilemeye çalıştık. Hata yapmadık, yapmayacağız demedik. Bizden iyi kimse bilemez de demedik. Bursaspor ismini sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da büyütmek istedik. İlkelerimizden taviz vermeden, Bursaspor menfaatlerini en önde tutmaya çalışarak mücadele ettik. Bu mücadele sırasında bazen kendimizi tam olarak ifade edemedik" şeklinde konuştu.

"Yaşadıklarımız Güven Kaybına Neden Oldu"
Ertuğrul Sağlam, "Başta Twente olmak üzere, en son İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetinde de sorumluluğu üzerimize aldık. Hayal kırıklığı yarattığımız taraftarlarımızdan da özür dilemek istiyorum. Şampiyonluk sonrası, eğer şehrimizin ileri gelenleri, şehrimiz bize şampiyonluk süresince destek olan herkes, camiamız bizim yanımızda olursa bu başarıları devam ettirebiliriz dedik. Bu gerçeklerle bu başarıları elde etmiştik. Son 2 sezon bu bütünlüğü sağlayamadık. Camiamızda gözle görülür heyecan eksikliği oluştu. Yaşadıklarımız da güven kaybına neden oldu. Bunlara dur diyemediğimiz bu noktada, şehir ve camiayla kurduğumuz gönül bağının daha fazla yaralanmaması adına bir karar vermek durumundayım" dedi.

"Futbol şansının bizden bu kadar uzak alacağını hiç tahmin edememiştik" diyen Ertuğrul Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü: "Şanssızca yediğimiz goller olmasa çok daha farklı yerlerde olabilirdik. Takımın yenilenmesi sırasında yaptığımız tüm hamlelerin Bursaspor menfaatleri doğrultusunda yaptığımızı söylemek istiyorum. Daha iyi olabilir miydi. Olabilirdi ama daha fazlası elimizden gelmedi. Kimseyi suçlamadığımı ifade etmek istiyorum. Bizden sonrası için de çok iyi bir takım bıraktığımızı, son 3 sezondur gelenek haline gelen Avrupa liginin gelenek haline geleceğini söyleyebilirim. Ziraat Türkiye Kupası'nda iddiaı devam eden, lig ikincisiyle arasında sadece 4 puan bir takım bırakıyoruz. Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor ilişkisi sıradan bir teknik direktör kulüp ilişkisi değildir. Verdiğim tüm sözleri yerine getiren ben, istifa kararını alırken de Bursaspor menfaatlerini ön planda tuttum. Daha çok Bursasporluyu Bursaspor'un yanında görmek istediğimi belirterek yönetim kuruluna, gecesini gündüzüne katan kulüp personeline, sayın valimiz Şabaettin Harput'a, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, camia ve şehrimizin ileri gelenlerine, kulüp ve bizlerin yanında olan tüm kişi ve kurumlara, yerel medyamızın değerli mensuplarına, büyük Bursaspor taraftarına ve futbolcu kardeşlerimize hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Üzdüğümüz kim varsa hepsinden de özür diliyorum" dedi.

"Bu Bir Veda Değil"
"Bu bir veda değil. İlerleyen dönemlerde hayatımızın en güzel günlerinin geçtiği bir camiaya yeniden gelebilmek adına bir ara vermektir. İleride yeniden gelebilmek için şimdi gidiyoruz şimdi gidiyoruz. Şimdi hakkınızı helal edin. Bu karar çok kolay alınmış bir karar değil. Bu belli bir süreçte yaşanan sorunların yansımasıdır. Bu kararı hemen almadık. Çok düşündük. Bursaspor'un geleceği açısından bu kararın katkı sağlayacağına inandığımız için karar aldık. Kim mutlu olduğu bir yerden ayrılmak ister?"

Futbolcular ve Personel İzledi
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın basın toplantısını futbolcularımız ve Kulüp Personekimiz'de takip etti. Sağlam, toplantı çıkışında taraftarla vedalaştı.

 Bursaspor.org.tr

  • emre  
  28 Ocak 2013 | 16:41
  tek üzüldüğüm tek acıdğım şu resimleri görünce tarafarlar ve ertuğrul hocadır yönetimi harcacamak için kendini harcadı.kusura bakmayın ama bizim futbolcularımız sahetekar hocasının gitmesini istemyen adam öylemi oynarya belediye macında hoca gitsin diye herşeyi yaptılar fener macındada öyle hepsi ruhsuz tuncayda yazıcıda defolsun gitsin.istemiyoruz.
  • eğitim şart  
  28 Ocak 2013 | 16:40
  şampiyon olduktan sonra sayın hocam sen kendi agzınla söyledin sehir öyle bi sehir ki bu basarılarla yetinmez hep cıtayı yukarılara çeker diye evet hocam bu şehir real madrid i yenmek avrupada başarılı olma vizyonunu ortaya koydu. Evet Ertuğrul Hoca hiç bir zman hiç bir yerde hiç bir platformda istifa etsin demedi demiycektir. Senin sessiz ve adam gibi duruşun hem yönetimin ekmeğine yağ sürdü. Birazcık transfer istediğini b elli etsen biraz taraftarın sesini dinlesen o vizyonsuz beceriksiz sürüsü taraftarla karşı karşıya gelecek ve emin ol bu kadar kötü transferlerle twente anderlecht macına cıkmak zorunda kalmayacaktın. Hocam sene basından beri Stoper yok sağ be sol bek yok sağ acık sol acık yok twenteye elenene kadar ön libero yok hala elindeki kuru ekmekle iskender yapmanı bekleyen bir camia var. Hocam sen bu sonuclardan hep kendini sorumlu tuttun ama taraftar hep senin arkanda durdu hiç bir zaman sana karsı en ufak bir kötü söz söylemedi söyleyemez. Ama takımdan ayrıldıktan sonra dışarıdan bir göz olarak sezon sonuna kadar kurdugun takımını bi izle bi gör nasıl pozisyon hataları nasıl kalitesizlik var bi gör ve bu taraftara hak ver. Ben 15 senedir futbolu takip eden bir futbolsever olarak ömrü hayatımda bu kadar kötü bu kadar kendini bilmez bu kadar aciz başka bir takım daha görmedim madem bu takımdan kendini sorumlu tuttun yolun açık olsun Yeni stadyumumuzda seni başımızda görmek en büyük dileğim. Ama sen gittiin ya yarın Bursa ya güneş doğmayacak sen gittin ya senin gitmene sebep olan o beceriksiz sürüsüde cumartesi yi görmeden bu şehirden s..e s...e gidecek. O tribünde kendine lider diyen 2 koyun versen güdemiycek lider bozuntusu da gidicek. Su bulanmadan durulmaz Bu şehre bu vizyonu kazandırdığın için tekrar teşekkürler yolun açık olsun
  • neco  
  28 Ocak 2013 | 16:39
  -1
  Bizlerin kronik rahatsızlığıdır önemli konularda duygusal hareket etmek. Ertuğrul dahi kendisinin Bursaspor a bu şartlar altında zarar verdiğinin farkında. Şunda şüphe yokki gitsin diyenlerde gitmesin diyenlerde Bursasporun iyiliğini istiyor ancak gitmesin diyenlerin göremediği bazı gerçekler var. O gerçeklerin en bariz örneği hala 2010 yılında yaşıyor olmaları ve olaylara duygusal yaklaşmaları. Öyle bir hal aldı ki ertuğrul Bursanın önüne geçti bunu yapan yine Bursasporlular. Oysa bu tip olgular olayı amacından saptırır. Ve duygusal yaklaşımda gözleri kör eder. Takım kötü sadece takım değil Bursaspor her alanda kötü. Diğer takımların kötü olması gözümüzü boyuyor ve hala orta sıralarda olmal ertuğrul yanlılarını memnun ediyor. Oysa gerçek hiçte öyle değil. Korkmayın hiçbirşey olmayacak yönetimde gidecek. Sadece biraz heyecan yaşayacağız.
  • TEKSASLILAR  
  28 Ocak 2013 | 16:36
  bu şehrin ve camianın kapıları her zaman sana sonsuza kadar açık adam gibi adam
  • k.s.s  
  28 Ocak 2013 | 16:32
  10
  onurlu duruşunla geldin ve gittin
  "kimileri anaları ile anılır; kimileri anıları ile anılır"
  senin yaşattığın anılar unutulmayacak hocam ama daha bitmedi sadece ara verdik.
  • Irmak  
  28 Ocak 2013 | 16:30
  Hadi be hocam dön geri bişey olsada dönsen
  • Umut  
  28 Ocak 2013 | 16:25
  İnşallah yeni bir yönetim ve ertugrul hocamızı daha güzel karşılarız bu veda yakışmadı
  • memulindo  
  28 Ocak 2013 | 16:25
  Biz ne olursa olsun sonsuza kadar beraber olmaliydik. Bursaspor ertugrul hoca ile daha guzeldi.
  • lobo  
  28 Ocak 2013 | 16:24
  çok kötü oldu ya. bu sene ligde tutunuruz inşallah.
  • Semih  
  28 Ocak 2013 | 16:24
  İstanbul basını bile öyle güzel başlıklar atmıski ertugrul hoca için birde bize bakın yazık ya valla yazık kahrolmamak elde değil
  • a.kurtulan  
  28 Ocak 2013 | 16:23
  -7
  ALIN ŞENOL GÜNEŞİ BAŞKAN KİM OLURSA OLSUN ERTUĞRULUN KAZANDIĞINI KAZANSIN ŞENOL İZLEYİN BursasporU UNUTURUZ 2 DK DA ERTUĞRULU ! . . ŞAMPİYONLUK PARASINIDA ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA VERİNDE SONRA LAF YAPMASIN YAZICI VE HEYETİ BİZ ÖDEDİK BORÇLARI HESABI ! . ;)

  kötü giden hiç bişey yoktu Bursaspor adına sadece taraftar uzaktan izledi sizi ne yapmaya çalışıyorsunuz diye ertuğrul resmen kaçtı gönderilmedi bırakın adama kalll demeyi giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir! ..Bursaspor TARAFTARINA PEŞKEŞ ÇEKENLER BİZDEN DEĞİLDİR BİZ EKSİ 30 DA VAN 'A ERZURUM'A KUNDAKTAKİ BEBEĞİ Bıraktık gittik sayın yazıcı sen cebinden kaç lira çıkardın Bursaspor adına ??? 1000 tl maaşa çalışsaydın kombine alırmıydın Bursaspor adına ?? ertuğrul hoca ve yazıcı heyeti Bursaspor camiasında milattır hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ama bundan sonra kim gelirse gelsin en az 20 bin imza töreninde olmalıdır.ertuğrul Bursadan kazandığını hiç bi yerde kazanamaz manevi olarakta maddi olarakta alllah yolunu açık etsin bizi sen terk ettin kimse sana GİT DEMEDİ ! .. taraftarlarımızdan ricam allah aşkına çıkıp tellere adama bizi bırakma falan demeyin de yerler altına almayın Bursasporumuzu kim nereye gitmek isterse gitsin biz 2.ligde de heyecanımızıı sürdürürüz şampiyonlar ligi isteyen bi taraftar bence inanın gerçek Bursasporlu değilLdir..ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK SEN SEV DEDİN SEVDİK GEL DEDİN GELDİK GİT DEDİN GİTTİK SAYIN ERTUĞRU L VE YAZICI BİZİM KİMSEYE VERECEK HESABIMIZ YOK ALLAHA EMANET OLUN ! ..YAZICI BÖLE TEHDİT VARİ KONUŞMAYI KES ARTIK GİDECEKSEN SENDE ULUDAĞA ÇIK KAR VAR VİSKİ İÇERSİN BİZ YİNEDE DEVAM EDERİZ SENİ SEVMEYE BursasporUM, ;)
  • NAHSEN FERGUSON  
  28 Ocak 2013 | 16:21
  Hoca haklı olarak gitmeliydi..delikanlı gibi yönetimide satmadı..geleceğinide söyledi tek yanlışı bu olanlara kendini harcatacak şekilde çanak tutmasıydı..ikinci yarı başlamadan tavrını koymalııydı..hayırlı olsun inş. gelişi yeni yönetimle tekrar zirveye bayrağını diker..bizden yanada hakkımız helal olsun..tşk..
  • Veli  
  28 Ocak 2013 | 16:21
  Bir şehire haddinden fazla deger verirsen anca bu kadar hainlik yapabilir hadi bakalım herkes alsın kınasını yaksın bir tarafına
  • Korupark  
  28 Ocak 2013 | 16:20
  14
  Dün Ertuğrul hocanın kararından sonra Trabzonspora gitmek için istifa etti diyen arkadaşlar UTANIYORMUSUNUZ acaba ? Trabzon Tolunay Hocayla anlaşmış !!! Bu karmaşa ortamının yaratılmasındaki en büyük payın sizin zihniyetinizdeki insanlar olduğunu biliyor musunuz ?
  • Fikret  
  28 Ocak 2013 | 16:18
  Büyük hata blranlık heveslere kurban edilemezdi ertugrul hoca başarılı bir yerde bıraktı gitti başarısız olanlar ligin alt sıralarında malumunuz ilk defa bu kadar emek veren bir takımın hocasına gitmesi hayırlıydı diyenler görüyorum abi size nankör demmezse ne denir soz canınız sıkıldıkca o gelsin bu gitsin ali babanın çiftliği mi Bursaspor adam gibi hocalık yapan birine nasıl bu yorumları yapabilirsiniz akla mantığa sığmıyor siz artık doyumsuz olmuşsunuz gercekten
  • Eski Teksas  
  28 Ocak 2013 | 16:12
  13
  Hoca kesinlikle kalmalıydı..
  Yönetim hemen gitmeliydi...
  Protesto etmeyi bilmeyen taraftar ziyanları.
  • Şeniz  
  28 Ocak 2013 | 16:10
  -5
  Bundan sonra umurum bile ne maca giderim ne mac takip ederim böyle nankör bir şehirle aynı takımı tutacağıma asla takım tutmam daha iyi helal etme hocam hakkını böyle nankör bir taraftara
  • a.kurtulan  
  28 Ocak 2013 | 16:10
  kötü giden hiç bişey yoktu Bursaspor adına sadece taraftar uzaktan izledi sizi ne yapmaya çalışıyorsunuz diye ertuğrul resmen kaçtı gönderilmedi bırakın adama kalll demeyi giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir! ..Bursaspor TARAFTARINA PEŞKEŞ ÇEKENLER BİZDEN DEĞİLDİR BİZ EKSİ 30 DA VAN 'A ERZURUM'A KUNDAKTAKİ BEBEĞİ Bıraktık gittik sayın yazıcı sen cebinden kaç lira çıkardın Bursaspor adına ??? 1000 tl maaşa çalışsaydın kombine alırmıydın Bursaspor adına ?? ertuğrul hoca ve yazıcı heyeti Bursaspor camiasında milattır hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ama bundan sonra kim gelirse gelsin en az 20 bin imza töreninde olmalıdır.ertuğrul Bursadan kazandığını hiç bi yerde kazanamaz manevi olarakta maddi olarakta alllah yolunu açık etsin bizi sen terk ettin kimse sana GİT DEMEDİ ! .. taraftarlarımızdan ricam allah aşkına çıkıp tellere adama bizi bırakma falan demeyin de yerler altına almayın Bursasporumuzu kim nereye gitmek isterse gitsin biz 2.ligde de heyecanımızıı sürdürürüz şampiyonlar ligi isteyen bi taraftar bence inanın gerçek Bursasporlu değilLdir..ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK SEN SEV DEDİN SEVDİK GEL DEDİN GELDİK GİT DEDİN GİTTİK SAYIN ERTUĞRU L VE YAZICI BİZİM KİMSEYE VERECEK HESABIMIZ YOK ALLAHA EMANET OLUN ! ..YAZICI BÖLE TEHDİT VARİ KONUŞMAYI KES ARTIK GİDECEKSEN SENDE ULUDAĞA ÇIK KAR VAR VİSKİ İÇERSİN BİZ YİNEDE DEVAM EDERİZ SENİ SEVMEYE BursasporUM, ;)
  • İhsan  
  28 Ocak 2013 | 16:05
  Tabi tabi üzülmüşler polyana grubu bak sen ya yönetime göre hareket edeceklerimiş siz değilmiydiniz yönetim acilen istifa etsin diyenler şimdi yönetimin tavrını mı bekliyorlarmış hadi bırakın beleşciler sizi eğer bu takıma bir sezondur sahip çıksaydınız şimdi birinci sırada olurduk şimdi mi aklınıza geldi yönetime sahip çıkmak yönetimle beraber defolup gidin
  • a.kurtulan  
  28 Ocak 2013 | 16:03
  Bursaspor TARAFTARINA PEŞKEŞ ÇEKENLER BİZDEN DEĞİLDİR BİZ EKSİ 30 DA VAN 'A ERZURUM'A KUNDAKTAKİ BEBEĞİ Bıraktık gittik sayın yazıcı sen cebinden kaç lira çıkardın Bursaspor adına ??? 1000 tl maaşa çalışsaydın kombine alırmıydın Bursaspor adına ?? ertuğrul hoca ve yazıcı heyeti Bursaspor camiasında milattır hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ama bundan sonra kim gelirse gelsin en az 20 bin imza töreninde olmalıdır.ertuğrul Bursadan kazandığını hiç bi yerde kazanamaz manevi olarakta maddi olarakta alllah yolunu açık etsin bizi sen terk ettin kimse sana GİT DEMEDİ ! .. taraftarlarımızdan ricam allah aşkına çıkıp tellere adama bizi bırakma falan demeyin de yerler altına almayın Bursasporumuzu kim nereye gitmek isterse gitsin biz 2.ligde de heyecanımızıı sürdürürüz şampiyonlar ligi isteyen bi taraftar bence inanın gerçek Bursasporlu değilLdir..ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK SEN SEV DEDİN SEVDİK GEL DEDİN GELDİK GİT DEDİN GİTTİK SAYIN ERTUĞRU L VE YAZICI BİZİM KİMSEYE VERECEK HESABIMIZ YOK ALLAHA EMANET OLUN ! ..YAZICI BÖLE TEHDİT VARİ KONUŞMAYI KES ARTIK GİDECEKSEN SENDE ULUDAĞA ÇIK KAR VAR VİSKİ İÇERSİN BİZ YİNEDE DEVAM EDERİZ SENİ SEVMEYE BursasporUM ;)

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR