KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam istifasını açıkladı!

VİDEO

28 Ocak 2013 | 13:06

360 yorum

122300 okunma

Özlüce Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ertuğrul Sağlam,

Türk futbol tarihine geçtiklerini belirterek sözlerine başlayan Sağlam, "Hepinizin bildiği üzere 2 Ocak 2009'da başladığım Bursaspor Teknik Direktörlüğüm görevim süresince başarılara imza attık. Taraftarımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamızla birlikte Türk futbol tarihine geçtik. Sadece elde ettiğimiz şampiyonluk değil, daha sonraki süreçte yıllarca unutulmayacak başarılara uzandık. Beni bu başarılar kadar mutlu eden bir önemli konu daha vardı. Bursa şehriyle, Bursaspor camiasıyla kurduğumuz gönül bağı. Birbirimize karşı duyduğumuz saygıyla her geçen gün büyüyen bir bağdan söz ediyorum. Sokakta gezerken, alışveriş yaparken, temas kurduğumuz herkesle samimi bir iletişim kurmayı başardık. Koca bir şehir bize kucak açtı. Burada hep birlikte hiç unutulmayacak güzellikler yaşadık. Şampiyonluk kupası elimizde yükselirken de, şampiyonlar ligi müziğini duyduğumuzda da aynı gururu paylaştık" diye konuştu.

"Güven Sorunu Yaşamak İstemedim"
"Ben maç kaybetmekten daha çok, Bursa'nın ve Bursasporlularla kurduğum bu gönül bağının kaybolmasından korktum" diyen Ertuğrul Sağlam, "Bulunduğumuz ortamda güven sorunu yaşanmasını istemedim. Tabi ki görev süresi boyunca bizlerin de hatası olmuştur. Ama şundan eminim ki kimse Ertuğrul hoca ve ekibi bizi kötü temsil etti dememiştir. Her platformda şehre yakışır duruş sergilemeye çalıştık. Hata yapmadık, yapmayacağız demedik. Bizden iyi kimse bilemez de demedik. Bursaspor ismini sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da büyütmek istedik. İlkelerimizden taviz vermeden, Bursaspor menfaatlerini en önde tutmaya çalışarak mücadele ettik. Bu mücadele sırasında bazen kendimizi tam olarak ifade edemedik" şeklinde konuştu.

"Yaşadıklarımız Güven Kaybına Neden Oldu"
Ertuğrul Sağlam, "Başta Twente olmak üzere, en son İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetinde de sorumluluğu üzerimize aldık. Hayal kırıklığı yarattığımız taraftarlarımızdan da özür dilemek istiyorum. Şampiyonluk sonrası, eğer şehrimizin ileri gelenleri, şehrimiz bize şampiyonluk süresince destek olan herkes, camiamız bizim yanımızda olursa bu başarıları devam ettirebiliriz dedik. Bu gerçeklerle bu başarıları elde etmiştik. Son 2 sezon bu bütünlüğü sağlayamadık. Camiamızda gözle görülür heyecan eksikliği oluştu. Yaşadıklarımız da güven kaybına neden oldu. Bunlara dur diyemediğimiz bu noktada, şehir ve camiayla kurduğumuz gönül bağının daha fazla yaralanmaması adına bir karar vermek durumundayım" dedi.

"Futbol şansının bizden bu kadar uzak alacağını hiç tahmin edememiştik" diyen Ertuğrul Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü: "Şanssızca yediğimiz goller olmasa çok daha farklı yerlerde olabilirdik. Takımın yenilenmesi sırasında yaptığımız tüm hamlelerin Bursaspor menfaatleri doğrultusunda yaptığımızı söylemek istiyorum. Daha iyi olabilir miydi. Olabilirdi ama daha fazlası elimizden gelmedi. Kimseyi suçlamadığımı ifade etmek istiyorum. Bizden sonrası için de çok iyi bir takım bıraktığımızı, son 3 sezondur gelenek haline gelen Avrupa liginin gelenek haline geleceğini söyleyebilirim. Ziraat Türkiye Kupası'nda iddiaı devam eden, lig ikincisiyle arasında sadece 4 puan bir takım bırakıyoruz. Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor ilişkisi sıradan bir teknik direktör kulüp ilişkisi değildir. Verdiğim tüm sözleri yerine getiren ben, istifa kararını alırken de Bursaspor menfaatlerini ön planda tuttum. Daha çok Bursasporluyu Bursaspor'un yanında görmek istediğimi belirterek yönetim kuruluna, gecesini gündüzüne katan kulüp personeline, sayın valimiz Şabaettin Harput'a, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, camia ve şehrimizin ileri gelenlerine, kulüp ve bizlerin yanında olan tüm kişi ve kurumlara, yerel medyamızın değerli mensuplarına, büyük Bursaspor taraftarına ve futbolcu kardeşlerimize hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Üzdüğümüz kim varsa hepsinden de özür diliyorum" dedi.

"Bu Bir Veda Değil"
"Bu bir veda değil. İlerleyen dönemlerde hayatımızın en güzel günlerinin geçtiği bir camiaya yeniden gelebilmek adına bir ara vermektir. İleride yeniden gelebilmek için şimdi gidiyoruz şimdi gidiyoruz. Şimdi hakkınızı helal edin. Bu karar çok kolay alınmış bir karar değil. Bu belli bir süreçte yaşanan sorunların yansımasıdır. Bu kararı hemen almadık. Çok düşündük. Bursaspor'un geleceği açısından bu kararın katkı sağlayacağına inandığımız için karar aldık. Kim mutlu olduğu bir yerden ayrılmak ister?"

Futbolcular ve Personel İzledi
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın basın toplantısını futbolcularımız ve Kulüp Personekimiz'de takip etti. Sağlam, toplantı çıkışında taraftarla vedalaştı.

 Bursaspor.org.tr

  • Ercan  
  28 Ocak 2013 | 21:01
  Kazım Kazım gibilere mi layık bu takım.Bu yönetime mi layık.Neden iyiler kaybeder.Kötüler kazanır.Alın ozanları sercanları volkanları başınıza çalın şimdi.Cahil cühela takımı.
  • Tuni 16  
  28 Ocak 2013 | 20:48
  Alışkındır Busaspor'lu Son Gülen Olmaya. Bursaspor Başkadır, BAŞKALDIRIR .
  • mesut can  
  28 Ocak 2013 | 20:47
  hocam tabiki hakkımız sana sonuna kadar helal hoş olsun..sende hakkını helal ettin zaten..ama bir sıkıntı vardı bunu sende biliyordun...doğrular yaptın;yanlışların oldu.....ama sonuçta insanız doğruda hatada insanlar için..kalbimizde yerin ayrı bugün ayrıldık ama bu hep ayrı kalacağız demek değil...ama biz artık bir bütün olmalıyız...eğer biz bir bütün olmayı beceremezsek sen de bir daha gelmezsin zaten..onun için tekrar kenetlenme zamanıdır...sen tarihte ilk sıradasın.bunu biliyoruz.ama bizde 50 yıllık bir camia olarak 50 yıla yakışır taraftar olmalıyız...
  • Miu  
  28 Ocak 2013 | 20:47
  HİÇ BİR ŞEY Bursaspor un ÖNÜNDE DEĞİLDİR.

  bunu herkes bilmeli..
  bir Ertugrul gider, digeri gelir. AMA ARTIK HOCADA HEYECAN DENİLEN BİRSEY KALMADI BUNU HERSEKES BİLMELİ.

  Bursaspor DEDEDEN TORUNA KALAN BİR VASİYETTİR.
  Bursaspor SEVDALISI
  • erman  
  28 Ocak 2013 | 20:34
  giden sadece hoca değil ya öyle hissedemiyorum. ağlıyorum. Bursaspordan, sevdiğimden bir parçaydı o. Bursaspordan bir parça koptu. üstüne hiç bir hocayı kabul etmiyo gönlüm. üstüne nasıl gül koklar gönlüm? herşey bitmiş gibi hissediyorum çünkü çok büyük insandı çok büyük hocaydı. ve Bursasporla bütünleşmiş biriydi. yazık oldu. ama suçlu yönetim falan değil. suçlu biziz. suçlu o kendini bilmez taraftarlar. yönetim de suçlu ama bi yılanın başı değil.
  • hakan  
  28 Ocak 2013 | 20:31
  16
  23.09.1973 Bursaspor-mersini.y. maçı..2-0 galibiz.yaşım 6 ..babamın sırtında şuanki misafir tribünün ordan maçı izledim..rahmetli orhan abi ve adını sonradan öğrendiğim yetiş kaya golleri atmışlar..ufağım hayal mayal hatırlıyorum maçı..gazcılar çocuğu olduğum için orhan abiyi mahalleden tanıyorum..babam ilk golde bak oğlum orhan abin gol attı diyor..rahmetli babam beni sırtında sevinçten hoplatıp duruyor...sağol cnm babam beni 6 yaşında maça götürüp Bursasporlu yaptığın için...47 yaşında bir arkadaşınız abinizim..evet neler gördük neler geçirdik hayatımdaki en büyük renk sevgi aşk benim için Bursaspor..ve gün geldi bende futbol oynadım 6 senesi profesyonel olarak..sonra iş güç...çok üzüldük az sevindik..kimler geldi kimler geçti...rasim karalardan scott carson lara,muhtar hocadan ertuğrul hocamıza kadar...herkes hizmetler verdi formamızı terletti,ankarası izmiri konyası çanakkalesi antebi gezdik bu takımın peşinden..kızım doğdu hangi takımı tutacağına karışmadım,sadece onu maçlara götürdüm..şuan 18 yaşında ve belkide benden koyu Bursasporlu...ben değildim onu Bursasporlu yapan taraftarın çoşkusu texsas karşılıksız sevmenin ne olduğunu görerek kendi Bursasporlu oldu..şuan store eve taşıyor herşeyi yeşil beyaz...ve son 4 yıl ....ertuğrul hocamıza saygı sevgi ve minnetlerimiz..hakkımız sonuna kadar helal tabiki...ama bugünden itibaren geçicide olsa artık yok...peki ya şimdi ne olacak dağılıp darma duman olup 8taşlıları kanaryaları kedileri kendimize güldürecekmiyiz..birbirimizi kırıp trübünleri terk edip sevgilimizle ayrılacakmıyız..BEYLER BİZ NE ZAMAN ZORA DÜŞTÜK HEP KENETLENDİK BİR BÜTÜN OLDUK...TAM ORTADAYIZ YUKARISI VE AŞŞAĞISI 2 MAÇA BAKAR..GELİN BİRLİK OLALIM GÜÇLÜ OLALIM DESTEK OLALIM KARDEŞ OLALIM.....VE EN ÖENMLİSİ BursasporLU OLALIM...SİZİN İÇİN ÖNCE HANGİ LİGDE OLDUĞUMUZMU ÖNEMLİ YOKSA BİR TANEMİZ HERŞEYİMİZ BursasporUMUZ MU....

  • kod adı yasaklı  
  28 Ocak 2013 | 20:24
  Artık Ertuğrul Hocamız için bütün eleştirileri donduralım. Nasıl gün geldi Nejat Hocayı göreve çağırdık. Sağlamında ben yine Bursada görev almasını beklerim.

  Güle Güle Hocam. Yolun açık olsun.
  • Bursaland  
  28 Ocak 2013 | 20:16
  -5
  belki teknik direktör olarak değil ama ne bileyim teknik menejermi olur teknik koordinatörmü olur adnan örnek bu takımın en başında yer almalı diye düşünüyorum bu şekilde profesyonelce çalışılırsa alt yapıya kendi içimizden gelenler çok önem verir ki adnan hoca zaten alt yapıda yaptığı devrimle bunu ispatlamıştır bu sayede tıpkı barcelona modelinde olduğu gibi teknik direktör kim olursa olsun başarı yakalanır
  • yenişehir  
  28 Ocak 2013 | 20:07
  ve adam giderken bile traftarda helallik istedi.
  • yenişehir  
  28 Ocak 2013 | 20:05
  Eskiden 5. lik 6. lık büyük başarıydı. Adam takımı 6. sırada, ikincinin 4 puan gerisinde bıraktı. Hiç avrupada oynamamışken iki sezon üst üste avrupada oynattı. Twente ye elendik belki ama, ilk maç on numara maçtı. Elendikten sonra taraftar takımı yalnız bırakmaya başladı, sanki Bursaspor milyon dolarlık oyunculardan kurulu bir takım ve Twente şu an yanılmıyorsam Hollanda lideri. Taraftar çok hata yaptı çok. Adam kendisini Bursa ya adamıştı. Taraftar bitmiştir vesselam...
  • Escobar  
  28 Ocak 2013 | 19:35
  Takımda büyük bi cenabetlik var.
  Şimdi güvenç kurtar flan gelicekse biz biteriz. Vizyonsuz insanlar olamaz şu saatten sonra bu kulüpte. Eski Bursaspor yok artık.

  • MÜSLÜMANTÜRK  
  28 Ocak 2013 | 19:29
  ADAM GİBİ ADAM HAKKIMIZ HELAL OLSUN..ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.
  HAYAT BOYU GÖREMEDİĞİMİZ ŞAMPİYONLUĞU GETİRDİN BİZE.
  BursasporUN KAPISI SANA HERZAMAN AÇIK.
  FARKINDA OLMADAN NASILDA BAĞLANMIŞIZ SANA...BİR YANIMIZ KOPTU SANKİ.
  YOLUN AÇIK OLSUN. TEKRAR BULUŞMAK DUASI İLE SELAMETLE GİT BursasporLU ERTUĞRUL SAĞLAM
  • Melih  
  28 Ocak 2013 | 19:28
  acı cok acı gercekten acalım pankartlarımızı hocamızı geri döndürelim kim gelirse gelsin arkadaslar bugünden dahamı iyi olacak kasa boş para yok ertugrul hoca yine heyecan veriyordu bu takıma ekibi cok başarılı kaybetmek cok kolay kazanmak asıl mesele tribün lideri neden bişeyler yapmıyor yönetim nedense onu yapıyor suanda
  • KONYALI  
  28 Ocak 2013 | 19:15
  Bursaspor'un maçları seyir zevki olan gerek tribünüyle gerekse futboluyla güzel maçlardı.Bunda en büyük pay Ertuğrul Sağlam'a aitti.Taraftarı olan takımların maçlarını izlemek keyif veriyordu bana.Ben Bursaspor maçlarını tribünler boşken de izliyordum çünkü kalite vardı.Demek ki dedim taraftarın payı Bursa maçların da çok da yokmuş.BÜYÜK OLAN Bursaspor'DUR DİYEREK KAYBETTİKLERİNİZİ GERİ GETİREMEYECEKSİNİZ...
  • escen  
  28 Ocak 2013 | 19:15
  hadi bakalım başkanı da yollayın şimdi..recep günay başkan güvenç kurtar t.direktör şampiyonlar ligine gideriz artık...
  • mcrsuleyman  
  28 Ocak 2013 | 19:14
  yeni stad ile taraftarımız içindeki it kopuktan kurtuluruz bılet bıyatlarıda daha pahalı oluur insallah parası olan gitsin stada en ucuz bılet 50 olsun böylece parası olan zengın Bursalılar gıder stada parası olmayıp 10 lira verip kendını Bursasporun sahıbı sanan ertul hocayı gönderenlerden kurtuluruz inşallah
  • mcrsuleyman  
  28 Ocak 2013 | 19:09
  yeni stad'da senin ile olmak istiyorduk ertugrul hoca hemen hızlı davranılmalı kararından döndürülmeli hoca
  • gazneli rüstem  
  28 Ocak 2013 | 19:06
  çok yakında teksas tribünü gibi Ertuğrul Sağlam tribünü oluşturacağız. onu gönderenleri asla sevindirmeyeceğiz. Ertuğrul Sağlam ismi ne Atatürk Stadında nede Timsah Areneda asla silinmeyecek. Tıpkı kulüp tarihimzin gelmiş-geçmiş en başarılı teknik direktörü ünvanına sahip olduğu gibi. Buradan onun yerine gelecek hoca adaylarına sesleniyorum. bu isim Mourinho olsa bile... her maç'''Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam'''tezahuratını kabul ederek gelin...
  • mcrsuleyman  
  28 Ocak 2013 | 18:59
  ERTUGRUL hoca geri dön
  • utkan.tr  
  28 Ocak 2013 | 18:59
  sEN BİLİYORSUN KIYMETİNİ BİZİM İÇİN FAKAT BİLMEYENLER OLDU AMA MERAK ETME ONLAR ÇEKİP GİDECEK, SENİNLE SONSUZA KADAR ADAM GİBİ ADAM, GERİ DÖNECEKSİN EN KISA SÜREDE !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR