KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam istifasını açıkladı!

VİDEO

28 Ocak 2013 | 13:06

360 yorum

122306 okunma

Özlüce Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ertuğrul Sağlam,

Türk futbol tarihine geçtiklerini belirterek sözlerine başlayan Sağlam, "Hepinizin bildiği üzere 2 Ocak 2009'da başladığım Bursaspor Teknik Direktörlüğüm görevim süresince başarılara imza attık. Taraftarımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamızla birlikte Türk futbol tarihine geçtik. Sadece elde ettiğimiz şampiyonluk değil, daha sonraki süreçte yıllarca unutulmayacak başarılara uzandık. Beni bu başarılar kadar mutlu eden bir önemli konu daha vardı. Bursa şehriyle, Bursaspor camiasıyla kurduğumuz gönül bağı. Birbirimize karşı duyduğumuz saygıyla her geçen gün büyüyen bir bağdan söz ediyorum. Sokakta gezerken, alışveriş yaparken, temas kurduğumuz herkesle samimi bir iletişim kurmayı başardık. Koca bir şehir bize kucak açtı. Burada hep birlikte hiç unutulmayacak güzellikler yaşadık. Şampiyonluk kupası elimizde yükselirken de, şampiyonlar ligi müziğini duyduğumuzda da aynı gururu paylaştık" diye konuştu.

"Güven Sorunu Yaşamak İstemedim"
"Ben maç kaybetmekten daha çok, Bursa'nın ve Bursasporlularla kurduğum bu gönül bağının kaybolmasından korktum" diyen Ertuğrul Sağlam, "Bulunduğumuz ortamda güven sorunu yaşanmasını istemedim. Tabi ki görev süresi boyunca bizlerin de hatası olmuştur. Ama şundan eminim ki kimse Ertuğrul hoca ve ekibi bizi kötü temsil etti dememiştir. Her platformda şehre yakışır duruş sergilemeye çalıştık. Hata yapmadık, yapmayacağız demedik. Bizden iyi kimse bilemez de demedik. Bursaspor ismini sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da büyütmek istedik. İlkelerimizden taviz vermeden, Bursaspor menfaatlerini en önde tutmaya çalışarak mücadele ettik. Bu mücadele sırasında bazen kendimizi tam olarak ifade edemedik" şeklinde konuştu.

"Yaşadıklarımız Güven Kaybına Neden Oldu"
Ertuğrul Sağlam, "Başta Twente olmak üzere, en son İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetinde de sorumluluğu üzerimize aldık. Hayal kırıklığı yarattığımız taraftarlarımızdan da özür dilemek istiyorum. Şampiyonluk sonrası, eğer şehrimizin ileri gelenleri, şehrimiz bize şampiyonluk süresince destek olan herkes, camiamız bizim yanımızda olursa bu başarıları devam ettirebiliriz dedik. Bu gerçeklerle bu başarıları elde etmiştik. Son 2 sezon bu bütünlüğü sağlayamadık. Camiamızda gözle görülür heyecan eksikliği oluştu. Yaşadıklarımız da güven kaybına neden oldu. Bunlara dur diyemediğimiz bu noktada, şehir ve camiayla kurduğumuz gönül bağının daha fazla yaralanmaması adına bir karar vermek durumundayım" dedi.

"Futbol şansının bizden bu kadar uzak alacağını hiç tahmin edememiştik" diyen Ertuğrul Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü: "Şanssızca yediğimiz goller olmasa çok daha farklı yerlerde olabilirdik. Takımın yenilenmesi sırasında yaptığımız tüm hamlelerin Bursaspor menfaatleri doğrultusunda yaptığımızı söylemek istiyorum. Daha iyi olabilir miydi. Olabilirdi ama daha fazlası elimizden gelmedi. Kimseyi suçlamadığımı ifade etmek istiyorum. Bizden sonrası için de çok iyi bir takım bıraktığımızı, son 3 sezondur gelenek haline gelen Avrupa liginin gelenek haline geleceğini söyleyebilirim. Ziraat Türkiye Kupası'nda iddiaı devam eden, lig ikincisiyle arasında sadece 4 puan bir takım bırakıyoruz. Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor ilişkisi sıradan bir teknik direktör kulüp ilişkisi değildir. Verdiğim tüm sözleri yerine getiren ben, istifa kararını alırken de Bursaspor menfaatlerini ön planda tuttum. Daha çok Bursasporluyu Bursaspor'un yanında görmek istediğimi belirterek yönetim kuruluna, gecesini gündüzüne katan kulüp personeline, sayın valimiz Şabaettin Harput'a, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, camia ve şehrimizin ileri gelenlerine, kulüp ve bizlerin yanında olan tüm kişi ve kurumlara, yerel medyamızın değerli mensuplarına, büyük Bursaspor taraftarına ve futbolcu kardeşlerimize hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Üzdüğümüz kim varsa hepsinden de özür diliyorum" dedi.

"Bu Bir Veda Değil"
"Bu bir veda değil. İlerleyen dönemlerde hayatımızın en güzel günlerinin geçtiği bir camiaya yeniden gelebilmek adına bir ara vermektir. İleride yeniden gelebilmek için şimdi gidiyoruz şimdi gidiyoruz. Şimdi hakkınızı helal edin. Bu karar çok kolay alınmış bir karar değil. Bu belli bir süreçte yaşanan sorunların yansımasıdır. Bu kararı hemen almadık. Çok düşündük. Bursaspor'un geleceği açısından bu kararın katkı sağlayacağına inandığımız için karar aldık. Kim mutlu olduğu bir yerden ayrılmak ister?"

Futbolcular ve Personel İzledi
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın basın toplantısını futbolcularımız ve Kulüp Personekimiz'de takip etti. Sağlam, toplantı çıkışında taraftarla vedalaştı.

 Bursaspor.org.tr

  • bspor  
  28 Ocak 2013 | 13:46
  Ertuğrul Sağlam ile telefonda görüştüğünü vurgulayan Vali Harput, "Son olaylar ve taraftarların olumsuz davranışları, onu kötü etkilemiş. Bu nedenle devam edemeyeceğini söyledi. Kendisinden devam etmesi için ricada bulundum. Ama artık dinlenmek istediğini söyledi. Son konuşmamız bu çerçevedeydi" diye konuştu.
  • Teksas  
  28 Ocak 2013 | 13:44
  25
  Ertugrul hoca geri gelecek yönetim gidecek baska caresi yok Ertugrul hoca resmen bombayı yönetime verdi bakam yönetim ne halt yiyecek biz mi kovucaz yoksa kendileri gitme zahmetinde bulanacaklar mı ?
  • Polat  
  28 Ocak 2013 | 13:43
  15
  Yemin ederim ağlamamdan gözüm şişti yazıklar olsun Bursaspor hainleri
  • TİMSAH  
  28 Ocak 2013 | 13:43
  31
  lig radyoyu dinledim,sunucular yerel medyanın Bursasporu iki senedir yıprattığını kulübe ve ertuğrul hocaya karşı vefasız olduğunu belirtiyorlar,bizler niye yerel medyaya tepkimizi göstermiyoruz.iki medya gurubu Bursaspordan para kazanıyorlar niye forma reklamı vermiyorlar hep yönetimin açığını arıyorlar.allah yerel medyayı ıslah etsin ne diyeyim.
  • Mustafa D.  
  28 Ocak 2013 | 13:43
  20
  ulan şerefsiz yönetim elindeki bize karşı tek koz olan hocayıda yedin bitirdin bakalım şimdi hangi yüzle çıkacaksınız karşımıza şerefsizler ordusu SİKTİRİN GİDİN lan bu şehirden
  • Onur  
  28 Ocak 2013 | 13:42
  22
  Otobüsü tekmeleyenler kına yaksın .
  • idris  
  28 Ocak 2013 | 13:41
  11
  O takim otobusunu yumruklayan zevatin gozune guzune sokmak lazim o yumruklari twitterdan da yaziyordu ahlaksizar
  • HASAN  
  28 Ocak 2013 | 13:40
  Ne yazıyordu 55 yasındakı adan buradan
  neolur dıyordu yapmayın etmeyın maclara gelın sahadakı futbolcunuzu satmayın onların motıvasyonunu dusurmeyın sonu ıyı olmayacaj sahıp cıkın dıyordu olmadı Bursasporun cıtasını dusurenlere basta baskan olmak uzere prım verdınız bakın bıtane yonetıcı bıle yoktu dıkkat ettınızmı 1 dakıkalıgına trtsporda alı eceyı dınledım adam ta ıstanbullardan dıyorkı yonetım hedeflere ayak uyduramadı bu kadar basıt sımdı sehırle sıdık yarıstırdıgı ıcın gıtmeyecek goreceksınız bak bstv nın ıssız kalırız dıye korkan calısanları korkmayın sızede bısey olmaz cunkuortada Bursaspor taraftarı denen guruh yok
  • seçkin  
  28 Ocak 2013 | 13:40
  20
  ne dedi hoca "bu bir veda değil, ara verdim, gene gelirim" yani şartları değiştirin, geleyim diyor, anladınız siz onu...
  • Adnan Bahtiyar  
  28 Ocak 2013 | 13:40
  18
  Söylenecek o kadar çok şey var ama laftan anlayan adam yok aramızda. Gelişinde çok kişi ile karşı karşıya geldik yok beşiktaşlı dediler yok bilmem ne dediler şimdi de kaçtı, bıraktı, kolayı seçti, zaten kötü teknik adamdı, transfer yapamıyordu diyecekler. Konuşun beyler boş konuşun başka hiç bir iş yapmayın. Sapla samanı birbirinden ayıramayan insanlara çok bile geldi Ertuğrul Hoca'nın duruşu. Kaypak yönetime karşı arkasında duramadık hocanın. Bursaspor için ben daha çok şey yaptım diyen ((hamaset edebiyatına girmeden şöyle parasız deplasmana gittim böle simit paramı verdim örneklerine gerek yok deplasmana giden taraftarların yarısı çorbacı takım sevgisi ve şehir sevgisinden bi haber hayatta tutunacağı bi sosyal statüsü olmamış kendini bu grupta adam zanneden kaybetmiş insanlar)) varsa konuşsun.

  Sözün özü ayıp ettik istanbul takımlarının taraftarından farkımız olmadığını birçoğumuzun başarı için takım tuttuğunu teksas manifestosu diye birşeyin varlığından haberimiz olmadığını şehir sevdalısı olmadığımızı gösterdik. bu saatten sonra boş konuşmaya devam...
  • hderkan  
  28 Ocak 2013 | 13:40
  19
  koduum skor taraftarları, sonradan Bursasporlu olanlar, Ne oldu, Tamam mı? Rahatladınız mı? Hazım edemediyseniz soda vereyim?
  • hderkan  
  28 Ocak 2013 | 13:40
  koduum skor taraftarları, sonradan Bursasporlu olanlar, Ne oldu, Tamam mı? Rahatladınız mı? Hazım edemediyseniz soda vereyim?
  • timsahlarsahada  
  28 Ocak 2013 | 13:40
  10
  takım otobüsünü yumruklayan zibidiler mutlumusunuz şimdi.....
  • TOLGA ANDOĞLU  
  28 Ocak 2013 | 13:39
  Sayın yazıcı o koltukta tek artın ertuğrul hocaydı. Şimdi kaldık başbaşa... Cumartesi saat 19 00'da görüşelim yazıcı. Bakalım bu kulüp senin mi taraftarın mı.
  • NAHSEN FERGUSON  
  28 Ocak 2013 | 13:39
  -7
  Yaptıkların hatıra kaldı, vicdanen rahatsız olduğunu biliyoruz, bundan ötürü doğru kararı geçte olsa verdin.Bursa sana tecrübe oldu, bu başkanda bundan sonra adam gibi adamsan adam gibi adamlarla çalışacaksın.
  • teksas_bbb  
  28 Ocak 2013 | 13:39
  futboldan soğudum. bu adamın ne günahı vardı. adaletine atlayayım futbol dünyası...
  • KURTBASAN33  
  28 Ocak 2013 | 13:39
  -5
  Gule gule hocam sen bızı guldurdun allah ta senı guldursun
  • ALPAY ALIÇ  
  28 Ocak 2013 | 13:39
  TARİH SENİ YAZACAK EMİN OL HOCAM GÜLE GÜLE
  • yaşlıtimsah  
  28 Ocak 2013 | 13:39
  Bakalım bundan sonra nelere fesatlanacağınız.?Başarılarımızı çekemediniz.boşuna gereksiz yorumlar yaparak milleti germeyin.Bu bölücü yorumları yapanlar siteye üye olmayan gerçek kimlikleri belli olmayan istanbul yavşakları istanbul yalakalarıdır.gerçek Bursa taraftarı tozlu yollarda iyi günde kötü günde destekleyenlerdir.şimdi çıkıyorlar riv riv riv. YETER yorumlarınız kendinizde kalsın.Bizler asla yılmayız.çünkü gerçek Bursalı bizleriz.....
  • TOLGA ANDOĞLU  
  28 Ocak 2013 | 13:38
  Asıl kongre cumartesi saat 19 da stadda. Hadi bakalım yazıcı...o maça yerinde olsam gelmezdim.ne kadar cesaretin var görelim

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR