KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam istifasını açıkladı!

VİDEO

28 Ocak 2013 | 13:06

360 yorum

122322 okunma

Özlüce Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ertuğrul Sağlam,

Türk futbol tarihine geçtiklerini belirterek sözlerine başlayan Sağlam, "Hepinizin bildiği üzere 2 Ocak 2009'da başladığım Bursaspor Teknik Direktörlüğüm görevim süresince başarılara imza attık. Taraftarımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamızla birlikte Türk futbol tarihine geçtik. Sadece elde ettiğimiz şampiyonluk değil, daha sonraki süreçte yıllarca unutulmayacak başarılara uzandık. Beni bu başarılar kadar mutlu eden bir önemli konu daha vardı. Bursa şehriyle, Bursaspor camiasıyla kurduğumuz gönül bağı. Birbirimize karşı duyduğumuz saygıyla her geçen gün büyüyen bir bağdan söz ediyorum. Sokakta gezerken, alışveriş yaparken, temas kurduğumuz herkesle samimi bir iletişim kurmayı başardık. Koca bir şehir bize kucak açtı. Burada hep birlikte hiç unutulmayacak güzellikler yaşadık. Şampiyonluk kupası elimizde yükselirken de, şampiyonlar ligi müziğini duyduğumuzda da aynı gururu paylaştık" diye konuştu.

"Güven Sorunu Yaşamak İstemedim"
"Ben maç kaybetmekten daha çok, Bursa'nın ve Bursasporlularla kurduğum bu gönül bağının kaybolmasından korktum" diyen Ertuğrul Sağlam, "Bulunduğumuz ortamda güven sorunu yaşanmasını istemedim. Tabi ki görev süresi boyunca bizlerin de hatası olmuştur. Ama şundan eminim ki kimse Ertuğrul hoca ve ekibi bizi kötü temsil etti dememiştir. Her platformda şehre yakışır duruş sergilemeye çalıştık. Hata yapmadık, yapmayacağız demedik. Bizden iyi kimse bilemez de demedik. Bursaspor ismini sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da büyütmek istedik. İlkelerimizden taviz vermeden, Bursaspor menfaatlerini en önde tutmaya çalışarak mücadele ettik. Bu mücadele sırasında bazen kendimizi tam olarak ifade edemedik" şeklinde konuştu.

"Yaşadıklarımız Güven Kaybına Neden Oldu"
Ertuğrul Sağlam, "Başta Twente olmak üzere, en son İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetinde de sorumluluğu üzerimize aldık. Hayal kırıklığı yarattığımız taraftarlarımızdan da özür dilemek istiyorum. Şampiyonluk sonrası, eğer şehrimizin ileri gelenleri, şehrimiz bize şampiyonluk süresince destek olan herkes, camiamız bizim yanımızda olursa bu başarıları devam ettirebiliriz dedik. Bu gerçeklerle bu başarıları elde etmiştik. Son 2 sezon bu bütünlüğü sağlayamadık. Camiamızda gözle görülür heyecan eksikliği oluştu. Yaşadıklarımız da güven kaybına neden oldu. Bunlara dur diyemediğimiz bu noktada, şehir ve camiayla kurduğumuz gönül bağının daha fazla yaralanmaması adına bir karar vermek durumundayım" dedi.

"Futbol şansının bizden bu kadar uzak alacağını hiç tahmin edememiştik" diyen Ertuğrul Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü: "Şanssızca yediğimiz goller olmasa çok daha farklı yerlerde olabilirdik. Takımın yenilenmesi sırasında yaptığımız tüm hamlelerin Bursaspor menfaatleri doğrultusunda yaptığımızı söylemek istiyorum. Daha iyi olabilir miydi. Olabilirdi ama daha fazlası elimizden gelmedi. Kimseyi suçlamadığımı ifade etmek istiyorum. Bizden sonrası için de çok iyi bir takım bıraktığımızı, son 3 sezondur gelenek haline gelen Avrupa liginin gelenek haline geleceğini söyleyebilirim. Ziraat Türkiye Kupası'nda iddiaı devam eden, lig ikincisiyle arasında sadece 4 puan bir takım bırakıyoruz. Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor ilişkisi sıradan bir teknik direktör kulüp ilişkisi değildir. Verdiğim tüm sözleri yerine getiren ben, istifa kararını alırken de Bursaspor menfaatlerini ön planda tuttum. Daha çok Bursasporluyu Bursaspor'un yanında görmek istediğimi belirterek yönetim kuruluna, gecesini gündüzüne katan kulüp personeline, sayın valimiz Şabaettin Harput'a, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, camia ve şehrimizin ileri gelenlerine, kulüp ve bizlerin yanında olan tüm kişi ve kurumlara, yerel medyamızın değerli mensuplarına, büyük Bursaspor taraftarına ve futbolcu kardeşlerimize hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Üzdüğümüz kim varsa hepsinden de özür diliyorum" dedi.

"Bu Bir Veda Değil"
"Bu bir veda değil. İlerleyen dönemlerde hayatımızın en güzel günlerinin geçtiği bir camiaya yeniden gelebilmek adına bir ara vermektir. İleride yeniden gelebilmek için şimdi gidiyoruz şimdi gidiyoruz. Şimdi hakkınızı helal edin. Bu karar çok kolay alınmış bir karar değil. Bu belli bir süreçte yaşanan sorunların yansımasıdır. Bu kararı hemen almadık. Çok düşündük. Bursaspor'un geleceği açısından bu kararın katkı sağlayacağına inandığımız için karar aldık. Kim mutlu olduğu bir yerden ayrılmak ister?"

Futbolcular ve Personel İzledi
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın basın toplantısını futbolcularımız ve Kulüp Personekimiz'de takip etti. Sağlam, toplantı çıkışında taraftarla vedalaştı.

 Bursaspor.org.tr

  • bazıyavşaktaraft  
  28 Ocak 2013 | 14:24
  obaaa artık küme düşmeye oynayabiliriz 15. ci oluruz, 3 sene avrupa yerine kümede kalırız bunlar başarı olur artık....
  • murat  
  28 Ocak 2013 | 14:23
  vedat akçokoca kına yak
  • yeşil timsah  
  28 Ocak 2013 | 14:23
  Ertuğrul Sağlam, adamlığıyla, Bursa kentine yaşattığı gurur ve mutlulukla, gönlümüzde taht kurmuştur.Her insanın başarılı ve başarısız zamanları vardır, bize yakışan en azından, yeni stadyumumuzda da Ertuğrul hocayı onurlandırmak ve ayrılık zamanı gelince çiçeklerle uğurlamaktı.Başkan Yazıcı ve yönetim, sürecin böylesine trajik noktaya gelmesinde kendi paylarına düşen sorumluluk neyse değerlendirmeli ve Bursa kentinin istikbali için görevi efendice başkalarına teslim etmelidir..
  • Ali  
  28 Ocak 2013 | 14:22
  Hadi çıkın sokaklara amacınıza ulaştınız bağırın ertugrul hoca şampiyon takımı mahvettin bizimde satsanız diye ne duruyorsunuz pislikler darmadağın ettiniz takımı size yakışır zaten takım otobüsünü tekmelemek fazlaydı bu sehre bu adam insallah küme düşeriz ararsınız bu günlerimizi
  • teksass  
  28 Ocak 2013 | 14:20
  hocamızın dediği gibi ara verdk dıyor yanı anlayın arkdslar yonetım degıssın tekrar gelecegm demek ıstıyor . sonsuza kadar ertugrul sağlammm !! yeterrr ıbrahım yazıcıı yeterrr !!!
  • rotcu  
  28 Ocak 2013 | 14:19
  bu zamana kadar trübünleri terketmedim buyrun saglamın düşmanları stad sizin trübünler sizin birde sizi görelim maclara gelmeyenler hayırlı işler
  • Teksas  
  28 Ocak 2013 | 14:18
  Asıl gitmesi gerekenler hala başımızda bakalım inşallah birileri gelip bizi 'KURTAR'maz.
  • 16-  
  28 Ocak 2013 | 14:18
  şimdi, Bursasporun,eski emektar oyuncuları ve onları destekleyen Bursa medyası avuçlarını uvuşturmaya başlamıştır..onlar öyle sanıyorki yine onların eline kalacağız.
  • serhat kardaş  
  28 Ocak 2013 | 14:18
  11
  bir zamanlar 6. sıraya yükseldiğinde çıldıran taraftarımız 6. sıraya gerileyen takımına sırtını dönüyor sebeb ? transfer yokmuş nede güzel günlerdi değilmi o unutulan besteler vakıfköy baskınları nejat hoca kurtar bizi günleri şunu öğrendikki hepimiz nankörüz en çokta hayatında storeden içeri girmemiş bileti amigosundan beleş alan insanların isyanı var milyon dolarlık transferlerin olmadığına çok manidar üzülüyoruz verilen emeklere bunca basamağı çıkmışken birileri göz göre göre koyduğu muz kabuğuna bastırıyor ayağımızı ve şimdi soruyorum nerede bu Bursasporun cefakar taraftarı saygılar sevgiler ..
  • erkn  
  28 Ocak 2013 | 14:18
  hocaya sallayanların annesiyle ve sülalesiyle ilişkiye girmek istiyorum mümkünkmü
  • BRS16  
  28 Ocak 2013 | 14:17
  Camia olarak düşünmemiz lazım. Ertuğrul Sağlam'ın gidişinde taraftar gerekli transferler yapılmadığı için yönetimi,yönetim stadın boş kalmasından ötürü taraftarı,bazıları da medyayı suçluyor.İŞTE ERTUĞRUL SAĞLAM'IN İSTİFA NEDENİ BİRBİRİMİZE OLAN GÜVENİMİZİ KAYBETTİK.
  • mkocdemirw  
  28 Ocak 2013 | 14:17
  ulan su adamın gıtmesıne sevınen ınsanlar! da var ya ınsanlıgımdan utanasım gelıyor.. allah bıldıgı gıbı yapsın sızı............
  • Tahsin  
  28 Ocak 2013 | 14:16
  Sakatlığımdan dolayı 2 senedir maca gidemiyordum bu halimle gs maçına gidip gırtlağım patlayana kadar yönetim istifa diye bagiracagima soz veririm. Ertuğrul hocayı istemeyenler hocanın açıklamalarını iyi analiz etsinler hayal ettikleri hiç bir teknik adam o cümleleri kuramaz bile
  • gercektimsah  
  28 Ocak 2013 | 14:16
  YÖNETİM İSTİFAA...
  • mustafa  
  28 Ocak 2013 | 14:16
  artık hocamız gitti, yapacak bir şey yok, mademki ertuğrul hocam sezon sonuna kadar takım çalıştırmıcak, mutlu hoca sezon sonuna kadar takımın başında kalmalıydı, o da onu yapmadı, en azından Abdullah Avcı belki o zamana kadar milli takımı bırakıp başımıza geçerdi, o şansımız da kalmadı, işimiz baya bir zor, çok acil hoca bulunması lazım, ertuğrul hocamın yerine gelecek Türk hocalar her zaman onun gölgesinde kalıp başarılı olamayacak, o yüzden ya maradona en azından ismi var, ya christoph daum Türkiye tecrübesi var üç şampiyonluğu var, yardımcısı ömer kaptan olur onu yetiştirir, hemen bu iki boştaki adamdan birini getirmeliyiz, yoksa sarıyer gibi hallere düşmeyelim, yıllar önce yılmaz vural trabzona kaçıp adamları terkettiğinde adamlar beşinciydi sonra üç maç dahi kazanamayıp küme düştüler, bu yüzden ağlamayı yarıda bırakıp çok acele hareket etmeliyiz, yönetimi de yıl sonunda şutlarız, bir kaç haberde Hakan Kutlu yazıyorki, Allah korusun, benim görüşüm ya maradona ya daum, ama hayat devam ediyor çabuk olmalıyız, Ertuğrul Hocam hakkını helal et, bu şehir seni çok arıcak
  • umut  
  28 Ocak 2013 | 14:15
  -4
  bülent uygun ile anlaşıldı
  • gazi üni  
  28 Ocak 2013 | 14:15
  10
  Ey yönetim !! Hatırla kent meydanında toplanıp GÜVENÇ KURTARI nasıl gönderdiğimizi..
  • Osman  
  28 Ocak 2013 | 14:15
  10
  Adam yine ağzını açıp kimseyi suçlamadı yazıklar olsun o bir grup taraftar topluluğuna lanmek olsun sizin gibi insanlara anlamak bile istemiyorum adi insanlar çıkın oynayın Bayram yapın simdi gidip yumrukların takım otobüsünü
  • sercan  
  28 Ocak 2013 | 14:15
  Hocayi takimda tutmaya gucu yetmesede bu taraftarin bu hafta yonetimi gondermeye gucu yetecektir
  • xplosy  
  28 Ocak 2013 | 14:14
  -2
  Adnan örnek baliç ercüment

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR