KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Stadın tüm gelirleri Belediye'ye!

21 Mayıs 2012 | 15:32

44 yorum

18827 okunma

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, halen yapımı süren Büyükşehir Belediyesi Stadyumu için Spor Genel Müdürlüğü bütçesinden herhangi bir kaynak aktarımının söz konusu olmadığını, yapılan protokol gereği stadın 49 yıllığına Büyükşehir Belediyesi'ne...

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, halen yapımı süren Büyükşehir Belediyesi Stadyumu için Spor Genel Müdürlüğü bütçesinden herhangi bir kaynak aktarımının söz konusu olmadığını, yapılan protokol gereği stadın 49 yıllığına Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edileceğini, tüm gelirlerin Belediye'ye ait olacağını bildirdi. Suat Kılıç, stadyumun Bursa'ya ve Türk sporuna sağlayacağı katkı düşünülerek, Kalkınma Bakanlığı'ndan 50 milyon TL ek ödenek talebinde bulunduklarını açıkladı.

CHP Bursa Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz'ün Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bursa'ya yönelik yatırımlarıyla ilgili yöneltiği sorulara Bakan Suat Kılıç'tan yanıt geldi. Demiröz'ün, "Bakanlığınız ile TOKİ arasında 8 kentte 9 stadyum yapımı konusunda protokol imzalandığını biliyoruz. Bu kentlerdeki statların inşaatında devlet finansman ve destek sağlarken Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun finansmanına bakanlığınız destek sağlayacak mı? Sağlayacak ise bunun miktarı ne kadar olacak?" şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

"Spor Genel Müdürlüğümüz ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolle, söz konusu taşınmazlar ve üzerine inşa edilecek tesisin 49 yıl süre ile Belediye'ye bedelsiz tahsisi kapsamında, UEFA ve FIFA kriterlerine uygun olarak 45 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapılması kararlaştırılmıştır. Protokol gereği Spor Genel Müdürlüğü bütçesinden herhangi bir kaynak aktarılması söz konusu olmayıp, stadyumun, bitiminden itibaren 49 yıl süre ile Belediye'ye tahsis edileceğinden, tüm gelirleri Belediye'ye ait olacaktır. Ayrıca, stadyumun Bursa iline ve Türk sporuna sağlayacağı katkı da düşünülerek, Bakanlığımız aracılığıyla Kalkınma Bakanlığı'ndan 50 milyon TL ödenek talebinde bulunulmuştur."

 

  • Serhan  
  21 Mayıs 2012 | 16:01
  ayıp be ayıp ne demek belediyeye gidecek bütün gelirler, her maça girerken Store'den birşeyler alıyorum takıma katkım olsun diye !! şu yaptıklarına bakarmısın aklım almıyo aklım !!!
  • Teksas_nl  
  21 Mayıs 2012 | 15:54
  10
  ulan stad 50 yil sonra yikilacak zaten, biz ne anladik o isten? Bunlar kadarını gormedi bu memleket yeminle. Utanmadan Bursasporluyuz diyorlar bir de.
  • Rıdvan  
  21 Mayıs 2012 | 15:47
  herkes stada Bursaspor için gidecek ama geliri belediyenin olacak. o zaman diğer illerin belediyesi gibi Bursa büyükşehir belediyespor süper lige çıksın da o maç yapsın orda, gelirleri de belediyenin olsun. biz Bursaspor için stada gidiyoruz tüm gelirleri de Bursasporun olmalıdır. Bizim şu an ki stadımız Bursasporumuza yeter. alsınlar stadlarını başlarına çalsınlar. Bursaspor olmasa kim gidecek stada arkadaş mantığa bak ya. nerde görülmüş böyle bir şey.
  • Ersan  
  21 Mayıs 2012 | 15:38
  12
  O stadın adı büyükşehir belediyesi stadı olursa ...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR