KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Yeni Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak

VİDEO

02 Temmuz 2019 | 12:09

3 yorum

5912 okunma

Teknik Direktör Yalçın Koşukavak ve Sportif Direktör Selçuk Erdoğan ile 2'şer yıllık sözleşme imzaladık.

Yalçın Koşukavak'ın Ekibi

Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak'ın ekibi şu isimlerden oluştu;

Musa Öztürk – Yardımcı Antrenör

Sebahattin Yenilmez – Yardımcı Antrenör

Yağız Çekem – Analiz Antrenörü

Arda Tekin – Analiz Antrenörü

Mustafa Gedik – Kaleci Antrenörü

Ramazan Varlı – Atletik Performans Antrenörü

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimizde Başkanımız Mesut Mestan ve yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla düzenlenen imza töreniyle birlikte Selçuk Erdoğan ve Yalçın Koşukavak, kendilerini 2 yıllığına Bursaspor'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Heyecanlı ve mutlu bir günde olduklarını belirten Başkanımız Mesut Mestan, "Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bursaspor'u layık olduğu yere, azimle ve heyecanla getirmek istiyoruz. Teknik direktörümüz Yalçın Koşukavak ve Sportif Direktörümüz Selçuk Erdoğan da çok heyecanlı. Her ikisinin de Bursaspor camiasının büyüklüğünü bilmesi ve heyecanlı olmalarından dolayı anlaşmaya vardık. İkişer yıllık sözleşme imzaladık. Tazminat maddeleri yoktur. Başarı üzerine odaklı bir ücretimiz vardır, Bursaspor'umuza külfeti, maliyeti yoktur" dedi.

YALÇIN KOŞUKAVAK: TOPYEKÜN BİR KALKINMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Uzun süredir görüşmelerin gerçekleştirildiğini belirten Yalçın Koşukavak ise Bursaspor'un teknik direktörlüğünü kutsal bir görev olarak niteledi. Bursaspor'un büyük bir camia olduğunu herkesin bildiğine işaret eden Koşukavak, "Zaman zaman kulüpler, böyle süreçler yaşayabilir. Önemli olan tekrardan geleceğe yürümek. Bunun planını yapmak lazım o yüzden buradayım. Başkanım daha önce burada önemli bir şampiyonluk yaşadı. İnşallah bu sene tekrar böyle bir şey yaşarız ve artık bir daha geriye dönmemek üzere doğru yapılanıp, oraların takımı oluruz. Burada beni Bursaspor'a yakıştıran arkadaşlara da selamlarımı söylüyorum, sizden bir şey rica ediyorum; sadece burası başaramaz, birlikte yapabilmemiz gereken çok iş var. Bu konularla ilgili herkes benimle iletişim kurabilir, topyekün bir kalkınmaya ihtiyacımız var. Ben ve ekibim, bilgi donanımımız ve yeteneğimiz neyse kulübün şartları neticesinde en iyisini yapma adına söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

SELÇUK ERDOĞAN: ŞEFFAF, EMEKÇİ VE DİNAMİK OLACAĞIZ

Bu süreç içerisinde edindiği bütün tecrübeleri Bursaspor'a katkı adına kullanacağını dile getiren Selçuk Erdoğan, "Emeğim, iş ahlakım Bursaspor için açık olacak. Bu şehir ile kalbimle, bedenimle, ruhumla çok iyi bağlar oluştu. Bursaspor tarihinde de başkanım ve yönetim kurulumuz ile birlikte önemli başarılara imza atmak istiyoruz. Upuzun, ipince bir yoldayız. Kolayı herkes yapar ama bizim zoru başarmamız lazım. Tüm açıklığımızla bu sürece başlayacağız, planlı ve programlı ilerleyeceğiz. Bursaspor'un hak ettiği yere ulaşacağını düşünüyorum. Emin olacağınız tek konu şu olmalı; son derece açık, şeffaf, emekçi ve dinamik olacağız. Tek ihtiyacımız şey biraz futbol şansı" diye konuştu.

Açıklamaların ardından basın mensuplarının soruları yanıtlandı.

MESUT MESTAN: TRANSFER TAHTASINI AÇTIRMAK İSTİYORUZ, ACELEMİZ YOK

Transfer tahtasına yönelik gelen bir soruyu cevaplandıran Başkanımız Mestan, "Takımımıza uyum sağlayacak oyuncularla görüşmelerimiz sürüyor, prensipte anlaşmalarımız var. FIFA'daki dosyayı kaldırdık, bundan sonra TFF'deki tahtayı açtırmak hedefimiz. Transferin sonuna kadar süreç var. Hiçbir kulüp doğru dürüst yapamadı, herkes bankaların yapılandırılmasını bekliyor. Katkı sağlayacak oyuncuları transfer etmek istiyoruz, acelemiz yok. Tahtayı açtırmak için çalışmalar yapacağız" dedi. Başkan Mestan, Stephane Badji'nin satışının gerçekleştiğini ve bunun dışında Santiago Vergini ve Yusuf Erdoğan ile yollarını ayırdıklarını belirtti.

YALÇIN KOŞUKAVAK: TİMSAHIN DİŞLERİ AŞINDIKÇA YENİ DİŞLERİ GELİR

Genç oyuncularla olan çalışmaları ile dikkat çeken Yalçın Koşukavak ise yeşil beyazlı kulübün mevcut genç oyuncu potansiyeline işaret etti. Bursaspor altyapısında yetişen Mehmet Zeki Çelik ve Okan Kocuk ile birlikte daha önce çalışan ve oyuncuların önemli yerlere gelmesinde katkısı bulunan deneyimli teknik adam, "Genç oyuncular çok kıymetli ve değerli. Oyuncuları daha yakından değerlendireceğiz. Bir performans eğrisi var, bir de öğrenme eğrisi. Planlarımız var. Timsah'ın fiziksel bir özelliği vardır; dişleri aşındıkça yeni dişleri gelir. Bu şehrin potansiyeli, dinamikleri var. Bursaspor formasını taşımak çok kolay değil. Sahada Bursaspor forması giyen genç oyuncu varsa onun hassasiyeti, bende olduğu kadar sizde de olmalı. Mehmet Zeki Çelik böyle oldu. Oyuncuyu baskı altına çok almamız gerekiyor, genç oyuncunun performans çizelgesi hep aynı gitmez. Öz kaynaktaki oyuncuları mümkün mertebe nasıl kıymetli hale getiririz, bunun için çalışacağız. Sürekli tüketerek ayakta kalamayız. Vakıfköy'e de mesai vermek istiyorum. Orada da gündem yoğun, Türk futboluna çok kıymetli oyuncular kazandıracağımızı düşünüyorum" açıklamalarında bulundu.

 Teksas.org

  • KAVARACI AHMET  
  07 Temmuz 2019 | 15:51
  Koşukavak
  Yürür yalınayak
  Azc yemedik dayak
  Yapalım uludağ'da kayak
  Yiyim o içi

  Çıkalım üst lige
  Kaka kaki
  Süper lige
  Yiyim o içi
  • itimat  
  02 Temmuz 2019 | 13:41
  ne süper ligi ya çıksak ne olacak.şampinlar ligine mi gideceğiz.bırakın işte eskişehirsporla adanademirsporla derbi maçları oynayalım
  • chan89  
  02 Temmuz 2019 | 12:18
  -1
  seneye süper lige çıkmak zorunda olan bir takım kariyeri olmayan birinci ligden takım çıkarmışlığı olmayan bir ismi takımın başına neden getirir birisi lütfen bana açıklasın? Bu üst düzey riski neden alır ?

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR