KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Yeni Başkan Mesut Mestan

VİDEO

23 Haziran 2019 | 16:43

5 yorum

6701 okunma

Olağanüstü Genel Kurulu’nun 2. oturumu Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirildi ve Kulübümüzün 26. Başkanı Mesut Mestan oldu.

1079 üyemizin katıldığı genel kurulda geçici divan kuruluna Emre Akçil, Cem Baştar, Mustafa Ersel Oytun, Levent Kayahan oy çokluğuyla getirildi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Mali Denetim Kurulu geçici divan kurulu tarafından okundu.

Daha sonra kürsüye gelen Bağımsız Denetim Kurulu Başkan adayı Serdar Güllülü, şöyle konuştu: "Bugün tarihi bir gündeyiz. Bağımsız Denetleme Kurulu açısından seçildiğimiz günden bu güne kadar yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi vermek istiyorum. Hazırladığımız raporu da özet geçeceğim. 28 Mayıs 2018 tarihinde mazbatamızı aldıktan bu güne kadar 12'si olağan 3'ü olağan üstü olmak üzere 15 toplantı gerçekleştirdik. 3 adet kamuoyuna duyuru çalışması yaptık. Yaptığımız bu toplantılarla alakalı Bursaspor Kulübü'nün mali ve idari durumunu gördük ve bununla ilgili mevcut yönetimi iki kere iç rapor yazarak bilgilendirdik. İdari denetimde fikirlerimizi belirtmemizin yanında mali yapının bozulması ile ilgili de bu konuyu anlatmaya çalıştık. Bununla beraber arsa satışları ile ilgili ciddi çalışmamız oldu. 1 milyon 825 bin TL kazanç sağlama durumu meydana geldi. Bu dönemde mali genel kurul gerçekleşti. 2 adet rapor hazırladık. Bu raporda gerekli gördüğümüz tüm bilgileri barındırmaya çalıştık. Divan Kurulu'nun istediği üzerine de rapor sunduk." Güllülü daha sonra raporu detaylı bir şekilde üyelere sundu. Güllülü, konuşmasının ardından Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Yalçın Cambaz'a teşekkür plaketi verdi. Tüzük gereği söz almak isteyen üyeler Selim Kurtulan, Emirhan Bala, Hakan Dinçtürk, Hasan Göztepe, Cevat Asa, Bilal Çetin, Öztürk Yazıcı ve Merih Ayder sırayla söz alarak düşüncelerini dile getirdi.

Tayfur Serdar Güllülü'nün, Bursaspor Yönetim Kurulu karar defterinde yer alan kulübün doğmuş ve doğacak tüm gelirlerine konulan temlik ve rehinlerin, Genel Kurul üyelerin onayıyla iptali adına verdiği önerge oylamaya sunuldu. Önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Kongre üyeleri tarafından Ali Ay ve Cemil Parlakay'ın disiplin kuruluna sevk edilmesi için verilen önerge oylamaya sunuldu. Önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Mevcut Yönetim Kurulu'nun ibrasına geçildi. Yönetim kurulu, genel kurul üyelerinin oy birliğiyle ibra edilmedi. Ardından Bağımsız Denetleme Kurulu'nun ibrasına geçildi. Bağımsız Denetleme Kurulu, oy birliği ile ibra edildi.

Gündemin 10. maddesi olan tüzüğümüzün 22/g maddesi gereği kulübümüzün şirketlerine ve iştiraklerine ait hisselerin satılması, devredilmesi ve yasaların öngördüğü her türlü hal ve şekilde değerlendirilmesi için yeni seçilecek olan yönetime yetki verilmesi oylamaya sunuldu. Oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 11. maddesi olan tüzüğümüzün 22/f ilgili maddeleri gereği bütçenin gelir kalemlerinin yüzde 25'ini aşan oranlarda yeni seçilecek olan yönetim kuruluna borçlanma yetkisi oylamaya sunuldu. Oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 12. maddesi olan tüzüğümüzün 22/h maddesi gereği yeni seçilecek olan yönetim kuruluna taşınmaz mallar alınması için yetki verilmesi oylandı. Oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 13. maddesi olan tüzüğümüzün 22/i maddesi gereği seçilecek yeni yönetim kuruluna taşınmaz malların satılması için yetki verilmesi oynamaya sunuldu. Kabul edilmedi.

Oylamaların ardından Başkan adayı Mesut Mestan, konuşma yaptı. Mestan şöyle konuştu: "Sataşmalara cevap vermek istemiyordum ama birkaç konuya aydınlık getireceğim. 4 defa aday oldum, kimsenin adamı olmadım. Olsaydım kaybetmezdim. Birilerinin adamı olacaksam sizlerin adamı olurum, Bursaspor'un adamı olurum. Gelinen noktayı hepimiz takip ettik. Benim başkan adayı olma gibi bir düşüncem yoktu. Bursaspor'umuzun bana ihtiyacı olduğunu gördüm ve sahipsiz de bırakamazdım. Bizim tüzüğümüz anayasamız, hepimizin namusu. Burada ne şartlarda aday olunacağı yazıyor. Ben yandan girerim, ortadan girerim, benim adım şu... Kimse Bursaspor'un üzerinde değildir. Herkesin aklı var fikri var. Biz bu takıma 2. Lig'de 2 dönem yöneticilik yaptık. Şampiyon olduğumuzda önemli görevlerde bulundum. Burada Avrupa'da oynadık. Bu tüzük kurulunda o arkadaşımız kendisi de vardı tüzüğü düzgün yapsaydı insanları birbirine düşürmeseydi. Bunları hiç konuşmak istemezdim. Biz birlik ve beraberlik içinde olduk 2. Lig'den çıktık, birlik beraberlik içinde olduk bu bayrak Avrupa'da dalgalandık. Biz hizmetkarınız olmaya geliyoruz. Benim sevdam koltuk değil, işim de olmadı. -Gel- dediler -şu görevi al- dediler, aldım. Çok atıp tutanlar aday olsaydı da ben de yanlarında hizmet etseydim. Ama herkes kaçtı. Hala taraftara oynamaya çalışanlar var. Bizim taraftarımız zekidir. Yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim. 32 dava arkadaşım var. Onların hepsine teşekkür ediyor ve güveniyorum. Divan başkanımız herhalde size anlatamadı. Bizim zaman zaman ucuza aldığımız mülklerimiz oluyor. Şu an satılacak mülkümüz var. Bundan sonra ucuza aldığımız arazileri mülkleri kar olduğunda satamamak anlamına gelmiyor. Bunu tekrar gündeme almanızı ve gözen geçirmenizi rica ediyorum."

Mesut Mestan'ın talebinin ardından gündemin 13. maddesi olan tüzüğümüzün 22/i maddesi gereği seçilecek yeni yönetim kuruluna taşınmaz malların satılması için yetki verilmesi yeniden oynamaya sunuldu. Bu madde bu kez oy çokluğu ile kabul edildi.

Kongrede tek aday olması nedeniyle oylamanın açık oylama ile yapılıp yapılmayacağı Divan Kurulu tarafından oylamaya sunuldu. Oybirliği ile kabul edildi. Genel Kurul Geçici Divan Başkanı Emre Akçil, tek Başkan Adayı Mesut Mestan ve yönetim kurulu listesini üyelere tek tek okudu. Daha sonra açık oylamaya geçildi. Mesut Mestan oy çokluğu ile Bursaspor Kulübü Başkanlığına seçildi. Ardından Bağımsız Denetleme Kurulu seçimine geçildi. Tek aday Tayfur Serdar Güllülü başkanlığındaki Bağımsız Denetleme Kurulu adaylığı açık oylamaya sunuldu. Oybirliği ile kabul edildi ve Tayfur Serdar Güllülü, Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı oldu.

Başkanımız Mesut Mestan, seçimin ardından yaptığı kısa konuşmada, "Bu sıcak havada, pazar günü gelip Bursaspor'a sahip çıktığınız için, bu önemli ve zor görevi bize verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepiniz sağ olun var olun" dedi.

BAŞKAN MESUT MESTAN
YÖNETİM KURULU LİSTESİ
ASİL
1. Mesut Mestan
2. Ahmet Eraslan
3. Erol Turan
4. Uğur Çelikyay
5. Kıvanç Cakalıoğlu
6. Konuralp Yeşil
7. Fatih Öztürk
8. Serhat Yıldırır
9. Ali Büyükkurt
10. Ersin Toker
11. Serkan Subaşı
12. Yavuz Aman
13. Yıldırım Hacıoğlu

YEDEK
1. Rıdvan Özkan
2. Ali Nazım Tekelioğlu
3. Erdinç Doğan
4. Burak Yağız
5. Alper Akar
6. Ali Ağır

DİSİPLİN KURULU
ASİL
1. Av.Mustafa Kemal Şençayır
2. Av.Sungurtekin Öztan
3. Av.Umut Önel

YEDEK
1. Av.Cihan Kayrak
2. Av.Aygül Arda
3. Av.Engin Demir

TFF DELEGE LİSTESİ
ASİL
1. Besim Hacıoğulları
2. Hasan Başaran
3. Mustafa Kemal Gürmen
4. Mehmet Çakman

YEDEK
1. Ali Yüksel Deliçay
2. İlhan Biçer
3. Fehim Ferik
4. Ersoy Saitoğlu

BAĞIMSIZ DENETLEME KURULU LİSTESİ
ASİL
1. TAYFUR SERDAR GÜLLÜLÜ
2. UĞUR ÖZER
3. RECEP GÜLLER

YEDEK
1. ONUR DAĞLI
2. EMİR AKBAYIR
3. AHMET COŞKUN

 Bursaspor.org.tr

  • KAVARACI AHMET  
  29 Haziran 2019 | 12:36
  Mesut mestan
  Yazacak inşallah destan
  Güven arkana yaslan
  Hadi mestan

  Kara kara bulutlar
  Doldu mestanla yeni umutlar
  Yine çıkmasın gruplar
  Hadi mestan

  Ödeyelim borçları
  Yatıralım maaşları
  Kaldıralım ligde naaşları
  Hadi mestan

  Kimse olmasın köstek
  Hep destek tam destek
  Gönülden gelir bu meslek
  Haydi mestan
  • YesilBursali  
  29 Haziran 2019 | 06:50
  unutmadigim bir sey var! Yarin Bursapor Maclarina girmek icin BursaLI olmak yetmeyecek Bursaspor Cine satildi!
  • Vertblan  
  29 Haziran 2019 | 00:51
  Demekki zaman o zaman
  Seni zamanında en Çok eleştiren benim
  Bu sited rekor kırdım onlar mazi oldu
  Ben gene forma kombine Alaçağım
  Her Zaman aynı şeyi savundum gene aynısını
  Söylüyorum Baskan bizim Başkanımız
  Eeğer sahip cıkmazsak durum Dahada vahim
  Olur Yar vedeYaradan Yardımcın olsun
  Sn Başkan MESDAN sende bu Takımı seneye lâyik olduğu yere çırarıp Tarihe Geçersin
  • ALİVELİİ  
  27 Haziran 2019 | 17:52
  -2
  üst lige çıkalım derken bir alt lige daha düşmeyelim de yeter. biz süper lig planı bu sene için değil 5 seneye yaymalıyız. ilk önce alt ligde tutunmak gerekiyor. planımız süper lige çıkmak için 5 yıl. gerçekler acıdır ama durum bu bu borçla anca 5 yıllık sonra süper lig hayali kurabiliriz.
  • Legend Teksas  
  24 Haziran 2019 | 08:53
  -1
  Ne diyelim, zaten başka aday çıkmadı... Hayırlısı olsun.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR