KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Mesut Mestan'dan açıklamalar!

VİDEO

07 Ağustos 2019 | 17:07

2 yorum

5903 okunma

Uludağ İçecek AŞ ile forma sponsorluğu töreninin ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkanımız Mesut Mestan, hem basın mensuplarının sorularını hem de gündemi değerlendirdi.

Yaklaşık 45 gün önce gerece geldiklerinin altını çizen Başkanımız, "Ben geçmişte de enkaz edebiyatı yapmadım, yapanları da sevmiyorum. Zor bir süreçte olduğumuzu, neler yapacağımızı biliyorduk. Belirli tecrübelerimiz var. Yaşımız olgunlaştı. Ben yönetici olarak 2 yıl 2. Lig'de, Süper Lig'de şampiyonluk yaşayıp, Avrupa'ya Şampiyonlar Ligi'ne katılmış bir yöneticiyim. Biz camia olarak en dibi de zirveyi de gördük" diyerek şöyle devam etti:

BAŞKANI İCRAATI GÖSTERİR

"Ben çok konuşmam ve konuşmayı sevmem. Başkan her şeye konuşmaz. Başkanı gösteren icraatıdır. Görevde olduğumuz 45 gün gerçekten krizden çıkabilmek için çok azdır. Gelinen noktada zorluklar var. Sizler beni aradınız, sizlere cevap veremedim. Tabii sizlerinde görevleri var. Saygı duyuyorum. Ancak kulübün menfaatlerini düşünmem gerekiyordu. Doğru bilgide yanlış bilgilerde aldınız. Ben işler çözüldükten sonra Eylül ayında konuşacağım."

MAHKEME KARARI DURDUDURULDU

"Hepiniz biliyorsunuz perşembe günü mahkeme tarafından Haziran ayında alınan kararları biliyorsunuz. Mahkemeye müracaat ettik. Mahkeme bizi haklı buldu ve bugün çok şükür iptal edildi. Bursaspor'un oyuncuları kaliteli ve yeteneklidir. Bugüne kadar sürekli keşke gençlerimiz oynatsak diyorduk. Bugün kadroya bakıyorum oynayanların yüzde 90'ı Vakıfköy patentli. Herkes huzursuz, bende huzursuzum. Keşke takviye yapabilsek diyorum. Transfer yasağı bir günlük değil, 1 yıllık olay. Biz bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. Bir noktaya geldik. Bursaspor menafati için bunları paylaşamıyorum. Bursaspor'un bütün oyuncuları çok değerlidir. Ederini bulursa düşünürüz. Bursaspor'un olduğu her lig önemlidir. Bursaspor'suz tat tuz olmaz."

KENETLENMEMİZ GEREKİYOR

"Biz geldiğimiz günden bu yana öldük bittik edebiyatı yapmıyoruz. Dışarıda farklı algılar oluşturulmak isteniyor. Bu nedenle Bursa olarak kenetlenmemiz gerekiyor. Kenetlenemezsek işimiz zor. Bunun içinde siz medya mensuplarına önemli görev düşüyor. Bizler bugüne kadar sosyal medyaya bakıp ne karar alıyoruz, nede iş yapıyoruz. Doğru bildiğimiz her şeyi yönetimimizle birlikte yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.

İSTANBUL'DAN ALGI OPERASYONU

"Bursaspor büyük camiadır. İstanbul medyası son günlerde futbolcularımızla ilgili algı oluşturmak istiyor. Ancak bunu bize yediremezler. Biz oradan geçtik geri dönüyoruz. Sonunu görün hepsinin yanıldığını görecekseniz. Hiç bir insan Bursaspor futbolcusunu heba edemez."

DEĞERİNİ BULANI SATARIM

Daha önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkanımız Mesut Mestan, "Transfer tahtası Bazı zorluklar var. Yakın süreçte bunu açıklarız. Antrenmanlara yasak Bursa medyasını dışlamak değildi. Teknik kadronun isteğiyle oldu. Bursaspor sizin eviniz. Herkes gelebilir. Hepsinin vakti ve sırası var. Umut Meraş'ın hata yaptığını düşünüyorum. Merhum başkanımız İbrahim Yazıcı'nın bir sözü var, "Her oyuncu değerini bulursa satarım. Gerekirse ceketimi de satarım' demişti. Değerini bulan her futbolcuyu satarım" diye cevapladı.

 Bursaspor.org.tr

  • YesilBursali  
  09 Ağustos 2019 | 20:45
  Sayin Baskan neden hala bedavaya bilet veriyorsun? YAZIKKKK!!!
  • Eyvah  
  08 Ağustos 2019 | 10:55
  bomboş açıklamalar oyalama taktikleri sonumuz iyi değil

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR